2020 Şubat Anneleri

Tum asilari tam canim eksik yoktu bizde.Bir daha 27 temmuzda gidecegiz aşı icin.

Bende kesmeyi dusunmuyorum ama gercekten bitmis durumdayim benim goz altlarim mosmor oldu uykusuzluktan kaanin bile oyle kaliteli uykusu yok derin uyuyamiyo kurulmus alarm gibi 1 saat dolunca basliyo aglamaya bir de gozlerini acmadan besigine tutunup ayaga kalkiyo basiyo cigligi 🤦‍♀️
8 aydir bu sekildeyiz.

Emsin 2 yasina kadar belki kendisi birakir. Emzigi kendisi 6. Ayda birakti bir suru emzik denedik hic birini tutmadi bir daha belki memedende tiksinir diyorum ama hic sanmiyorum bir umuttur yasamak 😂
Benim de tüm gece meme açık olsun istiyor dönüp dönüp bir saate bir meme istiyo ben de zor uyuyabilen biriyim daha dalmadan ben yeniden uyanıyo ben de gece beslemesini mi kessem diye düşünüyorum kıyamıyorum da

Benim de tüm gece meme açık olsun istiyor dönüp dönüp bir saate bir meme istiyo ben de zor uyuyabilen biriyim daha dalmadan ben yeniden uyanıyo ben de gece beslemesini mi kessem diye düşünüyorum kıyamıyorum da
Bende dusundum hatta denedim ama 3 saat zor idare edebildik imkani yok 3 saatten fazla tutamiyosun babannesi aliyodu gece yanina onlarda kaldigimizda agzini gosterip iceriyi isaret ediyomus gotur beni imzirmeye diye goturmeyincede apartmani ayaga kaldiriyo koca sesiyle

Hanımlar dün ilk defa film izleyelim dedik ama öykü uyandı sürekli sabote etmeye çalıştı zaten birşeyin içinde olmazsa eksik kalır. sonra deniz uyandı öykü 3’te uyudu toplamda 5 saat uyumuşum. Deniz büyümüş ya hiç sorun çıkarmadı biraz oturdu kucağımda uyumaya çalıştı. Tabi öykü sabaha kadar 2 kez kalktı bitirdi bu kız bizi valla. Uyanması birşey değil gece yarısı o nasıl bağırarak ağlamaktır. 4 yanım yatak odası komşular bıktık bunlardan diyordur herhalde. Şimdi gelmiş abisinin arabalarını kafama atıyor o birşey değil hepsi demirden acıtıyor. Bu kızı acilen narinleştirmem lazım oğlan çocuğu gibi pata küte oldu. Bez bebek almaya düşünüyorum. İnş gözlerini oyup uzuvlarını koparmaz 😂😂😂

Tum asilari tam canim eksik yoktu bizde.Bir daha 27 temmuzda gidecegiz aşı icin.

Bende kesmeyi dusunmuyorum ama gercekten bitmis durumdayim benim goz altlarim mosmor oldu uykusuzluktan kaanin bile oyle kaliteli uykusu yok derin uyuyamiyo kurulmus alarm gibi 1 saat dolunca basliyo aglamaya bir de gozlerini acmadan besigine tutunup ayaga kalkiyo basiyo cigligi 🤦‍♀️
8 aydir bu sekildeyiz.

Emsin 2 yasina kadar belki kendisi birakir. Emzigi kendisi 6. Ayda birakti bir suru emzik denedik hic birini tutmadi bir daha belki memedende tiksinir diyorum ama hic sanmiyorum bir umuttur yasamak 😂

Ya bu 2020 bebelerinde bişey var hepsi psikopat🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

Ya bu 2020 bebelerinde bişey var hepsi psikopat🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Bizimkinde kesinlikle var. Hamile iken de zaten değişikti 2.750 doğdu görsen taş taşıyor gibi söyleniyorum ağrım sızım hiç bitmiyor. Şimdi de kolay bir çocuk değil. Deniz böyle değildi eşim kıyaslamış denizi öpüp başımın üstüne koyarım diyordu geçen gün. 😆
Bizim için 2020 hiç iyi geçmedi zaten yılı arabayı çaldırarak açmıştık 🤪 o araba şimdi perdeyi her açtığımda karşımda sahibi yırtdışına gitti eşi kullanamıyor, herhalde adam gelene kadar sürekli görüp duracağım 😤 çok kayıplarımız oldu tek iyi şey kızımın doğumu oldu desem abartmış olmam.

Bizimkinde kesinlikle var. Hamile iken de zaten değişikti 2.750 doğdu görsen taş taşıyor gibi söyleniyorum ağrım sızım hiç bitmiyor. Şimdi de kolay bir çocuk değil. Deniz böyle değildi eşim kıyaslamış denizi öpüp başımın üstüne koyarım diyordu geçen gün. 😆
Bizim için 2020 hiç iyi geçmedi zaten yılı arabayı çaldırarak açmıştık 🤪 o araba şimdi perdeyi her açtığımda karşımda sahibi yırtdışına gitti eşi kullanamıyor, herhalde adam gelene kadar sürekli görüp duracağım 😤 çok kayıplarımız oldu tek iyi şey kızımın doğumu oldu desem abartmış olmam.
Bide kızlar için daha uslu derler hiççç öyle olmuyo valla sizden duyuyorum🙈🙈
Ahh sizin gerçekten 2020 biraz yıkıcı geçti ama yinede dediğin gibi iyi tarafları da var o yönden bakacaksın artık..
Ee canım yerine araba almadınız mı boşver artık eski arabayı ☺️☺️

Bide kızlar için daha uslu derler hiççç öyle olmuyo valla sizden duyuyorum🙈🙈
Ahh sizin gerçekten 2020 biraz yıkıcı geçti ama yinede dediğin gibi iyi tarafları da var o yönden bakacaksın artık..
Ee canım yerine araba almadınız mı boşver artık eski arabayı ☺️☺️
Bizim ailede iki kız torun var ikisi de böyle🤦🏼‍♀️ Öykü karnımda da tepinirdi şimdi kucağıma yatıp yatıp kalkıyor. Allahtan Güler yüzlü bir güldü mü hiçbir şey kalmıyor.
Araba benim istemediğim kişilere satıldığı için eşime kırgınlığım geçmedi karşı tarafın eşi de bu satışı istemiyordu galiba erkekler anlaştığı için kadınların hükmü olmadı işlem olduktan sonra bizimle konuşmayı kesti. Eşi yokken çok yardımcı olmuştuk sürekli evime davet etmiştim Arabaları yokken sağa sola da götürdük .Tabi bunları yaparken insanlık adına yaptık. Ama zorla satmışız gibi bir tavırı vardı O yüzden görmek istemiyorum arabayı. Yeni araba aldık tabi. Erkeğin gözü bizim yeni arabada ama bir daha tövbe tanıdığa sattırmam.

Sezonu açtık 🤩

Eklentiler

• 707E0081-267C-45A1-BCBE-A3852551F06D.jpeg
    707E0081-267C-45A1-BCBE-A3852551F06D.jpeg
    165,1 KB · Görüntüleme: 42
İnşallah olmaz çocuklarımıza bişey olmasın çok zor oluyor ☹️

Aynı benim kızım 😃 4 te kalkıyoruz bazen 6 bazen 8 de yatıyoruz
Güne başlamamız gereken saate yeni yatıyoruz malesef sonra geç kalkıyor 10 11 gibi filan yani
(Bu arada uyanıp emiyor tabiki)
Kısır döngü oluyor 🤦🏻‍♀️
Ne zaman uyanmamaya başlayacak bu çocuklar yaaaaaaa 😣
Ateş yaptı ama 37.4 olunca ateş düşürücü verdim iki gündür ateş var yükseltmeden ilaç veriyorum sonra düşürmek zor oluyor Qllah sağlık sıhhat versin 🤲🏻

Slm kizlar, nasılsınız? 💕
11 ocakta 1 yaşını doldurdu oğlum, halen aşı olamadi. 2 defa gittik, siz boşuna gelmeyin biz aşı geldiginde arayacagiz dedi hemşire 🤷‍♀️
Bu durum cok canımı sıkıyor..
Google da araştırdım, sadece zamani gecirmeden vurulmalı deniliyor..
Küçük şehirlerde bu sıkıntı yoktur tahminin.
Bizim gibi asi bekleyen varmi,istanbul da?
(tuzla da yaşıyoruz)
Biz sadece 1 yaş aşılarsan su çiçeğini olamadık daha gelmemiş büyük sıkıntı bu aşı olayı araştırmaya devam edin

Bexero b tipi memenjit aşısı 3 doz.(2 doz yeterli diyen doktorlar da var)
Nimenrix a tipi menenjit aşısı 1 yaştan sonra tek doz.

Sizin doktorunuz kac dozu onerdi bexero icin ?

Bexero önermedi. Yani önermiyorum demedi ama yapılmasını istemediği çok açıktı. Yine de araştırcağım muhtemelen yaptırırım.
Şöyle açıklayayım: aslında üç doz yapılıyor ama oldkça pahalı bir aşı olduğundan son yapılan pekiştirme dozu olmasa da olur diyerek 2 dozla bitirilebiliyor.
Biz bexero iki doz olduk 4. Ve 6. Ayda 1 yaşını bekletmedi doktor ne kadar erken okadar iyi dedi 3. Doz söylemedi

Ateş yaptı ama 37.4 olunca ateş düşürücü verdim iki gündür ateş var yükseltmeden ilaç veriyorum sonra düşürmek zor oluyor Qllah sağlık sıhhat versin 🤲🏻
Bu saat oldu hala uyumadık ya ☹️
ateşi var 37.5 tu öncesinde duş aldırmıştım
Calpol verdim 1 gibi
Uyumuyo dalamıyor uykuya
Dişten dolayı ateşi çıkan olmuş muydu ?

aşı olalı 1 hafta oldu o yüzden değildir heralde
Diğer 2 dişte ateş olmamıştı hasta olmaz inşallah çocuğum ya

Hala uyumadık Kızlar yaa
Soğuk uygulama yaptırmıyor durmuyor yerinde ağlıyor elini yüzünü filan yıkadım
İlk defa böyle ateşleniyor

nane limon verdiniz mi hiç ?
Aklıma başka bişey gelmiyor

Hala uyumadık Kızlar yaa

37.7 ye kadar normal ateş sayılır ilaç vermenize bile gerek yok boşa telaş yapıyorsunuz.
Diş çıkarırken 38e kadar çıkması normaldir.
Kkk aşısı sonrası bi hafta on gün sonra ateş çıkabilir bu da normaldir.
Dediğim gibi, üstünü inceltmeniz yeterli, her şey yolunda.

Uyuyamıyorsa diş olması daha muhtemel gibi duruyor ama aşıdan da olabilir.
Bu aşı yapıldıktan bi hafta sonra bebeğin hafif belirtiler vermesine sebep olabiliyor,yaparken genelde söylüyorlar. Size belirtmemişler sanırım.
Geçmiş olsun askzor askzor

Hala uyumadık Kızlar yaa

Geçmiş olsun ama bence sadece diş falan diye düşünme devam eder ve 38 lerim bulursa doktoruna yaz yada götür bence şu sıra 6.hastalık salgın yine

Geçmiş olsun ama bence sadece diş falan diye düşünme devam eder ve 38 lerim bulursa doktoruna yaz yada götür bence şu sıra 6.hastalık salgın yine
37,5 38.5 arasında değişti hep ateşi şuan 37,9 duş aldırdım

Slm kizlar, nasılsınız? 💕
11 ocakta 1 yaşını doldurdu oğlum, halen aşı olamadi. 2 defa gittik, siz boşuna gelmeyin biz aşı geldiginde arayacagiz dedi hemşire 🤷‍♀️
Bu durum cok canımı sıkıyor..
Google da araştırdım, sadece zamani gecirmeden vurulmalı deniliyor..
Küçük şehirlerde bu sıkıntı yoktur tahminin.
Bizim gibi asi bekleyen varmi,istanbul da?
(tuzla da yaşıyoruz)
canım bugün bizi sağlık ocağından aradılar aşıya çağırdılar akşam gitcez aşı olmaya
hemşirede aşı yoktu yeni geldi dedi

Kızlar dişten dolayı ateşlenen veya 6. Hastalık geçirenler vardı galiba aramızda belirtiler nelerdi ?

X