1+0 lojmandan çıkmali mıyız?

Çalışıyorum plkhgff biraz idare eder para biriktirir ev alırız diyorduk mümkün değil ev fiyatları uçtu
Ben ev hanımı olduğunuzu düşünüp kalın dedim ama ben olsam hayat kalitemi bu kadar düşürmezdim. Lojman imkanım vardı 2+1 ama daire eski diye kiraya çıkalım demiştim ben. 😐

Ben ev hanımı olduğunuzu düşünüp kalın dedim ama ben olsam hayat kalitemi bu kadar düşürmezdim. Lojman imkanım vardı 2+1 ama daire eski diye kiraya çıkalım demiştim ben. 😐
Ben özel sektördeyim. Asgarinin bir tık üstü aliyorum Ama dediğiniz gibi hayat kalitesi baya düşüyor

Evliyim 1 çocuğum var anaokuluna gidiyor. Eşimin işi dolayisiyla ve konumu dolayısıyla bize böyle bir lojman cikmisti. Ben de çalışıyorum. Sadece yatak odası ve salonlu mutfak var. Oğlum salonda koltukta yatıyor Şimdi bu lojmanda depo var fazla eşyalarımızı oraya kaldirdigimjz için bir nebze sığıyoruz. Ama artık çocuğum seneye ilkokula başlayacak bu lojmanı bırakıp kiraya çıkmalı mıyız ve 2+1 gibi lojmanların sırasına girmeli miyiz yoksa bu sıraya lojmanı terk etmeden de girebiliriz ama daha uzun surer. Her iki ihtimalde de en az 1-2 sene sürer.
Hiç ugrasilmaz beklemek ile deyip kiraya çıkmalı mı yoksa bjr iki sene daha idare edebilir miyiz bilmiyorum ya. Kiralar çok fazla. Eşim kararı bana bırakıyor.
Çocuğunuz okula başladığında yatak odasını çocuk odasına çevirip siz salonda idare edin, 2 sene daha dişinizi sıkıp büyük lojmana geçin bence. Hem ev sahibiyle uğraşmak çok zor olur hem de kiralar çok yüksek.

2 sene sonra kesin lojman olacaksa ben sabrederdim sanırım.Düzeni çocuğa göre oluşturursunuz.İki kere taşınmak çocuk için de daha sıkıntılı bence.İlkokul 1-2 de odasına gidip tek başına ödevlerini bitiren çocuk nadirdir 🙃

Ben olsam çıkmazdım bizim kurumunda apart lojmanları var 1 oda sadece orda bile çocuklu aileler yaşıyordu bir şekilde hayat pahalı birde lojman kirasının içinde ısınması sıcak suyu da oluyor kiraya çıksanız üstüne her ay birde doğalgaz parası ödeyeceksiniz. Birinci sınıf çocuğu odasında ders çalışmaz zaten benim oğlum 4. sınıf daha bu sene odasında çalışıyor 3 senedir salonda masa da çalıştı.

2+1 sırasına zaten girdik de diyelim 2 sene sürecek bu sürede bulundugumuz 1+1 lojmanda mi beklemeliyiz yoksa kiraya mi çıkmalıyız karar veremiyorum
Bence orda bekleyebılırsınız
Kıranız gayet uygun yatırımda yapıyorusunuzdur
Eğer çıkarılma hakları fılan yoksa orda kalıp beklemek daha mantıklı
Taşınmanın depozıtosu nakliyesi bırsuru angarya işi var

Evet arada tabi baya fark var fiyat olarak ama evim çok küçük olduğu için annemler bile gelemiyor uzaktan ve çocuğum seneye 1e başlayacak bir odasının olması çok iyi olurdu. Ama o aradaki fiyat farkı ile çocuğuma daha güzel kurstur ne bileyim spor okuludur aldirabiliyorum yani iyi oluyor
Biraz dişinizi sıkın kiralar cok pahalandı ,yaşam çok zorlaştı.Sizi anlıyorum rahat yaşam herkesin hakkı ama 2 yıl bisekilde geçer .Yatak odasında yaparsinız ödevleri yatma vaktine kadar.İdare edin derim

Bence 2 sene hatta daha uzun sürecekse kesinlikle kiraya çıkıp beklerdim kurayı. Çocuğunuz okula başlayacakmış yazık kendine ait bi masası bi ortamı olsun ders çalışmayı sevsin alışsın okula. Bence 2 maaşla yapabilirsiniz belki çok iyi bir ev olmaz ama en azından 2+1 olsun

Çocuğunuz okula başladığında yatak odasını çocuk odasına çevirip siz salonda idare edin, 2 sene daha dişinizi sıkıp büyük lojmana geçin bence. Hem ev sahibiyle uğraşmak çok zor olur hem de kiralar çok yüksek.
Allah aşkına siz de yani karıkoca salonda koltukta nasıl yatacak, bu çocuk gece hiç mi wcye kalkmayacak. olacak iş değil, özel hayat diye bir şey var.

X