2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bugün kontrolümüz vardı. Saçlarını gösterdi şaşırdım. Bi ara konuşulmuştu ya burada mide yanması olunca saçlı olur diye benim mide yanmam olmadı dersem yeridir. Abimizde mide yanması çok fenaydı ve saçlı doğmuştu.bunda mide yanması olmayınca saçsız olur demiştim😀😀😀😀

bu arada doktorum beni kardiyolojiye gönderdi yarın gideceğim inşallah ama önceki hamileliklerde hiç gitmedim şimdi neden istedi anlamadım. Bi EKG çekilsin ona göre konuşalım dedi. Rutin bi uygulamaya gibi anlattı. Yine de endişelendim.

Benim 14.haftada gittiğim doktor da bana kardiyolojiye git demişti. Sebep olarak da eskiden böyle bir uygulama yoktu, şimdi rutin olarak her anneyi gönderiyoruz artık demişti

Benimde göğüslerim boş hiç hamile değilmişim gibi, ne olur ne olmaz elektrikli pompa almıştım lazım olur diye araştırıyorum ne içilir ne yenilir, humana nin çayı şekerliyse cidden bende içemem pek. Medine hurması diyorlar yemeye başladım ama bakalım. Ben son hafta lohusa şerbeti yapmayı düşünüyorum bol tarçınlı cevizli,küçük termosa koyup hastaneye de götürürüm içmek için, rezene çayı da alayım.Bakiyorum yokluyorum bunlardan nasıl süt gelecek merak içindeyim ☺
Kimse yazmamış size ama uyarmak istedim ben mi yanlış biliyorum hurma yemek rahim agzini yumusatip, kolay dogum yapmaya yariyor son haftalar yenmesi gerekiyor diye biliyorum. Cok fazla tüketmeyin isterseniz, içim rahat etmedi yazmayınca 😊 sütü de dert etmeyin bol sıvı aldıkça süt de bollaşır. Şimdiden kendinizi strese sokmayın 😊

Slm kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı 32. Hafta raporu için gittim. Kilomuz 2080 çıktı. Herşey normal dedi sadece bir hafta ileride çıktı değerlerden biri şekerimiz olmadığı için önemli değilmiş şeker olsaydı sorun olurmuş. Sanırım doğum için gününü beklemeyeceğiz tüp bebek olduğu için ,ben de pıhtılaşma sorunu olduğundan ve Rahim y şeklinde olduğundan riskli gebelik sayılıyor. O yüzden 18 temmuzdan sonra son aya girmiş oluyoruz yeterli olgunluğa ulaşır ulaşmaz alacağız dedi. Artık her hafta kontrol olacak. NSTde sancı çıkmadı bugün. A Aharven Parmak uyuşmalarım için normal olduğunu magnezyum ve kalsiyum kullanmaya devam etmemi söyledi.

Benımde hep asagıda bu yuzden cok baskı oluyor yürüyünce ,, erken dogum rıskımde var ılac kullanıyorum hep 36. Haftya kadar kullanıcam

Hamileligimin basindna beri dogum poziyonunda benim kiz 🤣 cok zor gercekten biraz yorusen evin içinde bile turlasam agrim oluyor asagi dogru baski ayakta duramiyorum
Doğum pozisyonunda (baş aşağı pozisyon) olduğunu söylemişti zaten ama kafası aşağı inmiş biraz. Dediğiniz gibi 5 dk yürüsem kasıklarımda sertlik oluyor. Doktor çok önemsemedi ama yorma kendini dedi o kadar. Yarın uzun yola gideceğim iki üç gün yollarda olacağım. Hastane çantası mı taşısam yanımda ne yapsam 🤔

Kızlar bugün profesör perinatolog a gittim. Takibini yapan Dr um bana küçük olan bebekle alakalı çok kötü şeyler söylemişti. Bu yaşamaz vs diye. 600 gr bu bebek Bunu gözden çıkararak büyük bebek odaklı hareket etmeliyiz gibi şeyler söylemişti. Hatta küçük olanın 30.haftaya kadar düşeceğini de dedi. Ama ben yarın 30 oluyorum. Dediği gibi olmadı şimdiye kadar. Bugün gittiğim dr ise anne karnı kapalı kutu gibidir. Kimse kesin bir şey diyemez. O kadar da vahim bir durum yok. Takip edileceksin. Küçük bebeği de düşünerek 34.haftada ikisini de alırız. O zamana kadar gelmen lazım dedi. Kilo olarak da küçüğüne 800 gr bu dedi. İnanın Dr Dr gezdim en son bu da profesör artık. Ben eski Dr umu değiştirmeyi düşünüyorum. Şu saatten sonra zor geliyor bana ama bugünkü Dr psikolojik olarak biraz daha rahatlattı beni. Siz olsanız ne yapardınız.( Küçük bebeğin anatomik olarak yani ogansal düzeyde sorunu yok sadece damarda plasenta da direnç var oksijen az gidiyor ve az büyüyor.)

Busecim 37.haftadan önce erken doğum kabul ediliyor bizim o haftaları görmemiz zaten mümkün değil. 34 35 olsa razıyız
Ya evet bugün profesör perinatolog Dr a gittim küçük 800 büyük 1400 dedi. Küçüğe giden damarda direnç var onu da düşünelim ona bir şey olmadan 34 te alalım ikisini dedi Dr bugün. Kendi takibini yapan Dr da zaten aşırı olumsuz konuşuyordu 8 haftadır bu 30.haftaya kadar düşecek doğumda oksijensiz kalacak vs vs dedi. Her gün moral bozukluğu bende. Bugün ise Dr bunu bilemeyiz çok umutsuz değiliz filan dedi. Ben de kendi dr umu değiştirmeyi düşünüyorum. Bu son haftalarda zor bir karar ama bilmiyorum ya

1 kiloyu gecti gayet saglikli maşallah dr kilo alsin 34 le 36 hafta arası vercez sana dedi 2 bayram yasarim inşaallah bayrami bekliyorum bugun gorus gunu üstelik cok heyecanliyim ultrason gini olmuyo arkafaslar canlisi cok tatli minyatur bebegim
Valla gözlerim dolarak. okudum yazdıklarınızı. Çok sevindim iyi olmasına . Benim de en iyimser ihtimalle küçük bebek de yaşasın diye Dr 34 e kadar bekleyelim dedi. Şuan 800 gr mış. Küvöze girecek. İnş sağlıkla gelir güzel şeyler olur 🙏

Slm kızlar. Benimde bugün kontrolüm vardı 32. Hafta raporu için gittim. Kilomuz 2080 çıktı. Herşey normal dedi sadece bir hafta ileride çıktı değerlerden biri şekerimiz olmadığı için önemli değilmiş şeker olsaydı sorun olurmuş. Sanırım doğum için gününü beklemeyeceğiz tüp bebek olduğu için ,ben de pıhtılaşma sorunu olduğundan ve Rahim y şeklinde olduğundan riskli gebelik sayılıyor. O yüzden 18 temmuzdan sonra son aya girmiş oluyoruz yeterli olgunluğa ulaşır ulaşmaz alacağız dedi. Artık her hafta kontrol olacak. NSTde sancı çıkmadı bugün. A Aharven Parmak uyuşmalarım için normal olduğunu magnezyum ve kalsiyum kullanmaya devam etmemi söyledi.
Cok tesekkur ederim🙏magnezyum ve kalsiyum destegi aliyorum ben de ama dmekki az geliyor..benim de 2hafta ilerde cikmisti ve doktorum baya korkuttu beni...benim seker faktoru de var cunku....ilac baslatti ...32.haftamizda kontrolumuz var bakalim ne diyecek bize🙄🙄saglikla gelsin insallah bebislerimiz

Kızlar merhaba,evdeyken tansiyonum hep normalken doktorda genelde yüksek çıkıyordu.Dünkü kontrolde de 14-7'den düşmeyince idrar verdim ve biraz protein çıktı.Cuma günü bir daha vereceğim ona göre 24 saatlik idrar toplayacağım.Benim gibi idrarında protein kaçağı olan var mı?
Benim de Dr a giderken 15/10 oluyor resmen. Ama evde ölçünce 12-13 civarı. İdrarda +1 Protein çıktı. Bugün gittiğim profesör preklamsi şüphen olduğunu sanmıyorum dedi. İkiz gebelikte +1 Protein normal kabül edilebilir dedi. Ama siz takip edin yine de. Ben tansiyon ilacı da kullanıyorum 4 haftadır önlem amaçlı.

Kızlar sezeryan olacaklar için eşi doğuma girecek var mı aranızda? Ben nasipse Ankara’da yapacağım doğumu bir doktor pcr testi negatifse alırım dedi diğer iki doktor normal doğuma girebilir ama sezeryana bakanlık izin vermiyor artık dedi kafam karıştı🤔
Canım sezaryen doğuma almıyorlar diye biliyorum bende, çünkü sonuçta bir ameliyat, kan görür, fenalaşır oradaki ekibin dikkatini dağıtır felan diye alınmıyor diye biliyorum, ki alınsa bile ben istemem bu sebeplerden ötürü.

Arkadaşlar merhaba, 28.haftalığım son günlerde belimin arkası sağ tarafım ağrıyor. toplam 5,5 kilo aldım aşırı kilo alımım da yok bence ama özellikle otururken uzanırken çok ağrıyor, içten bir ağrı. Böyle olan var mı doktora sordunuz mu yada iyi gelen bir şey oldu mu? Ben de ctesi soracağım inş doktora

Kızlar sağ tarafına yatınca midesi yanan var mı ? Sürekli sol tarafa yatmaktan uyuştu artık sol yanım. Sağa yatınca da mideme baskı oluyor yanma başlıyor midemde.
hamile yastıklarından alsam faydası olur mu ki 😕
Ben varım, sağa yatınca resmen midem boğazıma kadar geliyor, mahvediyor. Yatmadan önce ılık süt içiyorum o biraz rahatlatıyor.

Cok tesekkur ederim🙏magnezyum ve kalsiyum destegi aliyorum ben de ama dmekki az geliyor..benim de 2hafta ilerde cikmisti ve doktorum baya korkuttu beni...benim seker faktoru de var cunku....ilac baslatti ...32.haftamizda kontrolumuz var bakalim ne diyecek bize🙄🙄saglikla gelsin insallah bebislerimiz
Amin inşallah 🙏

Ya evet bugün profesör perinatolog Dr a gittim küçük 800 büyük 1400 dedi. Küçüğe giden damarda direnç var onu da düşünelim ona bir şey olmadan 34 te alalım ikisini dedi Dr bugün. Kendi takibini yapan Dr da zaten aşırı olumsuz konuşuyordu 8 haftadır bu 30.haftaya kadar düşecek doğumda oksijensiz kalacak vs vs dedi. Her gün moral bozukluğu bende. Bugün ise Dr bunu bilemeyiz çok umutsuz değiliz filan dedi. Ben de kendi dr umu değiştirmeyi düşünüyorum. Bu son haftalarda zor bir karar ama bilmiyorum ya
Değiştir ya her şeyden önce moral lazım takip eden doktorun doğumda da moralini bozacak hiç gerek yok. Bi de uğraşmak istemiyor gibi geldi bana açıkçası. Her şey yolunda giderse doğum kilosu 1i geçer gibi. Ben sana en başından beri diyorum zaten ikiz devam edecek diye çok şükür bak bu haftaya gelmişsiniz. Inşallah devamını görmek nasip olsun 🤗
Şuan kiloları nasıl? İnş ben de 34lere gelirim 🙏 çok amin.
Biri 2200 biri 2060 gram. Insan hep biraz daha ilerisini görmek istiyor ya 38de bile doğursak erken miydi acaba diye bi düşünce olacak kafamızın bi köşesinde.

X