2013 Aralık Anneleri

Mucizelerimizin cinsiyetleri ?

• Ankete Katılan
    469
ay eşimi opup başıma koyayımmmmm
yemek yapamazsam hayatttaa neden demez.. hadı dışardan soylıyelım der..
her hafta sonu dışlardayız zaten bazen yıyıp evden oyle çıkarız bazen dışarda yerız..
her hafta sonu ev ıslerıne yardım eder kı eşşekk gıbı çalışıyor kocam...
utu yapar çamaşırları ayırıp makineye atar serer ..
bnm sırtım cok ağrıyor gecırdıgımız kazadan dolayı ee şımdı hamılelıkte uzerıne bınınce..
bılıyor ne şartlarda yemek ış yaptığımı..
masaj yapar sırtıma başka turlu rahatlayamıyorum cok ağrım oluyor :KK43:

ama bende aşırı ılgılı bır kadınım.. huysuz kıskanç degılım sureklı ona ılgı gosterır şımartırım
kesesını duşunurum pahalı şeylerı cok nadır alırım..ılla al desede aldırmam
bızım en buyuk luksumuz dışarda yemek yemek.. ve tatıllerımız
bu arada ayaklarına masaj yaparım yıkarım tam geyşaaa modelı :))))
oğluma karsıda cok ılgılıyım hala bazen gecelerı o gun cok yorulduysa kremle ayaklarına masaj yaparım

ay eşimi opup başıma koyayımmmmm
yemek yapamazsam hayatttaa neden demez.. hadı dışardan soylıyelım der..
her hafta sonu dışlardayız zaten bazen yıyıp evden oyle çıkarız bazen dışarda yerız..
her hafta sonu ev ıslerıne yardım eder kı eşşekk gıbı çalışıyor kocam...
utu yapar çamaşırları ayırıp makineye atar serer ..
bnm sırtım cok ağrıyor gecırdıgımız kazadan dolayı ee şımdı hamılelıkte uzerıne bınınce..
bılıyor ne şartlarda yemek ış yaptığımı..
masaj yapar sırtıma başka turlu rahatlayamıyorum cok ağrım oluyor :KK43:

ama bende aşırı ılgılı bır kadınım.. huysuz kıskanç degılım sureklı ona ılgı gosterır şımartırım
kesesını duşunurum pahalı şeylerı cok nadır alırım..ılla al desede aldırmam
bızım en buyuk luksumuz dışarda yemek yemek.. ve tatıllerımız
bu arada ayaklarına masaj yaparım yıkarım tam geyşaaa modelı :))))
oğluma karsıda cok ılgılıyım hala bazen gecelerı o gun cok yorulduysa kremle ayaklarına masaj yaparım

kocalarımız anlayış yönünden aynı canım valla Allah bozmasınn hiççç hep böyle kalsınlar inş :)
ben 4 aydır evde 2 yada 3 kez yemek yaptımmmmmmmm:KK9:

kocalarımız anlayış yönünden aynı canım valla Allah bozmasınn hiççç hep böyle kalsınlar inş :)
ben 4 aydır evde 2 yada 3 kez yemek yaptımmmmmmmm:KK9:

Allah bozmasın kuzummmm yaaa.. bu anlayışın ılelebet olmasını sağlamak bırazda bızım elımızde
herseyıne eyvallah edersende tepene çıkıyorlar erkek mılletı ıste :)
aradaki dengeyı ıyı tutmak gerekıyor..

ben yemek yaparım eşim bayılıyor yemeklerıme .. ama hamılelıkten yapamadığım cok zaman oldu
bazen kendı gırer mutfağa bıze surprız bıseyler hazırlar.. bırde yanına sokmaz benı surprız dıye :)
yemeğe cok duşkun bı adam ama bana olans evgısındenmıdır nedır 6 senedır hıcc sorune tmedı yemek yapmadığım gunlerı
onun en buyuk takıntısı ev dağınık olmasın yerler temız olsun.. Aral da oyle
halıda kırıntılar gorsun annecım evı supur der supurgeyı cekıstıre cekıstıre getırıp onume koyar:))))

Allah bozmasın kuzummmm yaaa.. bu anlayışın ılelebet olmasını sağlamak bırazda bızım elımızde
aradaki dengeyı ıyı tutmak gerekıyor..

ben yemek yaparım eşim bayılıyor yemeklerıme .. ama hamılelıkten yapamadığım cok zaman oldu
bazen kendı gırer mutfağa bıze surprız bıseyler hazırlar.. bırde yanına sokmaz benı surprız dıye :)
yemeğe cok duşkun bı adam ama bana olans evgısındenmıdır nedır 6 senedır hıcc sorune tmedı yemek yapmadığım gunlerı
halıda kırıntılar gorsun annecım evı supur der supurgeyı cekıstıre cekıstıre getırıp onume koyar:))))

canımm bende bulantılardan giremedim epeyce süre sonra finaller başladı staj falan derken yetişemedim yani yemeğe pek fazla hep aparatif şeyler hazırladım önceden kaç saat zamanımı alan sofralar hazırlardım şimdi yapamayınca huzursuzum aslında ama saolsun hiç lafını etmiyo zaten yemeğe düşkün değil 1.90 boy 70 kilo:KK1: ne yapiyim desem sucuklu yumurta der hergün yorulmiyim diye:KK9::KK9:

tatilden döndük bronzlaştım biraz oohh çok iyi geldi bir sorun yoksa gidin bir tatil yapın eşinizle.......................
haber almadan olmuyor napıyorsunuz ne ediyorsunuz minikleriniz nasıl?
şöyle bir geçmişe bakıyorum da maşallah bir sorun yok aman herkes iyi olsun sağlıklı olsun yavrularımız.
kontrolüm ayın 13. de canım. kız bebekler daha geç hissedilirmiş öyle diyorlar. zaten usgde de bizim minik pek hareketli değil. yerimi dar nedir. :):):))::KK1::KK1:
ii olmuş yaa tatil lafı geçince tutamıyorum kendimi :KK1:
ne güzel ohhh tadını çıkardın bizim bu yıl tatil yok...
kızlar geç hissedilir diyolar ama benim erkekim de hiç hissettirmiyoo
aynen senin gibi düşünüyorum yeri mi dar nedir
bizden baya sonralar hissediyo maşşallah :nazar:

normalde ben annemi hiç takmıyorum evet tamam deyip geçiyorum ama bu dönemde kaldıramadım ya çok sinirlerim bozuldu hepsi üst üste geldi o anda patladım ya eşimde evet hayat arkadaşım ama bu dönemde idare etsin beni anlayışlı olması gerekmezmii saçma sapan şeyleri o büyütüyo yorulmuş çok çalışmış ya ben onun yaptığı işleri 7 yıldır yapıyodum muhasebeciyiz ikimizde şimdi hamileyim diye işlerim hafifledi bide akşam eve gidip o yargunum deyip 2 seksen yatarken ben yemekle bulaşıkla uğraşıyodum erkekler bencil hepsimi öyle bilmiyorum ama benimki çok bencil
canım herkesin oluyo gergin günleri
bebişe bişey olmaz merak etme ama psikolojik olarak etkilenir diyolar
kendimizi üzcek ortamlardan kaçamıyorsak konuşarak durumu düzeltmeye çalışmalıyız zor aslında ama elden gelen bu
sen de eşinle sakin sakin konuş anlat duygularını
kendini de daha fazla üzme canım erkekler genelde bencil...

aradaki dengeyı ıyı tutmak gerekıyor....................
ay yerim onun titizliğini
büyümüş te annesine iş buyuruyoo :KK9:
burcu ne cemrecim erkek çocuklarında öyle temizlikten anlayanı pek olmaz

tatilden döndük bronzlaştım biraz oohh çok iyi geldi bir sorun yoksa gidin bir tatil yapın eşinizle.. (Allah nasip ederse) seneye çocuk peşinde koşturmaktan pek tatil yapamayız gibime geliyor.ağustosta tekrar gidicez ozamn koskocaaa bir göbeğim olcak .. bu kez bikini giydim herkes göbeğime bakıyordu yanı hamile olduğum anlaşılıyordu. hehe çok güzel bir duygu şişko olduğumu düşünmeden göğsümü gere gere giydim bikinimi çok da kötü durmuyor.

bebekli aileleri gördüm nasıl özendim çok tatlılardı. inşallah bizde görürüz o günleri.

ben hala hareket falan hisetmiyorum bir batma seyirme bile söz konusu değil paranoyak oldum acaba yaşıyormu diye soruyorum kendi kendime. eşim de sinirlenıyor bu halıme. haftaya ayrıntılı ultrasonum var. sabırsızlıkla bekliyorum. hiçbir sorun çıkmaz inşallah.benden önce haftada olanlar ayrıntılıya girenler oldu mu? nasıl birşey merak ediyorum.
benim bugun 18. haftam bitiyor. ama hala yumurta ve balık yemeye cesaret edemıyorum et yemeye süt içmeye başladım .kaybettiğim 6 kılonun 5 kılosunu geri aldım . hala eksi 1 deyim kendimi çok iyi hissediyorum :nazar::nazar::nazar::nazar:maaşallah.o geçirdiğim çok zor 4 ayı unuttum bile.

sizlere de alışmışım ilk açtığım sayfa bu. haber almadan olmuyor napıyorsunuz ne ediyorsunuz minikleriniz nasıl?

merhaba bende 18. haftamin icindeyim bebisim 2 gun onde gidiyor ilk gebeligim ve bende hala herhangi bir hareket hissetmiyorum. ve senin gibi acaba yasiyormu diye tereddut ediyorum. gerci doktorum 20. haftaya kadar hissetmemen normal dedi.

birde sen detayli ultrasona girecegini yazmissin benim detayli usg icin randevum 16 agustosta cok mu gec tarih verdiler bana anlamadim kacinci haftalar arasi yapiloyor bilen varmi

OFF bu günlerde çok streesliyim nedendir anlamıyorum hamişlik triplerine mi girdim nedir :44: hiç bişeye tahammülüm yok daral gelip gelip gidiyo az öncede kuzenim aradı gerdi beni görümcesi 8 aylık hamile yok suyu bitmiş bi sürü tatsız şey anlattı görümcem hüngür hüngür ağlıyo filan dedim bana böyle şeyler söleme lütfen anında psikolojim bozulabilir diyo aferdersin boş bulundum :KK53::KK30:

ii olmuş yaa tatil lafı geçince tutamıyorum kendimi :KK1:
ne güzel ohhh tadını çıkardın bizim bu yıl tatil yok...
kızlar geç hissedilir diyolar ama benim erkekim de hiç hissettirmiyoo
aynen senin gibi düşünüyorum yeri mi dar nedir
bizden baya sonralar hissediyo maşşallah :nazar:

canım herkesin oluyo gergin günleri
bebişe bişey olmaz merak etme ama psikolojik olarak etkilenir diyolar
kendimizi üzcek ortamlardan kaçamıyorsak konuşarak durumu düzeltmeye çalışmalıyız zor aslında ama elden gelen bu
sen de eşinle sakin sakin konuş anlat duygularını
kendini de daha fazla üzme canım erkekler genelde bencil...

ay yerim onun titizliğini
büyümüş te annesine iş buyuruyoo :KK9:
burcu ne cemrecim erkek çocuklarında öyle temizlikten anlayanı pek olmaz

burcu ikizlerrrr :KK52:

ben akrep eşim balık .. ikizleri hiçç sevmezdim cok hareketlı yaramaz aşırı şakacı oluyorlar dıye
abımden bılıyorum...
aha başıma geldı :)) Allahım acısını gostermesınnn yaa
cok sevıyorum oğlumu :KK43:

annecim sen bnm sarı gülümsün ve mor gülümsün ve papatyamsın
ve kırmız gulum mavi gülüm ve pembe gülümsün diye sayarda sayar :)))
çokk romantık hergun bana bahçeden çıcek koparıp verır

Allahım bu yüce duyguyu evlat dıye yanan tum kadınlara tattdırsın.. inşallahhhhhhhh

OFF bu günlerde çok streesliyim nedendir anlamıyorum hamişlik triplerine mi girdim nedir :44: hiç bişeye tahammülüm yok daral gelip gelip gidiyo az öncede kuzenim aradı gerdi beni görümcesi 8 aylık hamile yok suyu bitmiş bi sürü tatsız şey anlattı görümcem hüngür hüngür ağlıyo filan dedim bana böyle şeyler söleme lütfen anında psikolojim bozulabilir diyo aferdersin boş bulundum :KK53::KK30:

oyy kuzum yaaa kıyamamm...
ya ınsanlar anlamıyorlar hamılelık psıkolojısınden...
cıdden zor saçma salak duyguların tavan yaptığı bır donem

banada lohusayken k. valıdemın arkadaşı gelıp cok kötuuuu bı sey anlatmıştı halaa etkısınden kurtulamadım 5 senedır duşun..

Son düzenleme:
burcu ikizlerrrr :KK52:

ben akrep eşim balık .. ikizleri hiçç sevmezdim cok hareketlı yaramaz aşırı şakacı oluyorlar dıye
abımden bılıyorum...
aha başıma geldı :)) Allahım acısını gostermesınnn yaa
cok sevıyorum oğlumu :KK43:

annecim sen bnm sarı gülümsün ve mor gülümsün ve papatyamsın
ve kırmız gulum mavi gülüm ve pembe gülümsün diye sayarda sayar :)))
çokk romantık hergun bana bahçeden çıcek koparıp verır

Allahım bu yüce duyguyu evlat dıye yanan tum kadınlara tattdırsın.. inşallahhhhhhhh

aaaminnn
yerim onu yaaaaa :KK9: maşallah allah nazardan korusun
benim oğluş ta böyle güzel bi yavru olsun inşallah tabi en başta sağlıklı
tatlı şeyler yaaaa
ben önceden çok rahat bi tiptim, pek duygusal değildim bu konularda
5yıl bebek düşünmedim geçen hafta 6 yılımız doldu
insan o çift çizgiyi gördüğü andan itibaren annelik damla damla damarlarına işliyomuş
şimdi pek bi duygusal oldum :KK25: kıyamam ağlayan bebek duyunca hastanede filan ağlamak istiyorum ben de
gerçekten bambaşka bişeymiş daha şimdiden

hanımlar selam denize girip de sorun yaşayan var mı biz bodruma gitmeyi düşünüyoruz ama bebeğime bişey olur diye korkuyorum doktoruma sordum olmaz dedi ama ne bilim :KK43:

canım stresli olman normal hem hamilelik hem çalışma hayatı bi de evde bekleyen işler....
üstüne böyle can sıkıcı olayları dinleyince insan taşıyo resmen
boşver bi daha olursa baştan konuyu anlayınca dinlemek istemediğini söyle

tatlı minnak kuşunu düşün sen minik yumak ellerini :KK16:
gelince öpmeye kıyamicağımız yanaklarını ooyyyy :KK54:

aaaminnn
yerim onu yaaaaa :KK9: maşallah allah nazardan korusun
benim oğluş ta böyle güzel bi yavru olsun inşallah tabi en başta sağlıklı
tatlı şeyler yaaaa
ben önceden çok rahat bi tiptim, pek duygusal değildim bu konularda
5yıl bebek düşünmedim geçen hafta 6 yılımız doldu
insan o çift çizgiyi gördüğü andan itibaren annelik damla damla damarlarına işliyomuş
şimdi pek bi duygusal oldum :KK25: kıyamam ağlayan bebek duyunca hastanede filan ağlamak istiyorum ben de
gerçekten bambaşka bişeymiş daha şimdiden

sen bırde doğunca gor... o kokuyu alınca ne koca ne ana ne baba kalıyor hepsının onune gecen bır sevgı...

merhaba bende 18. haftamin icindeyim bebisim 2 gun onde gidiyor ilk gebeligim ve bende hala herhangi bir hareket hissetmiyorum. ve senin gibi acaba yasiyormu diye tereddut ediyorum. gerci doktorum 20. haftaya kadar hissetmemen normal dedi.
birde sen detayli ultrasona girecegini yazmissin benim detayli usg icin randevum 16 agustosta cok mu gec tarih verdiler bana anlamadim kacinci haftalar arasi yapiloyor bilen varmi

16 ağustos hakkaten geç gibi geldi bana da
benim bildiğim;
17. hafta 4lü test
20. hafta ayrıntılı ultrason
24. hafta şeker yüklemesi

canım doktorum iç organlarına baklıcaz tek tek dedi detaylı anlatıp gösterecek sanırım detaylıda aynı usgde olacak . 20-24 haftalar arası yapılıyor yanılmıyorsam geç kalmış olmuyorsun endişelenme senin kendi doktorun bakmayacak mı ayrı bir yerden mı aldın randevu

Son düzenleme:
oyy kuzum yaaa kıyamamm...
ya ınsanlar anlamıyorlar hamılelık psıkolojısınden...
cıdden zor saçma salak duyguların tavan yaptığı bır donem

banada lohusayken k. valıdemın arkadaşı gelıp cok kötuuuu bı sey anlatmıştı halaa etkısınden kurtulamadım 5 senedır duşun..

hadi yaaa :KK53: vay dengesiz hatun off bilmiyorum deniz tatile deli gibi çıkmak istiyorum eşimin memleketine gidicez ya bu yıl onun stresi de sardı nasıl geçicek günler diye bakalım

Bu arada hayırıdır inş. dün gece rüyamdaaaa:KK52: sanırım aral'ı gördüm :KK8: rüyalarıma girdi yakışıklın maşallah sübhanallah :KK16: arkadaşım eşiyle ayrılıyomuş ( Allah korusun ) onların oğulları ama değil hani olur ya rüylarda öyle enteresanlıklar diyorum yaaa alper ne kadar büyümüş kocaman olmuş kumrallaşmış gitgide :KK9: sonra uyandım dedim kendi kendime o o çocuk bildiğn aral dı ahaahhhh :KK9: hayır olsun inş.

canım stresli olman normal hem hamilelik hem çalışma hayatı bi de evde bekleyen işler....
üstüne böyle can sıkıcı olayları dinleyince insan taşıyo resmen
boşver bi daha olursa baştan konuyu anlayınca dinlemek istemediğini söyle

tatlı minnak kuşunu düşün sen minik yumak ellerini :KK16:
gelince öpmeye kıyamicağımız yanaklarını ooyyyy :KK54:

ahhh cnm ya Allah razı olsun ağzımı sulandırdın vallahi :KK56: doğsalarda yesek şunları hala inanamıyorum bir çocuğumun olucağına :KK52: Allah 'ın izniyle zaman sular seller gibi aksın sağlıkla doğsun minnaklarımız :KK16: salı günü randevumuz var dua edin kızlar :KK16: bakalım cinsiyetimiz Allah'ın izniyle netleşir inş. 2 dr. kıza benzetti bana da sanki ara ara öyle gibi geliyor babası ısrarla erkek hissediyorum diyor :KK55::KK9:

denizzzzzzzzzzz

canımmm ne zaman kontrolunnn
resım ekleyın yaa usg fotoları topıgınee.. kasım annelerı almış basını gıdıo valla tey teyyy

:KK52:

bende rüyamda Aralımı gordum
bırde cınsıyetle ılgılı sureklıııııı rüya goruyordum
altın küpe yok kırmızı elma. yok taç
yok meme yok erkek bebek kucağımda.. kafayı yemıstım
ama cınsıyetı kesınlestıgınden berı böyle rüyalar gormuyorumm kafam rahatladı sonunda

bu erkekler neden böylee yaaaa bazen hamile olduğumu unuttuğunu sanıyorum eşimin tövbe tövbeeeee

Canım hepsi aynı gercekten anlayıssız ve gaddar hatta tam bir domuz oluyorlar
Sen canını sıkma ıcını ferah tut hayatım
Bende bazen kendimi esımın yerine koyuyorum o bu tartısmadan dolayı kafasına takıyo mu bnm kadar uzuluyo mu die ama hıc de oyle olmuyo onun umurunda deilken ben neden kendimi uzuyorum die kendi kendimi teselli ediyorum :))) yalnız degıilsin cnm nolur kafana takma
Off bu erkekler.....

denizzzzzzzzzzz

canımmm ne zaman kontrolunnn
resım ekleyın yaa usg fotoları topıgınee.. kasım annelerı almış basını gıdıo valla tey teyyy

:KK52:

bende rüyamda Aralımı gordum
bırde cınsıyetle ılgılı sureklıııııı rüya goruyordum
altın küpe yok kırmızı elma. yok taç
yok meme yok erkek bebek kucağımda.. kafayı yemıstım
ama cınsıyetı kesınlestıgınden berı böyle rüyalar gormuyorumm kafam rahatladı sonunda

kuzum demek ki psikolojik tamamen rüyalarım bile arada bırakıyo beni hayırlara çıksın inş. bi kağıtta prenses yazılı olduğunu gördüm kafam iyice karıştı :KK52: bugün görümümü arıyım da kurcalıyım onu biraz fal olayınıda çıtlatıyım...Kuzucum benim kociş bi yan masamda çalışıor çok karşı foto koymaya filan ama çaktırmadan koyabilirsem o namaz dayken belki hallederim ya da msjla filan atarım yaparım bişiler hatta dün uyuya kalmasaydım foto koyucaktım profilime herkezi merak ediyorum ya bi tanışsak görsel olarakta diye bu akşam halledebilirim canm :KK34:

canım merhaba, hayırlı olsun senin de :KK16:
ben de bülent beyin çok methini duyduğum için ona gittim ve çok memnunum çok sıcak ve herşeyi anlatıyor
isminle karşılayıp, kalkıp yolculuyo
her cümlesinin arkasına yumuşacık anlaştık mı diyo :KK9:
ve gerçekten güven veren bi tarafı var
ilk gidişimde daha önceki düşüğümle ilgili kağıtları tek tek incelemişti onları bile açıklamıştı ama böyle olmalı iyi bi doğumcu ve kartını vermişti herhengi bi durumda mutlaka ara diye (çoğu özel veriyo sanırım ama benim gittiğim hiç bi dr. vermemişti) ki ben sadece bi ilaç için aradım şimdiye kadar
gelgelelim ücretlere :KK53:
ilk gidişin 85 ödüyorsun ama 1ay içinde ikinci gidişin 12 tl
yani muayene 48 liraya geliyo gibi...
çünkü her defasında 1ay dolmadan gitmiş oluyorsun
ama randevularını erken almak zorundasın en erken 2hafta sonrasına veriliyo
muayeneden sonra 3 hafta sonra gel dediyse, ben ertesi gün arayıp randevumu hazır ediyorum
ve bazı randevularda çok beklediğim oldu ama gün içinde ameliyat ya da aniden normal doğuma gitmiş olabilceğini düşündüm
ve gerçekten beklediğime değiyor
4lüyü yaptırmadım afp 45tlydi sanırım doğumu central ve pendik bölgede yaptırıyo diye duydum
centralde normal doğm 1100.... bülent bey de herşey bunun içinde diyormuş hastaneyle kendi arasında anlaşmalıymış alacağı
neyse çok uzattım :KK1: kızları da sıkmayım, sorun olursa yardımcı olurum vee tavsiye ederimm

Canım çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için şimdi arayıp randevu alıcam :KK66:)

X