2017 Kasım Anneleri

Bebeğimizin cinsiyeti(leri)

• ikiz, erkek

OY: 0 0,0%
  • üçüz

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    294
Oglum tam bir çene makinesi :KK70:
Annecim sen prensessin, bahar kokuyorsun, yanaklarin en sevdigim yanak gibi seyler söylüyor :KK70:
Malesef kendi oynamasi konusunda ne denediysem basarili olamadim hala butun gun paçami tutuyor.
Pandemi olmasaydi bu sene haftada 2 3 yarim gun bir krese gondermeyi cok istiyordum ama kismet degilmis.
Normalde cok cok sosyal bir çocuk. Ama evde ikimiz yalnizsak, hic birakmiyor pacami.
Ilgisini ceken oyuncagi hala bulamadim diyebilirim :KK43: ben varsam oynuyor yoksam hic birinin yuzune bakmıyor. Kitapları aşırı seviyor
Ekrani haftada 2 3 kere veriyorum. Günde en az 2 saat parktayiz.
Oglen uykusunu birakti. Cok erken kalkarsa bazen yanyana yatıyoruz uyuyor.
Bizden haberler boyle

Merhaba
Oglum 3 yasina yaklasti. Uzun sure noroloji kontrolundeydik. Bir de bingildak kapanmıyordu. 26 aylikken kapandi o kontrol ediliyordu devamli.
Yani kendi içinde bir buyume hizi vardir mutlaka. O egrinin altina dusmemeli buna dikkat edin mutlaka her ay olcun veya olcturun. Mümkünse ayni kisi ayni yerden olcmeli.
Bingikdak kapandiktan sonra bir daha kontrole gitmedim. Cunku yasinin uzerinde iyi konusan, diger tum psikomotor becerileri yerinde bir çocuktu. Dolayısıyla bir daha cagirmadilar. Ben genetik oldugunu düşünüyorum hala küçük 3 yasinda 48 cm gibi
Mutlaka noroloji ve endokrin bolumune gidin. Cocuk doktorunuz yonlendirsin. Birsey varsa erken teshis onemli. Yoksa da iciniz rahat etmis olur
cevapladığın için teşekkür ederim canım. Endokrin hiç aklıma gelmemişti açıkcası. Oraya da götüreyim

Herkese merhabalar büyüdü sanırım bizim minikler... Benim kızım 2 Kasım doğumlu nasipse 2.yi düşünüyoruz var mı aranızdan ikinci evladını düşünen yada kucağına alan herkese sevgiler
Rabbim ikinciyi nasip eder inşallah ben 3.çocuguma hamileyim rabbim isteyen herkese nasip etsin

Merhaba herkese..
Büyüttük bebeleri çok şükür.. neredeyse 3 yaşına girecekler. Bugün ilk defa saçlarını kestim baya duygulandım : )
Benimki de evde olduğum sürede asla paçamı bırakmayanlardan. Pandemide daha da arttı bu durum. Aslında tek başına çok güzel oyun kurabilen bi çocuk ama yanında illa beni istiyor. Yemek yaparken de çamaşır sererken de illa yanımda olacak. Hatta tuvalete giderken bile 'ben de geleyim arkamı dönerim söz' diyor :dd ama dışarı çıkacaksam asla arıza çıkarmıyor, nereye gideceğimi onu neden götüremeyeceğimi hep güzelce anlattım, hiç gizli gizli kaçmadım o yüzden sorun çıkarmıyor.
Tv günde bir saat hakkı var. Sabah 7 de kalkıyor ona rağmen gündüz uykusunu bırakalı baya oldu. Akşam 8 de uyuyor.
Tuvalet işini halledeli 4 ay oldu ama geceleri nadir de olsa kaçırdığı oluyor.
Ders yapmayı çok seviyor. Kalemliğini kitaplarını getirip hadi ders yapalım diyor. :d bu konuda eolo yayınlarını öneririm 3 yaş grubu bütün kitaplarını bitirmişizdir eolonun. Adeda yayıncılıkta da 2 ve 3 yaş setlerini bitirdik. Çamlıca ve yumurcak yayınları da fena değil.
2.çocuğu birkaç ay içinde planlıyorum ama pandemiden de korkmuyor değilim. Hayırlısı.. : )

Merhaba herkese..
Büyüttük bebeleri çok şükür.. neredeyse 3 yaşına girecekler. Bugün ilk defa saçlarını kestim baya duygulandım : )
Benimki de evde olduğum sürede asla paçamı bırakmayanlardan. Pandemide daha da arttı bu durum. Aslında tek başına çok güzel oyun kurabilen bi çocuk ama yanında illa beni istiyor. Yemek yaparken de çamaşır sererken de illa yanımda olacak. Hatta tuvalete giderken bile 'ben de geleyim arkamı dönerim söz' diyor :dd ama dışarı çıkacaksam asla arıza çıkarmıyor, nereye gideceğimi onu neden götüremeyeceğimi hep güzelce anlattım, hiç gizli gizli kaçmadım o yüzden sorun çıkarmıyor.
Tv günde bir saat hakkı var. Sabah 7 de kalkıyor ona rağmen gündüz uykusunu bırakalı baya oldu. Akşam 8 de uyuyor.
Tuvalet işini halledeli 4 ay oldu ama geceleri nadir de olsa kaçırdığı oluyor.
Ders yapmayı çok seviyor. Kalemliğini kitaplarını getirip hadi ders yapalım diyor. :d bu konuda eolo yayınlarını öneririm 3 yaş grubu bütün kitaplarını bitirmişizdir eolonun. Adeda yayıncılıkta da 2 ve 3 yaş setlerini bitirdik. Çamlıca ve yumurcak yayınları da fena değil.
2.çocuğu birkaç ay içinde planlıyorum ama pandemiden de korkmuyor değilim. Hayırlısı.. : )
Adedanin dikkat gelisim setinin 2 3 yasini bizde bitirdik. Hatta hale getirir kendi anlatir kendi sorar kendi cevap verir. Eolonun kini alacaktim hep bir mani cikti trendyolda ya istedigim yoktu ya benim kredi karti limitim yoktu😂 instagramda trtcocukpiril sayfasindan matematik kitaplari aldim onlari yapiyoruz simdi matematige cok ilgili daha 3 yasina girmedi 50ye kadar sayiyor bazen 30 40 50 diye gecistirsede anne sayalim diyor surekli. Tavsiye ederim guzel hazirlamislar kitaplari sekiller kavramlar noktabirlestirme kitaplari harika

Merhaba güzel anneler
3 yaşın geliyoruz. Günleri sayıyorıx. Her yaş değişimimde bir uyku karmaşası yaşıyoruz. Gündüzleri bazen uyuyor bazen uyumuyor.
yemek konusu hala iştahsız. Tuvalet konusunu halledeli çok oldu. Bu ara bayağı çeneye vurdu. Her söylenene cevabı var 😂
Kendi başına bazen oyun kuruyor. Bazen de beni de dahil etmeye çalışıyor.
Büyüdüğünü görmek mutlu ediyor. Bakalım 3 yaşta bizi neler bekliyor. Tecrübelerinizi paylaşın.

Merhaba güzel anneler
3 yaşın geliyoruz. Günleri sayıyorıx. Her yaş değişimimde bir uyku karmaşası yaşıyoruz. Gündüzleri bazen uyuyor bazen uyumuyor.
yemek konusu hala iştahsız. Tuvalet konusunu halledeli çok oldu. Bu ara bayağı çeneye vurdu. Her söylenene cevabı var 😂
Kendi başına bazen oyun kuruyor. Bazen de beni de dahil etmeye çalışıyor.
Büyüdüğünü görmek mutlu ediyor. Bakalım 3 yaşta bizi neler bekliyor. Tecrübelerinizi paylaşın.
Biz ayin 21inde girdik 3 yasina ve 3 yas asiri derecede duygusallikla geldi. Sesimde ufacik bir degisim anlasa hemen aglamaya basliyor ama simarma aglamasi degil annecim ozur dilerim diye hickira hickira agliyor. Bu sekilde olan var mi merak ediyorum. Ayrica konusmamiz iyice acildi yeni kelimeler eklendi gecenlerde annecim daha neler dedi şok oldum😂telefonla kesinlikle konusamiyorum kim olursa olsun bende konuscam diye tutturuyor. Telefonu elime alamiyorum anne birak diyor. Uykularimiz duzenli cok sukur ama arada uyumadigi direndigi oluyor. Sabah babasinin arkasindan cok aglardi artik annecim baban ise gidiyor para kazancak dedigimde anliyor tamam diyip uykusuna geri donuyor. Paylasimlarimiz cok artti yatak muhabbetlerimiz kahvalti sohbetlerimiz var buyudukce en yakin arkadasim gibi hissediyorum kendi ihtiyaclarini karsilayabiliyor sofrayi birlikte kurup kaldiriyoruz kahvaltida 1.5 yasindan beri yardim eder yumurta kirmada cirpmada usta oldu gecenlerde birlikte tursu kurduk yapabilecegi her seyi yaptirmaya islere dahil etmeye calisiyorum. Birde evcilik oynamaya bayiliyor ve gun icinde ben ona neler yapturttiysam pelus oyuncaklarina onlari yaptirtiyor izlemesi buyuk keyif veriyor. Dogdular dogacaklar derken buyuduler bile 3 senede bu kadar ilerlemesi mucize gibi 3 senedir hayatta ama sanki her seyi biliyor gibi💖

Biz ayin 21inde girdik 3 yasina ve 3 yas asiri derecede duygusallikla geldi. Sesimde ufacik bir degisim anlasa hemen aglamaya basliyor ama simarma aglamasi degil annecim ozur dilerim diye hickira hickira agliyor. Bu sekilde olan var mi merak ediyorum. Ayrica konusmamiz iyice acildi yeni kelimeler eklendi gecenlerde annecim daha neler dedi şok oldum😂telefonla kesinlikle konusamiyorum kim olursa olsun bende konuscam diye tutturuyor. Telefonu elime alamiyorum anne birak diyor. Uykularimiz duzenli cok sukur ama arada uyumadigi direndigi oluyor. Sabah babasinin arkasindan cok aglardi artik annecim baban ise gidiyor para kazancak dedigimde anliyor tamam diyip uykusuna geri donuyor. Paylasimlarimiz cok artti yatak muhabbetlerimiz kahvalti sohbetlerimiz var buyudukce en yakin arkadasim gibi hissediyorum kendi ihtiyaclarini karsilayabiliyor sofrayi birlikte kurup kaldiriyoruz kahvaltida 1.5 yasindan beri yardim eder yumurta kirmada cirpmada usta oldu gecenlerde birlikte tursu kurduk yapabilecegi her seyi yaptirmaya islere dahil etmeye calisiyorum. Birde evcilik oynamaya bayiliyor ve gun icinde ben ona neler yapturttiysam pelus oyuncaklarina onlari yaptirtiyor izlemesi buyuk keyif veriyor. Dogdular dogacaklar derken buyuduler bile 3 senede bu kadar ilerlemesi mucize gibi 3 senedir hayatta ama sanki her seyi biliyor gibi💖
Tıpatıp aynısıııı. 😍 özür diliyor sen üzülme anne diyor. Bugünlerde şaka ne demek diye soruyor. 😅 bir de birşey istediğinde cevabı kendisi veriyor. Yapayımmı diye sorunca yap de tamam de vs gibi🤣
Birlikte pasta hamur ev işleri oyunlar aynı anlattığın gibi. İyiki varlar. İyiki doğdular💕

Tıpatıp aynısıııı. 😍 özür diliyor sen üzülme anne diyor. Bugünlerde şaka ne demek diye soruyor. 😅 bir de birşey istediğinde cevabı kendisi veriyor. Yapayımmı diye sorunca yap de tamam de vs gibi🤣
Birlikte pasta hamur ev işleri oyunlar aynı anlattığın gibi. İyiki varlar. İyiki doğdular💕
😂😂ayni ya ceneden bizi konusturtmuyor sorularinin cevabini kendi veriyor🙈 demek 3 yasin getirdikleri ayni oluyor😍

Kızlar selam yeniden
Ben bebekliğinden bu yana yeme sorunu yaşıyorum. Hadi bebekliğinde şarkı söyleyip sebze yediriyordum. Şimdi eskiye göre sebze ağzına koymuyor. Ve oldukça iştahsız. Sabah kahvaltıda kaç defa masadan kalkıyor resmen ağzına tıka tıka yediriyorum. Öğlen yemeği hiç yok. Bir çok şeyin tadına bile bakmıyor. Akşam yemeği de vermesem yemez sanırım o derece. Sizin nasıl tecrübelerinizi paylaşırmısınız.
En çok canımı sıkan konu yemek konusu :KK43:

Kızlar selam yeniden
Ben bebekliğinden bu yana yeme sorunu yaşıyorum. Hadi bebekliğinde şarkı söyleyip sebze yediriyordum. Şimdi eskiye göre sebze ağzına koymuyor. Ve oldukça iştahsız. Sabah kahvaltıda kaç defa masadan kalkıyor resmen ağzına tıka tıka yediriyorum. Öğlen yemeği hiç yok. Bir çok şeyin tadına bile bakmıyor. Akşam yemeği de vermesem yemez sanırım o derece. Sizin nasıl tecrübelerinizi paylaşırmısınız.
En çok canımı sıkan konu yemek konusu :KK43:
İştah konusunu ben de pek çözemedim. Bazen iştahlı bir çocuk bazense sebepsiz yemediği zamanlar oluyor. mesela dün akşam karnabahar yemeği vardı yemedi, bu akşam kaldı diye tekrar veriyim dedim aynı yemeği baya iştahlı yedi, hem de iki tabak maşallah. ama kahvaltıda sorun yok bizde. En güzel yediği öğün kahvaltı. Asla reddetmediği yemekler ise; makarna, pilav, köfte, balık ve tarhana çorbası..
Yemiyorsa ısrar etmiyorum. Başka bir alternatif de sunmuyorum. Bu yüzden akşam aç yattığı zamanlar da oldu. hiçbir zaman öğün atlamıyorum. Kahvaltısı da öğle yemeği de akşam yemeği de ara öğünün de saati belli ve net.. yesin ya da yemesin olağanüstü bir durum olmadığı sürece zamanını geçirmiyorum. Mesela ara öğün saati ana yemeğine yakınsa ya da sürekli bi şeyler atıştırıyorsa o da iştahını kesebilir.

Ben de benim kızım neden bu kadar duygusal diyordum :d bi de şu sıralar duygu ifadelerine taktı. Gördüğü herkesin yüzüne dikkat ediyor. Kızgın mı, mutlu mu, üzgün mü diye :d beni biraz asık suratlı görsün hemen 'anne mutlu ol, gülümse' der :d

İştah konusunu ben de pek çözemedim. Bazen iştahlı bir çocuk bazense sebepsiz yemediği zamanlar oluyor. mesela dün akşam karnabahar yemeği vardı yemedi, bu akşam kaldı diye tekrar veriyim dedim aynı yemeği baya iştahlı yedi, hem de iki tabak maşallah. ama kahvaltıda sorun yok bizde. En güzel yediği öğün kahvaltı. Asla reddetmediği yemekler ise; makarna, pilav, köfte, balık ve tarhana çorbası..
Yemiyorsa ısrar etmiyorum. Başka bir alternatif de sunmuyorum. Bu yüzden akşam aç yattığı zamanlar da oldu. hiçbir zaman öğün atlamıyorum. Kahvaltısı da öğle yemeği de akşam yemeği de ara öğünün de saati belli ve net.. yesin ya da yemesin olağanüstü bir durum olmadığı sürece zamanını geçirmiyorum. Mesela ara öğün saati ana yemeğine yakınsa ya da sürekli bi şeyler atıştırıyorsa o da iştahını kesebilir.
Akşam yemeği öğle uykusundan sonra oluyor saat 18:30 19:00 gibi. Sebze hiç tadın bile bakmaz. Ben çok ısrar ediyorum yemek konusunda. Israr etmesem akşam öyle aç aç gezecek diye içim içimi kemiriyor.
Duygusallık bizde de çok anne sen üzülme ağlama.
Biz ayrılmayalım hiç, ayrı kalmayalım diyor. Bugün de sabah seni çok seviyorum anne diyerek uyandırdı dünyalar benim oldu😍

Yeme problemi bizde de var. sabah kahvaltisini cok guzel yapar istahsiz degil ama aksam yemegini yemeyi redediyor ac uyudugu cok aksam oldu ya da bir iki catal makarna yiyip yattigi. Ben alistim artik ustune dusmuyorum yedirirse bir iki catal ya da kasik babasi yedirebiliyor o da babasini gun boyu ozledigi icin benden imkani yok bir sey yemez. Ogle yemegide hazirlarim ama cogu zaman yemiyor. Ama meyvesini hic aksatmaz saatinde gelir ister. Sebze balik et kofte makarna pilav patates ne olursa olsun istediginde yer istemediginde yemez.

Güzel anneler selam,
Bebeklerimiz 3 yaşına girdi ya da girecek. 3 yaş sendromuna başladık sanırım. 2 yaş daha kolaydı sanki.
İnat etme diretme dediğimin tam tersini yapma dinlememe ikna olmama bir istediğini anında istememe bayağı zorlayıcı bir döneme girdik sanırım. Yaşayan ve yaşayıp atlatanlar fikrinize ihtiyacım var. Ne yapmamız gerekir bazen sabrımın taştığını hissediyorum.
örneğin bugün dışarı çıkacaktık bebek arabasıyla gitmek istedi oyuncağımı oraya koyarım dedi. Açtım koydum. Onu da oturttum. Yok yürümek istiyormuş. 🤦🏻‍♀️ Ağladı inmek için. Ee be kızım az önce isteyen sen değilmiydin😂 buna benzer çok olay. Koltuk tepesinden inmeme de cabası

Güzel anneler selam,
Bebeklerimiz 3 yaşına girdi ya da girecek. 3 yaş sendromuna başladık sanırım. 2 yaş daha kolaydı sanki.
İnat etme diretme dediğimin tam tersini yapma dinlememe ikna olmama bir istediğini anında istememe bayağı zorlayıcı bir döneme girdik sanırım. Yaşayan ve yaşayıp atlatanlar fikrinize ihtiyacım var. Ne yapmamız gerekir bazen sabrımın taştığını hissediyorum.
örneğin bugün dışarı çıkacaktık bebek arabasıyla gitmek istedi oyuncağımı oraya koyarım dedi. Açtım koydum. Onu da oturttum. Yok yürümek istiyormuş. 🤦🏻‍♀️ Ağladı inmek için. Ee be kızım az önce isteyen sen değilmiydin😂 buna benzer çok olay. Koltuk tepesinden inmeme de cabası
Ayni sey uzun zamandir vardi bizde bir ara yapmadi ama su aralar yine basladi. Bir seyi istiyor tamam oglum diyorum sonra istemiyorum diye yerlere atiyor kendini istemiyorsan yapma diyorum sonra istiyorum diye aglayip istedigini yapiyor. Bu yemek yerkende ayni disari cikarkende ayni oyun oynarkende yatmaya giderkende. Sanirim kendilerini bir sekilde kabul ettirme cabalari dediklerini yaptirtma sekilleri baya sabri zorlayici bir surec. Olabildigince sabretmeye calisiyoruz ama cok inatlasinca sesimi yukseltiyorum tamam desem olmuyor hayir desem.olmuyor neyapayim bende sasirdim ne istiyorsun oglum diyorum sonra ozur dilerim annecim diyor gelip sariliyor. Sesimi yukseltmedigim zamanlarda da hicbir sey olmamis sanki inatlasan o degilmis gibi hayat devam ediyor

Kızlar merhaba 2019 eylül annesiyim yardım isteyecektim.forumun tümünü okumadığımdan bilemedim. Oğlum 1 ay önce yürüdü ama eğilip kalkamıyor. Eğilince emekliyor. Bu durumu yaşayan oldu mu?

Kızlar merhaba 2019 eylül annesiyim yardım isteyecektim.forumun tümünü okumadığımdan bilemedim. Oğlum 1 ay önce yürüdü ama eğilip kalkamıyor. Eğilince emekliyor. Bu durumu yaşayan oldu mu?
Egilip kalkmada zorlanmalari normal cunku denge gerektiren bir durum ve takdir edersiniz ki 1 aydir yuruyor olmalari bu konuda usta olduklari anlamina gelmez. Oglum uzunca bir sure yerden tutunarak kalkmisti oturdugu yerden tutunmadan kalkmaya calismasi uzun surmustu diye hatirliyorum ama gayet guzel yuruyordu

X