2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Sanırım bunu basaran biriyim. Bebekle bolca vakıt gecırıyorum uykuya gecısını hızlandırmak için. Daha ssonra emzırıyorum. Bazen meme de uyuyo. Uyuyamadığı zaman ellerini cok sıkmadan baglayıp agzına da emzik verıp kendı yatagına bırakıyorum. Maksimum 5 dk ıcınde uyumus oluyor.
Ay maşallah kuzuna. Bizde sürekli iletişim halindeyiz konuşuyoruz ediyoruz ama is uyku vaktine geldi mi kundak yapsamda kendi kendine sırtını sıvazlayarak uyumuyor ama omzuma yatırıp evde gezinirsem max yarim saate uyuyor. Tabi bebek 4.5 kilo bir süre sonra kollara inanılmaz ağır geliyor.. malesef emzikte tutmuyor

Kizlar ne olur yardim edin. Cok üzgünüm :KK43:

Sağ göğsümden süt gelmiyor artik o kadar sagiyorum sadece bi kaşık kadar ancak çıkıyor
Sol gogsumdense yarim ölçek. Ben ne yapacagim ne olur yardim edin. Humana süt artırıcı catida içiyorum ama yok gelmiyor :KK43: goguslerim cok yumusak hep :KK43:
Canım benimde sütüm gitmişti sonra geri geldi öncelikle moralini yuksek tut sana stres veren şeylerden uzak dur bol bol dinlen ve bebeğini kucağına al yat emmese bile memen ağzında dursun bebeğin in benim öyle sütüm geri geldi sanırım pskoloji ile alakalı

Sağ göğsümden süt gelmiyor artik o kadar sagiyorum sadece bi kaşık kadar ancak çıkıyor
Sol gogsumdense yarim ölçek. Ben ne yapacagim ne olur yardim edin. Humana süt artırıcı catida içiyorum ama yok gelmiyor :KK43: goguslerim cok yumusak hep :KK43:
Canım boza iç mayalı süt yapıyor bı de cok memede mi kalıyor bebeğin

KiKızl benim kız beşikte uyumuyor koyduğum gibi uyanıp ağlıyor bende neden gece ağlıyordu diyordum besiktenmis kaç gecedir yer yatağı yaptım gece sadece üç dört kere uyanıp sütünü içip yatıyor tekrar çok rahatladım sizde bir deneyin isterseniz şimdiki bebekler bile

Benimkini de uyutamuyirdum sabahın 4 lerinde tükenip salona anneme veriyordum hemen uyuyodu. Yer değişelim dedik ben salona taşındım koltukta yer yaptım ona 1 haftadır emmeye uyandırıyorum sonra uyuyor. Bilemiyorum beşikte mi uyumuyor yoksa yatak odasından mi. Beşiği salona taşıyıp deniycem bir de.

Kizlar yetisin bu burun neden bukadar tikanir hiril hiril sesler geliyor cekiyoruz ama yine var bi hastaliktanmidir dogduundan beri boyle kizlar korkmaya basladim usutuyonuyum bilmiyorum ama oda hep 25 hatta 26 derece oluo
Nemi de önemliymiş odanın. O da yapar diyorlar

Aptamil conformil bizi kabiz falan yapmadi baya da rahatlatti aslinda

Nasildi evolvia

Aynisi bizde de vardi doktora gidin kizlar. Bize atopik dermatit teshisi koydular.
kabiz gibi herhango bir sorun yapmadi bizde.memnunduk.mama suyunun isisini cok ayarlayakmakta sorun yasadim ben bi tek oda benle alakali bi problem.

Arkadaşlar bebeğim 45 günlük oldu maşallah. Size birşey soracağım. Biberonla verdiğimde 80 cc veriyorum bir ogune. Sizce 90a çıkarmalı miyim. Ne kadar versem o kadar içiyor çünkü. Bu işin bir hesaplaması var midir. Yarın doktoruma danışacağım ama belki sizde sormuşsunuzdur diye önce size de sorayim dedim.

canim belki sormussundur doktora ama benim doktorum anne sutu mama gibi degildir cc lerle belirlenmez doyuruculugu onemli olan içinde ki protein vsdir demisti seni doktorun ne dicek merak ettim benide bilgilendirirmisin

Aahh canim benim ahh ne gozyaslari doktum neler yedim neler ictim ilac kullanmayi bile dusundum yani o derece psikolojimi bozmustum simdi sen boyle yazinca icim sizladi...

Bir cok yazi okumus bircok sey denemis (daha bu sabah yeni bisi denedim) biri olarak sunu farkettim en onemlisi gercekten moral ben kendi denediklerimi ve bana onerilenleri yaziyim sana bi dene bak herkeste etkisi farkli oluyo

Karisim bitki cayi yaptirdim rezene cok onemli bi bitki bu konuda cemen otu tohumu isirgan anason kimyon vs gibi bitkiler
Humana iciyorum
Marul gaz yapti ama sute etkisini gordum genel olarak yeşil yaprakli sebzeler sut yapiyomus kara lahana vs ama gazda yapiolar ne yazikki
Dereotu
Havuc sut kanallarini genisletirmis
İncir havuc kurunu denedim Saraçoğlu'nun önerdigi
kuru uzum kompostosu tadi kotu gelmezse seker kullanmamaya calis bosuna kilo yapmasin
Patlican
Et tavuk balik doktorumun onerisiydi
Ben karadenizliyim misir ekmegi yapariz biz ondan cok fayda gordum misir sut yapiyomus
Bu sabah sute toz maya koyup ictim tadi korkunctu :) Eger butce ayirabilirsen hazir malt iceceklerini deneyebilirsin

En onemlisi bol su ve sivi alimi banada cok diyolar ama insan kendine soz geciremiyo en onemlisi stres yapmicaksin :KK43:

Sutunu artiramiyosan bile kalitesini artirip doyuruculugunu yukseltebilirsin bol protein kalsiyum vs almaya calis iste sut peynir yogurt gibi ben dereotunu yogurda dograyip yedim hep

Suan aklima gelenler bunlar hepsini denedim normalde cok yemek secer bunlarida hayatta yemezdim ama annelik cok baska biseymis suan yeterki cozum olsun diye denemedigim sey kalmiyo
Bir cok yazi okudum surekli emzirmek gerekiyomus ki yeni sut yapilsin her firsatta agzina teptim memeyi
Ha suan sutum dolup tastimi hayir sagip dolaplara falan koyamiyorum mama verirler diye korkumdan tek basima 43 gundur disari cikmadim :) ama cok sukur ki artik bebegime yettirebiliyorum uzun oldu ama umarim sanada faydasi olur :)

Kızlar bebek bezi numara arttıkça fiyat artıyor mu?
birde benim hala ödem devam ediyor yarıya indi ama ayaklarım hala şiş benim gibi devam eden varmı ödemi?

1.kilo.sut 15 incir şekerini damak.zevkinize göre.soznayarlayin ben.yarim bardak.seker.kattim o.bile.yogun geldi. Sıcak.suda.incirleri.yumusattim sonra.kucuk.kucuk doğradım. Şekeri.ilave.ettim. isterseniz.blenderdan da.gecirebilirsiniz. doğradıktan.sonra.2.kepçe.sutle.belnderdan.gecirdim.ben.
Her kaseye.elde ettiğim.karisimdan 2 veya 3.kaşık.koydum. sonra kalan.sutu üzerlerine.ilave.edip.karistirdim. kaselerin kapaklarını.kapatim.uzerlerini.yogurt.mayalar.gibi.birseyler.orttum 4 5 saat.sonra.dolaba.koydum. üzerlerine ceviz.dokerek.uyandirip yedim canim. Oktivus Oktivus

1.kilo.sut 15 incir şekerini damak.zevkinize göre.soznayarlayin ben.yarim bardak.seker.kattim o.bile.yogun geldi. Sıcak.suda.incirleri.yumusattim sonra.kucuk.kucuk doğradım. Şekeri.ilave.ettim. isterseniz.blenderdan da.gecirebilirsiniz. doğradıktan.sonra.2.kepçe.sutle.belnderdan.gecirdim.ben.
Her kaseye.elde ettiğim.karisimdan 2 veya 3.kaşık.koydum. sonra kalan.sutu üzerlerine.ilave.edip.karistirdim. kaselerin kapaklarını.kapatim.uzerlerini.yogurt.mayalar.gibi.birseyler.orttum 4 5 saat.sonra.dolaba.koydum. üzerlerine ceviz.dokerek.uyandirip yedim canim. Oktivus Oktivus
Uyandirma kismi onemli tabi:KK70:

X