2018 Ocak Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    261

Lilyumm_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
2.050
3.353
Maşallah bebişinize :) bizimki de hiç emeklemedi sıralıyor. bugünlerde yere yatma gitme çabası var. Demek bizim gibi varmış :) Allah sağlık versin elbet yürürler.
Bizimkiler biraz ezberbozan cinsten demek ki :) hayır sıralamaya geçmişsin emeklemeye başlamak niye di mi ama :) Ben takılmıyorum canım hele insanlar sorup durmasa hiç sorun değil, ortalama 12-15 ay arası diyorlar 18.aya kadar da yolu var. Zaten ben epey geç yürümüşüm bana çekmiştir rahatına düşkün şimdiden :süslü: Dediğin gibi Allah sağlık versin hepimizin yavrusuna ❤️

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1181 gün geçti.

Ezgi_mete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2016
104
29
24
Kızlar mrb öncelikle kızım 13 ayımıza 1 hafta kaldı ama kızım hiç bir şey yemiyor sadece süt içiyor sürekli meme istiyor 4 aydr agzını bir şeye sürmüyo, o kdr üzülüyorum ki artk sabrım tükeniyor, sütümn onu doyuracagına inanmıyorum ya peki neden yemiyor, inanır msnz günde 10 çeşit şeyler yapıyorum belki onu begnmedi bunu yer diye ama artk sinirlerim bozuluyor aglamk istiyorum,, Bi akıl verecek olan var mı

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1180 gün geçti.

Alaraa53

Meleğimi bekliyorum
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2017
2.310
1.561
37
Kızlar mrb öncelikle kızım 13 ayımıza 1 hafta kaldı ama kızım hiç bir şey yemiyor sadece süt içiyor sürekli meme istiyor 4 aydr agzını bir şeye sürmüyo, o kdr üzülüyorum ki artk sabrım tükeniyor, sütümn onu doyuracagına inanmıyorum ya peki neden yemiyor, inanır msnz günde 10 çeşit şeyler yapıyorum belki onu begnmedi bunu yer diye ama artk sinirlerim bozuluyor aglamk istiyorum,, Bi akıl verecek olan var mı
Ek Gıdaya kaçıncı ayda başladınız

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1187 gün geçti.

Dns90

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2017
1.779
3.113
30
Kasikla ilgili bi sorunu olabilir mi ki. Onune koyunca bi sure minciklayip sonra agzina goturur genelde bebekler ama. Bi profesyonel yardimi falan var mi bu isin bilmiyorum cok zordur eminim allah yardimciniz olsun

Ezgi_mete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2016
104
29
24
Kasikla ilgili bi sorunu olabilir mi ki. Onune koyunca bi sure minciklayip sonra agzina goturur genelde bebekler ama. Bi profesyonel yardimi falan var mi bu isin bilmiyorum cok zordur eminim allah yardimciniz olsun
İnan canım eline de veriyorum, ek gıdaya başladığımızda asla zorlamadım ne kdr yediyse doydu dedim ama şuan agzını hiç birşeye açmıyor, bugün çeyrek muz yedi inanın sevinçten aglıcaktım ama naptysam yemiyor sütüm yeterli gelirmi ki byle

Dns90

Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2017
1.779
3.113
30
İnan canım eline de veriyorum, ek gıdaya başladığımızda asla zorlamadım ne kdr yediyse doydu dedim ama şuan agzını hiç birşeye açmıyor, bugün çeyrek muz yedi inanın sevinçten aglıcaktım ama naptysam yemiyor sütüm yeterli gelirmi ki byle
Dis donemi olabilir mi? Kuzey dis doneminde yeme olayini tamamen birakiyo. Su bile icmek istemiyo bazen. Ardarda dis cikariosa o yuzden cok aciyo olabilir

Ezgi_mete

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2016
104
29
24
Dis donemi olabilir mi? Kuzey dis doneminde yeme olayini tamamen birakiyo. Su bile icmek istemiyo bazen. Ardarda dis cikariosa o yuzden cok aciyo olabilir
Canım bu 1 2 haftalık süreç degil 2 3 ay böylr

haticeci0606

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2018
1.348
935
33
Selam canim. Kizim bronsiolit oldu gecen hafta. Burnu tikandigi icin emmede cok zorlandi. Cigerlere indi. Antibiyotik kullandik. Buharla ilaclar fln derken 2. Haftamiz ama hala duzelemedi. Cok inatci bir hastalik cikti. Rsv virusu teshis edildi ona bagli bronsiolit dendi. Siki takip et cnm inan 1 saatte ilerliyor hastalik bizzat sahit oldum. Üstelik keyfi yerindeydi ve ates dahi olmadı. Sinsi bir sekilde ilerledi
Cnm sizin bir daha tekrar etti mi ? Ve nasıl korudun onu neler yaptın kaç günde tamamen iyileşti ? Bizimki de oldu bronşiolit 1 ay olacak ama hala burun tıkanıyor öksürük ara ara oluyor elim yüreğimde ödüm kopuyor

Gullya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
568
428
30
Sevgili anneler iyi günler çocuklarınızın en sevdiği vakit geçirmekten çok mutlu olduğu kitaplar varsa adını yazar mısınız değişik fikirler arıyorum.tesekkurler simdiden

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1186 gün geçti.

bshk1993

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2017
606
987
27
iyi geceler anneler. .oğlum 13 aylık oldu ve maşallah yürüyor. .. zayıf bir bebek. .10 kilo. .. abla alo baba diyor. . sizler nasılsınız

Benim oğluşta 14 aylık. Tam doğum gününde yürüdü her şey bi anda oldu anlayamadık :) 10.8 kg. Bizimkide zayıf ama inanılmaz hareketli olmasına bağlıyorum. Çekmediği çekmece girmediği delik yok. Gerçekten çok zor kontrolü. Yinede buraya kadar her şey normalde konuşmaya gelince pek becerikli değil daha bi anne bile demedi. Arada baba annağğne falan diyo ama onlarıda bilinçli söylemiyor gibi. Ne zaman konuşacak ve konuşması için neler yapmalıyım bilmiyorum. Bol bol da konuşmaya kelimeleri tekrar tekrar söylemeye çalışıyorumda aslında. Ama tık yok :KK43: yalnız bizim dediklerimizi anlıyor mesela evde hangi telefon terlik gözlük kiminse onu bilip sahibine getiriyor. Şimdilik durumlar böyle :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1206 gün geçti.

Lilyumm_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2017
2.050
3.353
Sevgili anneler iyi günler çocuklarınızın en sevdiği vakit geçirmekten çok mutlu olduğu kitaplar varsa adını yazar mısınız değişik fikirler arıyorum.tesekkurler simdiden

-İş bankası kültür yayınları- hareketli kitaplar serisi
-Sesli kitaplar( o ses nedir? Ve ilk hayvan sesleri kitabım)
-bebek dokun öğren/ iyi geceler
-dokun hisset öğren kartları/ ilk sözcükler
-minik adımlar/ hayvanlar
-aç tırtıl
-karakter eğitimi fabl serisi/ 10lu set
-maskeli kitabım/ renkler
-aynalı kitap/ güzel bir gün

Bunlar kızımın en sevdiği kitaplar. Farklı kitapları da var ama en çok beğendiklerini yazdım liste çok kabarmasın diye :) zaten oyuncaktan çok kitabı olan bir bebek çok şükür ki faydasını da oldukça görüyoruz.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1181 gün geçti.

Minnakmucizem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2017
662
1.216
33
F ferayegul benim kızımda hasta oldu görünüste bakınca burnu akıo sadece geceleri tıkanıyor bazen genzi dolu gibi ama ates falan da yok 2 gün oldu ama gecti diemem doktora götürmelimiyim siz böyle deyince korktm

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1189 gün geçti.

Gullya

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2017
568
428
30
-İş bankası kültür yayınları- hareketli kitaplar serisi
-Sesli kitaplar( o ses nedir? Ve ilk hayvan sesleri kitabım)
-bebek dokun öğren/ iyi geceler
-dokun hisset öğren kartları/ ilk sözcükler
-minik adımlar/ hayvanlar
-aç tırtıl
-karakter eğitimi fabl serisi/ 10lu set
-maskeli kitabım/ renkler
-aynalı kitap/ güzel bir gün

Bunlar kızımın en sevdiği kitaplar. Farklı kitapları da var ama en çok beğendiklerini yazdım liste çok kabarmasın diye :) zaten oyuncaktan çok kitabı olan bir bebek çok şükür ki faydasını da oldukça görüyoruz.
Bazıları bizde de var bunların olmayanlara bakacağım kuzi. Kitapla çok egleniyor.
Sevimli canavar seti
Pearson yayınlarını.n seti
Gergedanlar krep yemezve devami
İyi geceler
Uykucu aslan nasıl uyir
Eyvah kalbim kırıldı
Bizde birde bunlar var inceleyin isterseniz kızınız da sever belki

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1186 gün geçti.