2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Miniklere hikaye kitap okuyan arkadaslar nerden aliosnz e bebege baktm bugun yoktu orda ne okuyosnz😊

Ben simdilik cok sevdigim kitaplardan okuyorum oylesine henuz anlamiy cunku... evde masal kitabim bir iki tane daha dogrusu buyuklere masallar kivaminda. Kucuk kara balik, bir seftali bin seftali ve carlinin cikolata fabrikasi gibi..

Ama alicaksan kitap koaldan al.. sokak hayvanlarina yardim yapiyolar

Ayy her gün yeni bi paranoyaya yelken açıyoruz 😂 benim de öyle ama hiç düşünmücem bile artık tamam. Bugun yine mama yedik bi ton. Tam azaltyık oh diyorum cocuk her öğünğ mamayla geciriyor. Annelik delilikmiş

Niye azaltmaya calisiyosun ki artik birakmasi zaten neredeyse imkansiz birakman gerekmiyor zaten. Hem kendini hem bebegi huzursuz etme bos yere... ben sabah guzelce mama veriyorum sonra ara ogun niyetine hep meme sonra aksam yine bi mama arada yine meme sonra gece bi kerede guzelce mama.. hic azaltmaya calismiyorum

Niye azaltmaya calisiyosun ki artik birakmasi zaten neredeyse imkansiz birakman gerekmiyor zaten. Hem kendini hem bebegi huzursuz etme bos yere... ben sabah guzelce mama veriyorum sonra ara ogun niyetine hep meme sonra aksam yine bi mama arada yine meme sonra gece bi kerede guzelce mama.. hic azaltmaya calismiyorum
Aylık kontrolde dogum kilosundan 1200 üstü cıktı 200gram da vermişti yani 1400 almış doktor azalt dedi yavas yavas ama tutmuyo bi günü bi gününü. Aslımda öyle düzenli bi döngüsü olsa senin gibi ben de rahat ederim. Yarın kalça icin gidiicem doktora da gidicem iyice bi sorayım yoksa böyle stres oluyo bosuna.

Ben simdilik cok sevdigim kitaplardan okuyorum oylesine henuz anlamiy cunku... evde masal kitabim bir iki tane daha dogrusu buyuklere masallar kivaminda. Kucuk kara balik, bir seftali bin seftali ve carlinin cikolata fabrikasi gibi..

Aa tamam canm bi bakimm

Her derdimize cevap veriosn saol cnm💙

Aylık kontrolde dogum kilosundan 1200 üstü cıktı 200gram da vermişti yani 1400 almış doktor azalt dedi yavas yavas ama tutmuyo bi günü bi gününü. Aslımda öyle düzenli bi döngüsü olsa senin gibi ben de rahat ederim. Yarın kalça icin gidiicem doktora da gidicem iyice bi sorayım yoksa böyle stres oluyo bosuna.

Ben sordum bi duzeni olucak mi diye duzen olsun diye ugrasma kendi belirliycek sterese girmeyin ikinizde dedi. Duzensizdi artik yavas yavas duzene girdi. Ama ne zaman inat edip vermesem ben zararli cikiyorum. O yuzden gerekirse olcegi az tutup bi sekilde o mamayi yine veriyorum. Bazen iyice emdikten hemen sonra veriyorum icebildigi kadar iciyor. Benim ilk ay 450 gr almisti ben ondan sonra basladim mamaya sonra ki ay 1 kg aldi.. bakalim bu ay ne olacak

Selam yarın biz çektiricez gazi hastanesinde cocuk takibi vs çok iyi sünneti de orda düşünüyorum hem üniversite hastanesi mesela prof a muayene olmak istersen belli ücret karsılıgı prof muayene ediyor ben cok memnunum
Tesekkurler cevap icin. Bi randevu almaya calisalim biz de. Kizimda once bi ozel hastane becerememisti sonra duzen lab. Da cektrmstk. Ama cok pahali. Bi buraya bakalm o zmn. Olmazsa da mecbur cektrcz duzende.

Mustela stetopia kullandık bizde de oldu süt alerjisi için 7li tarama deri testi yaptılar çıkmadı onu yaptır bence çünkü nerdryse hersey de süt var
evet hemen de doktorun tani koymasi garibime gitti. mustela ve la roche posay kullanacakmisiz aldik bakalim insallah iyi gelir

Emzirme danışmanına gittim geçen hafta bende dedim acaba doymuyor mu cocugu cıplak tarttı 15 dk emzirdim tekrar tarttı 120 cc içmiş dedi kilo artışı anında oldu anlamadım bende şaşırdım üstüne 60 lık mama verdik içti bak bebekler japon balığı gibidir doygunluk hissi almıyor dedi karnı tokken uyumak rahatlatır kendini güvende hisseder dedi ben artık saldım süt olayını eşimle küsken sütüm cok azalmıştı kesinlikle moral önemli ve de yeterli hissetmemiz kendimizi mama yiyen de büyüyo süt içendr aç kalsa zaten ortalığı yıkar bizim sorunumuz gaz sancısı ağlamasını herkes aç bu cocuga yorması. Ağlamak dışında tepki veremiyor yavrucaklar eski neslin de en cok bildiği açlıktan ağlar bizim zamanımızda annelerimiz gaz damlası mı verdi mama mı verdi pişirdiler nişastayı dayadılar bize annem diyo limonlu su verirdim 1 haftalık tın diyor şimdi aman su kaynat sogut 😁 e bebekten bebek suyu alcam dedim babam içinde altın mı var bebek suyu nedir diyor biraz kapitalizme esir oluyoruz da işte en iyisini yapmak için bide hanımlar hepimizde yada cogumuzda olan şeyi az önce buldum süper anne sendromu :) müsait olunca netten okuyun isterseniz daha açılır kafamız
Bizimki tam Japon balığı o halde 🤣🤣

Aynısı oluyor. Unutuyor sonra hıııı deyip nefes almaya başlıyor. Ya alamazsa diye korkuyorum. Paranoyak olduk sıpalar yüzünden.
Korkmayın o durum herkeste var bizde özellikle meme yerken yüzüne üfleyince içine çekip gözlerini kapatıyorlar ya aynı öyle toparlıyor suratına üflemişler gibi.Bizim yeni doğmuştu tam çıkacağımız gün bu şekilde bir durum yaşadık ama morardı doktorlar resmen çekap yaptılar ama herşey iyi çıktı benim perinatolog doktorum dedi korkmayın bişey çıkmayacak adapte güçlüğü yaşamış biz sağlıklı bebek verdik linize ki Allah’a şükürler olsun hastaneden temiz çıktık.Korkmayın zamanla. Geçiyor azalıyor

Tam 1 saat oldu çocuğu uyandıramıyorum uyandırmak için her yolu denedim Alt açma gıdıklama soğuk eller ve burun sıkma hatta havaya zıplatıyorum hafif yine de tepki yok . Yüzüstü yatırma vs. Çocuk aç ve uyanmıyor . Geceleri çoçuğumu uyandıramıyorum besleyemiyorum gündüzleri iyi besleniyor, geceleri açız . Bu uykudan uyanmamak sorunumuz ne zamana kadar devam eder, tüm arkdşlarımın bebekleri gecede 3-4 defa uyanıyomuş benimki gecede 1 kez uyanmıyor . 😱 aç yatmayı tercih ediyor

X