2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Arkadaşlar perinatolog yalnızca riskli gebelik mi bakar, keseyi göremediğim için tekrar gidicem ama sadece perinatolog doktora randevu var gitsem bakar mı sizce
Peronatolog sadece riskli gebelige bakmaz ,yani kime gore riskli neye gore riskli olur ki....diger doktorlardan farkli olarak bir nevi ekstra uzmanliklari var ve bence alabiliyorsaniz perinatologa gorunun....benim 3 dusugum var diye bu gebeligimde perinatolog takibindeyim ve baya da memnunum👌keske en basindan peri atologla gitseymisim

Arkadaşlar selam, ben eğer sağlıkla devam ederse sizlerden bir ay sonra anne olacağım, ama o başlığı bulamadığım için size sormaya karar verdim. Beta 1903deyken doktor kese göremedi, 4+6da iken. 2 gün sonra tekrar çağırdı, sizce normal mi? Erken mi yani, 1500ün üzerinde görülür yazdığı için biraz stres yaptım. Moralim bozuldu. Siz kıymetli anne adayı arkadaşlar bana da dua edin lütfen, hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım evladımızı
Moralinizi bozmayin 1900lerdeyken beta kese gorunmeyebilir...kaldi ki gec dollenme olmustur...sakin olun bence🙏

evt ilk gebeligim. eltim 11.haftada hissettigini demisti , o yüzden biraz panikledim. onun disinda da simdiye kadar adetin kesilmesi disinda hic bir belirtim yok , o yüzden gercekten hamile olduguma inanamiyorum bazen :=)
11. haftada cocugun nesi var ki hissettirsin kendini. kollari bacaklari daha cmden kisa. bagirsak hareketleridir onun hissettigi.

benim ilk hamileligimde kizim pek hareket etmezdi, çıktıktan sonra da yerinde durmadi. mesela benim ilk 30 haftalik civarindayken tepetaklak dogum pozisyonu aldi, bir daha hic dönmedi
sizler kac haftada bir ultrasona / kontrole gidiyorunuz ? yorumlarda okudugum kadariyla cok sIk gidiyormussunuz gibime geldi.

ben Almanya'da yasiyorum burda ilk aylarda sadece 4 hafta da bir kontrol var, ve her seferinde ultrason yok. sigorta sadece 3 tanesini ödüyormus. gecen hafta gittim, 3 hafta sonra tekrar kontrol var ama ultrason yok, istiyorsam kendi cebimden ödeyecegim. bir sonraki 8 hafta sonra. o kadar dayanamam valla, 4 hafta zar zor dayaniyorum..

Türkiye'de nasil ??
ben de trde degilim. valla keske imkan olsa da parasini verip dahi ultrasona girebilsem, o bile yok burada.

bu arada belirti derseniz bende de sifirin altinda. hic bir belirtim yok. ne mide bulantisi ne meme hassasiyeti. bebegin kalbini attigini da duymadim daha. cok gerginim. daha drun ofisinden arayip ilk randevu tarihini bile soylemediler 2 haftadir.

sizler kac haftada bir ultrasona / kontrole gidiyorunuz ? yorumlarda okudugum kadariyla cok sIk gidiyormussunuz gibime geldi.

ben Almanya'da yasiyorum burda ilk aylarda sadece 4 hafta da bir kontrol var, ve her seferinde ultrason yok. sigorta sadece 3 tanesini ödüyormus. gecen hafta gittim, 3 hafta sonra tekrar kontrol var ama ultrason yok, istiyorsam kendi cebimden ödeyecegim. bir sonraki 8 hafta sonra. o kadar dayanamam valla, 4 hafta zar zor dayaniyorum..

Türkiye'de nasil ??
Ben şu an tam 10 haftalık hamileyim ikizlere 4 hafta keseleri gordum 6 hafta kalp atişi , 8 hafta ve 2 gun once gittim yani 2 haftada bir . Ozele gidince birşey demiyorlar sonucta para oduyoruz ama benim dontorum kendi çagırdı 2 haftada bir belki yeni gebelik be ikiz oldugu için 🤷🏻‍♀️.

Bu gün biraz stres yaşadım sağolsun kayınanam yüzümçnden ve sinirden kasıklarıma ağrı gitirdi acile gittik bi hafta geriden geliyor kalbi iyi atıyor sıkıntı yok dedi Dr ama fotoda belki cinsiyet hsseden olur bi bakın içinzden ne geçiyor
cok gecmis olsun 🙏🏼😘 kolay hamile kalmiyoruz valla hic izin verme kimsenin uzmesine sinirlendirmesine . hersey yoluna girer inshallah bebis hemencik buyur

Ben şuan 10+2 deyim (bebek haftasına göre 2-3 geriden geliyordu) doktor ikili test için şubat başı çağırmıştı, tam mı denk geliyor yoksa geç mi oluyor size?
11 hafta ile 14. Hafta arasında yapılıyor ama genellikle 12.hafta da yapıyorlar die biliyorum. Ama şubat başı da geç değil zaten 12 haftan yeni birikmiş oluyor

Türkiye'de nasil ??
Bende 2 hafta da bir gidiyorum canım devletten bilmiyorum Türkiye de nasıl ben ilk gebeliğimde de hep çok sık gittim özele gittiğimden sorun olmuyor ama ayda 1 ultrason muayenesini normal die biliyorum. Tabi yurt dışında sistem çok farklı bizim alıştığımız gibi değil

Selam kızlar. Benim de dün Dr randevum vardı 12. Hafta dayız ultrason ölçümleri normal cıktı cok sukur. 2li test icin de kan verdim 10 gün sonra alacağız. İnsallah hersey normaldir sağlıkla kucağımıza alırız bebislerimizi 🙏🙏 cinsiyet icin ısrar ettik ama drmuz supheli dedi bakalım diğer kontrole öğreniriz artık 😊😊 ultrason görüntsüünü de atayım belki bir tahmini olan vardır 😊

Eklentiler

• 16108693461412035385281990014959.jpg
    16108693461412035385281990014959.jpg
    113,4 KB · Görüntüleme: 88
Bu hafta da cinsiyet belli olmaz ki benim bebegim de dun 2.4 cm cikti dra cinsiyetini sorsam dedim güldü onunla ilgili tahmin yapmam mümkün degil dedi :) ama hisleri guclu biri yorum yapabilir belki ben ne dersem tersi cikar ondan hic yorum yapmayayim :)
Canm 12 haftada anca cinsel organları şekilleniyor bunu biliyorum teorilere bakan arkadaşlar oluyordu kafam dağılsın diye yazdım moralim bozuk diye

Selam kızlar. Benim de dün Dr randevum vardı 12. Hafta dayız ultrason ölçümleri normal cıktı cok sukur. 2li test icin de kan verdim 10 gün sonra alacağız. İnsallah hersey normaldir sağlıkla kucağımıza alırız bebislerimizi 🙏🙏 cinsiyet icin ısrar ettik ama drmuz supheli dedi bakalım diğer kontrole öğreniriz artık 😊😊 ultrason görüntsüünü de atayım belki bir tahmini olan vardır 😊
Cok net degil goruntu ama sanirim kiz :)

11. haftada cocugun nesi var ki hissettirsin kendini. kollari bacaklari daha cmden kisa. bagirsak hareketleridir onun hissettigi.

benim ilk hamileligimde kizim pek hareket etmezdi, çıktıktan sonra da yerinde durmadi. mesela benim ilk 30 haftalik civarindayken tepetaklak dogum pozisyonu aldi, bir daha hic dönmedi

ben de trde degilim. valla keske imkan olsa da parasini verip dahi ultrasona girebilsem, o bile yok burada.

bu arada belirti derseniz bende de sifirin altinda. hic bir belirtim yok. ne mide bulantisi ne meme hassasiyeti. bebegin kalbini attigini da duymadim daha. cok gerginim. daha drun ofisinden arayip ilk randevu tarihini bile soylemediler 2 haftadir.
Merhaba ayni haftadayiz saniirm ben de 7+3 um ve bebim de var olan tek belirti menmne hassasiyeti o da gelip gidiyor...caninizi sikmayin bebebginiz iyidir ve sizinledir...ben de kalp atisini duyana kadar kendimk kuretaja bile hazirlamistim...3 kuretajim oldugu icin kalp atimi olusmadi diye bunda da olmaz dedim kaldi ki gebe hissetmiyirdum ve doktor muayenesine uzandigimda icimden dualar ettim ne olur Rabbim bu sefer nasip et saglikla diye...icimden hep bunu tekrarladigimi hatirliyorum sonra bi anda doktorun bebegin kalp atislarinin sesink duyurana kadar o an yapabildigim aglamakti....stresle gecen haftalar meger bebegime hep zararmis aslinda....siz de olumlu dusunun ve bebeginiz sizinle gergin olmayin lutfen belirti de pek cok sayfaya yazdim okudum ve sunu farkettim gercekten kisiden kisiye degisiyor ve belirtiler kaybolup geri gelebiliyor...vucudumuzun hormonlar karsinda verdigi tepkiler ayri olabilir...Rabbim biz isteyen herkese saglikli ve salih evlatlar nasip etsin 🤲

Ben şu an tam 10 haftalık hamileyim ikizlere 4 hafta keseleri gordum 6 hafta kalp atişi , 8 hafta ve 2 gun once gittim yani 2 haftada bir . Ozele gidince birşey demiyorlar sonucta para oduyoruz ama benim dontorum kendi çagırdı 2 haftada bir belki yeni gebelik be ikiz oldugu için 🤷🏻‍♀️.
Siz de yurt disindamisiniz? Ikiz gebelikle riskli kategorude oldugundan 2 hafta arayla takip edilebiliyirlar ...benim de 3 dusugum var diye bu gebeligimde 2 haftada bir cagiriyirlar cunku riskli gruptayim...

siz hangi ülkede yasiyorsunuz? ama merak etmeyin daha cok erken. eminim bu haftadan sonra gittiginiz ilk kontrolde kalp atisi duyulur. 7.haftada duymustum. sonra 4 hafta hicbir belirtim olmadan gecirdim. ama cok sükür hersey yolunda dedi doktor. biz hissetmesek de bebisler karnimizda gelisiyorlar :=) icin rahat olsun

X