110 kilodan 63 kiloya indim çok şükür

Elisabethrose

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2022
19
31

E Elisabethrose

Yeni Üye​

Kayıtlı Üye
Ben de 109 hatta 110 kilodan 63,4 kiloya düştüm 7 ayda küçüklüğümden beri kiloluydum en son üniversiteden mezun olduğumda 110 kiloydum. Diyetisyenlere gittim 3 verdim 5 aldım istikrar sağlayamadım internetten diyet lisyelerini uyguladım olmadı kendimi aç bıraktım olmadı kendimi yetersiz besleyince ister istemez iki gün üç gün dördüncü gün gözün dönüyor her yiyeceğe saldırıyorsun. Sonra lokmalarımı saydım. Hz. Ömer günde 11 lokma yer. diye bir cümle okudum bir kitapta 3 öğün yiyecektim ve her öğün sadece 7 lokma yiyip kalkacaktım sofradan yaptım bunu sayı ile uğraşmaktan yediğimin tadını alamadım sonra yine saldırdım yiyeceklere. Allah'tan kilolu olmama rağmen hareketliydim her yere yürürdüm sonra bir gün kendi kendime dedim hayatımın en güzel dönemini girift bir şekilde diyet kilo ekseninde heba etmişim. Bir lokantada yemeğe gittiğimde insanları seyrettim insanlar ne kadar mutlu huzurla yemek yiyorlar bense yemekle savaşıyorum adeta. Hayat elimden akıp gidiyor ve yaşım olmuş 40. Silkelendim yemekle aramda doğru düzgün bir ilişki kurmaya karar verdim o süreçte anne oldum elhamdülillah ve bir kızım var artık onun enerjisine yetecek fit bir anne olmaya karar verdim. Peygamberimiz (s.a.v) in hayatını anlatan bir kitap denk geldi elime yeme ve içmeyle ilgili ölçüyü ne güzel ifade etmiş "acıkmadan yeme, doymadan kalk sofradan" bu hayatta düsturum oldu kendi mutfağımda ne pişiyorsa o. Özel olarak onu ye bunu ye aman o kalorili hiç hesap etmedim. Helal ve temiz olan her yemeği açsam yedim hafif doyduğum anda bıraktım. Çok şükür şu an 63 kiloyum boyum 166cm inşallah 56 kiloya kadar inerim.

E Elisabethrose

Yeni Üye​

Kayıtlı Üye
Ben de 109 hatta 110 kilodan 63,4 kiloya düştüm 7 ayda küçüklüğümden beri kiloluydum en son üniversiteden mezun olduğumda 110 kiloydum. Diyetisyenlere gittim 3 verdim 5 aldım istikrar sağlayamadım internetten diyet lisyelerini uyguladım olmadı kendimi aç bıraktım olmadı kendimi yetersiz besleyince ister istemez iki gün üç gün dördüncü gün gözün dönüyor her yiyeceğe saldırıyorsun. Sonra lokmalarımı saydım. Hz. Ömer günde 11 lokma yer. diye bir cümle okudum bir kitapta 3 öğün yiyecektim ve her öğün sadece 7 lokma yiyip kalkacaktım sofradan yaptım bunu sayı ile uğraşmaktan yediğimin tadını alamadım sonra yine saldırdım yiyeceklere. Allah'tan kilolu olmama rağmen hareketliydim her yere yürürdüm sonra bir gün kendi kendime dedim hayatımın en güzel dönemini girift bir şekilde diyet kilo ekseninde heba etmişim. Bir lokantada yemeğe gittiğimde insanları seyrettim insanlar ne kadar mutlu huzurla yemek yiyorlar bense yemekle savaşıyorum adeta. Hayat elimden akıp gidiyor ve yaşım olmuş 40. Silkelendim yemekle aramda doğru düzgün bir ilişki kurmaya karar verdim o süreçte anne oldum elhamdülillah ve bir kızım var artık onun enerjisine yetecek fit bir anne olmaya karar verdim. Peygamberimiz (s.a.v) in hayatını anlatan bir kitap denk geldi elime yeme ve içmeyle ilgili ölçüyü ne güzel ifade etmiş "acıkmadan yeme, doymadan kalk sofradan" bu hayatta düsturum oldu kendi mutfağımda ne pişiyorsa o. Özel olarak onu ye bunu ye aman o kalorili hiç hesap etmedim. Helal ve temiz olan her yemeği açsam yedim hafif doyduğum anda bıraktım. Çok şükür şu an 63 kiloyum boyum 166cm inşallah 56 kiloya kadar inerim.
Ya ne kadar güzel anlattiniz konunun bitmesine üzüldüm su gibi okuyordum bende kiloluyim kucuklugumde hep zayiftim astim hastasi oldugimdan beri ilaclar beni baya bi şişirdi 3 senedir kilo vermekle uğraşıyorum veriyorum geri aliyorum 80 kiloyum bende vermek istiyorum 65 olsam bile bana yeter ama yapamiyotum bir türlü sizi okuyunca bir ilham geldi . simdiden başlamak istiyorum ek olarak hiç detox suları ictiniz mi

Ya ne kadar güzel anlattiniz konunun bitmesine üzüldüm su gibi okuyordum bende kiloluyim kucuklugumde hep zayiftim astim hastasi oldugimdan beri ilaclar beni baya bi şişirdi 3 senedir kilo vermekle uğraşıyorum veriyorum geri aliyorum 80 kiloyum bende vermek istiyorum 65 olsam bile bana yeter ama yapamiyotum bir türlü sizi okuyunca bir ilham geldi . simdiden başlamak istiyorum ek olarak hiç detox suları ictiniz mi
Öncelikle geçmiş olsun astım hastaları kortizon içerikli ilaçlar kullanıyor maalesef kortizon vücudu şişiriyor. Kortizon alırken tuz miktarını azaltın kızartma, turşu, salçalı ve fast food tarzı yemeklerden uzak kalın. Sebze ağırlıklı, çokaz tuzlu bir beslenme tarzınız olsun. İnşallah istediğiniz kiloya sağlıkla inersiniz.

Hayır bu süreçte hiç detoks diyet kalori düşünmedim. O gün soframda ne yemek varsa yavaş yavaş doyma noktamı hissedebilme hızında iyice çiğneyerek yedim. Lokma arası çatalımı kaşığımı sofraya koydum. Ve açlığım biraz geçmeye başladığında yemeyi bıraktım. Ekmek te yedim salata da yedim hatta pazar kahvaltılarında yeri geldi sucuklu yumurta yeri geldi patates biber kızartması yedim. Bazen oldu güne gittim kısır börek tatlı yedim yeri geldi doğum günlerinde pasta yedim. Ama kendimi sınırlamadığım için iki lokma yrmek tadını almak yetti. Kendimi mahrum bırakmadım. Gözüm kalmadı midem şişmedi. İnanın biraz zamanla bu şekilde beslenmenin huzurlu bir durum olduğunu görüyorsunuz.

Hatta sizlerle yüzümü keserek kilolu halimin fotoğraflarını paylaşayım hanımlar. Kendinizi üzmeden sabırla verilmez kilolar veriliyor 41 yaşında bunu başarmış bir bacınız, ablanız olarak söylüyorum. Kendinizi her halinizle beğenin sevin çünkü her insan Yaradan'ın halifesi O'ndan tezahür.

Eklentiler

• Screenshot_20220814-193353_Instagram.jpg
    Screenshot_20220814-193353_Instagram.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 404
  • Screenshot_20220814-193449_Instagram.jpg
    Screenshot_20220814-193449_Instagram.jpg
    89,3 KB · Görüntüleme: 372
  • Screenshot_20220814-193353_Instagram.jpg
    Screenshot_20220814-193353_Instagram.jpg
    119,2 KB · Görüntüleme: 365
  • Screenshot_20220814-193600_Instagram.jpg
    Screenshot_20220814-193600_Instagram.jpg
    116,6 KB · Görüntüleme: 375
  • Screenshot_20220814-193629_Instagram.jpg
    Screenshot_20220814-193629_Instagram.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 407
Ya bende 103 kiloyum. 3 hafta önce 106 kiloyla başladım bakalım. Herşeyi yiyorum ama az az yiyorum. Çünkü ne zaman sıkı diyet yapsam pes edip geri kilo almaya başlıyorum. Çocukluğumdan beri hep kiloluydum. Evladım oldu en çokta sağlıklı bi anne olmak için istiyorum. Darısı başıma. 🧿

Ya bende 103 kiloyum. 3 hafta önce 106 kiloyla başladım bakalım. Herşeyi yiyorum ama az az yiyorum. Çünkü ne zaman sıkı diyet yapsam pes edip geri kilo almaya başlıyorum. Çocukluğumdan beri hep kiloluydum. Evladım oldu en çokta sağlıklı bi anne olmak için istiyorum. Darısı başıma. 🧿

Rabbim inşallah sağlıkla huzurla evladınızı büyütmek nasip etsin. Hiç bir yiyecekte gözün kalmasın kendini kısma her zaman yiyebilirsin yasak yok. Bu şekilde kendini telkinleyince hiç bir yiyeceğe saldırmıyorsun. Ama ölçü mideyi şişirmeyeceksin yavaş yavaş her lokmanın ağızda tadına vararak her nimet için şükrederek yemeyealıştırın kendinizi. Yasak kısıtlama olmadığı için zaten doymanoktasını hissediyorsunuz o his oluşmaya başladığıanda elhamdülillah deyip sofradan kalktım ben.

Eminim yaşınız da gençtir benden fıstık gibi işleyen bir metobolizmanız vardır haydi haydi başarırsınız..
29 yaşına girdim ama insülin direncimle başım dertte kilo vermem zor oluyor. Yinede yavaş yavaşta versem çok iyi benim için. Sizide takdir ettim gerçekten bravo.

Hatta sizlerle yüzümü keserek kilolu halimin fotoğraflarını paylaşayım hanımlar. Kendinizi üzmeden sabırla verilmez kilolar veriliyor 41 yaşında bunu başarmış bir bacınız, ablanız olarak söylüyorum. Kendinizi her halinizle beğenin sevin çünkü her insan Yaradan'ın halifesi O'ndan tezahür.
Bu da şu an ki halim..

Eklentiler

• Screenshot_20220814-213953_Gallery.jpg
    Screenshot_20220814-213953_Gallery.jpg
    48,6 KB · Görüntüleme: 399
Ben başladım tek öğün yiyorum ara öğünle birlikte aksam 6 dans sonra hiçbirşey yemiyorum ve gerçekten sabah uyaninca kendimi çok iyi hissediyorum çok iyi oluyor devam boyle

E Elisabethrose

Yeni Üye​

Kayıtlı Üye
İyi aksamlar. tebrik ederim suan kacsiniz?

X