Kiraz sapı çayı ile zayıflama yöntemi vücutta biriken ödemle beraber fazla kilolarınızdan da kurtulacaksınız. Özellikle kadınların regl dönemlerinden 3-5 gün önce tüketilmesi önerilen kiraz sapı çayıyla vücudunuzda biriken ödemler yok olacak. Kiraz sapını kendiniz kurutarak demleyebileceğiniz gibi piyasada bulunan kiraz sapı poşet çayı veya hapları ile de aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Kiraz Sapı Çayı Nasıl Hazırlanmalı?
Kiraz sapı nasıl demlenmeli sorusunun cevabı oldukça basittir. Tek yapmanız gereken şey daha önceden kurutmuş olduğunuz kiraz saplarından bir avuç alıp 1 litre kaynamış suya eklemek. Yaklaşık 10 dakika demlenme kiraz sapı çayının hazır olması için yeterlidir. Aç karna içilmesi tavsiye edilen kiraz sapı çayını çok fazla tüketmemeye de özen gösterin.

kiraz_sapi_cayi_zayiflama_kuru.jpg


Kiraz Sapı Çayını Ne Kadar Tüketmeliyim?
Her şeyin fazlası zarardır atasözünden de anlaşılacağı üzere kiraz sapı çayının aşırı tüketimi de yarardan çok zarar verecektir. Kanı sulandırarak vücutta oluşan ödemin atılmasına yardımcı olan kiraz sapı çayı tansiyon düşürücü etkiye sahiptir. Bundan dolayı bu çayı bir gün içerisinde en fazla 3 bardak tüketmeniz tavsiye edilmektedir. 3 hafta boyunca düzenli kullanım sonucunda vücudunuzda gözle görülür değişiklikleri sizde fark edeceksiniz. Emziren annelerin ve hamilelerin bu çayı günde 1-2 bardaktan fazla tüketmesi tavsiye edilmez.

kiraz_sapi_cayi_nasil_yapilir_zayiflatir_mi_odem_atma-600x450.jpg


Kiraz Sapı Çayı Mucizesi
Kiraz sapı mucizesi ile sağlıklı şekilde kilo vereceksiniz. Tarifini yukarıda paylaştığımız bu çayın kilo vermenin dışında birçok faydası da bulunmakta. Bunlar;

  • Özellikle regl dönemlerinde vücutta ki ödemi atarak sizi rahatlatır.
  • Sizi sakinleştirir.
  • Kanınızı temizleyerek anemiye yakalanma riskiniz azaltır.
  • Lifli yapısı sayesinde kabızlığa iyi gelir.
  • Karaciğere faydası vardır.
  • Kolesterolü düşürerek dengeler.
  • Böbrek taşlarının vücuttan atılımına yardımcı olur.
  • İdrar yollarını temizleyerek enfeksiyon oluşmasını engeller.
Kiraz Kilo Aldırır Mı? Zayıflatır Mı? Kaç Kalori? Tıklayın !

Kiraz detoksuyla toksinlere veda Tıklayın !

Kiraz sapı ile zayıflayın Tıklayın !


Yeşil Çay Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Taylan Kümeli’den Tıklayın !

Yasemin Çayı Zayıflatır Mı? Hızlı Kilo Verdirin Mi? Tıklayın !