2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Geçen ay yeni yeni oluşmaya baslıyordu. Bugün gittim doktora, ayrıntılı usg de önerdi. Normal usg de problem gözükmedi herşey yolunda dedi. Ama kararsızım sizce yaptırmam gerekiyormu ayrıntılı usg yi bilemedim ya korkuyorum valla 🥺🥺🥺
Ayrıntılı ultrason sadece rısklı kısılere yapılmıyor organların gelısımıne bakılır kalbıne falan.. Allah korusun bır sorun varsa dogumdan sonra hemen mudahale edılsın dıe önemli bır ultrasyon

Kızlar ya bugün kabızlığım var biraz kendimi zorladım. Beyaz akıntı geldi beyaz akıntının içinde pembemsi bi kan vardı gibi yaşayan oldu mu 😶 şu zamana kadar kanama yaşamamıştım hiç

olayın çok dışındayım ama ben bile, ne geldiler kadının üstüne diye düşündüm. özellikle ilk gebeliği olan gebedaşlarıma söylüyorum. asla asla demeyin:) hiçbir konuda asla aaa ben bunu yapmazdım, yapmadım demeyin:) acısı çok fena çıkıyor:)
evine yıllarca tv bile almamış ben. şimdi çocuğum tv izlesin diye zoraki oturtuyorum :)
Hay yasa arkadasim yaa... sanarsin adam öldürdüm vallahii yok arkdsndan tiksinenler yok gorusmeyenler yok tup bebek ornegi verenler ... yahu var ise bir önerin söyle yok ise insallah brakirsin de gec 😊 sanarsin ben kotu anneyim Herkes iyi anne.😇

Kızlar ben sigara hiç kullanmıyorum zaten ama başlarda kahveden tiksinmistim ne güzel ama şimdi içiyorum.Turk kahvesi nadir içiyorum ama sütlü kahve ve çay tüketiyorum.
Sizler nekadar tüketiyorsunuz çay kahveyi?Ben çok çok açık içiyorum ama günde 3-4 bardağı bulabiliyor.Bazen aileceksek daha fazla🙁
Canım ben ayda bir anca kahve içiyorum çok çok canım isterse. Yani öğrendiğimden beri 3-4 fincan ićmişimdir. Çay da anca 7-8 bardak ićmişimdir toplamda ama ben çalışıyorum ve iş yerinde çaysız kahvesiz çok zor oluyor gerçekten ama bikac ay dayanacağım yapacak bişey yok.

Kızlarrr benim bu ara iştahım öyle bir açıldı kı napıcammm ben yaaa😅 doymuyorumm sanki sürekli bir yeme isteğim varrr çok üzülüyorummm😓

Kızlarrr benim bu ara iştahım öyle bir açıldı kı napıcammm ben yaaa😅 doymuyorumm sanki sürekli bir yeme isteğim varrr çok üzülüyorummm😓
😁 bende oyleyim ama sabah kalkınca yiyemiyorum ama oğlenden sonra canim yemek istiyor ama yemek yediysem yogurt yiyorum fln gece bir de 11/12 arası acikiyorum o zamanda yogurt yiyorum normal bebiş buyoyor cnm 🥰 al kilolari şimdi dogrunca giderler

Biz Demir veya iki isime karar verirsek Demir Han koymayı düsünüyoruz 💙
Ben de Demir, Demir Han, Demir Alp isimlerini çok begeniyorum .. Grupta birkac kez daha bu isimler döndü, hepimiz mi ayni isimleri beğendik 😁😁👍💙 ama benim esim bu isimleri beğenmedi, olmaz dedi, halbuki onun adıyla da çok uyumluydu🙄😒

Ayrıntılı ultrasonu herkes yaptırıyor zaten. Yani kromozomal bozukluklardan ziyade organları düzgün gelişiyor mu takip etmek ve sıkıntı görülürse erken müdahale edebilmek için. Ama dediğiniz 20. haftadan önce bir detaylı ultrason ise onu bilmiyorum. Doktor bu sonuçlar için riskli dedi mi peki?
Yok yok 20-24. Haftalarda yapılan ayrıntılı usg için randevu aldık ☺️ Hayır doktor riskli demedi, sadece içinizde bi şüphe kalırsa nifty testini söyledi. Ama onu yaptırmak istemedim. Direkt ayrıntılıya girmek istedim.

Kızlar merhaba simdiye kadar idrara sık çıkma ve kasık ağrısı fazla yaşamamıştım ama bugün sık idrara cikiyorum ve kasığımda agri oluyor ayaktayken. Yanma falan yok idrarimi yaparken ama bilemedim normal mi bu haftada acaba? Rahim buyudugu icin mi enfeksiyon mu ya da baska kotu bisey mi diye korktum.

Kızlar merhaba.. böbrek ağrısı çeken oluyor mu?
Arada küçük sancılar oluyor
Maalesef gün içinde suyu biraz az içsem falan hemen başlıyor inceden inceden. 12. haftada falan idrarda kan çıkmıştı o zaman doktorum şu anda yapılacak bi şey yok dedi, doğumdan sonra tedavisine bakacağız demişti. her kontrolde takibi yapılıyor. tabi benim tüp bebek onca iğne ilaç bi şekilde yan etkisi olacaktı zaten. 2 litrenin altında su içmemeye çalışıyorum. tatlıdan ve paketli gıdalardan uzak duruyorum. başka tavsiyeleri olanlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Kızlar merhaba simdiye kadar idrara sık çıkma ve kasık ağrısı fazla yaşamamıştım ama bugün sık idrara cikiyorum ve kasığımda agri oluyor ayaktayken. Yanma falan yok idrarimi yaparken ama bilemedim normal mi bu haftada acaba? Rahim buyudugu icin mi enfeksiyon mu ya da baska kotu bisey mi diye korktum.
İdrarın geldiğinde tutuyorsan o da kasık sancısı yapıyor.

Bende çok sık idrara cıkıyorum, eskiye göre su içtikten kısa süre sonra hemen bi baskı hissediyorum kasıkta sancı. İdrar tahlili temiz çıkmıştı sanırım normaldir bebek büyümesi ile olan bi durumdur belki diye düşünüyorum

İdrara sık çıkma bende de oluyor suyu çok ictigimde özellikle ama kasık ağrısı değilde orda bı doluluk hissi oluyor sanki, hiç beklemeden yapmak gerekiyor. Bazen sıkışık gidiyorum azıcık yapıyorum anlamadım. Bir de bu ara çamaşırım ıslanıyor bir kaç damla su gibi ve bazen kokusuz beyaz sarı gibi akıntı oluyor normal mi bende bilmiyorum sanki idrar kaçırmış gibi Dr a bı daha ki gittiğimde soracağım. Kasık ağrısı rahim büyüdüğü için de olabilir tabi.

Kızlar 17 haftam bitti iştah hiç yok ya hiç bişey canım istemiyor ağzımda kötü tat olunca ne yesem güzel gelmiyor zaten. Dr tartısina göre 60 ile başladım şuan 57,5 kiloyum napicagimi şaşırdım. 3 saatte bir midem kaziniyor ama sırf yatıştırmak için biseyler yemeğe çalışıyorum bu iştah ne zaman acilcak ya 😥

İdrarın geldiğinde tutuyorsan o da kasık sancısı yapıyor.

Bende çok sık idrara cıkıyorum, eskiye göre su içtikten kısa süre sonra hemen bi baskı hissediyorum kasıkta sancı. İdrar tahlili temiz çıkmıştı sanırım normaldir bebek büyümesi ile olan bi durumdur belki diye düşünüyorum

İdrara sık çıkma bende de oluyor suyu çok ictigimde özellikle ama kasık ağrısı değilde orda bı doluluk hissi oluyor sanki, hiç beklemeden yapmak gerekiyor. Bazen sıkışık gidiyorum azıcık yapıyorum anlamadım. Bir de bu ara çamaşırım ıslanıyor bir kaç damla su gibi ve bazen kokusuz beyaz sarı gibi akıntı oluyor normal mi bende bilmiyorum sanki idrar kaçırmış gibi Dr a bı daha ki gittiğimde soracağım. Kasık ağrısı rahim büyüdüğü için de olabilir tabi.
Tesekkur ederim kızlar rahatladim biraz evet suyu fazla iciyorum doluluk hissediyorum sanki su dolu bi torba tasiyomusum gibi iceride o baskı yapiyo agri saniyorum. Degisik bisey. Pazartesi ancak icim rahatlar kontrolde soracagim 😊

Bende 2 haftadır ıslanıyorum cnm şefaf kokusuz gunde 2defa çamaşır değiştiriyorum baya islaklık oluyor bebeğin suyu mu diye korkmuştum andun detailidaydim suyuna baktirdim hersey normal vajinal olabilir dedi altan bakmadi ayın 18 de kendi doktorumdayım söyleyeceğim bende ama idrara çikma normal nekadar fazla su içerseniz okadar fazla çikarsınız bende her 20/30 dk çıkıyorum

X