2020 Şubat Anneleri

Sunnetimizi olduk geldik eve. Beklerken emzirdim o sirada gozleri gidiyodu uyuyamadigi icin sinirlendi sonra yatti bacaklari falan tutulunca hepten sinirlendi daha sunnete baslamadan bizimkisi katti ortaligi birbirine inadina agladi bastan sona kadar. Suan evdeyiz uyuyo. 1 krem var bezine sur pipisine denk gelsin dedi. Her bezini acmada siringayla papatya suyu ve sarikantoron yagi sıkın pipisine dedi. Calpol ver agrisi dinsin dedi.
Sunnet yaptiran anneler ilk gun agladilar mi cok o uyusukluk gecene kadar ?
hayırlı olsun ve geçmiş olsun canım :)
biz karton bardak kesip koyduk 2-3 gün, öyle dediler. pipinin ucuna sürdük kremi. ve 2 gün fitil kullandık. ilk gün hastanede ayılıp biraz kendine gelene kadar ağladı, eve geldiğimizde bir daha ağlamadı hiç sonra.

Merhabalar kızlar size bir oyuncak önerisinde bulunmaya geldim 🤭 sabahdan beri severek oynuyor. Boş şişeye simler, pullar, boncuklar, ponponlar artık elinize ne geçerse koyun ve su ekleyin. Bu kadarcık 😀
Eki Görüntüle 2660420 Eki Görüntüle 2660421
Blucum bunu ağzına soktuğu sırada kapağını istemeden açabilir,içindekiler ağzına dolabilir,tehlikeli biraz.
Ben hiç kendim oyuncak yapmıyorum çünkü korkuyorum.
Profesyoneller tarafından üretilenler bile sık sık bebeklerde yaralanmalara yol açıp toplatılıyor.
Bizim hiç aklımıza gelmeyecek şekilde kendilerine zarar verebilirler. Çok dikkatli olmak lazım Allah korusun.

Son düzenleme:
Ben denedim ki 12 saatini yaptım hatta 16 da değil ona rağmen 2. Gün sütüm damla damla geldi o yüzden bıraktım ama ben sütü bebeğe anca yeten biriyim bebeğim ayrıca mama da almadığı için herkes de aynı etkiyi yapmıyo olabilir
Dediğin gibi herkeste farklı etki gösterebilir. Benim bebis de sadece anne sütü alıyor gün içinde havuç ve dereotu tüketmeye özen gösteriyorum özellikle 20.00 e yakın saatlerde. Şu an bir. Sıkıntı yok şükür sen ek gıda ilerleyince tekrarlarsin

Hayırlı olsun geçmiş olsun :)
Bu arada hayırlı olsun :)
Geçmiş olsun. Bizimki büyüktü baya ağladı o anı unutamam 😩 dokundurmadı hiç hatta sonraki aylarda bile pipiyi silerken elimi itiyordu. ama seninki kısa sürede iyileşir bence.
Zeyf Zeyf Gözün aydın. Geçmiş olsun. Bir an önce iyileşsin inşallah💗
hayırlı olsun ve geçmiş olsun canım :)
biz karton bardak kesip koyduk 2-3 gün, öyle dediler. pipinin ucuna sürdük kremi. ve 2 gün fitil kullandık. ilk gün hastanede ayılıp biraz kendine gelene kadar ağladı, eve geldiğimizde bir daha ağlamadı hiç sonra.

Cok tesekkur ederim kizlar.
Kaan Alp genelde de huysuz oldugu icin her zamanki huysuzlugunu yapiyo suan bi cisini yaparken agladi alti acikti kafasina isedi cunku 😆 yollar bayagi bir acilmis tazyikli yapti valla 🤣🤣

Blucum bunu ağzına soktuğu sırada kapağını istemeden açabilir,içindekiler ağzına dolabilir,tehlikeli biraz.
Profesyoneller tarafından üretilenler bile sık sık bebeklerde yaralanmalara yol açıp toplatılıyor.
Bizim hiç aklımıza gelmeyecek şekilde kendilerine zarar verebilirler. Çok dikkatli olmak lazım Allah korusun.
Kapak kısmını silikonla sabitleyebilirsiniz, tabi dikkatli olmakda fayda var biz severek oynadık :)

Her doktor bu memenjit asisini nimerinksi neden farkli soyluuor. 3.ayda yapalim.diyen beni korkuttu. Ortakukaktan bile.gidebilir beyne dior. Yeni tanistik bu.doktorla.
Eskiden tanidigim.oglumun bobrek doktoru kalavaliga girmiosunuz daha erken bekleyebilir dior ama sonra sen pimpiriklisin yaptir dior, ya da riski goze aliorsan yaptirma dior.bu nedir ya.
Kimisi 3 ay kimisi 9 sy kimisi yas sonrasi dior.
Bekserayi drmiorum.bile.
Nasil.bir sosyal.devletmis burasi.
Tercihe is birakiyorlar.
Durumu olmayan zaten yasamasin bile.
Ne diyim rabbim.korusun evlatlarimizi.
Fal mi baktircaz hangi ayda yapilir diye tey allahim ya.

Cok salya akitiyor bu kizcagiz dis gelcek galiba.
Rotadan sonra kaka biraz yesile dondu, normaldir sanirim.
Sizler nasilsiniz
Bende aynı şeyden muzdaribim. Bizim doktorumuz kesinlikle 1 yaştan önce en erken ne zaman yapılabilir yaptırma taraftarı. Aile hekimi iz ben iki çocuğumu da 2 yaşında yaptırdım. 2 yaştan önce kreşe falan göndermiyceksen yaptırma çok ağır aşılar diyo. Bi arkadaşımın doktoru siz bilirsiniz sonuçta devlet karşılamıyor görülme oranı çok düşük Türkiye de demiş. Yani her doktor farklı birşey söylüyor maalesef çünkü kimse sorumluluk almak istemiyor.

Sunnetimizi olduk geldik eve. Beklerken emzirdim o sirada gozleri gidiyodu uyuyamadigi icin sinirlendi sonra yatti bacaklari falan tutulunca hepten sinirlendi daha sunnete baslamadan bizimkisi katti ortaligi birbirine inadina agladi bastan sona kadar. Suan evdeyiz uyuyo. 1 krem var bezine sur pipisine denk gelsin dedi. Her bezini acmada siringayla papatya suyu ve sarikantoron yagi sıkın pipisine dedi. Calpol ver agrisi dinsin dedi.
Çok çok geçmiş olsun Zeyfcim. Lokal mi oldu? İnşallah sorunsuz atlatırsın 🙏

pes etme kuzum elbet geçiyor bu dönem. mete de uzun süre aç kalmadıkça iştahlı emmiyor. evde tarttım ne kadar doğrı bilmiyorum ama 18 günde 250 gr almış görünüyor. takmıyorum aöa artık azalır kilo alımı. çişli bezi var, ayına göre kilosu da iyi. ek gıdaya başlayacaklar yavaştan zaten.

ben gideceği devlet okulunun anasınıfına kaydını yaptırdım bu sefer özel kreşe değil. seneye 1. sınıf zaten. ama bu yıl gönderir miyim bilmiyorum, korkuyorum doğrusu.

bana gelince hiç iyi değilim belim çok kötü, Meteyi taşımaktan fıtıklar nüksetti, yürüyemeyecek duruma geldim. fizik tedaviye gidiyorum, hatta şu an tedavideyim.

Meteye babası bakıyor 2 saat. Begüm babanesinde. iyice dağıldık. kendime bakamıyorum çocuklara nasıl bakıcam 🤷‍♀️ mecbur annemin yanına gidicez 10 gün sonra. gitmeye niyetim yoktu bu ortamda ama mecbur kaldım. yazlığa gidicez yüzmem de gerekiyorbelim için. daha annemin haberi yok bu durumlardan 🤦‍♀️

bizde haller böyle canım, prensesler nasıl? sen kreşe vericek misin?
oo cok cok gecmis olsun kuzum ya bel agrisini iyi bilirim ,fizik tedavi bayagi toparliyor,iyi gelir insallah ,
yuzme cok iyi gelir tabi gitmisken kal 1 ay fln ,annende torun hasreti gidermis olur 😊
bende yazliktayim suan ,biraz kayinvalide geliyot,biraz annemle babam geliyor,bir sekilde gunu kurtariyoruz😀
elayi cok vermek istiyorum ,koca kiş 2 sipayla evde kalirsam neler olur bilemiyorum ,hemde en verimli zamanlarini evde benimle boş bos gecirmesini istemiyorum,onceden her dakika bir aktivite yapardik ama simdi 2 cocukla ne gucum kaliyor ne sabrim ,oyuzden sanirim vericem ,

Bende aynı şeyden muzdaribim. Bizim doktorumuz kesinlikle 1 yaştan önce en erken ne zaman yapılabilir yaptırma taraftarı. Aile hekimi iz ben iki çocuğumu da 2 yaşında yaptırdım. 2 yaştan önce kreşe falan göndermiyceksen yaptırma çok ağır aşılar diyo. Bi arkadaşımın doktoru siz bilirsiniz sonuçta devlet karşılamıyor görülme oranı çok düşük Türkiye de demiş. Yani her doktor farklı birşey söylüyor maalesef çünkü kimse sorumluluk almak istemiyor.
Bizim doktor da 7. Ay da yaparız dedi benim de kardeşim kafamı karıştırdı tıp 5 kesinlikle yaptırma canlı aşı olduğu için milyonda bir de olsa aşı menenjit yapıyormuş kwt zarar baktığında riski çok yüksek yaptırma diyo

Hadi Allah damatlığını da göstersin (bizde öyle derler sünnetten sonra🙈) bizim hiç ağlaması olmadı sadece ilk çişini yaptığında ağladı okadar ilk gün bizde calpol verdik sonra ona da gerek olmadı. İlk gece bandaj kendiliğinden çıktığı için korkumuza bez bağlamadık sadece sonra bardak kesip koyduk öyle bez bağladık ama oda sanki dikiş yerlerini sulandırdı aynı gün içinde onu da koymadan bağladık bezi hiç problem olmadı hiç acı belirtisi de göstermedi.

oo cok cok gecmis olsun kuzum ya bel agrisini iyi bilirim ,fizik tedavi bayagi toparliyor,iyi gelir insallah ,
yuzme cok iyi gelir tabi gitmisken kal 1 ay fln ,annende torun hasreti gidermis olur 😊
bende yazliktayim suan ,biraz kayinvalide geliyot,biraz annemle babam geliyor,bir sekilde gunu kurtariyoruz😀
elayi cok vermek istiyorum ,koca kiş 2 sipayla evde kalirsam neler olur bilemiyorum ,hemde en verimli zamanlarini evde benimle boş bos gecirmesini istemiyorum,onceden her dakika bir aktivite yapardik ama simdi 2 cocukla ne gucum kaliyor ne sabrim ,oyuzden sanirim vericem ,
sağol canım mecburen gidicem, yoksa bu yıl şu salgın yüzünden yerimden kıpırdamıcam demiştim. ama annemin yanında olmak anca kendime getirir beni. sen gittin demek yazlığa iyi yapmışsın canım. öyle böyle bu yaz geçecek.

ama sonbaharda ne olur bilinmez. önümüzü göremiyoruz ki. okullar açılmayabilir diyorlar. açılsa bile korkumdan gönderebilecek miyim bilmiyorum. ben çok kafaya takıyorum ya fazla etkilendim, psikolojim iyi değil. insanlara bakıyorum herkes normalleşti ama ben hala markete gitmeye korkuyorum. mecbur kalmasam fizik tedaviye de asla gitmezdim.
uçakla nasıl yolculuk yapıcam şimdiden düşünüyorum. off sonumuz hayrolsun 🤦‍♀️

Hadi Allah damatlığını da göstersin (bizde öyle derler sünnetten sonra🙈) bizim hiç ağlaması olmadı sadece ilk çişini yaptığında ağladı okadar ilk gün bizde calpol verdik sonra ona da gerek olmadı. İlk gece bandaj kendiliğinden çıktığı için korkumuza bez bağlamadık sadece sonra bardak kesip koyduk öyle bez bağladık ama oda sanki dikiş yerlerini sulandırdı aynı gün içinde onu da koymadan bağladık bezi hiç problem olmadı hiç acı belirtisi de göstermedi.
Sagol canim evet bizde de soyluyolar :)
Benim oglum maalesef ki huysuz bir mizaca sahip oldugu icin her zaman ki huysuzlugu diyelim.
Bize bardak koyun vs demedi doktor bandajimizda yok direk bezi bagliyoruz sadece acik kalmasi daha iyi dedi ama her yere cisini yapiyo acik kalinca 🤣

Bunu doktor zermine büyükkeçeci özellikle öneriyor yapın diye . Fakat ağzını sanırım silikonla tutturun sıkı sıkı diye de belirtmiş . Kendisini instamom annesi benan Öztürk’ten takip ediyorum. ( benan Öztürk Metin Akpınarın torunu oluyor 🙂 ) zermine hanım sık sık yayın yapıp sorularımızı cevaplıyor 😇 faydalı da oluyor . İlgilenirsenizzz . Selozy reis sen bu sayfanın ansiklopedisisin o ayrı 🎀

19 aylıktı . 2 yaş sonrasına kalmasın demiştik ama yinede oğlanda travma oldu 😩
Ya bende kara kara düşünüyorum. 5 ayı doldurduk şimdi bile etkilenecek. Ben gidelim yaptıralım diyorum eşim korona var olmaz vs diyor erteliyor. Korkuyorumda ama yaptırmakta lazım geçince daha bilinçleniyorlar o zaman daha zor sizin yaşadığınız gibi😔

X