2020 Şubat Anneleri

SOn görüştüğüm doktor bexero için olumlu konuşmadı,söylemiştim.
Amerikan aşısı ve Amerikada 10 yaşından küçüklere yapılmıyor dedi.
Yeni bir aşı dedi ve kendi de çocuklarına yaptırmadığını söyledi.
Sana yaptırma diyemem çünkü çocuğunun menenjit kapıp ciddi sorun yaşamayacağının garantisi tabiki yok, değerlendirip kararı sen vereceksin dedi.
Canım menenjit aşısıyla ilgili bişey soracağım bilgin varsa cevaplarsan sevinirim,kızıma 3-5 aylarda aynı gün nimenrix bexero aşıları yapılmıştı şimdi 13 aylık pekiştirme dozu ikisinden de olacak (bu arada pandemiden doktora gitmiyoruz aile hekimliğinde olacak) herkes gibi yan etkilri tedrgin ediyor 1 hafta arayla yaptırsam bişey olur mu ya kimden duysam ağır geçti diyor evet her bebeğin bünyesi ayrı ama endişeleniyor insan

Canım menenjit aşısıyla ilgili bişey soracağım bilgin varsa cevaplarsan sevinirim,kızıma 3-5 aylarda aynı gün nimenrix bexero aşıları yapılmıştı şimdi 13 aylık pekiştirme dozu ikisinden de olacak (bu arada pandemiden doktora gitmiyoruz aile hekimliğinde olacak) herkes gibi yan etkilri tedrgin ediyor 1 hafta arayla yaptırsam bişey olur mu ya kimden duysam ağır geçti diyor evet her bebeğin bünyesi ayrı ama endişeleniyor insan
Daha önce de aynı gün ikisini birden olmuş ve sorun yaşamamışsınız, yine yaşamazsınız cileklim 🥰

Öykü şu anda beni yiyor. Abisi babası ile uyudu illa yanlarına gidecek gündüzde abinin odasına gidip oturuyor. Elimden tutup tutup götürmek istiyor azıcık oturmayı çok görüyor. Tamam kızım abinin yatağı ilerde senin olacak az sabret diyorum. Ama hergün Her saat oraya girmek istiyor hiç oyuncakla oynamıyor. Şu an garip sesler çıkarıp çimdikliyor tuttu kaldırdı beni. Ha birde ben değil o benim elimi tutacakmış yapışacak yere haberi yok 😬

Biz 1 yaş aşılarıyla menenjit aşısını on gün arayla olduk.
Ama iki farklı menenjit aşısıyla ilgili ne derler bilemiyorum.
Benim kastettiğim menenjit aşıları iki farklı aşı yani nimenrix ve bexsero aynı gün olabiliyor ama ara verilecekse bir ay ara ile olmasını uygun görüyoruz dedi doktor. Yarın denize bexsero yaptıracağız 2 ay sonra ikinci doz olacak. 3 doz hakkında kararsızım akşamdan beri aşı olacağını anlatıyoruz şimdilik anlamış görünüyor ama orda farklı reaksiyon verip ortalığı birbirine katarsa şaşırmayacağım.

Benim kastettiğim menenjit aşıları iki farklı aşı yani nimenrix ve bexsero aynı gün olabiliyor ama ara verilecekse bir ay ara ile olmasını uygun görüyoruz dedi doktor. Yarın denize bexsero yaptıracağız 2 ay sonra ikinci doz olacak. 3 doz hakkında kararsızım akşamdan beri aşı olacağını anlatıyoruz şimdilik anlamış görünüyor ama orda farklı reaksiyon verip ortalığı birbirine katarsa şaşırmayacağım.
Normalde ikisi de canlı aşı değil, istenilen zamanda yapılabilir. Ama ikisi de aynı hastalığın aşıları olduğundan belki böyle öneriyorlardır ben hiç sormadım.
Bizim doktorumuz da bexero yaptıracaksanız önümüzdeki ay yaparız demişti.
İki dozun da etkinliği oldukça yüksekmiş. Genelde 2 doz öneriyorlar, eğer 2. Ay gibi çok erken aylarda başlanmadıysa son doz genelde yapılmıyor.

Kızlar denize bexsero yaptırdık geldik ateşi yükselmeye başladı. Takip ediyoruz. İki kişi zor tuttuk bacaklarını tutan hemşirenin maşallahı vardı ben olsam tutamazdım. Evde ikna olmuştu orda hayır asla izin vermiyorum dedi sürekli. iki eline sevdiği oyuncakları verdim ki bizi itmesin diye. Yapılınca siz beni niye acıttınız bu hiç iyi bişey değil bu dedi. Sonra rahatladı. Yapılırken gözleri doldu bana baktı içim acıdı o anda ama mecburduk. Ne kadar olayları ajite edip yaşıyorum ya🤪🤪🤪

Öykü yine huysuz bir döneme girdi sürekli ağlıyor uyumak istemiyor gece 1’den önce uyumuyor bana yapıştı oturmamı istemiyor elinden tutup gezdireceğim yada kucakta ayakta olacağız. Sabrım da gücümde günden güne tükeniyor 😒 aşı huyunu mu değiştirdi acaba.
Deniz yavrumda niye bana iğne yaptınız bacağım acıdı diye kızıyor bir daha asla hayır diye söyleniyor 🤗

Youtube da 1 yas ile ilgili dr videolarini izlerken bir doktor 1 yasindan sonra istah dalgalanmalarinin gorulmesinin cok normal oldugunu 3 gun iyi yerse 3 gun yemek istememesinin olabilecegini soyledi. Nedeni de artik 1 ile 2 yas arasinda maksimum 2.5 3 kilo alacak olmasiymis 🙄
Saldim cayira mevlam kayira artik takmiyorum bende 😃 isterse yesin istemezse yemesin zorlayincada yemiyo zaten 😒

Youtube da 1 yas ile ilgili dr videolarini izlerken bir doktor 1 yasindan sonra istah dalgalanmalarinin gorulmesinin cok normal oldugunu 3 gun iyi yerse 3 gun yemek istememesinin olabilecegini soyledi. Nedeni de artik 1 ile 2 yas arasinda maksimum 2.5 3 kilo alacak olmasiymis 🙄
Saldim cayira mevlam kayira artik takmiyorum bende 😃 isterse yesin istemezse yemesin zorlayincada yemiyo zaten 😒
Aynen öyle. Artık büyüdü daha çok yemeli diye düşünüyoruz, eskiden daha çok yiyordu diyoruz. Bu normalmiş. Büyüme hızı yavaşlayan bebeğin ihtiyaçları da azalırmış. 👍🏻

Hanımlar bexsero maalesef denize ateş yapıyor ve aşı yapılan bacağı biraz şişti üzerine basmak istemiyor. Bu kadar beklemiyordum kendisi de neden bacağımı acıttınız diyor. 4 saat arayla ateş düşürücü verdik ılık duş aldı ama çok üşüdü normalde suyu çok sever. Bu aşıyı sabahtan yaptırdık olası durumlar için kolay müdahale edelim diye size de öyle tavsiye ederim.

Hanımlar bexsero maalesef denize ateş yapıyor ve aşı yapılan bacağı biraz şişti üzerine basmak istemiyor. Bu kadar beklemiyordum kendisi de neden bacağımı acıttınız diyor. 4 saat arayla ateş düşürücü verdik ılık duş aldı ama çok üşüdü normalde suyu çok sever. Bu aşıyı sabahtan yaptırdık olası durumlar için kolay müdahale edelim diye size de öyle tavsiye ederim.
Bizde yarin sabah yaptiracagiz umarim ates olmaz cok fazla. Denizin ateside cabucak duser ins

Kızlar çocuk arabamız da satıldı travel sistem olan ana kucağı ile birlikte bin liraya gitti. ben öylesine satışa çıkar satılmaz demiştim. Ama 2 günde gitti. Ben vazgeçtim iş ciddileşince, eşim inat etti sattı. Kardeşime verecektim 😬

Bizde yarin sabah yaptiracagiz umarim ates olmaz cok fazla. Denizin ateside cabucak duser ins
İnş. Canım şimdi bacağına soğuk kompres yapıyoruz. Düzenli ateş kontrolü yapıyoruz ve ince giydirdik. Aşı olur olmaz vücut ısısı yükseldi. İnş sizde benzer sıkıntılar olmadan atlatırsınız.

İnş. Canım şimdi bacağına soğuk kompres yapıyoruz. Düzenli ateş kontrolü yapıyoruz ve ince giydirdik. Aşı olur olmaz vücut ısısı yükseldi. İnş sizde benzer sıkıntılar olmadan atlatırsınız.
Bize dr aşidan yarim saat once ates dusurucu icirin demisti siz icirmediniz mi acaba hemen cikti atesi

Kaanda bugun ozgurce yurumeye baslamisti artik istedigi yerlere yuruyerek gidiyodu garibim yarin bir zorlukla yine aşı olacak bacagi agrirsa yurumeyide birakir simdi bir muddet 😕

X