15.000 YTL borç için 135.000 YTL'lik ev satılır mı?

basbelasi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2007
97
1
43
Arkadaşlar size bir soru. Eşim taktı kafaya güzelim evimizi satacak 15.000 YTL'lik kredi borcumu (evlenmeden önce yaptığım borç) ödeyecek. Tek sebep bu gibi duruyor ama hangi mantık bunu kabul eder. Ben kendi maaşım ile zaten taksitlerimi ödüyorum. Evimin değeri 135.000 YTL. Borcum 15.000 YTL.
Şimdide sebepleri gerçek sebepleri sıralıyorum.

1- Çocuk olunca ev ailelerimize uzak daha yakına taşınalım.
2- Yol çok uzun işten çıkıp eve gelmek 1 saatten fazla sürüyor. (Burası İstanbul)
3- Arkadaşlarına uzak canı isteyince çıkıp arkadaşlarının yanına gidemiyor.

Şimdi arkadaşlar ben bu evi sattırmamak için ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun. Taktik bekliyorum.

Madem bu kadar dertli ödesin taksitlerini aydan aya,
yada yeniden kredi alın eksikleriyle beraber tamamen kapasın..
Başka bi neden vardır ödenmicek bi para degilki buşakkıdı

Eviniz kira değil, çocuğunuz yok, her ikiniz de çalışıyorsunuz. Anlamadığım 15.000 liralık borcun taksitlerini ödemenin niye bu kadar zor geldiği?
Saydığın herşey ev satmak için kesinlikle bahane olamaz bana göre.:kahve:

Eviniz kira değil, çocuğunuz yok, her ikiniz de çalışıyorsunuz. Anlamadığım 15.000 liralık borcun taksitlerini ödemenin niye bu kadar zor geldiği?
Saydığın herşey ev satmak için kesinlikle bahane olamaz bana göre.:kahve:
katılıyorum haticeye:icecream:

15000ytl borç için evmi satılırmış.
bence eşin bu saydığın bahaneler için satıyor evi ve kararlıda.
eğer ev satılırsa bir daha alamazsınızda o paraya ev.istanbu7l orası kolaymı ev almak.
bunları eşine anlat.
kararlı olduğunu anlasın.

çok özür dilerim ama bana da sebepleri çok mantıklı geldi =(
umarım orta bir yol bulursunuz.

SEBEP NE OLURSA OLSUN KEŞKE EVİNİZİ SATMAK ZORUNDA KALMASANIZ.
BENCE BAŞKA BİR EVE GEÇME NİYETİ VARSA DA ÖNCE GEÇECEĞİNİZ EVİ BULMALISINIZ.

EVİNİZ ve İŞİNİZİN MESAFESİ UZUNSA YA DA TRAFİK SIKINTISI OLUYORSA,
HER İKİ AİLEYEDE EPEY UZAKSA, BİRAZ YAKINA GEÇMEK BANA GÖRE BİRAZ MANTIKLI....
ÇÜNKÜ iLERİDE ÇOCUK OLUNCA DAHA ÇOK İHTİYAÇ DUYACAKSINIZ YAKIN OLMAYA...

ben olsam satmam okadarcik borç için ev satılırmı hiç. Ev senin üzerine değilmi canım? öylese satmazsın olur biter. Ev almak nekadar zor o parayi bikere bozdunmu gerisi geli ondan sonra bi bakmisin ne para kalmiş ne ev. Bence iyi düşünün. 1 saatlik bir mesafe istanbul gibi bi yerde normal değilmi sankı? ailelerede fazla yakın olmaya gerek yok, çocuk olunca düşünürsünüz onu. Herkes anasının babasınn dizinin dibinde oturmuyor yinede çözüm bulunuyor çocuk konusunda. Arkadaşlar konusuda çok saçma insan arkadaşlarlan daha rahat buluşmak için ev satarmı.

kredi alın tabiii yawww 15,000 ytl için ev satılırmı bence çok saçmaa bu işte baka bi iş var eşin evi götürmek istiyor olmasın

kredi alın tabiii yawww 15,000 ytl için ev satılırmı bence çok saçmaa bu işte başka bi iş var eşin evi götürmek istiyor olmasın

anladım kadariylan zaten bir kredi ödemesiymiş. Krediyi kapatmak için başka bir kredi almak pek mantıklı değil. Arabanız varsa arabayı satın araba almak ev almaktan daha kolay. Yada altın maltın bozdurun canım. Evimin değeri 135 bin ytl diyorsun ama belkide okadar etmicektir. Yazık olur eve

edinilmiş malı elden çıkarmak iyi fikir değil bence. millet ev sahibi olmak için yok mortgage yok konut kredisi kafayı yiyecek, eşin ,evi satacak. hiç mantıklı değil. anne -baba,kayıpeder vs. yardımcı olsunlar illa evi satmak şart değil. ama anladığım kadarıyla sen zaten ödüyormuşsun borcu. saydığın sebepler içinse eğer önce evi bulun ailelere yakın ,sonra dilerseniz takasa da verebilirsiniz.hayırlısı olsun.

evi ailesi aldı eşimin üzerine benim üzerime olsa mümkün değil satmam zaten. Ben bu mantıksızlığı anlamıyorum. Diyorum ki 1 yıl benim çalışmadığımı düşün. Sonra zaten düze çıkıyoruz. Ama nerdeee o düşünce

guzelım bence esının evı satmak ıstemesındeki asıl amac borcu odemek degıl.bence sakın sattırma evi.malum herkes borç harç ev almaya çalısırken esın satmaya kalkıyoo.bıdaha o paraya belkıde o evı alamıcaksınız yada daha borclanarak oyle bı ev sahıbı olacaksınız. bunu esıne gusel gusel anlat bence.cocuk yok borcuda ben oduyorum dıyorsun bence sorun yok gıbı gorunuyoo. allah borcu olana yardım edermıs.

Şimdi arkadaşlar ben bu evi sattırmamak için ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun. Taktik bekliyorum.

Konutun bağlı olduğu Tapu Sicil Müdürlüğüne evliliğinizin resmen devam ettiğini belirten nüfus kayıt örneği ve söz konusu konutta beraber yaşadığınıza dair muhtarlıktan aldığınız belge ile başvurup oturduğunuz evin tapu kaydına "aile konutu" şerhi düşülmesini talep ediniz. Herhangi bir masrafı yoktur.
Bu halde eşiniz sizin rızanız dışında evi satamaz. :kahve:

Arkadaşlar size bir soru. Eşim taktı kafaya güzelim evimizi satacak 15.000 YTL'lik kredi borcumu (evlenmeden önce yaptığım borç) ödeyecek. Tek sebep bu gibi duruyor ama hangi mantık bunu kabul eder. Ben kendi maaşım ile zaten taksitlerimi ödüyorum. Evimin değeri 135.000 YTL. Borcum 15.000 YTL.
Şimdide sebepleri gerçek sebepleri sıralıyorum.

1- Çocuk olunca ev ailelerimize uzak daha yakına taşınalım.
2- Yol çok uzun işten çıkıp eve gelmek 1 saatten fazla sürüyor. (Burası İstanbul)
3- Arkadaşlarına uzak canı isteyince çıkıp arkadaşlarının yanına gidemiyor.

SAKIN CANIM SAKIN SATDIRMA EVİ PİRE İÇİN RESMEN EŞİN YORGAN SATIYOR BIZDE AYNI DURUMDAZYI BIZIMDE BASIMIZDA AYNI MIKTARDA BOR VE DAHA FAZLASI VARDI ELIMIZDE ALTIN PARA NE VARSA SATDIK GERISI 15 YTL BEKLIYOR OTURDUGUMUZ EVI SATMAYI YADA KREDI FALAN CEKME GIBI BIR DURUM DUSUNMEDIK ALLAH VERDIKCE ODEYECEGIZ BORCU EV KOLAY MI ALINIYOR YAZIK DUSUNSUN EŞİN DAHA MANTIKLI IBR YOL BULSUN HAZIRADA DAGLAR DAYANMAZ AYRICA

anladigim kadariyla esinin derdi sadece tasinmak..ozaman evinizi kiraya verin..istediginiz yerde gidin kiralik ev tutun..borcunuzuda zaten taksit taksit ödüyormussunuz..muhim olan borcun katlanmamasi için taksitleri düzgün ödeyebilmek..bana en mantikli yol bu geldi..kendi evinizde oturur gibi olursunuz(kiraniz evinizden gelicek)..esin arkadaslarina yakin olur..eviniz yerinde durur..borcunuz ödenir..ve sorun kalmaz :)

X