2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
Dun de esimin yengesi gelmisti emre onu gorunce agladi.malum bu aralar cok dr hemsire igneci gordu korkuyo cocuk yabancilardan:KK43:
gelr gelmez basladi yok ayagnda mi salliyosn niye boyle alistirdin yok disi cikti mi cikti diyorum goremedim de diyo.iki disi var cocugn gulunce belli oluyo dedm.hic gulmez mi diyo halbuki benm oglum herkese pismis kelle gibi siritir:-)

Esimin kuzeninin ogluyla kiyasliyo o da bebek daha 4 aylik yok o sokuluyomus hemen ama bizimki daha boyluymus faln filan
Ya ben sadece bana değil başkasına yapılınca da kızıyorum. Bi gün üç kuzen oturuyoruz üçümüzün de bebeği var. Bi tanesi çok patavatsız ama bana bişey diyemiyor laf yiyeceği için diğer kuEne yükleniyordu. Yok onun bebeği suratsızmış da aprionin bebeği pek güleçmiş herkes anasına çeker galan diye küçük kuzeni eziyor. Ben ona da şarladım, oğlu suratsız değil adam seçiyor seni sevmediği için gelmemiştin bana hep geliyor dedim. ya insanlara ne dersen de ama evlatlarına laf etme daha çok dokunuyor. Bana ne deseler koymaz ama oğluma bi laf deseler yıkılırım. Eşinin yengesi de ayıp etmiş o yüzden deseydin ya adam seçiyor herkese sokulmuyor diye.
Bana da oğlumun burcundan yüklenmeye çalışmıştı da aldı cevabını. Yok onun oğlu kovaymış çok Zeki olurlarımış benimki ikiZler ya laf sokmaya çalışıyor. Ben de burç murç hikaye benim oğlanın genleri sağlam dedim onda bu ana baba oldukça senin kovayı on kere doldurur boşaltır dedim, kalakaldı :p

Kizlar selam. 24 haftalik gebeyim kursagimda asiri derecede yanma oluyo ilik sut yada muz denedim banamisin demiyo yediklerimede dikkat ediyorm farkli bi onerisi olan varmi ?

Ay kızlar teyzemin gelini benden bir ay sonra doğum yaptı yurt dışında yaşıyor teyzem burada yaşıyor annemle her hafta telde konuşuyorlar annem ikidir teyzen Ece nin dişi ciktimi diye sordu diyori az önce yine annemle konuştuk yine sormuş kaç dişi var bizimkinin ikinci çıktı diye taaa yurt dışında torunu benim kızla kiyasliyor gıcık oluyorum ya sanane kardeşim ben soruyormuyum iyi niyetli olarak sorduğunu düşünmüyorum zahmet edip kızımı görmeye bile gelmedi benim kızımın gelişimini merak ediyor ya sabir
tövbeee yahu nedir bu kıyaslamadan çektiğimiz.. bizimkiler çıkarmayacak diş filan.. böyle yaşayıp gidecekler...

Kizlar selam. 24 haftalik gebeyim kursagimda asiri derecede yanma oluyo ilik sut yada muz denedim banamisin demiyo yediklerimede dikkat ediyorm farkli bi onerisi olan varmi ?
gaviskon al canım.. ondan başka hiçbir şeyde rahat edemedim ben... bebeğini sağlıkla kucağına al inşallah...

Ya ben sadece bana değil başkasına yapılınca da kızıyorum. Bi gün üç kuzen oturuyoruz üçümüzün de bebeği var. Bi tanesi çok patavatsız ama bana bişey diyemiyor laf yiyeceği için diğer kuEne yükleniyordu. Yok onun bebeği suratsızmış da aprionin bebeği pek güleçmiş herkes anasına çeker galan diye küçük kuzeni eziyor. Ben ona da şarladım, oğlu suratsız değil adam seçiyor seni sevmediği için gelmemiştin bana hep geliyor dedim. ya insanlara ne dersen de ama evlatlarına laf etme daha çok dokunuyor. Bana ne deseler koymaz ama oğluma bi laf deseler yıkılırım. Eşinin yengesi de ayıp etmiş o yüzden deseydin ya adam seçiyor herkese sokulmuyor diye.
Bana da oğlumun burcundan yüklenmeye çalışmıştı da aldı cevabını. Yok onun oğlu kovaymış çok Zeki olurlarımış benimki ikiZler ya laf sokmaya çalışıyor. Ben de burç murç hikaye benim oğlanın genleri sağlam dedim onda bu ana baba oldukça senin kovayı on kere doldurur boşaltır dedim, kalakaldı :p
Super cevap canım ağzına sağlık

UOTE="minnakkartal, post: 40025957, member: 530028"]️Bu arada D deterjan senin bebişinmiydi kabız olan miraya doktoru prebiyotik lifli bi saşe verdi beş gündür hergün yapıyor keyfi daa ii çok şükür istersen sende bi sor eğer onunlada bi düzelme olmazsa yetersiz beslenme diye düşünebilirsin fikir olur belki sana[/QUOTE]
Sağol canım evet kabız di benim kız ama şükür düzeldi üç günde bir normal yaptı bir süre şimdi hergün yapıyor.kan ilacini değiştirdim santafer kullanıyorum belki onu etkisi olmuştur.

Hay agzina saglik ne guzel demissin:)yengesi ilk defa geliyodu bozmak istemedim o yuzden korkuyo falan dedk:)

@kmltm kovalasaydin keske git torununu sev o zaman diye :)

Bu kiyasladgi kendi torunu deglki esimin baska yengesinin torunu:))kadin istanbuldan geldi bize de ugrams bebek gormeye.o da genel kurali bozmadi yani elestiri ustune elestiri:KK51:

Ayyy nedir bu kadının kadini cekememezligi beyzayi gorseler ne yapacaklar acaba her gordugu yabanciya aglar asla kimsenin kucagina gitmez babasinin kucaginda bile olsa beni gorur gormez gelcem diye aglar gelemezse ortaligi yikar hele sevmeye kalk dovuyosun sanki ama 2 saat yaninda katlanip dur bal gibi olur tadindan yenmez :KK66:

Ayyy nedir bu kadının kadini cekememezligi beyzayi gorseler ne yapacaklar acaba her gordugu yabanciya aglar asla kimsenin kucagina gitmez babasinin kucaginda bile olsa beni gorur gormez gelcem diye aglar gelemezse ortaligi yikar hele sevmeye kalk dovuyosun sanki ama 2 saat yaninda katlanip dur bal gibi olur tadindan yenmez :KK66:
Ay canım arşivden senin tatlı tarifini aradım demin hazır burdayken şu evde yaptığın dondurma gibi tatlı tarifini yaSana yine

Merhaba kızlar ben aslında Temmuz annesiyim 6 temmuz doğumlu kızım. Ama sizi hep takip ediyorum :) benim boncuğumun hem yeme hem uyku problemi var malesef. Ne Gündüz ne gece uykusu var 15 dk yatağında uyuduğunu bilmem sürekli memede. Haliyle yapışık ikiz gibi olduk gerçi bu beni rahatsız etmiyor ama sabah kahvaltısını akşam toplayınca rahatsız etmeye Başlıyor tabiki :KK45: papatya Çayı uyku yapıyormuş deneyeniniz oldu mu Yada zararı olur mu acaba bilginiz var mı?

A Apriori Hemen yazayim canim bayilacaksin 1 tane orman meyveli bi tane sade krem santiyi yap sütle baska aromada olabilir ama biz bunlara bayiliyoruz 1 pakette petibor kakolu ya da sade mozaik pasta gibi kir karistir strec filme sar buzluga at 2 saate hazir :KK66:

E canım bi krem şanti paketinde iki poşet var hem sade hem orman meyveli kutu alırsam 4 poşet krem şanti olacak içine bi paket bisküvi az olmaz mı? Yoksa krem şantiyi birer poşet mi kullanıcım

Merhaba kızlar ben aslında Temmuz annesiyim 6 temmuz doğumlu kızım. Ama sizi hep takip ediyorum :) benim boncuğumun hem yeme hem uyku problemi var malesef. Ne Gündüz ne gece uykusu var 15 dk yatağında uyuduğunu bilmem sürekli memede. Haliyle yapışık ikiz gibi olduk gerçi bu beni rahatsız etmiyor ama sabah kahvaltısını akşam toplayınca rahatsız etmeye Başlıyor tabiki :KK45: papatya Çayı uyku yapıyormuş deneyeniniz oldu mu Yada zararı olur mu acaba bilginiz var mı?
Canım benim kızımin ilk uç ay gaz sancısı çok olmuştu gece sabaha kadar ağlıyordu Dr rezene ve papatya çayı verebilirsin demişti ben rezene vermiştim papatya denemedim ama bir sakıncası olcagini düşünmüyorum

Heh bizimki bunun oturan versiyonu hanim goremezsede basini iki yana salliyo ekrani goremiyo diye

Ben de dışarda pek yedirmiyorum emzirmek daha pratik oluyor ama bi gün kalabalık aile ortamında kuzenim bebeğine ayran çorbası ısıttı , bi kase de bana ayırmış. Ben tabi mosmor oldum çünkü benim oğlum yemiyordu o zaman ve ben yanaklarından ağzını açıp zorla kaşık sokuyordum. Tüm aile psikopatlığımı görecek diye korktum bi de yemek taneliydi kesin kusacak dedim. Ama oğlum utandırdı beni tüm kâseyi içti ve kusmadı. O gün bu gündür beğenmeyeceği yemekleri yoğurtla da yaparım :) sen de deneye deneye bulursun bir tat. Bizimkinin meyvede kivi, yemek çorbada tarhana ve yoğurt favorisi. Ben de yediremediğim şeyleri bunların arkasına giZleyip yediriyorum :KK66:

Bu tarhanayla yogurtta ne var acaba betulde iki kase tarhana yer ama mercimek yaptim zorla yedi o da yoğurtl yedirdim de yedi yine

@kmltm çok özgür bırakınca da sonu bu benimkinin :) koltuğa çıktı, düşmeden köşeye kadar gitti, ordan atlama planları yapıyor da bacakları yetmiyor bacaksızın :)

Betul daha anca bi yere tutunup ayaga kalkmaya basladi
azad masallah engel tanimiyo :KK66:

Dun de esimin yengesi gelmisti emre onu gorunce agladi.malum bu aralar cok dr hemsire igneci gordu korkuyo cocuk yabancilardan:KK43:
gelr gelmez basladi yok ayagnda mi salliyosn niye boyle alistirdin yok disi cikti mi cikti diyorum goremedim de diyo.iki disi var cocugn gulunce belli oluyo dedm.hic gulmez mi diyo halbuki benm oglum herkese pismis kelle gibi siritir:-)

Esimin kuzeninin ogluyla kiyasliyo o da bebek daha 4 aylik yok o sokuluyomus hemen ama bizimki daha boyluymus faln filan

Demekki betul denk gelse kadinlar ne der karsi komsu gunde kac kere goruyo kadini kaoilar karsilikli cunku cocuklari okula yollarken filan ozellukle cikariyorum.betulu cocuklari seviyo filan diye az once iki dk geldi betulu aldi kucagina kiyamet koptu gözyaşları akyi aglamaktan

iyi cevap vermişsin,ben de mevzu oğlum olunca bırakın laf sokmayı imayı dahi havada yakalayıp sahibinin ağzına sokuyorum,özellikle kötü bişey olsa diye kem gözle bekleyenlere oğlumun uyku yeme problemleri kalbindeki üfürümünden vs bahsetmiyorum,gördümki olumsuz şeylere içten içe sevinenler bazen en yakınlarımız oluyor,sırf kötü bi durum duyma umuduyla arandığımı sezdiğimden beri bazı insanlara karşı iyi niyetimi kaybettim

X