2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
annaneler de yıpranıyor evet ben 1 hafta kalıyorum annemde ,kadın ağır depresyona girip ağlıyor geceleri dua ediyor kuran okuyor velede sürekli,onun üzülmesi canımı sıkıyor ben sanırım daha güçlüyüm ee tabi mecburen ,ne denli güçlü olsakta vücut bi yerden patlak veriyor işte
annem hep evlat başka torun bambaşka diyor sanırım o yüzden böyleler birde tabi annem haftaiçi yalnız baktığı için daha sorumlu hissediyor oysa diyorum bende de yemiyo içmiyor bu kadar stres yapma diye ama sonra beni de görüyor sıkıntılı sen bir ben iki üzülüyorum diyor inşallah bunlarda geçicek ve umarım yakın bir zamanda

geçmşolsun oğluna bulaşmaz inşallah. ben o zaman çok vicdan yapıyorum hastalığı getiren genelde eşim oluyor onun başına dünyayı yıkıyorum bebeğim iyileşene dek
Aynen ben de sürekli trip atıyorum şirketten mikrop getirdin diye. Dün yatmadan bi Nurofen içtim çünkü ilaç içmek ile oğluma bulaştırmak dengesinde ilaç içmeyi tercih ettim. Gece güzel de ter attım sabah daha iyiydim. Bu sabah oğlumu kızamık aşısına götürecektim hemşire kabul etmedi, belki bulaşır biraz bekleyin dedi. Bizim hemşirenin de 1 yaşında bebeği var o yüzden duyarlı bi kadın :)

Kizlar hala yatiyomusunuz biz kalktik kahvaltimizi yaptik ilaclarini icirdim suan ayagimda uyuyor sanirim en erkenci biziz bu arada beyzada gece 8 gunduz 2 saat olmak uzere 10 saat uyuyor ama hep diger bebeklerden az uyurdu bazi bebekler sevmiyor uykuyu kismet :KK43:
Gerçekten erkencisiniz :) biz yeni kahvaltı yaptık. Gecede hiç süt içmedi. Artık uykuda bile biberon almıyo. Hiç mi acıkmıyo anlayamıyorum.
Kızlar korkunç bir gece geçirdim, kızımı bebek arabasına koymustum evde. Tam önüne geçip emniyet kemerini baglayacaktim kızım yüz üstü mutfağın. Taşına dustdüştü. Dudağı patladı kan geldi alnı şişti. Korkunc bir yurek acisi ve korkuyla eşimle hastaneye götürdük gece kaldık. Kusmasi bayilmssi olmadi hareketleri , normaldi. Ama ben nasıl bir anneyim feci kızıyorum kendime aklım çıktı ve şimdi hep kuşku olacak icimde ya bir sey olduysa ve Anlamamissalar bgn buna bagli birşey olur mu yarin olur mu
çok geçmiş olsun. Eşimde avm de sizin gibi taş betona düşürmüştü. Hemen avmin doktoru gelmişti. İlk söyledigi şey kırık olma ihtimali olamaz çünkü bebekler lastik gibidir kolay kolay kemikleri kırılamaz. Şuan görünürde bişey yok 2 saat sonra belli olur demişti. Ve sırt üstü yüz üstü düşmekten daha teklikeliymiş. Ben başında hareketlerini kontrol ederek sabahlamıştım. Muhtemelen sizde öyle yapmışsınızdır. Yani bişey olsaydı eminim anlardınız.

H happybeautydaughter üzülme hepimiz yaşadık ve daha da yaşayacağız maalesef bu haşarıların elinde. Bi kafanı yana çevirmene bakar kaşla göz arası yapıyorlar o yüzden elbette dikkatli bir anmesin ama biz istemesek de oluyor. Zaten dr kontrolünde geçmiş geceniz de inşallah bişey olmaz

@hiraysen toparlanmaya çalışıyorum canım ama zor bebek varken hem iyileşmeye çalışmak hem onu korumak

aynı cilt lezyonlarından bende de çıktı hala var , uykusuzluk yorgunluk pik yaptığında saç diplerim dahil pek çok yerde yaralar çıkıyor,stress sebebi başka bişey değil pomadlar kullanıyorum steroidli ama çözüm dinlenme ve düzenli hayat,ama nerde. hayatımda bu denli sıkılmadım heralde hiç,çünkü herşeyin bi son saati vardı ders sınav iş güç nöbet vs ama hepsi bi saatte paydos idi,şimdi mütemadiyen :KK53:
Ben de ayni seyi soyluyorum, bu cocuga 7/24 bakiyorum ben mesaai paydos tatil hicbir sey yok dunyanin en zor ama en guzel isi tamam. Benim de esim sizinle meslektas benim isim de yogundu ama ona nazaran hep daha rahatti. Simdi tam tersi oldu :KK53:

Kızlar korkunç bir gece geçirdim, kızımı bebek arabasına koymustum evde. Tam önüne geçip emniyet kemerini baglayacaktim kızım yüz üstü mutfağın. Taşına dustdüştü. Dudağı patladı kan geldi alnı şişti. Korkunc bir yurek acisi ve korkuyla eşimle hastaneye götürdük gece kaldık. Kusmasi bayilmssi olmadi hareketleri , normaldi. Ama ben nasıl bir anneyim feci kızıyorum kendime aklım çıktı ve şimdi hep kuşku olacak icimde ya bir sey olduysa ve Anlamamissalar bgn buna bagli birşey olur mu yarin olur mu

Düşürme olayını yaşamayan sayılı kişiler kaldı heralde canım.. Ki ilk düşürme vakası bendeydi galiba,hâlâ gözümün önünden gitmez o sahne.. Bence boşa üzme kendini, Allah'a emanetler.. Hatta artık çok daha fazla yaşayacağız hareketlenip ayaklandıkları için.. şahsen ben yaşamaya başladım bile.. efe sürekli tutunup ayağa kalkma derdinde her yerde,devamlı ya başını vuruyor kızartıyor ya da elini bir yere sıkıştırıyor.. Bende alıştım artık işin garibi :KK45: e napalım böyle büyüyecekler..

Yani kendine dert etme ve suçlama.. Olacağı varsa gözünün önünde bile olur canım.. Engel olamazsın.. Bir şey olmuş mudur diye de endişeleri bir kenara bırak öyle yaşanmaz.. Zaten ilk tepkiler,reaksiyonlar önemli..

Elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışalım gerisi Allah'ın işi.. Allah korur onları

S
Kızlar bebekleriniz gündüz kaç saat uyuyor kaç defa uyutuyorsunuz benim kızım 9.30-10 gibi uyanıyor saat 1.30-2 gibi uyutuyorum bir saat uyuyup uyanıyor uç gündür böyle az uyuyor önceden iki uç saate yakin uyuyordu ama az uyuyunca aksam 9da uyuyor önceden 11 i buluyordu normalmi gündüz uykusu şu anda acaba
Benim pasa totalde 13-14 saat mutlaka uyur bacim...
9-10 saat gece uykumuz .... geri kalanlarda ogken ve ikindi uykusuna yatiyor...
@temmuzhaziran bir an once duzeniniz oturur insallahhh cok zor. Bu zorlugun arkadi insallah kolaylik gelir.
Bizim bebe gune 8.30- 9 gibi basliyor onceden olsa kahvalti eder derdim ama bir haftadir kesinlikle kahvalti etmiyor o mubarek cenesini kitliyor ve kesinlikle acmiyor. Neyse 12- 12.30 gibi yatiyor 40 dk fix hayatta sasmaz, sonra 3 gibi bir daha agzina lokma koyuyor, o saate kdr hicbirsey ama hicbirsey yemiyor su haric. O saatte de belli yemekleri var yani yemek seciyor onlar yoksa geberse yemiyor denedim de ondan rahatca yazabiliyorum. Sonra 5.30 da uuuyor o da kesinlikle 40 dk sasmaz. Sonra 8 gibi mizmizlaniyor ama uyutmuyorum 10. Bilemedin 10.30da gece uykusuna daliyor. Gece bir ya da iki kere mamaya kalkiyor he farkindaysaniz ne yedigini yazmadim zikkimin kokunu yiyor cunku.
Bugun cildiyeye gittim vucudumda kabaran kasidikca kanayan yaralar oldu. Sandim ki uyuz oldum. Neyse gittim kadin direk strese bagli egzama dedi. Ben hayatimin hicbir evresinde sikintimim top oldugu donemlerrdeki hafif sikintilar degildi onlar dokuntu dokmedim simdi Allaha sukur kizimin yememesinden baska hicbir derdim yok dokuntu doktum. Az br dert degilmis yahu kafayi kirdim resmen. Lohusaligima bi daha sovdum. Hizimi alamadim sebep olanlara ayrica sovdum. Kendime kizdim elalemi idare etmek bana kalmisti sanki diye. Ya senin adin zaten basina buyruk diye cikmis madem hakkini vrsene di mi yok A apriori11 in arkadasinin dedigi gibi ilk ay mala bagladim aklima geldikce sinirleniyorum. Neyse sinirlenme dedi bana canim hekimim. :) buna da sukur elhamdulillah.
Gecmis olsun bacim ♥
Allah (c.c.) sabir versin sana valla...
Yemeyen bebek cok zordur eminim...
Smdi acilden geldim kusma icin igne vurdular koluma kocaman bi igneydi yakti. Besinalerjisi olmus dokunmus
Gecmis olsun bacim ♥
Gecmis olsun canim ♥
Ins. Onemli birseyi yoktur....
Rabb'imin izniyle hicbirsey olmaz sikma canini ♥

Ne zaman geldin ilk mesajın nerde bir türlü göremedim bir sürü alıntı yapıp geri gel diye çağırmıştım gördün mü bilmem :KK4: ama bir daha gitmek yok :KK62: :KK20:
Adamı hasta etme!!! :stop:
Kafamın tasını attırma.. :KK67:
Yok pufpufum gitmem artik bir yerlere ♥
Kendimi ozletmek istedim :p
Saka bir yana da yanlis anlasilmalar uzerinede esimin yasagi eklenince epey oldu giremedim...
Telafi etmeye calisiyorum artik :KK48:
Oglen ki sonuclarin tertemiz cikar ins. :KK68:

Kilolu olması her sey demek degil bence de bizim insanımız cahil oyle düşünüyorlar nedense..benim oğlum 30 unda 9 aylık olacak suan 11.200 gram ama benim sutum yaradı ek Gıdada cok az yiyor emmek istiyor ben de zorlamıyorum sutum yetiyor diye Ve dediğin gibi kilo fazla oldugu icin asırı hareketli degil ayakta durunca bile hemen yoruluyor popoyu taşıyamıyor oturuyor hemencecik
Canım bizimki 9,5 kg ama eşimin ailesinde azad kadar bebeler 11 kglerde olduğu için bizimki de onlara göre zayıf, daha ne olsun anlamadım ki. Haa o 11 kg ler nasıl hantal boyunlarını çevirmiyorlar bizimki fır dönerken . Ama ben hep diyorum genlerle ilgili diye (onların anaları şişman ben eskiden beri zayıftım doğum hariç :) ayrıca ben kof şişkoluk peşinde olsaydım ben de dayardım özel mamaları diyorum. Bebek kilo alsın diye normal bebeğe özel kilo aldıran mama yediriyorlar, üstüne meyve suları, unlu pirinçli çorbalar, tahılı kaşık mamaları hepsi bi günün menüsü. Ay neyse aklıma geliyor ve sinirleniyorum , bu yaz biraraya gelicez hepsiyle, güya oğluma hediye alıyorlar, 92 beden, yani 2 yaş kıyafeti, neymiş onların bebeleri 1 yaşındayken 2 yaş kıyafeti giyiyormuş. Eşim de onlar gibi düşünüyor işin kötü tarafı :KK43:

S

Benim pasa totalde 13-14 saat mutlaka uyur bacim...
9-10 saat gece uykumuz .... geri kalanlarda ogken ve ikindi uykusuna yatiyor...

Gecmis olsun bacim ♥
Allah (c.c.) sabir versin sana valla...
Yemeyen bebek cok zordur eminim...

Gecmis olsun bacim ♥

Gecmis olsun canim ♥
Ins. Onemli birseyi yoktur....
Rabb'imin izniyle hicbirsey olmaz sikma canini ♥
tesekkurederim cnm

Kizlar gece hastaneden gelirken ilaclari almak icin eczaneye grdik gecen gun esiminalmadigi ingiliz karbonatini aldm ama igrencc eczaci kadin bunun sayesinde 10kilo verdim gobegim dunduz oldu dedi. Mideyide rahatlatiyomus

Kilolu olması her sey demek degil bence de bizim insanımız cahil oyle düşünüyorlar nedense..benim oğlum 30 unda 9 aylık olacak suan 11.200 gram ama benim sutum yaradı ek Gıdada cok az yiyor emmek istiyor ben de zorlamıyorum sutum yetiyor diye Ve dediğin gibi kilo fazla oldugu icin asırı hareketli degil ayakta durunca bile hemen yoruluyor popoyu taşıyamıyor oturuyor hemencecik
Maşallah seni ki de tam tosunmuş :) bu araca kendi msjımı alıntıda bir kez daha okudum da yanlış yazmışım, beni. Görüncemin oğlu 7 aylıkken 11 kg dı, şimdi 14 aylık ve diyette. Sen de zorlama yemek için bak sonrası daha zor olur bebek için. Gerçi seninkinin kglar sütle olmuş o da iyi. Hareket ermesine de sen yardım et hem yediklerini de yakmış olur bebecik.

Kizlar gece hastaneden gelirken ilaclari almak icin eczaneye grdik gecen gun esiminalmadigi ingiliz karbonatini aldm ama igrencc eczaci kadin bunun sayesinde 10kilo verdim gobegim dunduz oldu dedi. Mideyide rahatlatiyomus
Ya ben dün grip ilaçları için sabah eczaneye gittim, bişey daha alacaktım diyip durdum kadına kaç dk bekledim ama aklıma gelmedi karbonatı almak :KK43: iyice erimiş gitmiş beynim ya, 1 kg vermişim ya heralde beynimden verdim onu :KK43: neyse güzel haber seninki ben de alayım tez zamanda :KK66:

Oğlum artık hiç yardımıma muhtaç değil, yere bırakıyorum koltuğa çıkıyor, koltuğa tutunup üzerinde geziyor, gidip perdeyi çekiyor. Boş yere koysam duvara tırmanmaya çalışıyor :) Yaramazlıkta sınır tanımıyor, bir de bunları yaparken nasıl heyecanlanıyo eyşh eyt gibi sesler çıkara çıkara yapıyor yaramazlıklarını :)

Kızlar benim oğlum bebek arabasını sevmiyo hiç, dün dışarı çıktık eşimle nerdeyse 4 saat kucağımızdaydı asla içinde durmak istemedi, içine oturttuk ağlasa da almayalım dedik ama boğazı patlayana kadar ağladı emzik oyuncak vs h,çbir işe yaramadı tabi ettaftaki insanların bakışları da cabası. Napıcam ben ya iyice ağırlaşınca nasıl taşıcaz kucağımızda sürekli bilmiyorum, böyle olunca bebeğimi alıp dışarı çıkıp bi hava alayım diyemiyorum hiç, arabasında durmuyo e kucağımda da bi yere kadar taşıyabiliyorum belim çok ağrıyı doğumdan beri.
sağolsun oğlum benim rahatıma olan hiçbirşeyi sevmez, delircem artık imdaaaaatt diye bağırasım var. Bu bebekler bizi delirtmezse iyidir kimi uyumaz, kimi yemez, kimi kaka yapmaz, kimi su içmez....

Screenshot_2015-03-19-12-32-11.png
Bi bakin derim bn oto koltugu alicam

Kızlar benim oğlum bebek arabasını sevmiyo hiç, dün dışarı çıktık eşimle nerdeyse 4 saat kucağımızdaydı asla içinde durmak istemedi, içine oturttuk ağlasa da almayalım dedik ama boğazı patlayana kadar ağladı emzik oyuncak vs h,çbir işe yaramadı tabi ettaftaki insanların bakışları da cabası. Napıcam ben ya iyice ağırlaşınca nasıl taşıcaz kucağımızda sürekli bilmiyorum, böyle olunca bebeğimi alıp dışarı çıkıp bi hava alayım diyemiyorum hiç, arabasında durmuyo e kucağımda da bi yere kadar taşıyabiliyorum belim çok ağrıyı doğumdan beri.
sağolsun oğlum benim rahatıma olan hiçbirşeyi sevmez, delircem artık imdaaaaatt diye bağırasım var. Bu bebekler bizi delirtmezse iyidir kimi uyumaz, kimi yemez, kimi kaka yapmaz, kimi su içmez....
Arabayı oyuncaklarla falan süslesen ya da içine uyuduğu çarşaf ya da battaniyesini sersen yani daha tanıdık onu rahatlatsan şeyler görürse belki sever zamanla

X