2014 Kpss Cafe' me Gelmek İsteyenler Buyrun =)

Merhaba ve kolay gelsin herkese...
Yazın 4 aylık hamileyken buraya yazmıştım kpss ye mühendislik için hazırlanma kararımı.
Evde kendim bu süreçte yaptım bir şeyler ama buraya yazamadım.
Şu an 7 aylık hamileyim ve ani bir karar ile dersaneye yazıldım...
Doğum sürecini, sonrasını, bebeğimle ilgilenmem gereken vakitlerden çalacağımı aklıma getirmeden gözümü kararttım ve yazıldım.
Allah Kerim deyip çalışıyorum.
Hayırlısıyla ve kolaylıkla emeklerimizin karşılığını alırız inşallah sonuçta.

Yazın 4 aylık hamileyken buraya yazmıştım kpss ye mühendislik için hazırlanma kararımı.
Doğum sürecini, sonrasını, bebeğimle ilgilenmem gereken vakitlerden çalacağımı aklıma getirmeden gözümü kararttım ve yazıldım.

kararlılığına ve azmine hayran kaldım arkadaşım :) bence en doğru kararı vermişsin bir kere adım attıktan sonra gerisi kolay Allah yardım edecektir inanıyorum bebişin içinde hayırlı olsun Allah tamamını erdirsin inşallah her şey gönlünce olsun bende bu sene geçtikten sonra inşallah bebiş sahibi olmak istiyorum :)

hayırlısı olsun canım allah senin, hepimizin yardımcısı olsun benimde 3 yaşında yaramaz:emir_bebek: bir oğlum var beraber çalışıyoruz tepemde geziyor:KK1: bazen kitabı alıp fırlatıyor uyuduğu zaman rahat çalışıyorum

:KK3: cornella merhaba ben de geldim topiğine

ben A grubu için hazırlanıyorum biraz geç başladım çalışmaya galiba matematik temelim çok zayıf bişey sormak istiyorum bu arada matematikten bir an önce konu bitirme hevesim var acaba sayıları falan atlayıp direk problemlere geçsem sıkıntı yaşarmıyım sence cornella

şimdilik bitirdiğim konular: İslamiyet öncesi T.Devletleri, İslam Tarihi, Türkiyede Tarım ve Hayvancılık, Maliye teorisi :21:

matematikle ilgili linki görmemiştim canım pardon bian heyecana kapılıp hemen cevap yazma isteği fışkırdı :KK52:
yanlız KPSS Derslerinde Konuları bütün-parça-bütün sıralaması izle demişsin canım ben pek anlayamadım yani konunun tamamını çalışıp sonra ara sıra karışık bölümlerine bakmaktan mı bahsettin :44:

Kızlar benim de bir sorum olacak.Daha doğrusu saçma geldi.Fikrinizi almam gerekiyor.
Türkçe'de Yansıma sözcüklere bakıyordum ve bir soru da şöyleydi.

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yansıma sözcük kullanılmamıştır?

A) Bu yamaçlardan sular gürüldeyrek akardı.
B) Ağaçların arasından bir hışırtı duyuldu.
C) Minik, sabaha kadar miyavladı.
D) Film izlerken duyduğum fısıltılara sinirlenirim.
E) Sabah vakti kuşlar neşe içinde ötüşüyordu.

Burada doğru şıkkın "E" olduğu söyleniyor.Fakat bana çok saçma geliyor.Eğer cümle "Sabah vakti kuşlar neşe içinde cıvıldaşıyordu" olsaydı yansıma sözcük olacaktı.ötüşüyor diyince neden olmuyor aklım karıştı açıkçası.Birisi beni detaylı aydınlatırsa sevinirim.

:KK37:

Bu arada Yansıma sözcükler = Doğa seslerinin taklidi ile oluşan sözcüklerdir.Doğa sesleri eşyadan, hayvandan ya da insandan çıkabilir.Yansıma sözcüklerin tamamı isim soyludur.Ancak bu sözcükler ek alarak fiil olabilirler.

cnm topğiğe yeni katıldım cvp geldimi bu konuda sana bilmiyorum henüz ama şöyle düşünmeye çalış
kelimenin özü doğada bulunabilen bir ses ifade ediyorsa o kelime yansımadır
gürül gürül + hışır hışır + miyav miyav
fıs fıs yada fısır fısır ama günlük hayatta ötüş ötüş diye bir ses çıktığını duydunmu
ben böyle düşündüm canım umarım yardımcı olmuşumdur

Merhaba arkadaşlar arada girip bakıyorum ama pek yazmıyorum ben faktöriyel konusunu bitirdim bugün..

Ama şuan bi ümitsizliğe düştüm matematiğe sıfırdan videoları izleyerek çalışıyorum elimden geldiği kadar soru çözüyorum ama yapamayacakmışım gibi bi his oluştu birden içimde.

Oysa baya azimliydim.. :KK14:

uzumbugusu canım sakın ümitsizlik oluşturma içinde :KK45::KK45::KK45:
bak ben geçen sene öss hazırlıkların matematik kursuna gittim kendim tic.lisesi mezunuyum matematik 0 bende
ama o sene bir hırs yaptım inan yeri geliyordu benim çözdüğüm soruları öss hazırlık öğrencileri çözemiyordu :KK52:
hocayla yaptığım matematik mantık fırtınalarına hoca bile şaşırıyordu bende dahil :KK9:

sakın pes etmek yok kafandan sil at o düşünceyi yoksa sabaha kadar da çalışsan inan işin içinden çıkamıyorsun öss ye de giren biri olarak konuşuyorum tabi burda hocanın da önemi büyük ama önce azim canım

aynı sigara gibi düşün misal ben bu sorudan daha güçlüyüm ve çözücem de önce mümkünse ortaokul matematik kitabı edin yada sbs matematik videoları var kastamonumatematik diye arat gogılda ben çok faydasını gördüm
Rabbim büyük çabalarsak eğer bizi yarı yolda bırakmaz Allahın izniyle

ben kasımda alana başlıcam kıslar (kurum sınavlarına hazırlık)

bence gayet öndesiniz hiç telaşe kapılıp paniklemeyin

mesela şimdi siz sizi zorlayan dersten başlamalısınız (tabi yine kendiniz bilirsiniz). b deki henüz çalışmaya başlamamış rakipleriniz konu çalışırken siz testlerle pekiştirmiş bile olacaksınız insallah..

cornelladaki hoca ne dmiş...sabır ..sabır..sabır...

sabretcezzz... plana uymak için..tekrar etmek için.. çalışmadaki azmimiz için..

Allah yardımcımız olsun :KK25::KK25:

canım bende alandan hazırlanıcam daha gk gy i bile bitiremedim 2 b grubu dersi 1tane alan dersi birarada götürmeye çalışıyorum ama h.içi çalışma saatlerim çok uzun bana ancak hsonu kalıyor :KK50::KK50: sence yetiştirebilir miyim sen nasıl bir yöntem belirledin kendine

slm kızlar.......umarım herkes iyidir .....

bu sayfayı actım ama yarıda bırakmak zorunda kaldım ve bu durum benı çok üzüyor.....bazı sebeplerden ötürü hala netımız yok...
ne zaman dönerım bılmıyorum.....
ama buraya emek veren butun herkese tşk ediyorum.....görüşmek üzere kendinize iyi bakın...

merhabalaaaar benide aranıza alır mısınız ? bilgisayar ve kontrol öğrt. 2012 mezunuyum ilk defa gireceğim kpss ye. 6 aylık minik bir prensesim var o nedenle geceleri ders çalışacağım inşallah bu gece start veriyorum :KK9::KK9:

burda olamadığına üzüldüm cornella listeye ismimizi nasıl ekleyebiliriz acaba
umarım enkısa sürede aramıza dönersin Allah hepimize bol zihin açıklığı ve azim nasib etsin arkadaşlar:KK16:

biten konularım: sözcükte anlam, temel kavramlar, asal sayılar,faktöriyel konuları

arkadaşlar ben bu sene radikal akademi'ye yazıldım.21 eylülde kursumuz başladı.kurs başlamadan önce bize seviye tesbit sınavı uyguladılar.matematikte 10 netin altına düşenlere yani ben gbilere:) 32 saat temel matematik eğitimi verdiler.haftada 4 saat matematik ve 4 saat tarih derslerinden birebir alma hakkımız var.bir hafta önceden randevu alıyoruz ve o saatte hoca ile başbaşa ders çalışabiliyoruz.bu özel dersler liderde haftada yarım saat yediiklimde haftada 1 saat:) bina çok modern ve yeni.kütüphanede tüm yayınların kitapları var.ben gerçekten çok memnunum umarım öyle devam eder.

slm kızlar.......umarım herkes iyidir .....

bu sayfayı actım ama yarıda bırakmak zorunda kaldım ve bu durum benı çok üzüyor.....bazı sebeplerden ötürü hala netımız yok...
ne zaman dönerım bılmıyorum.....
ama buraya emek veren butun herkese tşk ediyorum.....görüşmek üzere kendinize iyi bakın...

Merhaba çok güzel bir konu olmuş emeğinize sağlık...

Ben de yeni geldim, sınava öğretmenlikten gireceğim, alanım edebiyat, 5. girişim olacak

ve benim doğmayı bekleyen bir bebeğim var bugün bebeğim ve ben çalışmaya başlıyoruz inş hepimiz için başarılı bir yıl olur, kolaylıklar...

Son düzenleme:
mrb kızlar nette ücretsiz uzaktan eğitim veren bi site var canlı ders anlatıyolarmış giren varmı acaba dersanaye gitmeyip buralardan yararlansak bilgisi olan varmı?

canım uzaktan eğitim bilmiyorum ama video konu anlatımı diye bir site var özellikle coğrafya dersini hepinize tavsiye ederim arkadaşlar
ben şimdiye dek bukadar iyi anlatan bir hoca görmemiştim konuyu anlayabilmeniz için adam resmen çırpınıyor :KK1:

bu arada Lovelyangel ben dünyanın hareketleri harita bilgisi falan da çalışıyodum ama o konular kalktımı ki acaba
ösymnin sitesine girip baktım tamamen türkiye konuları var boşa mı çalıştım ki :KK53:

Canım ben dün o mesajı yazdıktan sonra uyudum =) Bende de sabah uykusuna bir düşkünlük var ama bugün hırslandım kendi kendime =) Uyumadım, bir kaç gün içinde vücut alışır erken de yatmaya başlarım zaten. Bence sende dene diyeceğim ama okulun açılınca sıkıntı olmuyormuş Tatilin keyfini çıkart bari =)

Canım GK-GY için ben şahsen İhtiyaçtan gidiyorum ki elimde Yediiklim de var. Bana göre GK-GY'de en iyi iki yayındır. Beyaz kalem- murat ise asla düşünmeyeceğim yayınlar. Elimdekiler biterse Pegem'i değerlendirmeyi düşünüyorum (Alanda iddialı fakat GK-GY'sini araştıracağım.)

beyazkalem gk gy soru bankası var bende kızlar bilemiyorum tabi ama kendimden örnek vereyim misal ben türkçeye hiç çalışmayı düşünmüyorum benim için çocuk oyuncağıdır fakat beyaz kalemin sorularını okuduğumda baya zorlandım kendimi gerçek kpss sınavında hissettim sanki oderece zorlayıcı bir soru bankası :KK53:

2013 ihtiyaç yayını bende var ama yıpranmış biraz bide konuları eksik oldugu için 30 tlden set alıcam şimdi geldim kitapçıdan yargı ve yediiklim arasında kaldım araştırıyorum hala ama yargı yayınlarından alıcam gibi.. indirimde oldukları için cezbetti beni. yargı konu anlatımını alırım sanırım aay kafam karıştı ya var mı yargı yayını kullanmış biri? yorum var mı hiç :KK31:

hanımlarrr şu sıralar kitapçıya gidecek olanlar var mı? bakmanızı rica edeceğim bi kitap olacakta :/

X