Hazırlanan birçok diyet listesinde her evde olmayan besinler yer alabilir. Bunlara gerek kalmadan masrafsız ve kolay diyet listesi hazırladık. Her mutfakta bulunan ve ekonomik malzemeler ile kalıcı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Diyet listelerinde yer alan ve kilo verdirme, metabolizmayı hızlandıran besinleri özel olarak almanız ve fazladan masraf yapmanız gerekebilir. Doğru diyetin temel özelliklerini öğrendiğinizde bu malzemeleri almanız gerek kalmayacaktır.

Diyette sağlıklı ve kalıcı kilo verebilmeniz için ihtiyacınız olan en önemli noktaları sıralıyoruz. Diyetinizde dengeli bir şekilde beslenmelisiniz. Yağ, karbonhidrat ya da proteinleri tamamen öğünlerinizden çıkarmayın. Az miktarda tüketmeye özen gösterin. Diğer önemli konu ise diyetinizi düzenli egzersiz programları ile destekleyin. Açık hava yürüyüşlerinin daha sağlıklı olduğunu unutmayın. Diyetiniz boyunca su tüketiminizi arttırın. Toksinlerin atılmasını sağlamak ve metabolizmayı hızlandırmak için bitki çayları tüketebilirsiniz.

ekonomik_diyet_listesi.jpg

Ekonomik Diyet Listesi

Sabah

1 ince dilim ekmek

1 yumurta ya da bir dilim peynir

Domates, salatalık ve yeşillik

Açık siyah çay ya da bitki çayı

Ara Öğün


Az şekerli bir meyve

Öğlen

Az yağ ile yapılmış 7 -8 kaşık sebze yemeği

1 kase yoğurt

Ara öğün

1 tane sebze ya da 4 badem ya da 4 kuru kayısı

Akşam


Izgara et ya da balık ya da

1 kase yoğurt

1 kase yağsız salata

Bu diyet listesini düzenli olarak uyguladığınızda bir hafta sonra kilonuza bağlı olarak 3 ile 5 kilo verebilirsiniz.