Ödem Söktürücü Diyet ve Ödem Azaltıcı Çay Tarifi

Göbek yağları ve vücudun çeşitli bölgelerinde seyir gösteren kilo artışlarından rahatsız olan kişiler gerek internet siteleri üzerinden gerek ise çeşitli diyet ve zayıflama kitapları üzerine yaptıkları araştırmalar neticesine bağlı olarak yaptıkları diyetler ile ideal kilolara ulaşmak istemektedirler. Kiloyla artan ödemlerde bu sorunun başlıca rahatsızlıkları arasında yer almaktadır. Günümüzde sadece kadınlar değil, aynı zaman’da erkeklerde bu konu üzerinde büyük bir hassasiyet sergilemekte. Birçok web site veya sağlık kitaplarında da geçmekte olan ödem azaltma ile ilgili bilgiler net olmamakla birlikte tam olarak azaltma kaynağını sunmamaktadır. Bizlerde siz okurlarımız için özenle hazırladığımız bu yazımızda ödem söktürücü diyet olarak ta geçmekte olan birbirinden farklı tarifler sunacağız.

ÖDEM AZALTICI ÇAY TARİFİ

Bir diğer adı olan ödem söktürücü ilaç olarak ta anılan çay tarifi için malzemeler; bir tutam kadar mısır püskülü, 4 sap kadar maydanoz(saplarıyla birlikte), bir tutam kiraz sapı ve bir tutamda hiduba yeterli olacaktır. Temin edilen malzemeleri cezve veya bir kap içerisinde suya bırakılarak iyice kaynamaya bırakın. Çay kıvamında bir ısıya geldiğinde ve ayrıca malzemelerin su içerisinde iyice çözülmesinden sonra günde bir veya iki bardak içmeniz ödemde ciddi azalmaları meydana getirecektir.

misir_puskulu_odem_atma_cayi.jpg

GÜN İÇERİSİNDE TÜKETİLECEK ÖDEM AZALTICI PİRİNÇ DİYETLERİ

Sabah / Çilekli Pirinç Diyeti


Malzemeler: 5 adet çilek, 3 çorba kaşığı kadar kepekli pirinç, yeteri kadar toz zencefil ve toz tarçın.

Hazırlanışı: İlk etapta temin etmiş olduğunuz kepekli pirinci iyice haşlayın. Hemen sonrasında ise 5 adet çileği küpler halinde keserek haşlamış olduğunuz pirincin içerisine ilave edin. Toz halde temin edilen tarçın ve zencefili tatlandırmak adına pirincin üzerine ilave ederek tüketin.

Öğle / Pirinç Salatası

Malzemeler: 5 adet çeri domates, 3 yemek kaşığı kadar kepekli pirinç, yarım limon, reyhan-roka-fesleğen-maydanoz ve göbek marul.

Hazırlanışı: Öncelikle kepekli pirinci iyice haşlayın ve hemen sonrasında temin edilen tüm yeşillikleri incecik şekilde kıyarak pirincin içerisine ilave ettikten sonra domatesleri de dilimler şeklinde doğrayarak süsleyip tüketin.

Akşam / Sebzeli Pirinç

Malzemeler: 4 adet bürüksel lahanası, 3 yemek kaşığı kadar pirinç, 5 adet mantar, 3 adet brokoli, tuz-karabiber ve kekik.

Hazırlanışı: Elde ettiğiniz malzemelerden ilk etapta pirinci haşlayın, sonrasında mantar dışında diğer tüm sebzeleri 5 dakika kadar haşlayın. Akabinde mantarı soteleyin üzerine karabiber-kekik ve tuzu ekleyin. Final’de ise tüm malzemeleri tava üzerinde soteleyerek servise hazır hale getirip tüketin.

Ödem ile İlgili Konular;

Ödem Söktürücü Diyet Listesi için Tıklayın !

Bacaktaki Ödem Nasıl Geçer? Tıklayın !

Vücutta ödem yapan besinler nelerdir? Tıklayın !

Vücuttan fazla suyu atmak için bunları yapın ! Tıklayın !

Ödem atmanın en iyi formülü için Tıklayın !

Hamilelikte Ödem Nasıl Engellenir? Atılır?
  • Beğen
Reactions: Bal0ncuk ve Mune