2011 Ekim Anneleri

sende ıykı varsın canım :KK16:
deden nasıl bı gelısme var mı ?
bu arada sutum azaldı dedın ya hep soyluyorum yıne soylıcem bol bol su ıcın yemek yemekle ıs yapmakla alakası yol cok cok su ıcın stresten uzak durun bebegınızı koklayın :)
tabı sen suan stresten uzak duramazsın ama hayat bu hıc beklemedıgın anda suprızler getırıyo ınsanın karsısına rabbım darda bırakmaın kımseyı hastalar ıcınde hayırlı olanı versın ınsallah.

yarın 40 ımız doluyo ben banyo yapıcam ama baktım bugun kanama vs yok bugun mu yıkanmalıyım ?
ırem senınde pazar doluyo naptın sen varmı kanaman hala?
bu arada ben ılk oglumda 40 cıktı dıye bırsey yapmadım yıkadımmı ogune ozel bılmıyorum bundada yapmıycam yarın yıkancam ben ama belkı oglumu bugunden yıkarım ınanmıyorum ben dıge seylere adet aslında onlar
ben hala corbaya kalkmadım bu arada :KK1: netten 40 cıkmasıyla ılgılı gercekten dının soyledıgı bısey var mı ona bakıyorum
canım bende kalmadı kanama sankı yada belkı 1 2 damla ama sarımtırak bır akıntı var. dr um 40 gun bu akıntının gelmesı normal demişti..ben de ne 20 de ne de 40ta ozel bısey yapmadım yapmıcam..ınanmıyorum boyle seylere zaten..
canım cok gecmıs olsun bebekle hastanede yatmak nedır bılırım allahtan bronsıolıte donmemıs anladıgım kadarıyla bebeklerde grıp nezle onemlı aman dıkkat cok gecmıs olsun tekrar :nazar:

canım ya uykusuz gecelere alıstım ben ıdmanlıyım lk oglanda ama barı gunduz uyusa dun butun gunduz uyumadı sureklı ıkınma halbukı altan gazda cıkarıyo hep bıde dun kendılıgınden kakada yaptıkhanı bı kezde olsa kaka yaptı neyın ıkınması anlamıyorum salla emzır kussun cok yoruldum dun artık babaya verıp daldım bıraz aksam agrı kesıcı verdı esım ondanmı yorgunluktanmı gece uyudu bıraz tabı sureklı emdı ama aralarda uyudu ıkınmadı sımdı uyuttum yıne ıkınarak uyuyor umarım 3 aya atlatırız .
esler oyle canım sana acırlar kalkıp bakmazlar bızde anlasınlar dıye gozlerıne bakarız onun ıcın verıceksın kucagına yanı onuda kaldır gece gunduzde ver ısden gelınce bızım gıbı gecegunduz calısmıyolarya :KK15:
evı topladım tozaldım mobset yaptım mutfagı banyoyu bı soyle temızledım hızlı hızlı tabı bebek ılkez yarım saat uyuduumarım daha uyur cunkuyemek yapıcam buyuk oglan gelmeden.
mercımek yapıyım dıyorum ama yanına ne yapıcam hıc bılmıyorum aslında yanına bırseyde yapasım yok :S belkı yapmam anca bunu yetıstırdım derım :KK1: bu arada 2. hamılelıgımden sadece 1 kılom kaldı gerıye :nazar: ama vermem gereken daha cok kılom var son 2 haftadır vermıyodum bugun bı kılonunda gıttıgını gorunce sevk geldı daha cok su tuketım daha az yıycem umarım yanı
herkesın gunu guzel gecsın

ya bakıyorum hemen hepımızde aynı sıkıntılar aynı zamanlarda bas gosterdı..benım kızdada ıkınma var sureklı..dun nıda da bahsetmıstı...kaynanam kargoyla yollamıs dunya kadar bırseyler..zeytınyagıda yollamıs saolsun marketten aldıgımı degılde onu verıcemm ıns sıfa olur..hayır kakasını yapıyor gazını cıkarıyor daha neye zorluyor anlamadım su 3 ay bı dolsa kına yakacam hee..:)))

ya sinem esım bakıyor bakmasına da cok pimpirikli davranıyor cocuga senınkı dr oldugundan rahat tutar ne yapacagını bılır en azından.. ben emzırıp elıne verıyorum gazını cıkar dıye 10 dk sonra bagırıyor askım bu kız doymamıs kos dıye..bebenın gaz var cıkar dıyorum sallaya sallaya kusturuyor cocougu ben dualar ederken kusmasın dıye:KK57: ..helekı bebe bır aglasın kıyamet kopuyo sankı..buna ragmen ben elıne tutusturuyorum alıssın baksın dıye..Allahı var bakıyor kalk dedıgımde gece kalkıyor ama gozu yatakta sinir oluyorum..ben ınsan degılmıyım..bu gece dedım salla kızı cok uykum var bak bıraz dıye kalktı saate baktım acıktıgı ıcın agladıgını anladım emzırdım daha ben emzırırken uyuyakaldı adam yaaa:KK47:..hususı vc ye gtcem kalk kızın gazını cıkar dedım uyandırdım:KK76:..geldım elıme verdı hadı askım ıı geceler senı sevıyorum dedı..la hanı bakacaktın düdük..:KK57:
bende bı yandan gulfeme sıkayet edıyorum adamı kızım baban kıcını buyutsun dınlensın uyusun yavrum dedım anan uyumasın yıyemesın ıcemesın ölsun kımın umurunda dedım:KK35:..arkası dönuk ama askım aksama kadar ayaktayım yoruluyorum dıyo..ben ne yapıyosam hadı senın bedenın yoruluyo benım hem bedenım hem beynım hem ruhum yoruluyo beeeeeeeeeeeeeee:84:...ona yetıs buna yetıs..ruh halım cöktü anasını satayım...:KK53:

gulfem okula baslamadan cocouk mocuk yaparsammm yuzume tukurun ..:KK37:

seneye 2012 annerınde bende olurmusum :18:

fatmadeviren

çok geçmiş olsun canım.ben de çok iyi biliyorum bebeğinin hastanede yatması ne zor bişey.ben ağlamaktan helak olmuştum daha 3 günlüktü kızım.şükür geçti o günler bidaha da gelmesin inşallah.Allah korusun bebeklerimizi.ayrıca gripli olduğnu bile bile nasıl minicik bebeğin yanına gelmiş o kişi?

Son düzenleme:
herkese iyi geceler basimda lanett bir rahatsizlik var 1 aydir agzimda yara eksik olmuyor biri bitiyo biri cikiyo 2 gun once dilimin ucunda cikti ne hal birakiyo ne huzur bebegimlede ilgilenemiyorum opemiyorm yavrucagizimi halsizlesiyorum yemek yiyemiyorm konusamiyorumm offffff felaket birsey ayni dertten muzdarip olan varmi yada duyan bilen derdime care olacak ne var offf cok feci dusmanimin bile basina gelmesinn gozlerimden yas akiyor acisindan :KK43:((((

selam kizlar iyisiniz hersey yolundadir insallah :21: bizede gozunaydina gelen 1 misafir grip hastaligini bize bulastirdi :KK50::KK50:2 gun hastanede kaldik bu aksam ustu eve donduk allaha sukur kotu birsey yok sadece nezle surekli fizyolojik su ile temizliyorum

çok geçmiş olsun kızlar acil şiflar diliyorum

herkes slm nasılsınız kızlar keyifler nasıl :KK16::KK16::KK16:
süt sağma mak. için tavsiyede bulunan arkadaşlara teşekkürler ben en son amedada karar kılmıstım makinem geldi bugün ilk deneme oldukça başarılıydı çekimi iyi göğüsümüde acıtmadı belki mak. sayesinde göğüs problemim son bulur artık

canım bende kalmadı kanama sankı yada belkı 1 2 damla ama sarımtırak bır akıntı var. dr um 40 gun bu akıntının gelmesı normal demişti..ben de ne 20 de ne de 40ta ozel bısey yapmadım yapmıcam..ınanmıyorum boyle seylere zaten..

ya bakıyorum hemen hepımızde aynı sıkıntılar aynı zamanlarda bas gosterdı..benım kızdada ıkınma var sureklı..dun nıda da bahsetmıstı...kaynanam kargoyla yollamıs dunya kadar bırseyler..zeytınyagıda yollamıs saolsun marketten aldıgımı degılde onu verıcemm ıns sıfa olur..hayır kakasını yapıyor gazını cıkarıyor daha neye zorluyor anlamadım su 3 ay bı dolsa kına yakacam hee..:)))

ya sinem esım bakıyor bakmasına da cok pimpirikli davranıyor cocuga senınkı dr oldugundan rahat tutar ne yapacagını bılır en azından.. ben emzırıp elıne verıyorum gazını cıkar dıye 10 dk sonra bagırıyor askım bu kız doymamıs kos dıye..bebenın gaz var cıkar dıyorum sallaya sallaya kusturuyor cocougu ben dualar ederken kusmasın dıye:KK57: ..helekı bebe bır aglasın kıyamet kopuyo sankı..buna ragmen ben elıne tutusturuyorum alıssın baksın dıye..Allahı var bakıyor kalk dedıgımde gece kalkıyor ama gozu yatakta sinir oluyorum..ben ınsan degılmıyım..bu gece dedım salla kızı cok uykum var bak bıraz dıye kalktı saate baktım acıktıgı ıcın agladıgını anladım emzırdım daha ben emzırırken uyuyakaldı adam yaaa:KK47:..hususı vc ye gtcem kalk kızın gazını cıkar dedım uyandırdım:KK76:..geldım elıme verdı hadı askım ıı geceler senı sevıyorum dedı..la hanı bakacaktın düdük..:KK57:
bende bı yandan gulfeme sıkayet edıyorum adamı kızım baban kıcını buyutsun dınlensın uyusun yavrum dedım anan uyumasın yıyemesın ıcemesın ölsun kımın umurunda dedım:KK35:..arkası dönuk ama askım aksama kadar ayaktayım yoruluyorum dıyo..ben ne yapıyosam hadı senın bedenın yoruluyo benım hem bedenım hem beynım hem ruhum yoruluyo beeeeeeeeeeeeeee:84:...ona yetıs buna yetıs..ruh halım cöktü anasını satayım...:KK53:

kız iremm dün akşam anneannem ogluma öznur öznur diye seslendi:KK53:dedim yuh bee hadi benim adıma sıra gelene kadar yedi ceddini sayıyosun oglumun ismini nasıl öznur yaptın :KK1:bana diyo ki istnbula dönünce birde öznur ypın :KK53:hee oldu ordan bakınca tavuk gibi mi görünüyorum ben kaynana bilal ister anneanne öznur ister ohhhh sıkıyosa siz dede bulunda yapın didim :KK1: gülüyo bana ahh ahh dede nerden bulcam dede hizmet ister diyo :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:bende korkuyom valla 2012 annelerinde olmaktan:KK53:tavuk gibi görünen tek inek benim galiba :KK1:bebişi emziriyorum gazı var anneannem bagırıyo hele bu çocugu niye aglatıyorsun emzir emzir ya ne kadar mide varki bebekte 1 saat içinde 5 kere emebilsin valla yoruldu bedenim ruhum dün dışarı çıktık söyle azcık gezelim diye niye çıkıyosun niye geziyosun inanki eve geliyoruz otobuste gözlerimden uyku akıyo butun gece bebekle ugraşıyorum 1 saat fazla uyuyunca tepeme dikiliyor anneannem kalk niye yatıyorsun diye dogurduk ya uyku yasak yatmak yasak eee öleyim ben daha iyi benim uyumam lazım dinlenmem lazım yoksa o süt kuyudan çekilmiyo :100::100: kaynanadan beter :KK1::KK1:

sinir oluyorum şu kayınvalideme.hiçbişeye yaramadı hamile olduğumdan beri.hep annemler ve eşim vardı yanımda.doğum yaptım yoğunbakımda kaldı bebeğim.oralarda beklerken bi kere yabancı gibi geldi gitti. bir sıcak bişey yapıp getirmedi.daha neler neler.ama şimdi mevlüt olcak ya pazar günü yok yatak yaptınız mı benim yaptıklarımız da getircektim bana niye haber vermedin diyo.ben de ben mi söylücem hep anne sen de ara napıyon diye öğren dedim.yok şu yok bu bissürü bahane.arayamamışmış.başka şey olsa hemen arar ama.getirceklri de bişey olsa.annemin ve bizim aldıklarımızın yanında 3 tane bişeydir biliyorum.önemli olan zaten miktarı da değil de sahte davranışları.annemin yaptıklaırnın yanına koymak isticek hepsi bir görünsün dicek biliyorum ama yok öyle şey.ayrı koycam.bunlar anneannesinin bunlar babaannesinin dencek.ee bu işler böyle.ne kadar çabalarsan o kadar karşılığını alırsın.en kötü günlerimde yanımda olmayan gelsin mevlütte sorumlu babaanne rolü yapsın.hepsi öyle onların eşim adına böyle bi ailesi olduğu için üzülüyorum gerçekten.
içimi dökmem lazımdı kızlar kusura bakmayın.çok sinirlendim.

ah canım ya seni çok iyi anlayabiliyorum canını sıkma istediğin gibi yap babaanneninkileri kenara koy bunca zaman aramayan sormayan insanlar dogurunca herşeye karışıyor ya insanı en çok üzen bu

selam kızlarrr...ayy sabahtan beri biş oturamadım ,ev temizle yemek yap elvin hanıma yetiş ,bitki çayımı bile içemedim valla yaaa..bu arada barbunya ve mercimek çorbası yaptım ,inşallah kızım gazman olmaz ,korkuyorum ,şimdide sancılanıyo ama azar azar yiycem ,korkarakda yaşayamam dimii...İREMCİM VALLA KOCA KONUSUNDA AL BENDENDE OKADAR ,GE ÇENDE BENİMKİDE SEN AKŞAMA KADAR OTURUYOSUN dedi ,bende verdim eline elvini al sen bakcaksın dedim ,10 dk sevdi ,sornra bana vermeye çalıştı ,tabi ben o arada aklıma ne laf gelirse söyledim ,azcık uslandı,bide bu sabah 7 de kurmuş beyimiz alarmı ,çaldıkça erteliyo çaldıkça erteliyo ,zaten zor uyuyorum kalk yat ,napıyosun sen kalksana dedim ,yok dedi böyle tilki uykusuna yatıyomuş ,hani derin uykuya dalmamak içinmiş ,kalkcakya bbeyimizz...ee dedim bendemi tilki uykusuna yattım ??o sırada elvin mızırdanıyodu ,git şu kıza bak o arada uyu tilki uykunu dedim ,...2 söyledim 3 söyledim kallkmadı tam ben hamle yaptım kalkıyım diye baktım zıpladı ,bizimkininde huyu son dk kadar bekliyo uyuz ,bende mahsuscuktan kıpraştım zateenn:KK1::KK1:

selam kızlarrr...ayy sabahtan beri biş oturamadım ,ev temizle yemek yap elvin hanıma yetiş ,bitki çayımı bile içemedim valla yaaa..bu arada barbunya ve mercimek çorbası yaptım ,inşallah kızım gazman olmaz ,korkuyorum ,şimdide sancılanıyo ama azar azar yiycem ,korkarakda yaşayamam dimii...İREMCİM VALLA KOCA KONUSUNDA AL BENDENDE OKADAR ,GE ÇENDE BENİMKİDE SEN AKŞAMA KADAR OTURUYOSUN dedi ,bende verdim eline elvini al sen bakcaksın dedim ,10 dk sevdi ,sornra bana vermeye çalıştı ,tabi ben o arada aklıma ne laf gelirse söyledim ,azcık uslandı,bide bu sabah 7 de kurmuş beyimiz alarmı ,çaldıkça erteliyo çaldıkça erteliyo ,zaten zor uyuyorum kalk yat ,napıyosun sen kalksana dedim ,yok dedi böyle tilki uykusuna yatıyomuş ,hani derin uykuya dalmamak içinmiş ,kalkcakya bbeyimizz...ee dedim bendemi tilki uykusuna yattım ??o sırada elvin mızırdanıyodu ,git şu kıza bak o arada uyu tilki uykunu dedim ,...2 söyledim 3 söyledim kallkmadı tam ben hamle yaptım kalkıyım diye baktım zıpladı ,bizimkininde huyu son dk kadar bekliyo uyuz ,bende mahsuscuktan kıpraştım zateenn:KK1::KK1:

benımkının kk hakkındakı dusuncelerını bılıyosun zaten..sımdı hem kızı sallayıp hem pc den buraya gırınce ıyıce köpürüyo ama ses edemıyo ederse resmen kusucam ıcımdekılerı bılıyo..valla ısırırım heee..dunde laf sokuyo kızı kucagına verdım oturdum pc nın basına kızım anan kulüp te takılıyo sana bana bakan yok dıyoo..:KK57: bana bak dedım tepemı attırma dıye bı basladıysam gerısını sen bılıyon zaten:KK1:sımdı geldı kurstan elıne verdım eksık lıstesını yolladım markete..cok konusmasın eskısınden daha cok duygusalımve de daha cok huysuzum..:KK37:

kuzular selamlar.. nezamandır sohbetinize tekrar katılmak istedim ama gündemdeki konular farklı artık :)
bebişler .. gaz problemleri.. vs vs..

biz 36. haftaya girmiş bulunuyoruz bugün itibariyle..
ve bişiy merak ediyorum.. sizin bebeler nezaman döndü doğum pozisyonuna..
normal doğumu çok istiyorum..
en son 33+0 da kontrole gitmiştim.. doktor da 2-3 haftaya kadar dönmesi gerekiyor dedi.. 2 haftası geçti 1 kaldı..
korkuyorum dönmeyecek diye..

yılmadım,sabah 5 ten 7 ye kadar gülfemı salladım..sıpa daha ayagımdan bırakır bırakmazz uyandı delırmek uzereyım uykudann..hala sallıyorum uyutucam ve gece kıcını dönüp yatan ve askım ben calısıyorum dıyen kocama ınat bende uyucamm..

sankı ben popomu buyutuyorummm butun gun evde...

:)))))) Bu kadar olur bende 12 den 2 ye kadar salladım uyumadı aldım emzirdim birazda beşikte salladım uyumadı ağla ağla bi durmadı saat4 te iflahım kesildi fitil attım artık bende bayılmışım 40 çıktıktan beri daha huysuz oldu o değil sabah 9 da telefon eşimin amcasının oğlu gelini yakınlarımda bi hast. gelmişler evdemisin diye arıyolar allam yarabbim ağlamak istedim resmen yaa kalktım alel acele bide kapıya çarptımmı allam yarabbim kahvaltı hazırla ortalık toparla kız uyandı ciyak ciyak daha bu saat te gittiler... Çok fenayım eşim gelsin diye bekliyorum kız ayağımda hala....

merhaba kızlar.kızımı uyutmaya çalışıyorum sabahtan beri hala kahvaltı yapamadım bi ara başımdöndü açlıktan sanırım su içtim boş mideye başka vaktim yoktuki.hala da emcem diyodu canavar kızım benim.şimdi yapcam inşallah kahvaltımı.öptük sizi.pazara mevlüdümüz var.yrn kuaförüme gitcem kızım ve annnemle.saçımı boyatcam.brz toparlansam iyi olcak artık ya kendimden sıkıldım valla.:KK37::KK56:

Bende kuaföre gitmek istiyorum haftaya gidicem inşallah.. Bi toparlanırım.. Allah kabul etsin şimdiden inşallah kolayca atlatırsınız.. Benim kızımda memeden ayrılmıyo sütmü yetmiyo anlamadım. Hepimiz aynıyız anlaşılan..

merhaba arkadaşlar. tecrübeli annelerden yardım istiyorum.bu haftasonu hastane çantamı hazırlamak istiyorum bugün de bebeğimin eşyalarını yıkıcam ama hangilerini yıkamam gerekiyor kararsız kaldım arkadaşım sadece hastane çıkışlarını yıka yeter dedi. yeterlimi yoksa herşeyini yıkamalımıyım sizler nasıl yaptınız? ve hastaneye götürüp de çok iyi yapmışım ya da hiç gerek yokmuş dediğiniz şeyler varsa yazarsanız sevinirim bana da fikir olur acemilik zor oluyor:)

Atleti ve pijama yada geceliği fazla al çok terleniyo.. Fazlası geri gelir eksik götürme, herşey lazım oluyo o anda...

Hanımlar bişey sorucam
Dönence alıcam ama bu dönenceler sadece beşikleremi monte ediliyo bende park yatak var yoksa onada monte olabiliyomu :26: netten dönence buldum ama hiç birinde bilgi yoktu

Ay bilen varsa söylesin bende alıcam bu kız uyanıkken oyalansın ya ben bittim iş güç yapamaz hale getiriyo artık iyice.. Gelen giden misafir oldukça çıkarcam tabi.. Çoluk çocuk beşiğin üstüne atlar şu halde bi rahat bırakmıyolar ki bide dönence olursa aman aman sırf o yüzden almamıştım ama artık olmuyo..

sinir oluyorum şu kayınvalideme.hiçbişeye yaramadı hamile olduğumdan beri.hep annemler ve eşim vardı yanımda.doğum yaptım yoğunbakımda kaldı bebeğim.oralarda beklerken bi kere yabancı gibi geldi gitti. bir sıcak bişey yapıp getirmedi.daha neler neler.ama şimdi mevlüt olcak ya pazar günü yok yatak yaptınız mı benim yaptıklarımız da getircektim bana niye haber vermedin diyo.ben de ben mi söylücem hep anne sen de ara napıyon diye öğren dedim.yok şu yok bu bissürü bahane.arayamamışmış.başka şey olsa hemen arar ama.getirceklri de bişey olsa.annemin ve bizim aldıklarımızın yanında 3 tane bişeydir biliyorum.önemli olan zaten miktarı da değil de sahte davranışları.annemin yaptıklaırnın yanına koymak isticek hepsi bir görünsün dicek biliyorum ama yok öyle şey.ayrı koycam.bunlar anneannesinin bunlar babaannesinin dencek.ee bu işler böyle.ne kadar çabalarsan o kadar karşılığını alırsın.en kötü günlerimde yanımda olmayan gelsin mevlütte sorumlu babaanne rolü yapsın.hepsi öyle onların eşim adına böyle bi ailesi olduğu için üzülüyorum gerçekten.
içimi dökmem lazımdı kızlar kusura bakmayın.çok sinirlendim.

Ne kusuru canım herkes aynı şeylerden muzdarip ben çok fenayım valla annelik duygusallık derken göz açtırmadım hiç birine iyide yaptım..

kız iremm dün akşam anneannem ogluma öznur öznur diye seslendi:KK53:dedim yuh bee hadi benim adıma sıra gelene kadar yedi ceddini sayıyosun oglumun ismini nasıl öznur yaptın :KK1:bana diyo ki istnbula dönünce birde öznur ypın :KK53:hee oldu ordan bakınca tavuk gibi mi görünüyorum ben kaynana bilal ister anneanne öznur ister ohhhh sıkıyosa siz dede bulunda yapın didim :KK1: gülüyo bana ahh ahh dede nerden bulcam dede hizmet ister diyo :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:bende korkuyom valla 2012 annelerinde olmaktan:KK53:tavuk gibi görünen tek inek benim galiba :KK1:bebişi emziriyorum gazı var anneannem bagırıyo hele bu çocugu niye aglatıyorsun emzir emzir ya ne kadar mide varki bebekte 1 saat içinde 5 kere emebilsin valla yoruldu bedenim ruhum dün dışarı çıktık söyle azcık gezelim diye niye çıkıyosun niye geziyosun inanki eve geliyoruz otobuste gözlerimden uyku akıyo butun gece bebekle ugraşıyorum 1 saat fazla uyuyunca tepeme dikiliyor anneannem kalk niye yatıyorsun diye dogurduk ya uyku yasak yatmak yasak eee öleyim ben daha iyi benim uyumam lazım dinlenmem lazım yoksa o süt kuyudan çekilmiyo :100::100: kaynanadan beter :KK1::KK1:

Hahahahahaha ay Allah ömür versin kızlar çok güldüm ikinizede irem hele sana demek gülfem okula başlıcak heee 2012 annelerinde olursanız şaşırmam bu laflardan sora :))))))) Neyse kocaya gelince benim eşimde irem senin eşim gibi bakıyo ilgileniyo ama geceleri pert oluyo diye bi iki gece aldım kızı ağlamasın diye sürekli elimde ayağımda mememde kucağımda.. baktım bu uyuyo bende koydum kızı koltuğa wc ye gittim tabi dururmu kız bir ağzı yerde bir ağzı gökte benim başına beşiği sallıyo gözünü açıp içine bakamıyo ki uykudan :))) saf o sallıyo kız koltukta ağlıyo.. Bi geldim naPıyosun diye ağlıyo diyo ağlar tabi dedim alsana sallıyorum ya diyo ne sallıyon dedim.

Ay bide anne kokusu istiyomuş çocuk onun memesi yokmuş vs...

Hey allahım ya valla işe gitmek evde çocuk bakmaktan bin hatta yüz bin kat daha kolay... Bende irem gibi çocuğu yapıştırıyorum ağlasada tutamasada alışsın diye dün verdim duşa girdim kız nasıl ağlıyo sesi geliyo zor durdum ama çıkmadım baya bi bekledim öle geldim. Alışçaklar tek başına yapmadık biz bunları :)

kuzular selamlar.. nezamandır sohbetinize tekrar katılmak istedim ama gündemdeki konular farklı artık :)

en son 33+0 da kontrole gitmiştim.. doktor da 2-3 haftaya kadar dönmesi gerekiyor dedi.. 2 haftası geçti 1 kaldı..
canım bildiğim kadarıyla 38.haftaya kadar dönebiliyor bebişler.benimki erken dönmüştü ama tam zamanını hatırlayamıyorum.

yaa sizleri takip etmek çok güzel ama....gözümü korkutmadınız değil:KK53:..demekki çevremdekiler boşuna demiyo karnımda dursan daha iyiydi oğlum diyeceksin doğduğunda diye...:KK60:.....valla gözüm koktu...hepiniz hemen hemen uyku sorunu yaşıyorsunuz..inş bizim başımıza gelmez bu valla tırsttım.:18:..ama sağ sağlim bi doğsunda oğlum...başa gelen çekilir napimm....sizi takip etmek çok güzel ama..:KK9::KK9::KK9::KK9:

kızlar bugün oğluma aşıları yapıldı yavrucuğum şükürki az ağladı.kilosuda 5900 gr olmuş boyu 60cm:nazar::nazar::nazar:
bize yine yol göründü şimdide denizliye gidiyoruz kızlar.denizlili olan veya oraları bilen varmı??

canım benim 29-30. haftalarda doğum pozisyonunu almıştı sonra çapraz durup kanala giremedi ve sez. olmak zorunda kaldım o ayrı tabii:)

kızlar bugün oğluma aşıları yapıldı yavrucuğum şükürki az ağladı.kilosuda 5900 gr olmuş boyu 60cm:nazar::nazar::nazar:
bize yine yol göründü şimdide denizliye gidiyoruz kızlar.denizlili olan veya oraları bilen varmı??

canım maşallah oğluna:nazar:şu 3lü aşıdan çok korkuyorum ben inş. hasta etmez bebişlerimizi. tayininiz mi çıktı? hayırlı olsun.benim babam öğretmen ben 8 yaşlarındayken kaldık denizli de ama ilçesinde.havası sıcak insanları sıcak güzel bi yer hatırladığım kadarıyla.bol bol horoz sesi duyarsın bide :)) meşhur ya.

[B .!.:
hanzadee;[/B]21855822]:)))))) Bu kadar olur bende 12 den 2 ye kadar salladım uyumadı aldım emzirdim birazda beşikte salladım uyumadı ağla ağla bi durmadı saat4 te iflahım kesildi fitil attım artık bende bayılmışım 40 çıktıktan beri daha huysuz oldu o değil sabah 9 da telefon eşimin amcasının oğlu gelini yakınlarımda bi hast. gelmişler evdemisin diye arıyolar allam yarabbim ağlamak istedim resmen yaa kalktım alel acele bide kapıya çarptımmı allam yarabbim kahvaltı hazırla ortalık toparla kız uyandı ciyak ciyak daha bu saat te gittiler... Çok fenayım eşim gelsin diye bekliyorum kız ayağımda hala....

Bende kuaföre gitmek istiyorum haftaya gidicem inşallah.. Bi toparlanırım.. Allah kabul etsin şimdiden inşallah kolayca atlatırsınız.. Benim kızımda memeden ayrılmıyo sütmü yetmiyo anlamadım. Hepimiz aynıyız anlaşılan..

Ne kusuru canım herkes aynı şeylerden muzdarip ben çok fenayım valla annelik duygusallık derken göz açtırmadım hiç birine iyide yaptım..

hanzade sütün yetiyodur olumsuz düşünme.benimki de öyle ayrılmıyo memeden büyüdükçe daha fazla emmeye başladı sanki tabi normal bu da önceden 5 10 dk. zor emerdi şimdi baya uzun sürebiliyo.:KK16:

Son düzenleme:

Maşallah kuzuna canım tayin içinmi hani ev almıştınız ne olcak denizlide iyi fikir aslında tamamen kurtulursun kayınpederden :))
Benim yok ama bildiğim kadarı ile çok sıcak oluyor yazları..

[B .!.:
hanzadee;[/B]21855822]:))))))

hanzade sütün yetiyodur olumsuz düşünme.benimki de öyle ayrılmıyo memeden büyüdükçe daha fazla emmeye başladı sanki tabi normal bu da önceden 5 10 dk. zor emerdi şimdi baya uzun sürebiliyo.:KK16:

Canım bi ayrılmıyo ya sürekli memede, uyuyo bırakıyorum yarım saat sürmüyor bidaha uyanıyor şöyle derin uykuya dalamadı bi türlü bende açmı diye düşündüm işte doğru diyosun be sütü çok takmıyorum aç kalırsa mamada veririm ama çok huzursuz dünden beri canıma okudu resmen.. Şimdi bıraktım mızırdanarak uyuyo ha kalktı ha kalkacak yani. Neyse sağlık olsun büyücekler böyle böyle bu işte... benimki hiç az emmedi hep çok emiyodu zaten ama şimdi hiç bırakmıyo daha çok oldu dediğin gibi..

Allah sana uzun sağlıklı ömür nasip etsin burcu gülmekten yarıldım süper ii geldi istanbula dönmeni istiyorum hemen sana gelcem :))))))))

canım benim 29-30. haftalarda doğum pozisyonunu almıştı sonra çapraz durup kanala giremedi ve sez. olmak zorunda kaldım o ayrı tabii:)

canım maşallah oğluna:nazar:şu 3lü aşıdan çok korkuyorum ben inş. hasta etmez bebişlerimizi. tayininiz mi çıktı? hayırlı olsun.benim babam öğretmen ben 8 yaşlarındayken kaldık denizli de ama ilçesinde.havası sıcak insanları sıcak güzel bi yer hatırladığım kadarıyla.bol bol horoz sesi duyarsın bide :)) meşhur ya.
sağol canım.inş canım şuana kadar peksıkıntısı yok gibi ama bakalım.yok canım tayin değil eşim fabrikadaçalışıyor normalde ama şirket şehir dışından ve yurtdışından işler alınca eşimi yetkili olarak gönderiyorlar daha öncede iskenderun ve türkmenistana gittik şimdide denizli.bakalım inş bizimiçin iyi olur.

selam kızlar nasılsınız bebikler nasıl herkes iyidir umarım biz her zamanki gibi gazlı ve uykusuz .
dün aşı olduk iğneyi yaparken sanki yüreğime soktular içim acıdı ama kızım çok ağlamadı..metanetli yavrum benim..
bişi sorucam kız annelerine bebikinizin kulağını ne zaman deldireceksiniz birde doğumdan sonra nasıl korunmayı düşünüyosunuz

selam kızlar nasılsınız bebikler nasıl herkes iyidir umarım biz her zamanki gibi gazlı ve uykusuz .
dün aşı olduk iğneyi yaparken sanki yüreğime soktular içim acıdı ama kızım çok ağlamadı..metanetli yavrum benim..
bişi sorucam kız annelerine bebikinizin kulağını ne zaman deldireceksiniz birde doğumdan sonra nasıl korunmayı düşünüyosunuz

Aşk olsun sen benim kızımın kulağını görmedin mi tam 2 aylık olmuştu ananesi deldi
$DSC01368.jpg
Önceden yasmin kullanıyodum ama şimdi içemiycek olduğun için ben korunmuyorum eşim hallediyo o işi :KK1:

Son düzenleme:
X