2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Güzel Ağustos anneleri önde olduğunuz için bazı merak ettiklerimi sizin yaşadığınızı düşüyorum cevaplarsanız çok sevinirim 💙

fetal dna testi yapan var mı aranızda, yer ve fiyat araştırıyorum?

Bir de ikili üçlü testlerde ilk ay sigara içtiği için riski yüksek hesaplanan var mı böyle bir duyum aldım, geçen haftaya kadar içiyordum 6+1 de bıraktım sizce bu riskli bir durum oluşturur mu?
Ben yaptirdim baska arkadaslar da yaptırdı yalniz ben drun muayenesinde kan verdim ne testi kan nereye gidiyor fiyati nedir bilemiyorum maalesef. 2 hafta icinde sonucum gelecek o zmn bilgi verebilirim grubu takip edin sizin haftaniz da daha erken ztn. Diger yaptıran arkadaslar da msjinizi gorunce bilgi verirler. Baska yerlere fiyat sormustuk 3000-3500 tl civari. Yastan dolayi mi dusunuyorsunuz?

Evet benim sukur bulantim suana kadar hic olmadi ama demir ilacinin bulantisi yaptigini bilmiyordum hani onu surekli almama ragmen midem hic bulanmadi ilginc🤔
😊 ne aile hekimi ne de kendi drum demir hapi mide bulandirir demedi ztn. Halihazirda bulantisi olan kişilerin bulantisini iyice arttirir midelerini rahatsiz eder dedi. Ee sizin bulantiniz olmadigina gore durum normal yani🤓

Kızlar günaydın. Bu sabah büyük tuvaletimi yaptıktan sonra açık kahve jel gibi bir akıntım geldi.Hiç başınıza gelen oldu mu?

Kizlar karnimin altin böyle adet olacakmisim gibi hafif agriyor. Normalmi sizcr ?? 14+6 dayim su an. Acaba genisliyor karnim diyemi böyle oluyor. Sizdede oluyormu

Merhaba arkadaşlar kontrol günüme daha 1 hafta var akıntı problemi yaşayan varmı şeffaf hep vardı ama hafif sarı yeşil oldu korkmalımıyım kontrol gününü beklemeden gitmem gerekecek acil bir durum olabilirmi yaşayan oldumu hiç

Bende balonla yapmayı düşündüm, fotoğraf video vs. anı olarak kalsın yoksa unutuluyor bu zamanlarimiz ☺️ ben şimdi değil de muayene de tek olduğum zaman öğrenirim diye düşünürken bugün Dr direk söyledi eşime sürpriz yapamamış oldum gerçi ben ogrensem o da meraktan başımın etini yerdi zaten. umarım bundan sonra bize de bir sürpriz olmaz insan o düşünceye alışıyor hemen 🙈😍 eğer sende sürpriz düşünüyorsan bı şekilde muayeneye eşin olmadan girmeye calis 🥰
Onun da ilk görüşüymüş ama çok güzel olmuştur onun için 🥰benim eşim bir öncekine gelememişti çok kıskandı sürekli soru sordu ne yapıyordu vs diye Oh diyor bana bebek ne güzel seninle 😅Aşkım senin de rahmin olsaydı sen taşısaymışsın neyin kıskançlığı yani bu demiştim 😅 buna dayanamaz gelir diye düşünüyorum balon işi çok tatlı bebeğe de hatıra ilerisi için evet❤️

Ben yaptirdim baska arkadaslar da yaptırdı yalniz ben drun muayenesinde kan verdim ne testi kan nereye gidiyor fiyati nedir bilemiyorum maalesef. 2 hafta icinde sonucum gelecek o zmn bilgi verebilirim grubu takip edin sizin haftaniz da daha erken ztn. Diger yaptıran arkadaslar da msjinizi gorunce bilgi verirler. Baska yerlere fiyat sormustuk 3000-3500 tl civari. Yastan dolayi mi dusunuyorsunuz?
Çok teşekkür ederim, yaştan dolayı değil de sigara kullanımdan dolayı.. 6+1 e kadar kullandım bazıları gebelik öncesi bazıları da sonrası kullanımının riski arttırdığını söyledi. İkili üçlü testlerle hiç uğraşma direkt bu testi yaptır dediler. Doktor aracılığı ile yapılınca cinsiyet kan grubu vs bilgileri saklanıyor diye duydum ama size bir bakayım öyle mi olacak.

Merhaba arkadaşlar kontrol günüme daha 1 hafta var akıntı problemi yaşayan varmı şeffaf hep vardı ama hafif sarı yeşil oldu korkmalımıyım kontrol gününü beklemeden gitmem gerekecek acil bir durum olabilirmi yaşayan oldumu hiç
Canım merhaba eğer kontrolüne bir hafta varsa bebeği görmen bi şeyi değiştirmeyecek bu bebekle ilgili bir durum değildir diye düşünüyorum kan değil sonuçta. Doktoruna gitmek yerine idrar tahlili ve idrar kültürü ver hatta gitmişken rutin kan değerlerine baktır crp ye de baktırabilirsin genelde bu tip akıntılar enfeksiyonu çağrıştırıyor ama olmayabilir de sonra sonuçlarını da alır bir hafta sonra doktoruna gidersin

Çok teşekkür ederim, yaştan dolayı değil de sigara kullanımdan dolayı.. 6+1 e kadar kullandım bazıları gebelik öncesi bazıları da sonrası kullanımının riski arttırdığını söyledi. İkili üçlü testlerle hiç uğraşma direkt bu testi yaptır dediler. Doktor aracılığı ile yapılınca cinsiyet kan grubu vs bilgileri saklanıyor diye duydum ama size bir bakayım öyle mi olacak.
Ben gebelik öncesi içerdim ikili test verirken de bunu belirttim kağıda doldururken bilgilerimi. Bana ordakiler ısrarla sordular gebelikten sonra içtin mi diye gebelik öncesini belirtmeye gerek yok dediler. Ama yine de siz bilirsiniz doktorunuza sorabilirsiniz o ne derse onu yapın bence

Dr bana cinsiyet bilgisi verilmiyor dedi ama kendisi bize soyleyecek sanirim çünkü drla paylasiyorlarmis sadece. Bazi kendini bilmez ahmaklar cinsiyet istedikleri gibi olmayinca bebegi aldirabiliyorlarmis cunku. Sigarayi birakmaniz isabet olmus. Guzel sonuclar alin insallah.

bir de ben bişi aorucam belki benim gibi olanlar vardır.
benim normalde tansiyonum 10-5 11-7 gibi degerlerde yani normalden azıcık düşük tansiyonum var.
ama en son ikili tarama için gittigimde ultrasonda perinatolog yüksek tansiyon var mı dedi senin aile trafında . bende yok diye bilşyorum annemde yeni yeni başladı unuttum söylemeyi.
ilerleyen dönemlerse yüksek tansiyon aıkıntın olabilir yemeklere cok mu tuz atıyorsun dedi.
hayır dedim. yemegi tuzlu yapabşlirsin ama sofrandan tuzu kaldır dedi.
bebgin kalp atışı 160 dı . ölçüm yaptıgı sırada .
ama benim kalp atışıma falan bakmadı. nerden vardı acaba bu kanıya. bebegin mi kalp atışı cok yüksek?
2 gündür de akşamları cok normal yiyorm . 12 e kadar dogru düzgğn yemek yiyemedim. akşamları bi fenalık geliyor. internettek baktım tansiyon gebelik zehirlenmesi filan yqzıyor 20. hafta için bu durumda olanlara
Benim kendi doktorum da ilerde çıkabilecek tansiyon sorununa önlem olarak kalsiyum ilacı verdi, sebebini anlatmadı, panik olmamam için muhtemelen. Cuma günü devlette ayrıntılı ultrasona gittim, kadın pat diye söyledi sebebini. Rahme giden damarlarda direnç artışı varmış, şimdi değil ama daha sonra risk yaratabilirmiş, tansiyon artışına sebep olabilirmiş Araştırdım, yine çok yaygın görülen bir şey ve aynı durumdaki kadınların sağlıkla çocukları doğmuş. Stres de kan akışında direnç yapıyormuş, ondan takmayalım. Tuza dikkat etmeye başladım bende ki çok severim..

Benim kendi doktorum da ilerde çıkabilecek tansiyon sorununa önlem olarak kalsiyum ilacı verdi, sebebini anlatmadı, panik olmamam için muhtemelen. Cuma günü devlette ayrıntılı ultrasona gittim, kadın pat diye söyledi sebebini. Rahme giden damarlarda direnç artışı varmış, şimdi değil ama daha sonra risk yaratabilirmiş, tansiyon artışına sebep olabilirmiş Araştırdım, yine çok yaygın görülen bir şey ve aynı durumdaki kadınların sağlıkla çocukları doğmuş. Stres de kan akışında direnç yapıyormuş, ondan takmayalım. Tuza dikkat etmeye başladım bende ki çok severim..
Annemin 28 yasinda kardesime hamileyken yuksek tansiyon problemi baslamis ve ondan sonra hep hipertansiyon icin ilac kullanmasi gerekmisti. Onlem almakla cok iyi yapıyorsunuz 🌸

Ben gebelik öncesi içerdim ikili test verirken de bunu belirttim kağıda doldururken bilgilerimi. Bana ordakiler ısrarla sordular gebelikten sonra içtin mi diye gebelik öncesini belirtmeye gerek yok dediler. Ama yine de siz bilirsiniz doktorunuza sorabilirsiniz o ne derse onu yapın bence
Ben içtim gebelik sonrası 6+1 e kadar 🤦🏻‍♀️ inşallah güzel sonuçlar olur teşekkür ederim.

Dr bana cinsiyet bilgisi verilmiyor dedi ama kendisi bize soyleyecek sanirim çünkü drla paylasiyorlarmis sadece. Bazi kendini bilmez ahmaklar cinsiyet istedikleri gibi olmayinca bebegi aldirabiliyorlarmis cunku. Sigarayi birakmaniz isabet olmus. Guzel sonuclar alin insallah.
Çok teşekkür ederim 💙

2 gün oldu acayip kabizlik var hastaneye girdiğimden beri hiç wc gitmedim su bol bol tuketim mavi erik sabah aksam oglen habire yiyorum su meyve suyu bol bol cay tukettim ustune iki gundur hastaneden toz seklinde ilac veriyorlar wc gidebilmem icin fayda etmiyor 😔😔 agridan agladim artik hayir agriyi ben cekerim sorun degil ama bebege zarari olmasindan korkuyorum acaba bu donemde lavman yapsam olurmu yoksa tehlikeli mi

Canim bende hastanedeyim ve bende kabız oldum. Ben genelde ev dışında kabız oluyorum . Bu arada 3 .gün kanamam kahverengiye döndü şükurler olsun
Ama yanlara vuran agrim var doktor böbreklerden şüpheleniyor bu gecede burdayim yarin hem böbrekler icin hem bebegin son durumu icin ultrasona girecegim. Bu arada benim agizdan progestanı vajinale çevirdi çünkü çok fena başdönmesi yapiyor bende .resmen yataga fırlatiyor. kabizlik icin kefir cok iyi geliyor. Normal siyah çay iciyorsan o da kabız yapiyor beni.

X