153 boy çok mu kötü?

JeEvonna

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2021
35
69
Merhaba arkadaşlar 18 yaşında bir kız kardeşim var, küçükken böbrek kanseri atlattı radyasyon tedavisi gördü bu yüzden kemik gelişimi yavaşlamış 12 yaşından sonra pek uzamadı normalde bizim aile uzundur annem 171 babam 187. kardeşim 153'te kaldı kafasına çok takıyor ben o kadar kısa değilsin diyorum ama arkadaşları espri olsun diye boyuyla ilgili bir şeyler söylemiş, üzülmüş o da. Kıyafet almaya gitsek bile bana yakışmaz demeye duruyor halbuki zayıf açık tenli güzel yüzlü bir kız. Nasıl teselli edebilirim, boy uzatma ameliyatları riskli midir ya da o kadar kafaya takılacak boy mu? Kolay bir şey olsa parası neyse biriktirelim en azından 160 olsun psikolojisi düzelsin diyorum ben artık

Öncelikle o saçma arkadaş cevresinden uzaklaşsın.

Hayatta ikinci bir şans kazanmış, hastalığını yenmiş sağlık her şeyden önemli bunu kavraması lazım.

Ancak yaşı çok genç, şimdi anlayamaz bunu zaman geçince kendini her halde sevmeye başlayacak.

Evet riskli bir ameliyat , yürüyememe ihtimali var.

Kemikler kırılıyor , araya kaba tamirle demir ekleniyor ve boy uzama işlemi yapılıyor ve bu işlem bu boydaki birine yapılmaz.

Sizin başlıkta güzel değil. Neden kötü olsun ki, her kişinin kendine has boyu kilosu yüzü var.
Minyon tipli güzel bir kadın kendisi, bunun farkına varmalı.

Merhaba arkadaşlar 18 yaşında bir kız kardeşim var, küçükken böbrek kanseri atlattı radyasyon tedavisi gördü bu yüzden kemik gelişimi yavaşlamış 12 yaşından sonra pek uzamadı normalde bizim aile uzundur annem 171 babam 187. kardeşim 153'te kaldı kafasına çok takıyor ben o kadar kısa değilsin diyorum ama arkadaşları espri olsun diye boyuyla ilgili bir şeyler söylemiş, üzülmüş o da. Kıyafet almaya gitsek bile bana yakışmaz demeye duruyor halbuki zayıf açık tenli güzel yüzlü bir kız. Nasıl teselli edebilirim, boy uzatma ameliyatları riskli midir ya da o kadar kafaya takılacak boy mu? Kolay bir şey olsa parası neyse biriktirelim en azından 160 olsun psikolojisi düzelsin diyorum ben artık
35 yaşında 153 boyundayım fıstık gibiyim oh hiç de boyumla ilgili bir derdim yok. Bir tek perde asarken zorlanıyorum ama kocalar da bunun için var zaten😀

Boy uzatma ameliyatı sandığınız gibi bir şey değil. Ben paramı ayarladım boyumu da beğenmiyorum hadi beni kesin biçin diyeni ameliyat etmiyor doktorlar. Bu seçeneği aklınızdan çıkarın. Çocuğa da bunun umudunu vermeyin yok yere.

Bu yaşlar bedeni kabullenememe yaşları. Olumlu özelliklerini ön plana çıkarın, övün. Zamanla aşacaktır.

150 boyunda 2 arkadaşım vardı. 2 si de evlendi coluk cocuga karıştı şimdi. Üniversitedeyken onlarda olan özgüven bende yoktu. Takdir ederdim hep. Boy konusunu hic kafaya takmazlardı. Kendileri de bazen dalgaya vururlardı. Insan kendi bedeniyle barışık olduğu zaman cok daha mutlu oluyor, kardeşin cok daha ağır şeyler atlatmış. Boy konusunu dert etmesin. Hayatın keyfini çıkarsın.

Aynı şekilde küçük yaşta kanser tedavisi görüp çok şükür ki atlatan bir yakınım var doktorlar gelişimi durabilir dediler 14 yaşındaydı o zamanlar. Şimdi 18 ve son 6 ayda inanılmaz hızla uzadı herkes hepimiz çok şaşırdık. Ama inanın 153 özelliklede bizim coğrafyada çok normal. İnşallah uzar biraz daha ama uzamazsa da o birkaç santim karşılığında hayatını kazandığını bilerek büyük bir özgüvenle yaşasın isterim o dalga geçenlere karşı bu güçle bıyık altından gülerek baksın isterim. İnşallah boyunun uzamasından da önce bu şekilde düşünebilmeyi ve güçlü durabilmeyi başarır..

Ben de böbrek hastasiydim ve boyum kısa kalmıştı. Tedavimi oldukca boyum yavas yavas uzadi ama 16 yasinda 155te takili kaldim sonra da uzamadi :)
Üzülmesin lütfen, ben inanin boyum sebebiyle 35 olmama ragmen 25-27 nin üstüne çıkamadım :) 25 yasindayken bile lise ogrencisi sanıyorlardı kiziyordum ama aslinda genç gosteriyor kisa boy :)
Bir de onca sorun yasadiktan sonra inanin boy küçük bir detay. Ayrica hic sağlık sorunu olmayan yengem 150 benden kisa ve dayim 180 :)
Yani 140in altı tıbbi olarak kisa kabul ediliyor, Türk kadınının ortalamasi zaten 160 yani 150cm boy cok normal. Kıyafetler de gayet şık duruyor, çıtı pıtı😍
Sağlığı duzeldiyse bunun tadini cikarsin boyu da gayet yerinde🤗
Hayat ufak tefek seylere takmak icin cok kısa, ben de kilolarimdan muzdaribim. Ona ragmen artik kilo verince giyerim.demiyorum gidiyorum hosuma giden elbiseleri alıp giyiyorum😍 Sagligim yerindeyken keyfini çıkarmaliyim diye düşünüyorum. Hayat bu, yarinimizin garantisi yok.

Minyon kadinlar hep güzeldir ve alımlıdır ve hep yanlarinda uzun boylu erkekler olur :KK66: kac yaşinda simdi hala uzar belki plates yapmak da 2 cm falan uzatiyor boyu diye duydum ..ameliyat fikri saçma ki zaten her önüne gelene yapmazlar o ameliyati canimm

Kısa boylu minyon kadinlar hep daha genç gosterirler en büyük avantaj o , ayrıca kanseri yenmiş çok şükür varsın boyu uzun olmasın ..o yaşlarda her genç biseyini beğenmez emin olun uzun boylu olsa idi başka bişey takacakti ya da arkadaşları başka biseyden dolayı elestireceklwrdi....o sebepten hiç üzülmesin bence çok minnoş görünüyordur o yaa aşırı şirin biseydir 🥰❤️

Öncelikle o saçma arkadaş cevresinden uzaklaşsın.

Hayatta ikinci bir şans kazanmış, hastalığını yenmiş sağlık her şeyden önemli bunu kavraması lazım.

Ancak yaşı çok genç, şimdi anlayamaz bunu zaman geçince kendini her halde sevmeye başlayacak.

Evet riskli bir ameliyat , yürüyememe ihtimali var.

Kemikler kırılıyor , araya kaba tamirle demir ekleniyor ve boy uzama işlemi yapılıyor ve bu işlem bu boydaki birine yapılmaz.

Sizin başlıkta güzel değil. Neden kötü olsun ki, her kişinin kendine has boyu kilosu yüzü var.
Minyon tipli güzel bir kadın kendisi, bunun farkına varmalı.
Ben biraz araştırdım çok pahalı ama daha kolay bir yöntem varmış precice 2 çivisi diye. onun için de dolar kazanmak şart yurt dışına çıkma işini erken halletmem gerekiyor başka türlü mümkün değil denkleştiremem, sizin bahsettiğiniz yöntem de riskli söylediğiniz gibi. başlık kısa öz olsun istedim yanlış kelime kullanmış olabilirim ama inanın etrafta o kadar iğrenç kalpli insanlar var ki ''kötü mü'' lafı hiçbir şey kalıyor. hobbit filminde figüransız oynarsın gibi şeyler söylemişler tabii şimdi değil lisede. onları daha yeni anlattı bana yoksa o okula gider kulaklarından asardım onları. Çok sinirlendim ve üzüldüm ağladım hatta oturup

Bu zorbalık hepimize yapılıyor sanırım. 172 boyum var. Hep çok zayıftım. Yıllardır 50 kiloyum. Bana ne derlerdi tahmin edin.. Kraker, deve, sırık, elektrik direği. O kadar ağlardım ki. İnsanlar hatta bazen çocuklar çok acımasız. Bazen akraba adı altındakiler bile aç mı bırakıyorsunuz, ağzın yok mu kızım gibi abuk espriler(!) yapıp gülerlerdi. Çok komik çünkü.

Sağlık olsun da boyun ne önemi var. Minyon olmak çok güzel bence. Takılmayın böyle şeylere insanlar kusur bulup üzmek istedikten sonra kısa boya da uzun boya da aynı acımasızlıkta..

X