2020 Şubat Anneleri

Normal kıyafet giydiğimde kullanıyorum ama abiye de kullanamam.
Artık 1 kere gelin odasına gittim elbisenin fermuarını açıp yukarı doğru kaldırıp emzirdim.

hasta oldu kızım ateşi filan çıktı hiç bişey anlamadım düğünden 😞
Geçmiş olsun canım. Şu an bizde ateşliyiz sanırım salgın var iki arkadaşımın bebeğide aynı ve hastanede bekleyen bütün bebeklerin şikayeti aynıydı.

Geçmiş olsun canım. Şu an bizde ateşliyiz sanırım salgın var iki arkadaşımın bebeğide aynı ve hastanede bekleyen bütün bebeklerin şikayeti aynıydı.
Size de geçmiş olsun 😘
Cok gecmis olsun. Simdi nasil ?
Şimdi iyi şükür 2 gün ateşliydi
Arada kustu
Hastaneye götürmedim ben
2 kere fitil koydum. Şurup içmedi çıkardı direk ağzından
Bende salgın olduğunu düşündüm zaten
Çeşme suyunda filan var diyorlar

çocuklar hasta olmasın ya

Size de geçmiş olsun 😘
Arada kustu
Hastaneye götürmedim ben

Ay evet onlara bişey olmasın. Çeşme suyuda dsniliyor denizde deniliyor. Bir an önce atlatsak. Mahvolduk üç gündür durmadan yükseliyor ateş

Arastiririm canim hatta psikiyatr a da danisirim gittigimde boyle bir ihtimal olabilir mi diye.

Kaan cok inat bir cocuk hayir kelimesi ona zevk veriyor ve daha cok yapiyo sadece hareketli olsa neyse ama surekli tehlikeli isler pesinde ya da nerede yapilmamasi gereken seyler varsa yapmaya calisiyo.

Sabah uyandiginda ilk isi benim ic camasiri cekmecemdeki organizeri alip yere atmak ve cekmeceyi dagitmak bir kere hayir oglum orasi annenin cekmecesi yapilmaz boyle dedim tamam hayiri duydu ya her sabah ilk isi o cekmeceyi acmak hemde gozume baka baka ve sevincten ciglik ata ata yapar. Mutfakta, ayakkabilikta cekmece kilitlerim var ama gardroba yapistiramiyorum ahsap cunku o yapiskanlar cikarilinca cok kotu iz birakiyo.

Ordan mutfaga kosar buzdolabinin kapisi acar icini karistirir yana gecer bulasik makinasi kapaliysa inadina acar aciksa inadina kapar ordan firina gider dugmelerini cevirir firini yakar. Yani 1 saniye asla ayri kalamiyorum acaba simdi ne yapti diye.

Yaz simdi mecbur balkon kapilari acik oluyo kaan ne buluyosa hepsini asagi atiyo. Mandal, oyuncak, kendi kiyafetleri, bizim kiyafetlerimiz, bezlerini vs vs

Asla yoruldumda 5 dk oturuym demez yataktan kalkip bir daha yatana kadar surekli gezer,koşar.

Buna ragmen gece uyuyup dinlenecegine sabaha kadar saat basi kalkar ve aglar.

14 aydir gece uykusu bu sekilde ve bu bir bozukluk gercekten :KK43:
Ahh gerçekten tehlikeli olmasa bırak yapsın merakını gidersin ama olmadık yerlere gidip kurcalıyorlar.
Aman balkona sandalye fln koyma kaşla göz arasında çıkar Allah korusun
İnşallah çözüm bulursunuz canım bize de yaz mutlaka

Canım haddim değil belki ama ilaç kullanman gerekirse ilaç kullanmadan önce bi yedirdiklerini değiştirsen mesela gluten çocuklarda hiperaktivite benzeri davranışlara neden oluyormuş ben bi ara çok dikkat ediyordum glüten şeker kullanmıyordum hamilelik emzirme fln araya girince bıraktım ama o zamanlar baya araştırıyordum çocuklara etkilerini fln okumuştum vaktin olursa bi araştır. İnşallahhh biraz olsun düzelsin gerçekten çok zor Yaman da çok hareketli ama gece uykusu fln normal yani

İç anadolu kültürü gerçekten biraz daha tutucu🤷🏻‍♀️
Aslında iki tarafta biraz iyi niyetle ve anlayışla yaklaşınca nasılda güzelleşiyor herşey☺️
Bencede çocuklara da iyi geliyor farklı yerler farklı insanlar görmek. Bizde bugün eşimin köyüne gittik çok yorucuydu ama ben çok keyif aldım hahah birde melisaya altın fln taktılar o daha güzel oldu😂😂
Evet başta bu kültürü çok garip karşıladım ama zamanla alıştım. Karadeniz’de kadınlar bu kadar ikinci plana itilmez. Çoğu kadın yönetir evini söz sahibi odur mesela.

Eşimle şu an için dengeyi kurduk. Burda da eşimin anne ve babası bayram harçlığı verdi çocuklara. kayınvalidem bana da verdi. Benden birşey al dedi. Bende ona hediye aldım. eşim harçlıkların peşine düştü ama vermiyorum 🤣

Burdaki tek sıkıntı herkes çocuklara şeker abur cubur vermeye çalışıyor maalesef Deniz bu işe bayılıyor. Artık bu akşam birine çıkıştım inatla vermeye çalıştı insanlarda bir ilginç illa kırıcı mı olmak lazım 😬

Size de geçmiş olsun 😘
Arada kustu
Hastaneye götürmedim ben

Geçmiş olsun arkadaşlar 💐 Milena35 Milena35 - askzor askzor

Konya’da da Çeşme suları sıkıntılı çocuklar hep hasta demişlerdi hatta bir akraba uyardı biz içirmiyorduk ama yinede dikkat ettik. Siz nerdesiniz arkadaşlar.

Ülkenin herşeyi bozuldu kirlendi haliyle sular ilk kirlenenler oluyor. Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim. Büyüdüklerinde dünya iyi bir yer olmayacak😞

Mesajimi yazayım. Belki bu ay tutarsa inşallah Şubat annesi olarak devam ederim 🤲😊
Merhaba benimde bi sorum olacak benden tecrübeli olduğunuzu düşünerek soruyorum bunu ben daha önce soğan kuru yaptım hamile kaldım düşük oldu oda ağıra zorlamışım farketmeden daha sonra 3 4 gün soğan suyu ıctim adetim gecikti akıntım da var kadın hastalığım da yok gözlerim de yanıyor uyku basiyo iştahım açık acaba hamile olabilir miyim

Ay evet onlara bişey olmasın. Çeşme suyuda dsniliyor denizde deniliyor. Bir an önce atlatsak. Mahvolduk üç gündür durmadan yükseliyor ateş

Konya’da da Çeşme suları sıkıntılı çocuklar hep hasta demişlerdi hatta bir akraba uyardı biz içirmiyorduk ama yinede dikkat ettik. Siz nerdesiniz arkadaşlar.

Ülkenin herşeyi bozuldu kirlendi haliyle sular ilk kirlenenler oluyor. Çocuklarımın geleceğinden endişeliyim. Büyüdüklerinde dünya iyi bir yer olmayacak😞
Çok haklısın çok üzülüyorum yavrularımız için 😞

normalde uşaktayım burda içmiyoruz hiç çeşmeden
Ama bayramda memlekete gittik orda içtik mecbur

Ne yazık ki arkadaşım herşeyi kirlettik. İzmirdeyiz bizimde öyle deniyor. Çeşme suyu içirmiyorum ama banyo yapıyor orda bazen oyun yap ak için yutuyor ya da havuz dolduruyorum falan. BiZ bide denize gittik belki ordan kaptık tam bilemiyorum o yüzden. Ama bu çeşme suyuna dikkat diye duydum bende

Kızlaaarr
Öyküde bugün burun akıntısı ve öksürük başladı 😔
Ne yapabilirim öneriniz var mı?
yarın sağlık ocağına mı götürsem ki

Kızlaaarr
Öyküde bugün burun akıntısı ve öksürük başladı 😔
Ne yapabilirim öneriniz var mı?
yarın sağlık ocağına mı götürsem ki
Tekrardan gecmis olsun. Bir doktor muayenesinden gecerse iyi olur. Umarim cabucak toparlar

Tekrardan gecmis olsun. Bir doktor muayenesinden gecerse iyi olur. Umarim cabucak toparlar
Arttı öksürük yA mutlaka götüreceğim yarın 😔 inşallah toparlar teşekkür ederim

Sağlık ocağına gittik
Doktor muayene bile etmedi çubuğu ağzına soktuğuyla çıkardığı bir oldu
Virüslü olabilirsiniz dedi
Sadece burun akıntısı var başka bir belirti yok

Evet başta bu kültürü çok garip karşıladım ama zamanla alıştım. Karadeniz’de kadınlar bu kadar ikinci plana itilmez. Çoğu kadın yönetir evini söz sahibi odur mesela.

Eşimle şu an için dengeyi kurduk. Burda da eşimin anne ve babası bayram harçlığı verdi çocuklara. kayınvalidem bana da verdi. Benden birşey al dedi. Bende ona hediye aldım. eşim harçlıkların peşine düştü ama vermiyorum 🤣

Burdaki tek sıkıntı herkes çocuklara şeker abur cubur vermeye çalışıyor maalesef Deniz bu işe bayılıyor. Artık bu akşam birine çıkıştım inatla vermeye çalıştı insanlarda bir ilginç illa kırıcı mı olmak lazım 😬
Hahahaga verme verme boşver verince olmadık yerde kullanıyorlar🙈🙈
Yaa aynen bizimde öyle yesin nolcak verelim nolcak çocuk olmuş 17 kilo daha ne yesin artık yok yemiyo bilmiyo daha yemedi hiç dokunur diye diye geziyorum valla😭
Bizde eskişehire dönerken kayınvalidemleri götürcektik ama götürmesek mi diye düşünmeye başladım 1 haftadır burdayız kadıncağızın perti çıktı birdr kayınpeder hasta onunla da ilgilenmesi lazım eskişehire götürürüz bide orda hastalanırsa diye düşünüyorum bakalım napcaz🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Sağlık ocağına gittik
Doktor muayene bile etmedi çubuğu ağzına soktuğuyla çıkardığı bir oldu
Virüslü olabilirsiniz dedi
Sadece burun akıntısı var başka bir belirti yok
E canım sizde belirti yokken çocukta mı olacak🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Çok ilginç bi doktor ilaç fln verdimi bari yada test yaptırın dedi mi

Hahahaga verme verme boşver verince olmadık yerde kullanıyorlar🙈🙈
Yaa aynen bizimde öyle yesin nolcak verelim nolcak çocuk olmuş 17 kilo daha ne yesin artık yok yemiyo bilmiyo daha yemedi hiç dokunur diye diye geziyorum valla😭
Bizde eskişehire dönerken kayınvalidemleri götürcektik ama götürmesek mi diye düşünmeye başladım 1 haftadır burdayız kadıncağızın perti çıktı birdr kayınpeder hasta onunla da ilgilenmesi lazım eskişehire götürürüz bide orda hastalanırsa diye düşünüyorum bakalım napcaz🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

E canım sizde belirti yokken çocukta mı olacak🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ Çok ilginç bi doktor ilaç fln verdimi bari yada test yaptırın dedi mi
Aferin şurup yazmış bide calpol yazın dedim onu yazmış
Başka belirti olursa test verin dedi. Ben 1 haftadır böyleyim ama daha iyiyim
Sadece burun akıntım var arada temizliyorum o kadar
Allah korusun bişey olsa şimdiye belirti verirdi değil mi?

bide düğün yaptık biliyorsunuz
Herkesi Aradım hepsi iyi hasta olan yok şükür

Aferin şurup yazmış bide calpol yazın dedim onu yazmış
Başka belirti olursa test verin dedi. Ben 1 haftadır böyleyim ama daha iyiyim
Sadece burun akıntım var arada temizliyorum o kadar
Allah korusun bişey olsa şimdiye belirti verirdi değil mi?

bide düğün yaptık biliyorsunuz
Herkesi Aradım hepsi iyi hasta olan yok şükür
Herkeste olan belirti bildiğim kadarıyla tat ve koku duyusunun kaybolmasıymış o yoksa corona değilsinizdir bence. Düğünde de terlemişsindir sende çocukta o yüzden de olmuş olabilir ben gece uyurken terleyim sabaha boğazım yanarak uyanıyorum tabi yinede dikkat et sen sıkı takip et bebişi nolur nolmaz

Herkeste olan belirti bildiğim kadarıyla tat ve koku duyusunun kaybolmasıymış o yoksa corona değilsinizdir bence. Düğünde de terlemişsindir sende çocukta o yüzden de olmuş olabilir ben gece uyurken terleyim sabaha boğazım yanarak uyanıyorum tabi yinede dikkat et sen sıkı takip et bebişi nolur nolmaz
Biz kızımla iyiyiz eşimin hastalığı geçmedi daha test verdi negatif çıktı şükür
Doktor delta da tat koku kaybı olmuyor dedi

2 gun once 1.5 yas asilarini olduk dun oglene kadar iyiydik ogleden sonra kaan in igne olan sag bacagi sisip kizarmaya basladi elledigimde o bolge semsert ve ates gibi yaniyodu. Cocuk dr tanidigimiza attim resmini yumusak doku enfeksiyonu gibi duruyor yarina kadar gecmezse dr gotur antibiyotik baslansin dedi. Buz tutturmadi bacagina sadece kolonyayla masaj yapabildim ama sabahta hala ayniydi acile gittik alerjik reaksiyon gibi duruyor enfeksiyon kapmis dedi antibiyotik ve krem verdi eger bunlarla gecmez sislik yayilmaya devam ederse polikligine gidin dedi umarim gerek kalmaz eve gelincede 38.1 cikti atesi emerkende az once uyudu normalde gunde 1 uyku uyuyodu halsiz dustu 😔

Eklentiler

• P_20210729_160747_vHDR_On_HP.jpg
    P_20210729_160747_vHDR_On_HP.jpg
    62,7 KB · Görüntüleme: 28
X