2017 Haziran Anneleri Alışveriş Listesi

Süper olmuş..Eline sağlık

Aşağıda bebek için alınacakları aklıma geldiğince yazdım. Eksiklerim olabilir ekleyebiliriz. Gerekli-gereksiz şahsınıza kalmış. Bazıları için de beğendiğim ürünler oldu onlarında linkini verdim :-)
Herkese keyifli alışverişler :-)

11-12-13-14 Ocakta CNR EXPO bebek fuarı
10-11-12-13-14-15-16 Nisanda CNR EXPO İstanbul'da Oyuncak Fuarı
Şubat ayında ebebekte büyük indirim

İndirim takibi için alışveriş siteleri:
https://www.babymall.com.tr
https://www.unnado.com (mobil uygulaması da var)

ARAÇ GEREÇLER

1- Bez için kova https://www.e-bebek.com/bebek-bezi-cop-kovasi-sistemi-p-xyz-m250ds/#menu--comments
2- Alt açma
3- Anne bebek bakım çantası
4- Süt pompası ve süt saklama torbası
5- Emzirme minderi
6- Göğüs ucu çıkarıcı
7- Göğüs koruyucu
8- Emzirme önlüğü
9- Sepetli küvet ayağı https://www.e-bebek.com/buyuk-sepetli-kuvet-ayagi-p-bje-12601/
10- Küvet https://www.e-bebek.com/cok-fonksiy...ampaign=VisilabsProductDetailLastViewedSingle
11- Doğal deniz süngeri https://www.e-bebek.com/dogal-deniz-sungeri-p-bln-sa10/?OM.OSB=new-bebekbanyourunleri-bellinisunger
12- Küvet filesi
13- Kova+maşrapa
14- Doğum korsesi
15- Nutri bebe burun aspiratörü
16- Yeni doğan biberonu
17- Termos
18- Oda termometresi
19- Emzik
20- Bebek deterjanı
21- Biberon ve emzik temizleyici
22- Bebek tırnak makası
23- Bebek tarağı
24- Bebek pudrası
25- Pişik kremi
26- Bebek kulak temizleme çubuğu
27- Bebek güneş kremi
28- Ateş ölçer
29- Yenidoğan bebek bezi
30- Yenidoğan ıslak mendil
31- Göğüs pedi
32- Pamuk
33- Anne sütü arttırıcı
34- Bebek bakım ürünleri
35- Hasta bezi
36- Loğusa külodu
37- Büyük ped
38- Bebek mendili

BÜYÜK ALINACAKLAR

1- Anne yanı beşik
2- Bebek arabası
3- Sünger yatak (İşbirde mevcut normal bebek yatağı da tercih edilebilir)
4- Ana kucağı
5- Dolap
6- Araba camı için güneşlik
7- Küçük oyuncaklar
8- Baba siling/Kanguru
(Dolap beşik tek tek fakat oda almak istemeyenler için ayrı yazıldı)

TEKSTİL

1- Bebek havlusu
2- Bebek nevresimi
3- Bebek pikesi
4- Bebek battaniyesi
5- Sıvı geçirmez bebek yatağı alezi
6- Bebek yastık yorganı
7- Sarı tülbent
8- Reflü yastığı
9- Hastane çıkışı 2 takım
10- Alt üst takım
11- Lohusa geceliği/pijaması 2-3 takım
12- Zıbın
13- Emzirme sütyeni/atleti
14- Bebek pijama
15- Zıbın
16- Önlük

İlk alışverişimiz...

Eklentiler

• IMG_5817.JPG
    IMG_5817.JPG
    48,5 KB · Görüntüleme: 103
Evet ter bezi olarak satılıyor ama ben onu omuz bezi olarak kullanmak amaçlı aldım. Bebeği kucağınıza aşdığınızda ağzı omzunuza geliyor ya salyası ya kusmuğu kıyafetinizi lekeliyor. Aynı zamandaok da hijyenik olmayan giysiniz bebeğin ağzıyla temas ediyor. O yüzden omuza temiz birşey koyup brbeği öyle almak gerekiyor.

Galiba bende cinsiyeti bekleyenlerden olacağım alışveriş için. 13. haftada öğrenemedik. 16 veya 17 de tekrar gideceğim. 9-10 haftalıkken LCW ve defactodan bi adet kanvas pantolon, kot ve tayt aldım. o kadar..Şu sıralar sadece beşik ve bebek arabasını araştırıyorum. G gonca0206 o fuarlara ne özenirim. maalesef ist. dışında yaşayınca çok zor gitmek. O onurumbenim acaba netten klasik alışveriş listesini eklesen, annişlerde ordan alıntı yaparak karşılarına ne aldılarsa markalarıyla yazsalar ve gereksizlere çarpı atsalar.. buna benzer bir liste dahamı okunaklı ve düzenli olur. insan bi süre giremeyince foruma, tek tek her yazılanı okumaktansa sadece listeleri arar. daha mı kolay olur bilemedim şimdi.:KK35:
ultrasona giderken 1 saat önceden yemek ye. bebek hareketleniyor. cinsiyetini böylece öğrenebilirsin. :) bu arada sana katılıyorum liste olsa özellikle markalar değil mi :) müthiş olur. şuan da eksikleri çıkartıyordum dedim bakayım belki vardır dedim. bulursam göndericem. fuara gidemedim. ocakta kini hayatta kaçırmam :)

ultrasona giderken 1 saat önceden yemek ye. bebek hareketleniyor. cinsiyetini böylece öğrenebilirsin. :) bu arada sana katılıyorum liste olsa özellikle markalar değil mi :) müthiş olur. şuan da eksikleri çıkartıyordum dedim bakayım belki vardır dedim. bulursam göndericem. fuara gidemedim. ocakta kini hayatta kaçırmam :)
Kontrole gitmeden çikolta yiyip vişnesuyu içmiştim, uyuyordu velet :KK12: doktor cihazla bastırınca uyandı. zıpladı durdu sadece. kordon vardı bacağının arasında. ondan göremedik aslında. Fuardan bişeyler alırsan bize de haber et. bebek arabalarını da gitmişken test edermisin? bi de beşikleri..

Kontrole gitmeden çikolta yiyip vişnesuyu içmiştim, uyuyordu velet :KK12: doktor cihazla bastırınca uyandı. zıpladı durdu sadece. kordon vardı bacağının arasında. ondan göremedik aslında. Fuardan bişeyler alırsan bize de haber et. bebek arabalarını da gitmişken test edermisin? bi de beşikleri..
özellikle bebek arabası bebek odası ve anne gecelik pijama için gideceğim. ben araştırdım epey aslında. aklımda casual travel sistem var. bu arada bebek odası alacagım ( büyüyüncede cocuk odası oluyor) bedrooms da var. istersen bir göz at. eminim bunu alıcam dersin. haberdar edicem mutlaka.

E- bebekteydik az önce...
İki çıtçıtlı body, bir patikli alt, bir penye yelek ve en önemlisi hep almak istediğim müslin örtüden aldım.çatlak için nemlendirici kakao kremine baktım ama palmers yoktu burdaki mağazada.

Müslin örtüleri ben de çok beğeniyorum..biz de kundak alışkanlığı devam ettiği için,bebelerde yaz bebesi olacağı için bol bol kullanırız gibime geliyor

E- bebekteydik az önce...
İki çıtçıtlı body, bir patikli alt, bir penye yelek ve en önemlisi hep almak istediğim müslin örtüden aldım.çatlak için nemlendirici kakao kremine baktım ama palmers yoktu burdaki mağazada.

Gratisten aldım ben palmers kakaolu losyonu.
Lcw den iki tne tayt aldım. Çok rahatlarmış gerçekten.

Nedir bu müslin örtüsü?
Bende yakından görmedim ama internetten gördüğüm kadarıyla hani eskiden bize bebek bezi olarak amerikan bezleri bağlardılar ya ona benzer birşey.. ince dokuma %100 pamuk,ağız bezi,ter bezi,bebek arabası örtüsü,kundak,omuz bezi aklına ne gelirse kullanılıyor.Bence çok işimize yarayacak birşey. Foto da az çok belli dokusu.
Oyuncak_9722602.jpg

Bende yakından görmedim ama internetten gördüğüm kadarıyla hani eskiden bize bebek bezi olarak amerikan bezleri bağlardılar ya ona benzer birşey.. ince dokuma %100 pamuk,ağız bezi,ter bezi,bebek arabası örtüsü,kundak,omuz bezi aklına ne gelirse kullanılıyor.Bence çok işimize yarayacak birşey. Foto da az çok belli dokusu.
Oyuncak_9722602.jpg

E o zaman biz bu ağız bezi gibi şeyleri böyke kumaş alıp yapabiliriz :KK66: hmm iyi fikir , teşekkürler

X