2 Küçük çocuk Sürekli Dağınık Pis Ev Hic biseye yetisemeyen Bir Anne

Evinize gelen suratınıza tükürmek yerine yardım etsin kusur aramaya geleni de evine sokma bence.İki tane küçük çocuk evde sürekli oynamak vakit geçirmek ister her yeri dağıtırlar bu da çok normal. Bunun geçici bir durum olduğunu düşünün sonuçta çocuklarınız hep bu yaşta kalmayacak.

Bir cocuk annesi ve çalışan bir kadın olarak bu isin sırrı ev isini biriktirmemek diyebilirim. Her gün süpürge acarım mutlaka. Toz olmayınca ev cok kirli görünmüyor. Bulasigi akıtıp anında makineye koyarım asla biriktirmem. Tuvalet banyo aksam kızım uyuyunca hallediyorum. Iki gunde bir yerleri silerim ve toz alırım çabucak. Her gün maksimum bir saatte bitiriyorum bu isleri pratiklestim artık. Oyuncakları toplayıp yatarim yerde bırakmam. Biriktirmeyince inanın cok zor olmuyor. Yemegi de genelde gece hallederim . Kızımla gun içerisinde oyunlar oynarim bol bol. Parka gotururum her gün isten gelince. Yani isin özü cocugunuzu ihmal etmeden de oluyor ama yıpranan siz oluyorsunuz. Daha az uyuyup daha az kendinize vakit ayırmış oluyorsunuz. Ben temizlik konusunda takıntılı oldugum icin kendim yapmazsam rahat edemiyorum. Kızımla ilgilenmezsem vicdanım el vermez. Yani bütün yuk bende . Bu dünyada erkek olmak varmış:)) Evim 2+1 oldugu icin cok uzun sürmüyor çünkü kirlenmeden yapıyorum her gün biraz biraz. Sizde iki cocuk var ben iki cocugu hayal edemiyorum su an :)

50 günlük iki bebekle hergün süpürge temizlik mi Ben oğlum 50 günlükken yemek bile yiyemiyordum, eşim gelene kadar bisküvi ve su ile idare ediyordum. Makarna pişireyim diyordum, pişmeden uyanıyordu, memeye gelmeden de susmuyordu. Banyo bile yapamıyordum, tek yapabildiğim o beşiğinde uyuyunca hızlıca kıyafetlerini ütülemek oluyordu. Beşiğinde 10 dakikadan fazla uyumuyordu, sürekli emmek, memede uyumak istiyordu. Eşim haftada bir siler süpürürdü o kadar. Arada bir temizliğe yardımcı alırdık.

Oğlum 4 yaşında hala 8 saat uyku nedir bilmedim daha dün 5 saat uyudum.. Uyku düzenim genelde 12 7 çalışan anneyim

kizlar hepinize cok cok teşekkür ederim hic olmazsa yalniz olmadığımi anladim yazilarinizin hepsini tek tek okudum sanirim bu hicbiseye yetememe yetersiz gelme dusunceleri instagramdaki o super gibi gorunen anneler varya instamomlar onlardan geliyor cogu kisi de boyle demis... haklisiniz... Diger önerilerinizi de degerlendirip uygulayacağım tekrar cok sağolun

Konuyu ben mi açtım dedim bi an. 2 çocuğum var ve eşim manyak bir herife evrildi. İlk cocukta bulasiklarimi toplardı ben evi süpürürsem o silerdi. Şimdi ayağından çıkan çorap bile evin ortasında duruyor. Alıp çocukları bir parka bile çıkarmıyor ki azıcık sağımı solumu toparlayım...
Gerçekten tek başına özellikle 2 çocuğu idare edebilmek çok zor. Benimkilerinde yaşları yakın seninkilere bazen çığlık çığlığa bağırırken buluyorum kendimi.... Sonrada üzülüyorum onlar çocuk tabikii böyle yapacaklar ama benim hiç kendimi toparlayacaģım yenilenecegim bir ortamım bir zamanım yok. Ben tüm suçu eşimde buluyorum. Eşimin ailesi memlekette benimkilerden ataerkil erkek çocuğun torunlarına bakarlar hep ben biraz anneme bıraksam hemen durmuyor çocukların diye şikayet eder ararlar gel al diye amann bazen bağıra bağıra ağlamak kaçıp.gitmek istiyorum gerçekten böyle bir anne olmak istemiyorum ama malesef çok sabırsız hemen herşeye bağıran biri oldum ev desen o biçim..... Aylardır katlanması gereken çamaşırlar beni ayrı darlıyor, gardolabı birbirinde bir girsem içinden 2 güne çıkamam. Yardımcı da alamam... Tek istediğim bir kız kardeş ama oda bende yok.

iyi ki sizin gibi insanlar var biribirini tanimasa bile merhem olan kanayan yaraya

kiz kardes olsa ne olacak ki herkesin kendine gore işi var gel de sunun ucundan tut bile diyemiyorsun

Annem yanimda benim bu sürecte bebeklerin basinda o uyurlarken bende evle ilgileniyorum iste bu durumda beni yoruyor ne var sanki yapma bebeklerin uyudugu zaman sende yat uyu yokk illa evi elden gecrmem lazim icim rahat etmiyo

Yanliz değilsin kardeş.. bugün tam da bu meseleyi düşündüm bende. Bugün ailecek bir yerlere gidelim dedik. 2 tane çocuğum var. Sabah yikadigim saçım yolda kurudu kabardı tuhaf bisey oldu kafam sepet gibi. Üstümü temiz ütülü giyindim fakat İstanbul trafiği iki saat araba içinde indigimde üstüm kırışık omuzlarım sümük olmuştu (oğlumun burnu akıyor). Pantolonuma süt döküldü yine yolda. Çocuklar desen onlarida düzgün giydirdim onlar da kirlendi daha arabadan inmeden. Aramizda tek düzgün olan evden çıktığı gibi hiç bozulmadan kalan sadece esim vardı. Neyse biz gezdik ettik iyice kirlendik yorulduk eve geldik. Biri acıktım diyor diğeri uykusuz ağlıyor, sabah evi öylece bırakıp çıktım her yer her yerde. O sırada banyoya girip aynaya bakıp bi kendimi sorguladım. Dedim acaba ben mi yapamıyorum? Bende eve gelince oh ne eğlendik onu konuşmak istiyorum kahvemi alıp kitap okumak istiyorum eşimle muhabbet etmek istiyorum hiç birini yeristiremiyorum. Suan da evde herkes uyudu ben oğlumun beslenmesine makarna pişiriyorum.... Yarın acaba herkesin beslenmesinden poaca börek mi çıkacak bizimkinden makarna bi taraftan da bunu düşünüyorum. Diyeceğim o ki yetisebildigimiz kadar oluyor biseyler ben okuyunca yazıyı Yanliz değilim diye kendimi iyi hissettim umarım sende yazdıklarımı okur kendini iyi hissedersin selametle

Benim evim hep düzenlidir. Neden? Çünkü oğlum büyük yeğenlerim geliyor, 4 ve 2 yaşlarında. Peşlerine yetişemiyorum. Hep düzgün duran kütüphanedeki kitaplar inmiş, üzerinde oynuyorlar. Eğer televizyon açıp uyuşturmak istemiyorsam, hep bir aktivite istiyorlar. Banyo kapıları kapalı mı diye bakıyorum, zira birini klozetin içinde bulmuşluğum var. Buzdolabını açıp market alışverişine çıkıyorlar. Birinin annesi biraz rahat, eline ekmek filan veriyor dolaşırken. Etraf kırıntı oluyor. Ortada vileda varsa, bütün su dışarı taşıyor. Bunlar bana misafirliğe geldiklerinde oluyor.

Yani yaşadıklarınız çok normal. Tavsiyem hiç üzülmeyin ve bu şirin zamanlarının tadını çıkarın. Çok çabuk geçiyor. Biz seviyoruz onları evde. Hep bir canlı çizgi film izlemek gibi. Bir bakıyorum biri diğerinin saçına yapışmış bir bakıyorum cici cici oynuyorlar. Onlar kalkmadan 1-2 saat önce uyanmaya çalışın. O esnada evi toplayın. Akşam yatmadan yine her şeyi yerine koyun. Böylece toplu kalır.

En fazla 8-10 oyuncak yeterlidir çocuklara. Fazlası onlara da zarar, size de. Fazlaları kaldırın, 15 gün sonra yenilerini çıkarın, eskileri kaldırın.

Hafta sonu eşiniz evdeyse, çocukları ona sormadan kucağına atın, haftalık temizliğinizi yapın.

Yapabiliyorsanız, çocukları her gün biraz parka çıkarın, enerjilerini atsınlar.

Durumunuz yoksa bile bence 1 kerelik 200 verin bir kadın alın eve, bir sefer toplansın. Sonra siz o düzeni koruyun.

Çocukları 9 gibi yatırın. Size de dinlenecek zaman kalsın.

Emin olun bir iki seneye işler çok daha kolay olacak. Dediğim gibi bu zamanların tadını çıkarın. Hiç dert etmeyin evi filan. Küçük bir düzen kurun yeter.

Zaten seneye büyük kreşe başlar, bir kaç saat tek çocuk olur. Zamanla rayına oturur her şey.

Hepimizin zamanında aynı yollardan geçtik. Yalnız değilsiniz.

Biz bir şey olmasın diye çalıştırmıyoruz mesela
Diyorum ki acaba vitrin alsak da vitrine mi koysak
Ben de saklar çocuklar uyurken falan kullanırdım sanırım
Gerçi bulma ihtimalleri yüksek o yüzden en iyisi almamak
Şu an bile evi süpürürken belki on kez makineyi ben kapatmak zorunda kalıyorum
Bi 5 kere falan kızlar fişini çekiyor
Aralarda makinenin Üstüne çıkıyorlar ya da kablosunu cekistiriyorlar
Anlatırken bile eğlendim
Iyi ki varlar muzur kuzularim

Bu tempo ile depresyon ve bitkinlik yakindir. Cocuk annesinin yorulduğunuda bilmeli, babada gereğini yapmali.

Çocuğa şimdi şu mesaji veriyorsun "kadin süper kahraman olmali, sürekli herşeye yetişmeli ve mükemmel olmali" Cünkü çocuğun gördüğü bu. Ve büyüdüğünde bu konuda zorlul çeker. Kendinden beklentiside yüksek olur, beraber olduğu adamdan beklentisi az olur.

Ve bu tavrini sağlam bir depresyon geçirmeden, değişmeyecek. O yorgunluk seni sonunda bulacak biliyorsun değilmi?

Kadinlarin isi zor vallahi, ister calissin ister evde dursun..iki turlude yeterli gelmiyor hissi oluyor… ve bence en onemli sey esinin destegi.. o yoksa iste ayvayi yediginin kanitidir. Mutsuz oluyoruz zamanla yogunluk ve yorgunluktan..depresyona giriyoruz. Insanlar cocuk yokken bile ev isinden bunaliyo cocuklu daha zor. Allah yardimcin olsun

Onları takibi bıraktım. En iyisi bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…