2020 Şubat Anneleri

Ya bende kara kara düşünüyorum. 5 ayı doldurduk şimdi bile etkilenecek. Ben gidelim yaptıralım diyorum eşim korona var olmaz vs diyor erteliyor. Korkuyorumda ama yaptırmakta lazım geçince daha bilinçleniyorlar o zaman daha zor sizin yaşadığınız gibi😔
Bence bir an önce yaptırın koronanın biteceği yok. Dönüyor mu bilmiyorum ama dönmeden yapmak lazım senin için bakımı kolay olur.

Bunu doktor zermine büyükkeçeci özellikle öneriyor yapın diye . Fakat ağzını sanırım silikonla tutturun sıkı sıkı diye de belirtmiş . Kendisini instamom annesi benan Öztürk’ten takip ediyorum. ( benan Öztürk Metin Akpınarın torunu oluyor 🙂 ) zermine hanım sık sık yayın yapıp sorularımızı cevaplıyor 😇 faydalı da oluyor . İlgilenirsenizzz . Selozy reis sen bu sayfanın ansiklopedisisin o ayrı 🎀
A aa! Estafurullah :)
Tabi ağzı kapalı olmalı. Bu sefer de silikonun artığı kalmaz mı? Oraları ısıracak..
Her şeyi ağza götürüyorlar, bu dönemde ekstra özen lazım.
Ben oyuncak olarak kaynatılabilecek materyallerden olanları tercih ediyorum bir de yıkanabilir olduğu için amigurumi denen bez oyuncaklardan var sık sık yıkıyoruz :)

A aa! Estafurullah :)
Tabi ağzı kapalı olmalı. Bu sefer de silikonun artığı kalmaz mı? Oraları ısıracak..
Her şeyi ağza götürüyorlar, bu dönemde ekstra özen lazım.
Ben oyuncak olarak kaynatılabilecek materyallerden olanları tercih ediyorum bir de yıkanabilir olduğu için amigurumi denen bez oyuncaklardan var sık sık yıkıyoruz :)
Tek başına kaldığında dediğin gibi oyuncaklar tercih edilmeli ama diğer atık malzemelerden yapılan oyuncaklar ve etkinlikler 1 kaç ay sonra vazgeçilmezimiz olucak motor becerilerini geliştirmesi beyin gelişimi vs bir çok etkinlikler var tabi bunlar bizim gözetimimizde olmalı katkıları büyük olucaktır. ağzına almasına zarar vermicek şekilde olduğu sürece izin verilmeli çünkü en büyük keşifleri ağızlarına götürmek ve bu daha 8 9 aya kadar böyle olucak :) burda iş bize düşüyo gözümüzü ayırmamamız gerek bu sürede ayrıca farklı şeylerle oynamak ilgilerini çeker

Milena35 Milena35 bebeğin kaç aylık ? Bizde ayni polemiği yaşıyoruz eşimle . İkimiz kalmışızz sayfada sünnet yaptırmayan sanırım
Bebeğim 5 ay 13 günlük. 28 ocak doğumluyuz. Ne yapsam bilemedim bu konuyu eşimle tartışmaktan yıldım. Hastalığın olduğunu bende biliyorum fakat bunu erteledikçe çocukta yaratacağı tahribat gibi bir gerçekte var. İzmirdeyiz biz. Bir kaç yere sordumda. Yer olarakta karar veremedim😔

sağol canım mecburen gidicem, yoksa bu yıl şu salgın yüzünden yerimden kıpırdamıcam demiştim. ama annemin yanında olmak anca kendime getirir beni. sen gittin demek yazlığa iyi yapmışsın canım. öyle böyle bu yaz geçecek.

ama sonbaharda ne olur bilinmez. önümüzü göremiyoruz ki. okullar açılmayabilir diyorlar. açılsa bile korkumdan gönderebilecek miyim bilmiyorum. ben çok kafaya takıyorum ya fazla etkilendim, psikolojim iyi değil. insanlara bakıyorum herkes normalleşti ama ben hala markete gitmeye korkuyorum. mecbur kalmasam fizik tedaviye de asla gitmezdim.
uçakla nasıl yolculuk yapıcam şimdiden düşünüyorum. off sonumuz hayrolsun 🤦‍♀️
amin canim aynen oyle ,herkes normale dondu biranda ,gerekli tedbirleri alicaksin gerisini Allaha havale edicez artik ,
dedigin gibi önumuzu goremiyoruz 1 ay sonra neler yaşicaz bilmiyoruz ,artik zamani gelince bir karar vericez okul konusunda da ,
tekrar gecmis olsun kuzum ,opuyorum cokcok

Tek başına kaldığında dediğin gibi oyuncaklar tercih edilmeli ama diğer atık malzemelerden yapılan oyuncaklar ve etkinlikler 1 kaç ay sonra vazgeçilmezimiz olucak motor becerilerini geliştirmesi beyin gelişimi vs bir çok etkinlikler var tabi bunlar bizim gözetimimizde olmalı katkıları büyük olucaktır. ağzına almasına zarar vermicek şekilde olduğu sürece izin verilmeli çünkü en büyük keşifleri ağızlarına götürmek ve bu daha 8 9 aya kadar böyle olucak :) burda iş bize düşüyo gözümüzü ayırmamamız gerek bu sürede ayrıca farklı şeylerle oynamak ilgilerini çeker
Genele bakıldığında çok haklısın. Biz pet şişeden yapılan oyuncak hakkında konuşuyorduk.
Tabiki etkinlikler yapılacak ama kimyasal içerikli bir şeyi ağzına sokmasını istemem. Silikon gibi..
Bizde çok oyuncak yok,ilerde de fazla almayı düşünmüyorum. Yaratıcı olup zaman geçirecek bir çok şey bulunabilir.
Biz salonda kütüphanecilik mutfakta bakkalcılık koridorda futbolculuk oynardık, çok daha eğlenceliydi ve sosyalleştiren oyunlardı :)
Oyuncak olarak legomuz vardı, yapbozumuz vardı. Kaliteli zaman geçirmişiz :)
Bebeklerimiz de geçirir umarım.

Genele bakıldığında çok haklısın. Biz pet şişeden yapılan oyuncak hakkında konuşuyorduk.
Tabiki etkinlikler yapılacak ama kimyasal içerikli bir şeyi ağzına sokmasını istemem. Silikon gibi..
Bizde çok oyuncak yok,ilerde de fazla almayı düşünmüyorum. Yaratıcı olup zaman geçirecek bir çok şey bulunabilir.
Biz salonda kütüphanecilik mutfakta bakkalcılık koridorda futbolculuk oynardık, çok daha eğlenceliydi ve sosyalleştiren oyunlardı :)
Oyuncak olarak legomuz vardı, yapbozumuz vardı. Kaliteli zaman geçirmişiz :)
Bebeklerimiz de geçirir umarım.
Tabiki malzemelere dikkat etmek gerek :) ahh bu bebekler bizler gibi büyürmü şüpheliyim biraz ☺️
Bizdede çok yok hatta 1 oyuncağını vermiyorum bi kaç gün sonra tekrar çıkarıyorum sıkılmasın aynı şeylerden diye evet artık büyüyolar zaten ahşap puzzle lar dokun hisset kartları gibi bi çok eğitici oyuncaklar var onlara yönelicez muhtemelen legolara daha var sanırım 1 yaşından sonra anca anlarlar 😒 ayy araba yapardım ev yapardım legolardan çatısı falan vardı :) abimin bi treni vardı ama çok orjinal bişeydi rayları falan vardı dumanı çıkardı trenden büyük güzel bişeydi çuff çuff ses çıkarırdı çok aradım onu netten letgodan belki biri satıyodur falan bulmak istedim ama bulamadım onu anneminde saklama huyu hiç yokmuş sağolsun 😒 inşallah

Sunnetimizi olduk geldik eve. Beklerken emzirdim o sirada gozleri gidiyodu uyuyamadigi icin sinirlendi sonra yatti bacaklari falan tutulunca hepten sinirlendi daha sunnete baslamadan bizimkisi katti ortaligi birbirine inadina agladi bastan sona kadar. Suan evdeyiz uyuyo. 1 krem var bezine sur pipisine denk gelsin dedi. Her bezini acmada siringayla papatya suyu ve sarikantoron yagi sıkın pipisine dedi. Calpol ver agrisi dinsin dedi.
Sunnet yaptiran anneler ilk gun agladilar mi cok o uyusukluk gecene kadar ?
Çok geçmiş olsun canım

Milena35 Milena35 bebeğin kaç aylık ? Bizde ayni polemiği yaşıyoruz eşimle . İkimiz kalmışızz sayfada sünnet yaptırmayan sanırım
Biz de corona dan dolayı yaptıramadk hala korkuyoruz gerçi özel bir muayene de yaptırıcaktkk ama Bursa çok fena olunca vazgeçtik biraz daha bekliyoruz bebeğim de bgn 6 aylık oldu napalım nasip böyleymiş inşallah 1 yaşına kadar yaptırrız 😔bu ortalık biraz olsun düzelse 🤲🏻🙏🏻

Kızlar kv. yine beni gıcık etmeyi başardı. Anlatmasam çatlayacağım. Dün eşimle şakalaşırken kolum acıdı hatta ağladım ardından yemeğe oturduk ben üzüldüm haliyle kv. ordan gelinin canı sıkkın galiba dedi. Eşimde bağırdım ondan öyle demez mi. Görümcem bağırdı mı dedi hayır bana bağıramaz dedim. Eşime bu ne şimdi diye baktım. Sonra kv. Kp. bir olup baban sana bağırmaz mı dedi. Hayır bağırmaz bağırırsa uyarırım dedim. Oh dedim babam bağırsın kocam bağırsın bende insanım dedim. Ben eşime kibarca konuşuyorum oda öyle yapacak dedim. Bizim düğünde babam etrafa bağırmış kv. Duymuş bana onu söylüyor . Kendileri sürekli bağırarak konuşuyor. Neyse konu kapandı akşam misafir geldi onların yanında çay iç diyor sürekli kız huysuz ağlıyor onunla uğraşıyorum sonra demez mi baban annene düğün günü bağırıyordu diye. Kadın içinde tutmuş tutmuş milletin yanında konuşuyor. Babam düğün stresiyle bağırmış olabilir. Kadın erkeklerin kadınlara bağırabileceğini savunuyor. Nasıl ağrıma gitti oturdum bütün gece ağladım.eşimin başının etini yedim. Benim annem ne olgun bir kadınmış onu anladım. Allahım cehaletten sana sığınıyorum dedim artık. Hanımlar kusura bakmayın valla kimseye anlatmak istemedim size yazdım.

Herkes bebeği için en mükemmel anne. Kimseyi eleştirmek akıl vermek gbi bir niyetim olamaz fakat naçizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum . Sevgili Zeyf Zeyf okuduğum nerede ise son 10-15 mesajında Kaan Alp için sinirli huysuz inat kelimelerini kullanmışsın. Neyi telkin edersen öyledir . Emin’im zor bir bebektir herkes kendi yaşadığını bilir. Fırat Ali zor bir bebek olmamasına rağmen gün içinde mız mız olduğunda bende çıldıracak duruma geliyorum bazen . Sana söylemek istediğim annesi , sen sinirleniyor inatçı huysuz yerine oğlum bugün biraz mutsuz ama aşacağız gbi olumlamalar yaparsan sanıyorum ki ikinize de iyi gelecek . Kişisel yorumumdur 🙏🏼

Kızlar kv. yine beni gıcık etmeyi başardı. Anlatmasam çatlayacağım. Dün eşimle şakalaşırken kolum acıdı hatta ağladım ardından yemeğe oturduk ben üzüldüm haliyle kv. ordan gelinin canı sıkkın galiba dedi. Eşimde bağırdım ondan öyle demez mi. Görümcem bağırdı mı dedi hayır bana bağıramaz dedim. Eşime bu ne şimdi diye baktım. Sonra kv. Kp. bir olup baban sana bağırmaz mı dedi. Hayır bağırmaz bağırırsa uyarırım dedim. Oh dedim babam bağırsın kocam bağırsın bende insanım dedim. Ben eşime kibarca konuşuyorum oda öyle yapacak dedim. Bizim düğünde babam etrafa bağırmış kv. Duymuş bana onu söylüyor . Kendileri sürekli bağırarak konuşuyor. Neyse konu kapandı akşam misafir geldi onların yanında çay iç diyor sürekli kız huysuz ağlıyor onunla uğraşıyorum sonra demez mi baban annene düğün günü bağırıyordu diye. Kadın içinde tutmuş tutmuş milletin yanında konuşuyor. Babam düğün stresiyle bağırmış olabilir. Kadın erkeklerin kadınlara bağırabileceğini savunuyor. Nasıl ağrıma gitti oturdum bütün gece ağladım.eşimin başının etini yedim. Benim annem ne olgun bir kadınmış onu anladım. Allahım cehaletten sana sığınıyorum dedim artık. Hanımlar kusura bakmayın valla kimseye anlatmak istemedim size yazdım.
Yani bu kv böyle demekten başka bişey gelmiyo 🤷🏻‍♀️
Benim kv bana yaptığı daha kötü konuşmuyorum benden uzak Allaha yakın çok amin ☺️

Bağırma konusunu bu kadar uzatması, sanki seni,kocanın sana bağırabileceğine ikna etmesi lazımmış gibi örnekler sunması çok rahatsız edici. Hele ki başkalarının yanında yıllar önceki olayı söylemesi yersiz olmuş.
Kocan yanındaysa hiç kafana takma yahu. Neyse ki uzak yaşıyorsunuz. Çekip gideceksiniz. Biz dipdibe olanlar belamızı bulmuşuz :KK70:

Evlenmişsiniz iki çocuğunuz olmuş , düğünde olanları anlatmak ne demek . İşte . Lüzumsuzluk yani . Kendi kızı evli mi . Görümcen e damat bey bağırsa bağır oğlum mu diyecekmiş . Eşinde annesinin yanına gidince değişenlerden mi ? Benim eşimde annesinin yanında bi başka karaktere bürünüyor . Sonra ifadesini aldığım için onların yanında susuyorum bende yoksa bizim tartışmamız hoşlarına gidiyor

Bağırma konusunu bu kadar uzatması, sanki seni,kocanın sana bağırabileceğine ikna etmesi lazımmış gibi örnekler sunması çok rahatsız edici. Hele ki başkalarının yanında yıllar önceki olayı söylemesi yersiz olmuş.
Kocan yanındaysa hiç kafana takma yahu. Neyse ki uzak yaşıyorsunuz. Çekip gideceksiniz. Biz dipdibe olanlar belamızı bulmuşuz :KK70:
Günaydın selozzzzyyy 🌸

X