2020 Şubat Anneleri

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.525
6.000
36
neguzel herkese anlatma nazar deger 😄🧿

sorma ya sanki babamizin evinden getirdik bu sipalari 😄
Eşimin çocuklarına olan ilgisi sevgisi asla azalmaz. Ev işlerinde de yardım eder bazı şeyleri hep o yapar. O konuda hakkını teslim ederim.
Ama biz zaten karı-koca olarak son günlerde pek de anlaşamıyoruz. O dobra ve yüksek perdeden konuşur bende çok alınganım. Artık bende ona karşı dobra konuşmaya başladım. O çok mükemmel olduğunu herşeyi çok iyi yaptığını düşünüyor ve bunun reklamını da çok iyi yapar. Beni pek övmez. Ama maddi olarak istediklerimi yapar. Ama manen kırılmış mısın üzülmüş müsün anlamaz. Alınmama şaşırır anlam veremez. Dayım öldü sarılmadı bile bana. Aklına gelmiyor herhalde. Ben denize sarıldım. Küçük yaşta evden ayrıldığı için sevgi göstermeyi bilmiyor. Daha annesinin dizinin üstüne yatmamış saçını kimse okşamamış. Bir hediye alınca seviyor demek oluyormuş. Ama dört dörtlük evlilik hayatı olmuyor işte. Adama karşı dolmuşum 🤣

Canan_Ela

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2015
2.846
3.674
34
Eşimin çocuklarına olan ilgisi sevgisi asla azalmaz. Ev işlerinde de yardım eder bazı şeyleri hep o yapar. O konuda hakkını teslim ederim.
Ama biz zaten karı-koca olarak son günlerde pek de anlaşamıyoruz. O dobra ve yüksek perdeden konuşur bende çok alınganım. Artık bende ona karşı dobra konuşmaya başladım. O çok mükemmel olduğunu herşeyi çok iyi yaptığını düşünüyor ve bunun reklamını da çok iyi yapar. Beni pek övmez. Ama maddi olarak istediklerimi yapar. Ama manen kırılmış mısın üzülmüş müsün anlamaz. Alınmama şaşırır anlam veremez. Dayım öldü sarılmadı bile bana. Aklına gelmiyor herhalde. Ben denize sarıldım. Küçük yaşta evden ayrıldığı için sevgi göstermeyi bilmiyor. Daha annesinin dizinin üstüne yatmamış saçını kimse okşamamış. Bir hediye alınca seviyor demek oluyormuş. Ama dört dörtlük evlilik hayatı olmuyor işte. Adama karşı dolmuşum 🤣
erkeklerden beklentiyi dusuk tutmak gerekiyor ,8yillik evlilik hayatimda bunu ogrendim.yoksa hayalkirikliklari yasaniyor ,malesef kadinlar kadar ince dusunemiyolar veya dusunmek istemiyolar.
en azindan cocuklariyla ilgili bir baba ,cogu baba cocugun hicbir isiyle ilgilenmiyor ,kadinin gorevi varsayiyor.artik elimizdekinin iyi taraflarini gormeye calisicaz 😅

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 438 gün geçti.

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
9 ay beş günlüğüz . Aşı oldu kadar bugün. Kansızlık var . Haftada üç gün kıymalı yapıyorm yemeklerini . Sabah akşam pekmez içiriyorm sidefer 11 damla . Başka ne yapabilirim

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 441 gün geçti.

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
Ya Fırat ali aslında çok eğlencel kendi kendine oyuncakları ile oynuyor çok eziyetli değil ama ne zaman ben mutfağa gitsem kıyamet koparıyor . Diğer odalarda sorun yok tuvalete gitsem de bekliyor ağlamıyor mesela ama mutfağa girince başlıyor canı yanmış gbi ağlamaya 😧 bende ona kızıyorm haliyle sonra gelsinler efendim vicdan azapları

alihan ve ben

Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2019
620
887
31
Bir deeee kaç öğü yiyor kaç kez emiyor bebişler onu öğrenebilir miyim . Sanki bu aylarda emmekten daha çok katı beslenmeye ağırlık verin gbi birşey okumuştum .

selozy

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2019
4.468
9.462
Bir deeee kaç öğü yiyor kaç kez emiyor bebişler onu öğrenebilir miyim . Sanki bu aylarda emmekten daha çok katı beslenmeye ağırlık verin gbi birşey okumuştum .
9 aylıksa yarı yarıya gibi düşünebilirsiniz. Tercihine göre fazla emebilir fazla yemek yiyebilir. Geçiş süreci. Biz haftaya 11 aylık olacağız artık daha çok katı besleniyor..

selozy

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2019
4.468
9.462
9 ay beş günlüğüz . Aşı oldu kadar bugün. Kansızlık var . Haftada üç gün kıymalı yapıyorm yemeklerini . Sabah akşam pekmez içiriyorm sidefer 11 damla . Başka ne yapabilirim
Demir damlasını süt ürünlerine yakın vermemeye özen göstermelisin. Eksiklik varsa özellikle dikkat etmek gerekir. Damlayı iki emzirme arası vermelisin. Ben pek dikkat edemiyorum açıkçası.
Et ürünü tükettiğinde de hemen emmesin. Yemekle beraber yoğurt yemesin.
Demir damlası ile birlikte c vitamini içeren bir meyveyi peş peşe verirsen demir emilimi artar.
Yani bunun dışında demir oranı yüksek besinlere ağırlık vermek dışında bir çözümü yok. Araştırabilirsin.

selozy

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2019
4.468
9.462
Ya Fırat ali aslında çok eğlencel kendi kendine oyuncakları ile oynuyor çok eziyetli değil ama ne zaman ben mutfağa gitsem kıyamet koparıyor . Diğer odalarda sorun yok tuvalete gitsem de bekliyor ağlamıyor mesela ama mutfağa girince başlıyor canı yanmış gbi ağlamaya 😧 bende ona kızıyorm haliyle sonra gelsinler efendim vicdan azapl
Anlattığına göre bebekli birine göre çok rahatsın. Ne güzel.
Tek başına mutfağa da gitmeyiver😆
Benimki altını aldıktan sonra elimi yıkamama bile izin vermiyor vızır vızır söylenerek banyoya benimle gelip üstüme çıkıyor 😂

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.525
6.000
36
Hanımlar dün geceden beri öykü hanım desteksiz uzun süre durmaya başladı. Ve yürüme arkadaşı ile dolaşıyor. Tabi ben çok tedirgin oluyorum sürekli peşindeyim. Kask var taktırmıyor bir tane orta sehpa var onu da balkona kaldıracağız artık. Yalnız yürümekten çok mutlu oldu hiç oturası yok. Yürüme arkadaşı biraz hafif hızlı sürmesin diye bir yerine 500 ml su şişesi koydum 🤣 onların bu gelişimlerini izlemek beni çok mutlu ediyor. Bebeklik hallerinin en güzel zamanları 😍

Eklentiler

• A61908AC-68E0-4CCA-B7AE-3EBB0F13AFE2.jpeg
    A61908AC-68E0-4CCA-B7AE-3EBB0F13AFE2.jpeg
    121,8 KB · Görüntüleme: 41

Zeyf

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
4.447
6.063
Bugun tatli yemicem diyorum zorla yedirtiyolar arkadass 😆
Dun esim gelirken helvaci ali den cikolatali dondurmali irmik helvasi almis bu aksam kv gelirken cikolata ve seviyorum diye acıbadem almis gelmis sonra zeyf uzuluyo simidim cikti diye ama yemeside cok guzel oluyo ne yapayimm :KK70:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 447 gün geçti.

Alisdendef

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
3.525
6.000
36
Ben bu kızın uyku düzenini oturtamadım. Bu akşam 10’da yattı oh dedim erken yatabileceğim. Ama nerde 11.30 kalktı. Şimdi oturuyor aktivite kitabı çıkarttım biraz yaptık babasını arıyor yine. Valla ağlamamak için zor duruyorum. Yicek birşey veriyorum kafa yana çevriliyor. Eşimde erkenden dişçiye gidecek. Sabahta yatmak haram bana.

can09e

Guru
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2018
18.985
50.900
41
Ben bu kızın uyku düzenini oturtamadım. Bu akşam 10’da yattı oh dedim erken yatabileceğim. Ama nerde 11.30 kalktı. Şimdi oturuyor aktivite kitabı çıkarttım biraz yaptık babasını arıyor yine. Valla ağlamamak için zor duruyorum. Yicek birşey veriyorum kafa yana çevriliyor. Eşimde erkenden dişçiye gidecek. Sabahta yatmak haram bana.
Aynı, ben dişten diyodum ama düzen mi oturtamadık acaba. Zor bela uyumuştu (bide direniyor) 5 10 dk oldu olmadı ayakta.🥱

Qiremimmm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2018
1.537
2.910
31
Bende bizim düzenden şikayetçiyim kızlar aslında dinlenme olarak bana çok iyi geliyor o bakımdan da değilim gibi 🙈 Bade geceleri 11.30 - 12.30 arası uyuyor genelde sabahta 12.30 1’i buluyo uyanması tamm çok güzel uyuyoruz ikimizde dinleniyoruz ama bu kezde uyan alt üst değiştir derken kahvaltı saatmiz 1.30 -2 oluyor 🤦‍♀️ Artık günler iyice kısaldı hiç birşey yapamadan akşam oluyor yine, dışarı çıkacaksam faln ancak 3ten sonra çıkabiliyorum, şimdi zaten 4den sonra yasak yasak olmasa bile hava kararıyo dışarı çıkmasam evde yemek bulaşık derken gün bitiyo 😏 uyumayı çok seviyorum o yüzden mutluyum ama hiçbir iş yapamadığım için de hergün kendi kendime şikayetleniyorum