2014 İkiz Anneleri Paylaşım Alanı

bebeklerinizin cinsiyeti nedir?

• kız*erkek

OY: 18 26,9%
  • erkek*kız

OY: 7 10,4%
  • kız*kız

OY: 13 19,4%
  • erkek*erkek

OY: 29 43,3%

• Ankete Katılan
    67
Ayy niye uyumuyolar canım ya kocaman olmuşlar artık gece dinlensen ne gzl olur.hepmi öylelerdi sonadanmı boZuldular

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canim 40 gunlukten 7 aya kadar hic de fena degildi uykulari,7. Aydan sonra gunduz yaptiklarini gece de yapmak isteyip uyumamaya basladilar, 3 saat 4 saat gece ayakta duruyorlardi.canimiz cikiyordu.simdi simdi duzelmeye basladi.her bebek farkli hepsi boyle olacak diye birsey yok tabii.

Slm canım masallah be kadar büyüdunuz biz 37+1 de doğduk 2,5 aylık olduk agu yapıyoruz daha..bende seni merak etmiştim...aslında en kapsamlı ve en once açılan topik burasıydi dogum yapınca ister istemez uzak kaldık artık burdan devam ins..görüşelim senden öğreneceğimiz cok sey var..

Hayırlı olsun canım hic endise etme hepimizin erken dogum tehdidi vardı bi cogumuz vaktinde dogum yaptık..

Masallah cok iyi bir haftada Dogum yapmissin canim hayirlisiyla buyut yavrularini saglikla insallah.sikintili zamanlari atlatiyorsun,etrafi incelemeye kurcalamaya basladiklarinda daha zevkli olacak.
Canim ben hep buralardayim,haziran annelerinde devamli yaziyorum,sormak istedikleriniz olursa buradan yanitlarim tabii ki.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canim 40 gunlukten 7 aya kadar hic de fena degildi uykulari,7. Aydan sonra gunduz yaptiklarini gece de yapmak isteyip uyumamaya basladilar, 3 saat 4 saat gece ayakta duruyorlardi.canimiz cikiyordu.simdi simdi duzelmeye basladi.her bebek farkli hepsi boyle olacak diye birsey yok tabii.

Masallah cok iyi bir haftada Dogum yapmissin canim hayirlisiyla buyut yavrularini saglikla insallah.sikintili zamanlari atlatiyorsun,etrafi incelemeye kurcalamaya basladiklarinda daha zevkli olacak.
Canim ben hep buralardayim,haziran annelerinde devamli yaziyorum,sormak istedikleriniz olursa buradan yanitlarim tabii ki.

Ayy bizde yeni yeni düzelmeye başlamışken bozulmayız inş:)

Nefisecim peki diş döneminde nasıl oluyo geceler.her diş çıkarken aynı sıkıntılar yaşanıyomu

Slm kızlar,nasılsınız?umarım bütün anneler ve tatlı bebişleri iyidirler.
Ben 1 şubatta doğum yapmıştım,5 ayımızı bitirdik çok şükür.her yeni gün yeni yeni güzellikler ve daha farklı problemlere bırakıyor yerini.günlerin nasıl geçtiğini bile anlayamıyorum :)
Siz neler yapıyorsunuz,nasıl geçiyor günleriniz

slm zuzu maşallah seninkiler büyümüş ek gıdaya gectin mi neler veriyosun bebelere

biz de 10 gün sonra 3 aylık oluyoruz artık etrafı izlemeye başladık beni bundan sonraki aylarda neler bekliyor bakalım allah hepimize kolaylık versin

Slm canım ek gıdaya bu ay yavaş yavaş başladık,doktor tattır dedi herşeyden.yoğurt,meyve ve tarhana veriyorum bide aralarda.biri mamayı hiç içmiyo da bağıra bağira yediriyoruz kaşıkla :KK43:
Siz de kocaman olmuşsunuz maşallah Allah ömür versin.umarım sıkıntısız gelmişsinizdir bugünlere.bizimkiler biraz sıkıntılı bebklr,çok şükür sağlıkları yerinde ama kusma ve gaz problemi yaşadık fazlasıyla,beslenme ve uyku problemleri hala yaşıyoruz bide üstüne diş sıkıntıları başlayınca tadından yenmiyo bizimkiler :)
Sizin nasıl varmı gaz sancılarınız?
Biraz zaman geçsinde sana anlatmaya,kahkaha atmaya başladığında gör sen bide annesi :)

Nefisecim peki diş döneminde nasıl oluyo geceler.her diş çıkarken aynı sıkıntılar yaşanıyomu

Canim dis doneminde uykular bozuluyor maalesef.ama bir duzen oturduysa,dis cikinca eskiye donuyor.disleri sancidigi icin agridan yatamiyorlar.benimkiler devamli sallanmak istiyordu,ayagimda sabahliyorduk.ilkler daha zor,sikintisi daha cok oldu Bizde.ama hic anlamadan dis cikaran bebekler de var.mesela seninkiler kadarken bizim cok dis sancimiz vardi yatamiyorduk.

Selamlar tüm ikiz annelerinee ..allah herkeze sağlıklı bir sekilde bebeklerine kavuşmayı nasip etsin inşallah bende ayrı yumurta ıkizlere hamıleyım .. öncelikle hamilelik süresince başımızdan geçenleri kısaca özetliyeceğim..hamilelikte en önemli şey doktorunuzun size cesaret ve güven vermesi sizi her konuda bilgilendirmesi çok önemli.iyi bir doktoru az çok forumlardan bulabiliyorsunuz size telefonunu veren doktır tercihiniz olmalı .biz üsküdar çamlıca erdem hastanesi dr tülay kaya hanımla yola çıktık.. ilk 3 ay kanama benzeri sorunlar yaşamadım ama genelde ufak tefek kanamalar oluyormus ikiz gebeliklerde..mide bulantısı pek oluşmadı fakat olup olmadık anlarda ağlama krizleri oluyor eşinizde sizde korkmayın hormonlarla alakalı sonradan gülüyorsunuz bu duruma :) ilk 4 ay folic asit kullandık ve bol bol balık tükettik haftada 2 porsiyon idealdi bizim için.ilk 4 ay yaklaşık 8 kilo aldım bu aylardan sonra asıl kilo alınıyor bu yuzden ilk 4 ay 8 kilo bizim için sınırdı daha fazla almamalıydım herseyden ayarında tükettim. hamilelik süresince 2 li test ve 3 lü testleriniz yapılıyor doktorunuz size ilk 5 aya kadar sıralamalarını söylıycektir.maddi durumunuz yok ise bu testleri zeynep kamil hastanesi gebe takip polikliniğinden sorunsuzca ucretsız yaptırabılırsınız.cihazlar çok kötü benzeri dedıkodularla kafanızı karıstırmasınlar allah bebeginizi sağlıkla kucagınıza alıcagınızı yazdıysa bunu kimse degıstıremez unutmayın.cihazlar gayet yeterli burada aldıgınız sonucları dırek ozel hastanede doktorunuza gosterebılırsınız yada zeynep kamıldeki doktorlarada baktırın fikriniz olur iki doktor bırden görmüş olur..ayrıca aile hekimleri tetanoz aşılarınızı size hatırlatcaktır nerden haber alıyorlar bılmıyorum ama bana bi sekılde hamılelıgım basladıgında ulasmıstı aıle hekımım hamılelık basladıgı gunlerden ıtıbaren sıze ulasmazlarsa aıle hekımınızede danışın size rehberlik edecektir...ayrıca 20-24 haflarda bız bebeklerimizin yuzlerını cok merak ettık 4D teknolojisi şu anda turkıyede cok yaygın sadece fıyatlar ikiz bebek oldugu ıcın bıraz yuksek cıkıyor.ben zeytibnurnunda atlas hastanesinde 188 tl ye bebeklerin organ taraması muayeneler ve 4d video ve foto lar için anlaştım randevu aldım ve cok memnun kaldım giderken yanınıza usb bellek getirmeyi unutmayın..şimdi gelelik en sıkıntılı durumaaa oda 24 uncu haftada bende kaşıntılar ve ayaklarda şişmeler basladı ufak tefek gobek altında çatlaklar doktorların ve cevreden soylenen herseyı uyguladık pahalı pahalı kremler yağlar ama bunların hepsi hafif etkili şeyler oldu ve sorunumuzu çözmedi kaşıntılar devam etti bu kaşıntıların sebebi bebekler bu aylarda buyumelerı hızlanıyor ve bu hızlı buyume gobek cevresındekı kılcal damarları catlatıyormus ve ıgne batması seklınde gecelerı uyutmayan ınanılmaz bır kaşıntı yapıyor.. biz bu sorunu bir tanıdıgımız aktar vasıtasıyla çözdük ismi ( BİOKADIN STANDARDİZE SOLÜSYON) olan bir ilaç eczanelerde var ucuz birşey rahat olun..bu ürün tamamen sorunuzu çözücektir inşallah..göbek sorununu bu sekılde çözduk .ayaklar ıcınde hala arayıstayız ama bır kovaya 4 aspirin atıyoruz bır cay bardagıda sirke oyle ayagımı sokuyorum cok ıyı gelıyor tavsiye ederim...birde 20 inci haftalarda niye oynamıyo bebekler dıyede kafanıza takmayın bızımkıler 24 ten sonra çoştu 28 ıncı haftalarda artık ellerını ayaklarını poposunu kafasını hissettırıyorlar .kesinlikle anneler bebeklerıyle konuşsun tanıyorlar sesinizi :) babaları pek tınlamıyorlar kalın sesli oldukları için sanırım..şu anda 28 hafta 2 gunlüğüz. doktorun hedefi en az 32-35 haftalar.. zaten 39 haftalık olursam şu ankı gobeğime bakarsam o haftalarda sanırım beni vinçle hastaneye getirirler :)) ayda bir nutella partisi ve burger king kaçamağını ihmal etmeyin :pEn Büyük TÜRKİYE

B

B

Allah kısmet ederse bende 21 haftalık çift yumurta ikizlerine hamileyim ayrıntılı ultrason için Zeytinburnu atlas hastanesi 188 tl demişsiniz ben internet den baktım Ümraniye de yazıyor benim kendi gittiğim hastane 350 dedi fazla geldi devlette yaptırdım hiçbirşeyi göremedim sadece sorun yok dediler sizin yazdığınız rakam makul geldi genelde ikiz olduğu için iki katı istiyorlar hastanenin yerini ayrıntılı yazabilir misiniz bir de görüntü iyi mi

bir kız bir erkek tek yumurta ikizi hamileyim.çok korkuyorum.Bir kızım var.4 yaşında.İsmi SU.İkiz bebeklerime isim de zorlanıyorum.Ağustosta ALLAH nasip ederse dünyaya gelecekler.

Jelybonsdf canim benimkileri merak etmistin ya,iste benim afacanlar :)

Eklentiler

• $1404820361033.jpg
    $1404820361033.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 84
  • $1404820478720.jpg
    $1404820478720.jpg
    46,5 KB · Görüntüleme: 75
  • $1404820505381.jpg
    $1404820505381.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 91
  • $1404820519083.jpg
    $1404820519083.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 67

Canım maşallah sen büyütmüşsün yavrularını,darısı bizim başımıza inşallah :)

Allahım şu gğzelliklere bak maşallah:)tek başına dışarı çıktınmı hiç çocuklarla

Canım maşallah sen büyütmüşsün yavrularını,darısı bizim başımıza inşallah :)

Sagolun kizlar,herkes buyuttun diyor ama bana hala buyumemis gibi geliyorlar :)
Jelybonsdf,ciktim canim bebek arabasiyla,hem de cok ciktim ama son zamanlarda cikamiyorum cunku yuruyorlar arabada durmak istemiyorlar,ikisiyle tek basima bas edemem Su an :) sen de tam hareketlenmeden cikabildigin kadar cik,koy arabalarina onlar da hava alsin sen de.benim asansor de musait o da var tabii.inerken cikarken sikinti yasamiyorum.evde kapinin onune yere ortu serip arabayi kuruyorum,cocuklari yerlestirip kapiyi acip tek seferde cikiyorum.donuste de iceri girip cocuklari arabadan Oyle cikariyorum.

Sagolun kizlar,herkes buyuttun diyor ama bana hala buyumemis gibi geliyorlar :)
Jelybonsdf,ciktim canim bebek arabasiyla,hem de cok ciktim ama son zamanlarda cikamiyorum cunku yuruyorlar arabada durmak istemiyorlar,ikisiyle tek basima bas edemem Su an :) sen de tam hareketlenmeden cikabildigin kadar cik,koy arabalarina onlar da hava alsin sen de.benim asansor de musait o da var tabii.inerken cikarken sikinti yasamiyorum.evde kapinin onune yere ortu serip arabayi kuruyorum,cocuklari yerlestirip kapiyi acip tek seferde cikiyorum.donuste de iceri girip cocuklari arabadan Oyle cikariyorum.

Deniycem:))nefise 2 gündür eymen cok tuhaflaştı yanından ayrılır ayrıkmaz cocuk morarana kadar ağlıyo anlamadım ne derdi var

Selam ikiz anneleri. Benim yatarken bacaklarımin yani çok ağrıyor. Bunun için bi öneriniz var mı. Sol tarafa yatılı gerekiyo diye okudum hep ama.sol tarafıma neredeyse hiç yatımiyorum. Çoğunluk la sağ tarafıma yatıyorum.

Deniycem:))nefise 2 gündür eymen cok tuhaflaştı yanından ayrılır ayrıkmaz cocuk morarana kadar ağlıyo anlamadım ne derdi var

Büyüme atağı donemindedir canim,sana daha cok ihtiyaç duyuyordur,fiziksel ya da bedensel bir gelişim gösterecek demek ki annesi,emekleyecek olabilir,ya da dış çıkartacak olabilir.internetten arastir canim,sanırım o haftalardasin.bizde de butun gün ağlama paylasamama huysuzluk had safhada,ben de bekliyorum ne gelişme gösterecekler diye,deliksiz uyuma ihtimaline yoruyorum :)

Büyüme atağı donemindedir canim,sana daha cok ihtiyaç duyuyordur,fiziksel ya da bedensel bir gelişim gösterecek demek ki annesi,emekleyecek olabilir,ya da dış çıkartacak olabilir.internetten arastir canim,sanırım o haftalardasin.bizde de butun gün ağlama paylasamama huysuzluk had safhada,ben de bekliyorum ne gelişme gösterecekler diye,deliksiz uyuma ihtimaline yoruyorum :)

Ne bileyim canım ya her sese korkuyo kardeşi bağırıyo korkuyo kalıco bişey olcak dşye korkuyom

Uzun zaman aradan sonra MERHABA,
Bir zamanlar kocaman karnimla saga sola dönemedigimden uykusuz gecen gecelerimde takip ettigim bu foruma bu kez anne olarak MERHABA!
37.haftamda 3,250 gr agirliginda kizim ve 3.400 gr agirliginda oglum dunyaya geldi. Hamileligimde toplam 9 kg almistim ve tamamindan dogumum esnasinda kurtuldum. Bebeklerim suan 3 aylik ve göbegim hic yok.

Kendisi ve esi doktor olan biri olarak ikiz hamilelere 5 tavsiyem var.

1) Günde 3 lt su ictim. Sabah sisemi esim doldurur yanima koyardi ve aksama kontrol ederdi:-)

2) Hamileligimde stresten uzak durdum, rapor alarak hic calismadim. Kanamam veya rahim agzi acilmam olmadigi halde sik sik yatarak istirahat ettim. Ikiz gebelik oldugu icin hizli yürüyüste dahil spor hic yapmadim. Ayakta 3 saatten fazla kalmadim. Hicbir ev isi yapmadim.

3) Karnim hic catlamadi çünkü sabah aksam linerac krem ve bebe yagi sürdüm.

4) Bebeklerim 3 kg dan fazla iken toplam 9 kg aldim cünkü seker, cikulata, pasta, börek, kizartma, cips, gazoz, kutu meyvesuyu gibi seyleri agzima koymadim. Hergun 1 avuc ceviz, 1 yumurta yedim ve 1 lt light süt ictim.

5) Ikiz anneleri erken dogurur muhabbetlerine kulak tikadim ve bu muhabbetleri yapanlardan uzak durdum.
Dogum yapan arkadaslara ikiz bebek bakma sabri:) ve tez vakitte ikiz annelik logusa bunalimindan cikmalarini(ben 2 ayda zor ciktim!) ve dogum yapmamis arkadaslara hayirli dogumlar dilerim.

Selam ikiz anneleri. Benim yatarken bacaklarımin yani çok ağrıyor. Bunun için bi öneriniz var mı. Sol tarafa yatılı gerekiyo diye okudum hep ama.sol tarafıma neredeyse hiç yatımiyorum. Çoğunluk la sağ tarafıma yatıyorum.

Solunuza yatmaniz dogrudur. Bacaklarda krampli agri varsa ben magnezyum diasporal ile kurtulmustum.

X