2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Onla alistitdim zaten memeye suan uc olmadan tutuyor. Ama silikon uclada tutsa acisi dayanilmaz. Daha simdi inliye inliye

Canim silikonla alistirmistim zaten suan silikonsuz tutuyor. Ama dehset aciyor kanadi ikiside. Dah A simdi her iki gogsumude toplamda 30dk emdi ama inliyerek emzirdim canimdan can gitti 1haftaya iyilesir diyolar 1 hafts nasil dayanilir bilmiyorum :KK43:(((((
Benim yara olmadi ama açıldı cok agriyodu sagdim sutu bi gun biberon verdim mememi surekli kremledim zeytinyağı surdum biraz iyi geldi benimkide silikon tutmuyor

Yok canım evin sıcaksa niye
Kızlar bişey sorucam bebişim 12 günlük oldu 3 gün önce göbeği düştü bu akşam eşimle yıkıcaktık ama hala gelmedi geç saatte yıkamanın zararı varmı
zararı olsun..
Bismillah diyip yıkayın inşallah.. Bebişiniz rahatlar hem mışıl mışıl uyur

BUGDAYTANESİ canım hep allımdasın cok oldu ama dogumdan aonra yasadıklarına cok üzüldüm.. Rabbim birdaha yasatmasın.. Nasılsın iyimisin.. Yawrumuz nasıl??inşallah hepniziyisinizdir...
Canım benim ya.. İnsan burda okadar cok alısıyokı sizlere bi acı cekınce yanında olsamda derdine derman bulabılsem diyo gercekten..
Bebegin ve sen Allaha eöanetsiniz canım benim.. Hep mutlu olun saglıklı olun inşallah

Kızlar gögsünüzü sütünüzle temizleyin..
Kremi sürüp 5dk acıkta bırakın.. Birde krem sürüp poset koyunca cok iyi oluyomuş..
Tereyagını deneyın kızlae.. Arkadasım bizzat yaptıgı için sölüyorum gercekten fayda edıyo..
Acıyo ewet ama geçiyo inanın.. Cocuklarımız için dayanıcaz

22 gun oldu oglumun burnu hep tıkalı..burun aspiretöeunu kullanıyom bıraz rahtlıyo ama dewam yani...
Sütümü damlarıyorum yıne aynı..
İçi hırlıyo muhtemelen balgam var atamıyo.. Napıcam ben.. Hastanede burun tıkanıklıgına bişi yapabılırlermı.. Birde balgamı nasıl atcak...???!!!!!!

Merhaba kizlar,

15. Gunumuz bugun.. emzirme savaslari devam sutum hala yeterli degil..2 saatte bir 20 ser dk dan emziriyorum, 3 kere mama takviyesi..hurma, dereotu, 3 lt su, hosaf, rezene, humana, malt ne duyduysam duzenli yapiyorum ama malesef daha ne yapilabilir bilmiyorum..cok sukur dogum kilomuzu gectik ama sut olayi kafama takiliyor. Psikolojik olarak cok takilmamam gerektigini biliyorum ama elde degilmis..gunduz emzirmeye calismaktan oyle bitkin dusuyorumki geceleri uyku suremiz ister istemez uzuyor..:KK43:

4.gun gobegimiz dusmustu, 10 gun sonra kanama yapti dr a goturduk ikinci doz K vitamini yapildi bazi bebeklerde oluyormus, kanama hafif devam ediyor baticon suruyorum..

Yasanabilecek en guzel duyguymus anne olmak ama beraberinde getirdigi sorumluluk bir o kadar agir..hepimize bol sutlu gunler diliyorum:)
Canım gerçwkten anne olmak cok sabır isteyen güç isteyen birşey..
Bu yazdıklarını yapıyosan bence sadece diblenmek kalıyo geriye.. Cocuk uyrken hemen sende uyu bak .. İlk zamanlar dinlenmessek uyku zaten yok.. Süt üretiminde azalma oluyo.. Ama dinlen yawas hareketler yap..
Aynı sıklıkta emzir.. Süt kanalları artık kendini düzene koycak.. Birde yemegini düzenli ye.. Doyur kwndini yani.. İlk 3 ay vücüt ilk çnce annenin ihtiyacını aonra sütü yapıyormus o yüzden almamız gerekn kalori miktarından fazla kalori almamız gerekıyo .. Fazlası zaten direk sütd geçiyo ... O yüsden yemek yemeyi ihmal etme.. Ögünleri yani.. Tavuk et suyuna corba cok artırıyo.. Birde kıymalı corba böle cok süt yapar.. Ben yeşil mercimek corbasına kıyma katıyprım aman Allahım gecekten cok işe yarıyo.. Birde sıkıntı yapma .. Stres cok etkılıyo sütü bitanem .. Allah kolaylık versin..

22 gun oldu oglumun burnu hep tıkalı..burun aspiretöeunu kullanıyom bıraz rahtlıyo ama dewam yani...
Sütümü damlarıyorum yıne aynı..
İçi hırlıyo muhtemelen balgam var atamıyo.. Napıcam ben.. Hastanede burun tıkanıklıgına bişi yapabılırlermı.. Birde balgamı nasıl atcak...???!!!!!!
Cnm çok az hakiki zeytinyağı damlat ve öyle temizle burnunu annem yeğenimin burnu tikaninca yapıyodu süper oluyodu :)

Merhaba kizlar
persembe sabahina karsi ogljmuz dunyaya geldi
Allah hepimize bu mutlulugu versin inşallah
Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah :) darısı bizlere çok heyecanlıyım allahım korusun meleklerimizi herdaim. ben çok sabırsız oldum artık ne zaman gelcek evimize miniğimiz neşe kaynağımız allahım sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :)

Kafam karıştı benim size sorayım.
Geçen gün nst için yakında bir doktora gittim sohbet ettik falan. Dokuların normal doğum için çok müsait ilk sezaryenden de 5.5 sene geçmiş normal doğumu çok rahat yaparsın falan dedi. Cumartesi sezaryenim var off yaa. Normal olsun istiyordum ama doktorum yanaşmayınca kenara atmıştım bu fikri şimdi tekrar canlandı. Şeytan diyo bekle suyun gelsin açılman falan olsun git devlet hastanesinde doğur.

Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah :) darısı bizlere çok heyecanlıyım allahım korusun meleklerimizi herdaim. ben çok sabırsız oldum artık ne zaman gelcek evimize miniğimiz neşe kaynağımız allahım sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah :)
Insallah canim
bizde ne zaman gelcek dioduk sabirsizdik
geldi Allah a binlerce kez sukurler olsun

Ben de sabırsızlanıyorum artık. Sanki hiç doğurmayacakmışım gibi hissetmeye başladım. Garip bir his geliyor insana.
hamilelik takviminde gitmiş ; ) bende oyle hissetmeye baslamıştım sonlara dogru ama şimdi kucagımda paşa butun gunumu alıyorlar çocuklarım . Allaha çok şukur . Yakın zamanda sende kavuşursun merak etme .

Onla alistitdim zaten memeye suan uc olmadan tutuyor. Ama silikon uclada tutsa acisi dayanilmaz. Daha simdi inliye inliye

Canim silikonla alistirmistim zaten suan silikonsuz tutuyor. Ama dehset aciyor kanadi ikiside. Dah A simdi her iki gogsumude toplamda 30dk emdi ama inliyerek emzirdim canimdan can gitti 1haftaya iyilesir diyolar 1 hafts nasil dayanilir bilmiyorum :KK43:(((((
O acıyı çok iyi bilirim ilk kızımdan cnm bak şey dene emzirmeden önce göğsünü sık azcık süt çıksın onu göğüs ucuna sür sonra emzir Allah acil şifa versin ..

İyi geceler kizlar,biz elhamdulillah oglumla cok iyiyiz,ayparcasi gibi bi oglum oldu,dun gece itibari ile tam 24 saat dogum sancisi cektkm,1 dk araliklara bile indi 100 leri bile gordum ama buna ragmen bugun saat 11 e kdr bir umit habire normal doguma dr um hep sans verdik,o kdr aciya ragmen yarim cm acilm bile olmadi,bebk kanala hic inmedi,kahve kanla karisik akintilarla gelmeye baslayinca buldr sanciya hic acilma olmuyorsa bu dogum 2-3 gun surer ama kanama dedi midemi bulandiriyo,plesantayi yarip bebege gitmesinden kirkuyorum dedi,bnde risle atmayalim dedim ve saat 2 de spinal ile sezeryan oldum,muzik esliginde gayet raht bir dogum gerceklestirdim,3600 gr 52 cm bir oglum oldu,masallahlar ceke ceke bakmaya doyamiyorum,bu nasil bir asktir nasil bir sevgi tarifi yokk,Allahima ne kdr sukretsem az,her iste hatr vardir iyiki sexeryan olmusuz ,hem kanala cok uzak oldugu ortaya cilti hemde gun icinde siddetli kasilmalardan kordonu koluna boynuna dolamis hep ya iki gun daha bekliyim deseydim cokkotu olabilirdi,tabiki sezeryan kolay bir dogum degilmis,dogum ani kolay ama yavas yavad his geldiginde dikis yerin acisi,yuruyus seanslari,wc ye gitme bakalim biraz zorluyo,cok zor gecti bu ilk gunumuz bir yandan agrilar bir yandan emme surecimiz,sutumsanirim yok,sol meme ucum var,sag meme ucum yok,sagi cok icemedi solu daha cok iciyo,bn ucundan tutuyorum bakiyorum ama saolsunablam hepkosturdu,kv ile ikisi bu gece kaldilar,ilk kakamiz i yaptik cisimizide heryer cis oldu ustu basihep batti,2 saatte bir emzirmeye calisiyorum ama cok zor kavriyo,ins yrn a hersey daha ii Olcak,simdi oglum uyuyo,ebe kizlar bu hafta hickirigin kusmanin sutunde hmn gelmemesini cok normal kabul ediyolar ,memeden acik renk su gibi cok az sut geldigi gozukuyo buda normalmis ,sabirla beklicez insallah,aklima geldikce yazarim yine bizde haberler boyle:KK15:

Hayırlı sabhlar.. Sabh seanslarımızdan fırsat bulup ugramk ıstedım.. Kafam dagıldın... Alljım kafayı ha yedım ha yıcem :)))

X