Popüler Konu 2020 Ocak Anneleri

UMUDUN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2013
877
1.526
Silikon göğüs ucu kullananlara ya da önceden kullanmış olanlara bi sorum var; sanırım standartlar pek standart değilmiş baya büyük oluyormuş. Küçük boy olandan mı alayım?
Başlarda kızımın çenesinin güçsüzlüğünden emziremiyordum şimdi de sütümün tazyiğinden emziremiyorum.
2buçuk aylık oldu sağmaktan kurtulamadım. Artık sinirlerim bozuluyor. Sütün hızlı akışından kaynaklanan emme problemini de çözüyor diye duydum bi de bunu da deniyim.
Lansinoh alayım diyordum biberon olarak onu kullanıyoruz ama sanırım aventin silikon ucu daha iyiymiş?
Ben aventin küçük boyunu kullaniyorum tavsiye ederim. Sorun yaşamıyoruz çok şükür

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 443 gün geçti.

Banu bora

Üye
Kayıtlı Üye
11 Mart 2019
519
739
Günaydın arkadaşlar bizimde kaka sorunu devam ediyor kabız değil ama 3 gün oldu yspmadı bala dr masaj yap karnına dedi onuda yapıyorum ama yapamıyo yinede

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 37 gün geçti.

hazal-4228

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ağustos 2018
852
465
bebegim hep sağ tarafına yatmak istiyor. sol tarafa yatırıyorum bir süre sonra sağına dönüyor. bazen hiç sol tarafa döndüremiyorum. şimdi düz yatırmak istedim ama istemiyor ağlıyor. uyumuştu uyandı.bebeğim da aylık bu arada. kafası yamuk olacak diye korkuyorum ? 🙄

xemax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
1.169
1.543
Günaydın arkadaşlar bizimde kaka sorunu devam ediyor kabız değil ama 3 gün oldu yspmadı bala dr masaj yap karnına dedi onuda yapıyorum ama yapamıyo yinede
3 gün yapmaması normal bazen benimki de yapmıyor bazen günde 2 kere yapıyor değişiyor.Bir çay kaşığı zeytinyağı verebilirsin sütüne karıştırıp.

xemax

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Mart 2019
1.169
1.543
bebegim hep sağ tarafına yatmak istiyor. sol tarafa yatırıyorum bir süre sonra sağına dönüyor. bazen hiç sol tarafa döndüremiyorum. şimdi düz yatırmak istedim ama istemiyor ağlıyor. uyumuştu uyandı.bebeğim da aylık bu arada. kafası yamuk olacak diye korkuyorum ? 🙄
Sen yine de diğer tarafa yatırmaya zorla özellikle tam uykuya daldığı zamanlarda.

2kedi_1deli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2013
3.783
3.410
35
Silikon göğüs ucu kullananlara ya da önceden kullanmış olanlara bi sorum var; sanırım standartlar pek standart değilmiş baya büyük oluyormuş. Küçük boy olandan mı alayım?
Başlarda kızımın çenesinin güçsüzlüğünden emziremiyordum şimdi de sütümün tazyiğinden emziremiyorum.
2buçuk aylık oldu sağmaktan kurtulamadım. Artık sinirlerim bozuluyor. Sütün hızlı akışından kaynaklanan emme problemini de çözüyor diye duydum bi de bunu da deniyim.
Lansinoh alayım diyordum biberon olarak onu kullanıyoruz ama sanırım aventin silikon ucu daha iyiymiş?
Ben avent kullanmistim iyiydi

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 461 gün geçti.

lindalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
3.521
7.281
Kizlar ben sut sağıp dolaba atayim dedim ama sagdiktan sonra bebegime sonra az sut kaliyor gibi hissediyorum sut sagip koyanlar var mi acaba. Saat ayarlamasini ve bebegin emmesini nasil yapıyorsunuz acaba?

ayysskolik

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2013
835
1.048
Kizlar ben sut sağıp dolaba atayim dedim ama sagdiktan sonra bebegime sonra az sut kaliyor gibi hissediyorum sut sagip koyanlar var mi acaba. Saat ayarlamasini ve bebegin emmesini nasil yapıyorsunuz acaba?

Ben önce bebeğimi doyuruyorum, kalanını sağıyorum. Az gelirse bile bi sonraki sağma ile birleştirip öyle buzluğa atıyorum. Her 2 saatte bi emmek istiyor benim oğlum. Tek meme yetiyor diğerini de sağıyorum.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 478 gün geçti.

Milena35

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2019
440
397
35
Kızlar hamilelikte karnımızda oluşan siyah çizgi ne zaman geçecek? Ya da geçecek mi?😂 Bir de çok yavaştan bisiklet çevirme gibi ufak egzersizlerle spor yapsam sorun olur mu? Spor yapınca salgılanan bi hormon sütü azaltıyormuş sanırım Doğru mu bilen var mı?🙈

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 440 gün geçti.

lindalinda

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2016
3.521
7.281
Ben önce bebeğimi doyuruyorum, kalanını sağıyorum. Az gelirse bile bi sonraki sağma ile birleştirip öyle buzluğa atıyorum. Her 2 saatte bi emmek istiyor benim oğlum. Tek meme yetiyor diğerini de sağıyorum.
Benim sol gogusten cok az geliyor o sebeple once sol göğüsten emziriyorum sonra da sagdan emziriyorum emzirdikten sonra sagmaya kalksam da gelmez sanirim benim.sut arttiran seylerden yiyip iciyorum. Mama kullaniyor musun sen ben sadece sütle besliyorum. Peki ben nasil yapabilirim 2.5 3 saatte bi emmek istiyor? Onerin var mi?