2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doktorun ne diyor peki canım
Suyun gelmezse 2 hafta daha doğurmazsın dedi. Oturdum bekliyorum. Enfeksiyon var da o mu tetikliyor acaba dedi enfeksiyon da yok. O yuzden dedim iyi bir sey diye en azından ağrının sebebini buldunuz tedavi edilecek inşallah.
Senin agrin devam ediyor mu şimdi nasilsin?

Günaydın kızlar bugün kontrolümüz vardı oğlum 1780 gr olmuş 31+4 gözüküyor ultrason da. Ama benim plesenta yaşlanmaya başlamış ben bile gördüm ultrasonda hafif hafif kireçlenme başlamış. Doktorumuz 2 hafta sonra için tekrar çağırdı. Çok korkuyorum umarım hızlı ilerlemez de sezeryana almazlar bizi 😔 bu durumu yaşayan var mı acaba aramızda benden başka

Plasenta yaşlanmasını ilk defa duydum. Doktorunuz sebepleri ve ne yapılacağı konusunda açıklama yaptı mı? Korkmayın içinizi ferah tutun inşallah iyi düşünelim iyi olsun

Benimde kıpırtı gibi genelde aynen. Saymayı deneyeyim bende tamam :)

Saymayı bende denicem bunu bilmiyodum 10 hareketi 🙂 dinlenmeye geçince daha hareketli oluyor belki gün içinde ayakta hissedemiyoruzdur

Bizimle de paylaşırsan ne güzel olur doktorunun dediklerini🤗
Canım bugün gittim. Başı aşağıya gelmiş bebişin ama daha doğum kanalına girme gibi bi durum yok endişelenecek bi durum yok dedi ayaklarını falan da o sırada başına doğru toplamış sıpa 😄 zor da olsa yüzünü gösterdi :) tam ultrason anında karnım sertleşti işte bu kasılma dedi hocam ayakta yatarken gün içerisinde bile çok hareketli arada böyle de yapıyo gün içerisinde 5 6 yı geçiyodur böyle kasılması dedim gün içerisinde sayısı önemli değil sıklığı önemli vücut kendini doğuma hazırlıyo dedi. Baktın geçmiyo sıklığı düzenli (3 dk da 1 5 dk da 1 gibi) o zaman ara hemen dedi. Bunun haricinde kanama ve su gelmesinde ve geçmeyen sancı gibi ağrında hemen aramanı istiyorum dedi. Nst yi de 35. Hafta gibi başlıcaz herhangi bir sıkıntı olmazsa dedi. Benden havadisler bu şekilde :)

Korkmayin...doktorunuz size muhtemelen diyet onerecektir....benim aclik 84 du 1.saat tokluk 204 ve bana 1800 kalorilik bir diyabetik diyet onerdi...online bir diyetisyen bulup onunla basladik...simdi de aclik 92 -103 arasinda degisiyor ama tokluk diyet sayesinde 100-127 arasinda ...yani toklugu diyetle duzeltebildik..
Bana da diyet verirler gibi geliyor. Hiç kilo almadım hatta 1 kilo verdim ama zaten çok kilolu hamile kalmıştım. Inşallah basit bir diyetle cozulecek bi sorundur. Zaten öyle aman aman cok yemiyordum covidden sonra ama son bir iki haftadır tahin pekmez, ekmek ve makarna yedim biraz daha sık belki de ondan oynadı. Şeker cihazı da sipariş verdim yarın geli herhalde kontrole kadar bir takip yaparım 1 2 gün de olsa.

Suyun gelmezse 2 hafta daha doğurmazsın dedi. Oturdum bekliyorum. Enfeksiyon var da o mu tetikliyor acaba dedi enfeksiyon da yok. O yuzden dedim iyi bir sey diye en azından ağrının sebebini buldunuz tedavi edilecek inşallah.
Senin agrin devam ediyor mu şimdi nasilsin?
Yok canım şuan ağrım yok

Günaydın kızlar bugün kontrolümüz vardı oğlum 1780 gr olmuş 31+4 gözüküyor ultrason da. Ama benim plesenta yaşlanmaya başlamış ben bile gördüm ultrasonda hafif hafif kireçlenme başlamış. Doktorumuz 2 hafta sonra için tekrar çağırdı. Çok korkuyorum umarım hızlı ilerlemez de sezeryana almazlar bizi 😔 bu durumu yaşayan var mı acaba aramızda benden başka
Cnm plesenta yaşlanması benim bildiğim doğuma yakın olur. niye böyle erkenden başlamış ki

Kızlar ilginiz ve cevaplarınız için teşekkür ederim. Gittim acile enfeksiyon kaynaklı oldunuğunu söyledi doktor idrar yolları enfeksiyonu problemim var malesef ki bitmiyor gitmiyor. Birde dün uzun yol yolculuğundan gelmiştim. Açılmam falan yok yoktu rahim boyunu ölçtü normal dedi herşey. Şuan da ağrım yok. Ama sizlerin de söylediği gibi devam eden ağrı olursa doktor gelmem gerektiğini gelmekle iyi yaptığı mı söyledi sizlerde aynı durum olursa ki inşallah olmaz gidersiniz
çok geçmiş olsun Allah beterinden esirgesin canim. Bir sey soracagim acile gittim demişsin ya , sen kendi domtorinu once gece arayip mi gittin, kendi doktorun mu gelip ölçüm yapti? Benim doktor beni arama,once hastaneye gelirsin nst baglarlar, ebe benim adima tam yetkili desi. Cereahi bir sey olursa ben gelirim desi bir zahmet😏 Yani anlayamadim tüm doktorlar boyle mi yoksa bana mi boyle denk geldi? Onj anlamaya calisiyorim. Sinir bozucu bir durum oldu benim açımdan

Kalsiyum fazlaligindan diye duymustum sizde var miydi oyle bi durum? Herhalde cok riskli bir durum olsaydi 2 haftadan daha erken cagiririrdi doktor. Kilosu cok iyi degil mi masallah 😊

Kızlar bebisi ters duran var mı
Benim 4 haftadır kafa yukarıda duruyor😃 doktorumuz düzelmeye niyeti yok gibi diyor
Tam makat oturusunda nasıl düzelecek hiç bilmiorum
☝️ benimki
Dediğin gibi hiç düzeleceğe benzemiyor. Ama daha çok erken 36dan sonra doğum pozisyonu alıyor diyorlar. Inşallah dönerler

☝️ benimki
Dediğin gibi hiç düzeleceğe benzemiyor. Ama daha çok erken 36dan sonra doğum pozisyonu alıyor diyorlar. Inşallah dönerler
Ne bileyim doktor arada bir dönse bi belirti verse iyi diyo😅 ne zaman gitsem hep makatta
Genelde 25 haftalarda falan ters olabiliyormuş ama artık 28 haftadan sonra bu oran %10a kadar falan inmesi gerekiyormus demekki o yuzdelik kısımda bizde variz😁😁

Kızlar bebisi ters duran var mı
Benim 4 haftadır kafa yukarıda duruyor😃 doktorumuz düzelmeye niyeti yok gibi diyor
Tam makat oturusunda nasıl düzelecek hiç bilmiorum
Merhaba canım.benim ilk gebeligimde de kızım makat gelişliydi doktor 30.haftada makat dedi.doguma kadar dönmedi malesef mecbur sezeryan oldum bundada şimdiden dönmüş baş geliş ama normal dogum olmayacak malesef🥺 hiç nelli olmaz doğuma kadar dönebilir de hatta sancı ile donen bile varmis

Ne bileyim doktor arada bir dönse bi belirti verse iyi diyo😅 ne zaman gitsem hep makatta
Genelde 25 haftalarda falan ters olabiliyormuş ama artık 28 haftadan sonra bu oran %10a kadar falan inmesi gerekiyormus demekki o yuzdelik kısımda bizde variz😁😁
Tüm evren normal doğuramazsın diye el ele tutuşmuş gibi hayırlısı diyorum artık vaktinde doğsun da nasıl doğuyorsa artik 🤣

Merhaba canım.benim ilk gebeligimde de kızım makat gelişliydi doktor 30.haftada makat dedi.doguma kadar dönmedi malesef mecbur sezeryan oldum bundada şimdiden dönmüş baş geliş ama normal dogum olmayacak malesef🥺 hiç nelli olmaz doğuma kadar dönebilir de hatta sancı ile donen bile varmis
Benimde 28den beri falan hep tam makat oturuş kafa yukarıda hatta ben bir terslik sezip gitmiştim ben kızımın hareketleri çok geç hissettim 24.haftada falan 4 hafta çok yoğun hissettim 28 de bir anda durdu tatlı yiyorum süt içiyorum yatıyorum kalkıyorum yok.. korktum gittim ters donduğu için hssetmiosun dedi o günden beri ters 31 haftadym bu haftalarda herkes yoğun hissederken ben hala az hissediyorum.mesela günde 5-6kez ama içim rahat sebebini biliorum 😁valla bana da dönmeyecek gibi geliyor ama hayırlısı hakkımızda
Sen içinde hayırlısı olsun nasıl olması gerekiyorsa öyle olsun önemli.olan sağlıklı olmalari

Cnm baktım da çokta korkulacak bişey değilmiş yaa takip altında hiç bişey olmaz inş cnm korkma

X