10 aylık bebek hiçbir şey yemiyor çok yoruldum...

sadolinda

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
474
170
30
Kızlar çok üzülüyorum artık yoruldum.bebegim 6. Aya kadar anne sütü aldı ama ek gıda dönemi başladıginda zar zor meyve purelerini yumurta sarısı peynir pekmezle karıştırıp veriyordum. Yani patates, kabak, et suyu, çorba, blenderdan geçmiş et vs. hayatta yemiyor.anlayacaginiz meyveyle ve pekmezle tatlandırılmamış hiçbir şey yemiyor yogurt veririm onu bile öğürur. Son zamanlarda meyveli pekmezli tahıllı hazırladığım ek gıdaları bile reddetmeye basladi. sütüm ek gida alsaydı yetecekti ama yemediği icin yetmiyor ve formül mama veriyorum ek gıda alacağı zaman.Napmaliyim var mı bizim gibi olan?

Kızlar çok üzülüyorum artık yoruldum.bebegim 6. Aya kadar anne sütü aldı ama ek gıda dönemi başladıginda zar zor meyve purelerini yumurta sarısı peynir pekmezle karıştırıp veriyordum. Yani patates, kabak, et suyu, çorba, blenderdan geçmiş et vs. hayatta yemiyor.anlayacaginiz meyveyle ve pekmezle tatlandırılmamış hiçbir şey yemiyor yogurt veririm onu bile öğürur. Son zamanlarda meyveli pekmezli tahıllı hazırladığım ek gıdaları bile reddetmeye basladi. sütüm ek gida alsaydı yetecekti ama yemediği icin yetmiyor ve formül mama veriyorum ek gıda alacağı zaman.Napmaliyim var mı bizim gibi olan?
Tatlı şeylerle başlayınca sebzeyi pek yemiyorlar diyorlar bi de bulamaç yaparak verdiniz sanırım hepsinin tadını ayrı ayrı alacak şekilde önce sebze türlerinden başlayarak yedirseniz daha iyi olurdu ek gıda olarak birini sebze koyun sadece sizde onunla birlikte yeyin sizin yediğinizi görsün o da tadına baksın sizin ağzınıza versin yiyin yavas yavaş olur belki

Sütünüzün yetmediğini doktor mu dedi kilo alımı mı az?
Emme sıklığı ve ek gıdayı düzene sokun sabah kahvaltı öncesi emmemiş olsun 3 saat açlık koyun ve kahvaltı verin sevdiği şeylerden başlayın illede yumurta diye diretmeyin pancake seviyorsa onu yapıp verin önce kahvaltı alışkanlığı oluşsun emmeyeceğini bilsin. 1 yaştan sonra yemediği şeyleride yemeye başlıyorlar yavaş yavaş. Sonra 2 3 saat sonra emzirin bir daha 3 saat aç dursun meyve verin ucundan ısırsada yeter amaç alışkanlık oluşturmak. Sonra yine acıkınca emzirin ve akşam yemeğimöncesi yine bir müddet aç kalmış olsun yemeğin tanesinden verin suyundan verin ekmekle tadına baksın yeter zamanla artacak. Diş dönemleri o dönemler bizim tamda 11. Ayda düzene girdi. Düzeninize hep uyun saatli yedirin alışır. Bizimki ıspanak yiyemezdi hala çatalla verince sevmiyor ekmekle alıp verince yiyor mesela yöntem değiştirin sık sık aceleci olmayın. Ve illede tabak bitirmesini beklemeyin gece besleniyorsa gündüz ek gıda alımını oda azaltıyor.

Kilosu 8.600 bu ay. geçen ay aile hekimliğinde düşük biraz demişti hemşire.ben sütümün yetmediğini düşünmüyorum aslında ek gıda almak istemediginde sanırım pes edip süt veriyorum eğer sütüm az gelecekse formül mama veriyorum.her sabah mama sandalyesine oturtup kendim de kahvaltıyı öyle yapıyorum ama o ağzını bile acmiyor.onune haşlanmış patates peynir vs koyuyorum alıp atıyor blw yöntemi deniyor galiba ise yaramadi.artik zamana bırakacağım denemekten de vazgeçmeyeceğim tabii.

X