2016 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    306
Hanimlar gecen hafta carsamba bebegimin ilk tekmesini hissettim ama ondan sonra tam olarak o mu emin olamadigim kipirtilar hissettim.ilk gebeligim normal mi bilmiyorum ama acaba kilosu falan dusuk de o yuzden mi hissetmiyorum diye korkuyorum :KK43:

Ben ilk gebeligimde 21. Haftada hissetmeye baslamistim. Sonra da ara sira hissediyordum. Bebeginin kilosuyla cok ilgisi olmayabilir. Biraz senin kilon, biraz onun boyu kilosu, biraz rahim ici genisligin, biraz sakin oturup kendini dinleyebilmen; hepsi etkili bebegi hissetmende. Biri bile bi baskasindan farkli olsa bu kriterlerin hissetmemen cok olasi. Ilerleyen haftalarda daha net duyacagiz insallah. Ama o zaman bile hic kipirdamadigi gunler oluyor. Panikleme hic

Ben ilk gebeligimde 21. Haftada hissetmeye baslamistim. Sonra da ara sira hissediyordum. Bebeginin kilosuyla cok ilgisi olmayabilir. Biraz senin kilon, biraz onun boyu kilosu, biraz rahim ici genisligin, biraz sakin oturup kendini dinleyebilmen; hepsi etkili bebegi hissetmende. Biri bile bi baskasindan farkli olsa bu kriterlerin hissetmemen cok olasi. Ilerleyen haftalarda daha net duyacagiz insallah. Ama o zaman bile hic kipirdamadigi gunler oluyor. Panikleme hic
19+2 deyim cok mu yukleniyorum acaba oglusuma :) biraz rahatladim canim tesekkur ederim biraz da forumlari okudum bu haftalarda seyirme hissetme normalmis 21-22de daha cok tekme hareketleri hissediliyormus.oglum bana gecen hafta tum gucunu toplayip supriz yapti sanirim. Biraz daha sabredecegiz anlasilan :)

Selam kızlar gebeliği ilk öğrendiğim sıralar yazmıştım ara ara takip ediyorum ama yazmaya fıtsatım olmuyordu ilk gebeliğim 18.haftada hüsranla sonuçlandığı için bu sefer gergin bi bekleyiş var açıkcası 14.haftada serklaj yapıldı Cinsiyeti de öğrendik çok şükür kızım olacakmış biraz rahatlayınca yazayım dedim :anneadayı::KK54:

Merhaba hanımlar daha erken ama bebek arabası bakan yada alan var mı? Eşimle yoğun bir araştırmaya girdik. Ama karar veremiyoruz. Bi fikir verin???

Çok kilo çok :)) benim tüp bebek hormonları verdiler verdiler 4 ayda Progestan sistim adeta bugüne kadar 5,5 kilo 4 ay 1 haftalık gebeyim halbuki sonumu düşünemiyorum :)) aman bebişim sağlıklı olsun da

Bende aynı durumdayım :KK70: benim minikte tüp bebek 16+4 günlük hamileyim 5 kilo aldim. Aman yavrular iyi olsun. Doğumdan sonra gider kilolar :)

Tatli sut yapmaz. Sutu yapan su. Tatli sadece suya olan ihtiyaci arttiriyor. O yuzden tatli yedim sutum artti diyenler tatlidan sonra ictikleri suyun o sutu yaptigini bilmeli esasen.

Ama bunye hizli yikimla enerji uretebilecegi kaynak olan tatliya ihtiyac duyuyor metabolizma hizi yuzunden. O nedenle az sekerli kompostalar hem sut yapmak hem enerji ihtiyacini karsilamak hem de kilo kontrolu acisindan cok cok faydali.

Bir de sutun kalitesi, besleyiciligi icin duzenli beslenmek onemli. Sadece tatli yersen sutteki protein miktarini arttiramazsin. Dengeli beslenip bol su icersen, enerji ihtiyacini kolay yikilan sekerlerden karsilamayi aliskanlik haline getirirsen emzirme sonrasinda da saglikli bi rutinin olmus olur :)
Bende senin paylaştıklarını okudum her yerde. Ailem çevre kalorili saçma sapan şeyleri dayadılar hep süt olsun diye hayır dedim bol su bol yeşillik o tAtlılara gerek yok dedim
Ama sütüm çok azaldı yediklerime dikkat edince ölçülü sağlıklı yiyeyim dedim psikolojik mi artık bilemem Bebek deli gibi aç ağlıyor göğsümde damla süt yok su içiyorum uyuyorum ama yetmiyordu. Yine de süt yapar diye dayatılan şeylerin çoğu susatıp su içirerek süt yapıyor
2. De beklentim büyük tomrisin emzirme notları diye bir blog okudum geçen gün aydınlandım resmen.tavsiye derim vakti olanlara

Merhaba hanımlar daha erken ama bebek arabası bakan yada alan var mı? Eşimle yoğun bir araştırmaya girdik. Ama karar veremiyoruz. Bi fikir verin???
Ben fiyatlara bakıyorum park yatak falan da bakıyorum ama erken diye almaya cesaret edemiyorum beğendiğim bi kaç seçenek var iyi bi indirime girerse kaçırmam ama o yüzden ara ara netten bakıyorum

Bende aynı durumdayım :KK70: benim minikte tüp bebek 16+4 günlük hamileyim 5 kilo aldim. Aman yavrular iyi olsun. Doğumdan sonra gider kilolar :)
Benim bebeğinde tüp bebek ve seninle aynıyız bende 16+4 üm :) ama ben çok şükür hiç kilo almadım daha ileriki aylara alırım elbet

Bugün kontrolüm vardı. Doktor öyle söyledi. Neden kafanız karıştı?
O zaman gelişimi önden gidiyor bebeğinin maşallah benimde öyle 4 gün önden gidiyor 17+1im usg ye göre ama sata göre hesaplanıyor ya asıl o yüzden doğum tarihiniz benden 4 gün sonra aynı hafta gün yazınca o sebeple kafam karıştı

O zaman gelişimi önden gidiyor bebeğinin maşallah benimde öyle 4 gün önden gidiyor 17+1im usg ye göre ama sata göre hesaplanıyor ya asıl o yüzden doğum tarihiniz benden 4 gün sonra aynı hafta gün yazınca o sebeple kafam karıştı

Onu bende tam anlamadım. Doktorun hesabı ile benim hesabım çok farklı. Doktor gelişimi 17 hafta ama bebegimiz 16+4 günlük dedi. Benim kafa yandı :KK70: :KK70:

Hanimlar gecen hafta carsamba bebegimin ilk tekmesini hissettim ama ondan sonra tam olarak o mu emin olamadigim kipirtilar hissettim.ilk gebeligim normal mi bilmiyorum ama acaba kilosu falan dusuk de o yuzden mi hissetmiyorum diye korkuyorum :KK43:
Canim bende ilk hissettigimde cok seyrek araliklarla hissediyordum. Sanki biri karnima hafif dokunup cekiliyor gibi. Ama simdi baya hissediyorum. Ozellikle 3-4 gundur hergun. Hatta bugun hic hissetmemistim korktum acaba birsey mi var diye ama babasi gelince hareketlendi tospam :KK49: kipir kipir

Bende senin paylaştıklarını okudum her yerde. Ailem çevre kalorili saçma sapan şeyleri dayadılar hep süt olsun diye hayır dedim bol su bol yeşillik o tAtlılara gerek yok dedim
Ama sütüm çok azaldı yediklerime dikkat edince ölçülü sağlıklı yiyeyim dedim psikolojik mi artık bilemem Bebek deli gibi aç ağlıyor göğsümde damla süt yok su içiyorum uyuyorum ama yetmiyordu. Yine de süt yapar diye dayatılan şeylerin çoğu susatıp su içirerek süt yapıyor
2. De beklentim büyük tomrisin emzirme notları diye bir blog okudum geçen gün aydınlandım resmen.tavsiye derim vakti olanlara
evet canım tomrisin emzirme notları çok güzel bende dün başladım okumaya. büyüklerimiz ne yazık ki her şeyin en doğrusunu bilmiyorlar her ne kadar pek çok şeyi bizden çok çok daha fazla bilselerde. o yüzden biz en doğrusunu araştırıp öğrenelim hazır bu google amca elimizin altındayken :KK66: . benim zaten hayatımda bi bebekle muhattaplığım bile o kadar az ki çok şey öğrenmem gerek çooookk:KK35:.

evet canım tomrisin emzirme notları çok güzel bende dün başladım okumaya. büyüklerimiz ne yazık ki her şeyin en doğrusunu bilmiyorlar her ne kadar pek çok şeyi bizden çok çok daha fazla bilselerde. o yüzden biz en doğrusunu araştırıp öğrenelim hazır bu google amca elimizin altındayken :KK66: . benim zaten hayatımda bi bebekle muhattaplığım bile o kadar az ki çok şey öğrenmem gerek çooookk:KK35:.
Ben de okumuştum oğlumda sütüm azalınca mamaya tamamen karşı oluşu hoşuma gitti emzirme kampı falan başarılı bi blogger

X