2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğini yavaş yavaş oturtmaya başlayan varmı
Benimkiler 4 buçuk ayşıklar ben 20 gün önce başşadım diyebilirim uzun soluklu değil tabi. Başta 1 iki dakika şimdi bebeyatmaz aldım onda 10 dakika kadar duruyolar tabi ben bi uzmandan görüş almadım ama bebek nasıl istiyorsa ona göre davrandım

Bebeğini yavaş yavaş oturtmaya başlayan varmı
3,5 aylıkken denedim oturdu sinyallerini veriyordu, oturma pozisyonuna geçmek istiyordu, şimdi de kucağımda destekli oturuyor daha uzun süreler 1hafta sonra 5aylık olacak yakında desteksiz oturmalara da başlayacaklar

Sevgili anneler ben ikizlerime nerdeyse 5 aydır sağıp biberonla süt. Eriyorum ama göğüs uçlarım artık sürekli kanıyor. Bu vakitten sonra bebeklerin meme alma durumu olabilir mi çevrenizde buna örnek var mı ? İki tane oldukları için emzirmeye de korkuyorum çünkü sütün %80 ini sağ memeden alıyprum soldaki pek verimli değil emzirirsem biri sağı bitirince öteki diğeriyle doymaz yumuşamış memeyi de almak istemez diye düşündüğüm için acaba tek bebeği mi emzirmeye çalışsam bilemiyorjm ya da süt işini tamamen bırakıp 6 aydan sonra mama destekli gidicem

Sevgili anneler ben ikizlerime nerdeyse 5 aydır sağıp biberonla süt. Eriyorum ama göğüs uçlarım artık sürekli kanıyor. Bu vakitten sonra bebeklerin meme alma durumu olabilir mi çevrenizde buna örnek var mı ? İki tane oldukları için emzirmeye de korkuyorum çünkü sütün %80 ini sağ memeden alıyprum soldaki pek verimli değil emzirirsem biri sağı bitirince öteki diğeriyle doymaz yumuşamış memeyi de almak istemez diye düşündüğüm için acaba tek bebeği mi emzirmeye çalışsam bilemiyorjm ya da süt işini tamamen bırakıp 6 aydan sonra mama destekli gidicem
Tabi emebilirler. Biz de meme reddi yaşadık şimdi aştık sayılır.
Belki bir öğün birini bir öğün birini emzirebilirsin. Diğer bebek o öğün mama içer.

Ben sağıyorum şu anda ve gece tek ya da 2 öğün mama içiyolar gerisi anne sütü şimdi emzirmeye başladığımda mana oranında artış olacak onu da istemİyorum iki memede aynı oranda süt yok ne yapayım bilmiyorum

Ben sağıyorum şu anda ve gece tek ya da 2 öğün mama içiyolar gerisi anne sütü şimdi emzirmeye başladığımda mana oranında artış olacak onu da istemİyorum iki memede aynı oranda süt yok ne yapayım bilmiyorum
O zaman şöyle olmaz mı? Aynı anda beslemezsin. Diyelim 3saat arayla besliyorsun,bir buçuk saat ara verirsin. 1 gibi birini 2.5 gibi birini beslersin mesela. Sonra 4te yine diğerini. O arada süt dolar

O zaman şöyle olmaz mı? Aynı anda beslemezsin. Diyelim 3saat arayla besliyorsun,bir buçuk saat ara verirsin. 1 gibi birini 2.5 gibi birini beslersin mesela. Sonra 4te yine diğerini. O arada süt dolar
O zaman da yetmez sütüm bi meme iki bebeği besler mi ki? Sol memeden 3 saatte bir 90 alsam içim rahat olacak da yok yani çıkmıyo diğerinden ne farkı var anlamadım daha sık da sağamıyorum yoksa hırpalanıyo göğsüm. Haziranda 5 aylık olcaklar o zaman bi denicem bakalım meme alacaklar mı bi de şimdi verdiğimde ucunu boğazına değdiriyolar sanırım öğürüyolar benim de moralim bozuluyo daha denemek istemiyorum soğudum emzirmekten resmen ama sağınca sa sürekli kan geliyo

O zaman da yetmez sütüm bi meme iki bebeği besler mi ki? Sol memeden 3 saatte bir 90 alsam içim rahat olacak da yok yani çıkmıyo diğerinden ne farkı var anlamadım daha sık da sağamıyorum yoksa hırpalanıyo göğsüm. Haziranda 5 aylık olcaklar o zaman bi denicem bakalım meme alacaklar mı bi de şimdi verdiğimde ucunu boğazına değdiriyolar sanırım öğürüyolar benim de moralim bozuluyo daha denemek istemiyorum soğudum emzirmekten resmen ama sağınca sa sürekli kan geliyo
Memende sağdığından daha fazlası var,emerlerse tamamen boşaltırlar.
Büyüyorlar, süt ihtiyacı artıyor . İki bebeğe birden yetmemesi doğal. İlla ki mama takviyesi alacaklar. Sakıncası yok 5 aylıklar artık. Yakında ek gıdaya da başlarsınız

Herkese merhaba 2 haziranda 5 aylık olucaz ama dönmüyoruz hala biz.. sizde durumlar nasıl
Benim ikizler 6 haziranda 5 ayşlık olcaklar. Kız 18 mayısında ilk dönğşünü gerçekleştirdi ama hala serileşemedi 😂yani nadir dönüyor oğlan ise hala sırtüstü yatmaya devam işk oğlum 4 ayı dolmadan dönmüştü hepsi farklı oluyo demekki

Büyüyorlar, süt ihtiyacı artıyor . İki bebeğe birden yetmemesi doğal. İlla ki mama takviyesi alacaklar. Sakıncası yok 5 aylıklar artık. Yakında ek gıdaya da başlarsınız
Meme almıyolar bi alsalar ben tekine de razıyım birini emzirebilsem diğerine sağar veririm gerisi de mama olur ama ikisi de almıyo😪

Selam kızlar uzun zamandır yazmıyorum. Hilal 3 aylıkken alt iki dişini çıkardı şimdi yine kaşınıyor bekliyoruz diş. Ek gıdaya başladık pirinç unu ve formül sütle muhallebi veriyorum. Yarın havuç kaynatıp vereceğim. 5 ayi haziran 3 te dolduracağız.
Diş çıkarma döneminde istah kaybı kilo kaybı yaşadık.

Vegaferon demir damlası gaz yapıyor oğluma sanırım,aynı sorunu yaşayan var mı? Dişlerden dolayı da huzursuzluk olabilir ama emin olamadım. Uyurken ağlıyor bir anda. Damlayı vermeyip değişiklik olacak mı kontrol edeceğim☹️

arkadaşlar kan damlasi olarak sidefer mi yoksa başka parapen içermeyen bir ilaç var mi ? devletin verdiği ilacı kullanmak istemiyorum

X