2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar ben multivitamin olarak ocean mummy kullanıyorum ilk aydan beri ama artık kokusundan tiksindim yutamıyorum😬 Sizler neler kullanıyorsunuz multivitamin, değiştirmek istiyorum biraz.
Ben duos vit kullaniyorum multivitamin olarak balik yagi biraz rahatsiz ediyor ama alisiyosun.sirf balik yagi katkisi icin tercih ediyorum.

aynen biz oyle yapak 😁 yurt disinda evlenene kadar hep ikea mobilyasi kullandim cok cok kaliteli ve modelleri guzel dolap ici istedigin sekilde raf vs vs ekleyebilirsin , ikea cok iyi bence
Ya arkadaşım da öyle aldı ama cesaret edemiyorum. Yine 3-3.5 a mal olacak dolap. Birde tutup kırılma vs olursa verdiğm paraya acırım🥺 ama o iç düzenleme olayı zaten müthiş ya tasarımda çok hoş Biliyom 🤩

Ya benimde deli gibi göğüslerim kaşınıyor karnımda hiç kaşınma yok ve göğüslerim sanırım çatladı altları kızarık damarlar görünüyor gibi ama kirmizi kirmizi ☹️
Bol bol bebe yağıyla nemlendir bende niveanin vardı eskiden kalan ona devam ediyorum bide dalinin vardı.
Canim memede kasinti yok benim alt gobek sag ve sol tarafinda oluyor sanirim buyuyor diye ama sukur goguste yok ki olmadin da zati desteksiz 90 giyiyom🙄🤤🤤🤤

Arkadaslar merhaba bugun doktoruma sordum karnimda kasinti oluyor cok hafif diye...o da bebek yagi kullan dedi ama bi marka ismi vermedi kullanan varmi? Var ise ne marka.kullaniyirsunuz ve memnunmusunuz?
Selam, ben Mustela'nin catlak kremini ve yagini kullaniyorum. Yagi goguslere ve karin bolgesine, kremi sadece karin bolgesine surersin diye tavsiye etmisti eczaci. Ben kalca bolgesi vs her yerime suruyorum. Bi arkadasim daha onceden bunu kullanmis memnun kalmis, ben de suan icin memnunum tavsiye ederim.

Canim memede kasinti yok benim alt gobek sag ve sol tarafinda oluyor sanirim buyuyor diye ama sukur goguste yok ki olmadin da zati desteksiz 90 giyiyom🙄🤤🤤🤤
Valla benim yolda sokakta deli gibi kaşiyasim geliyor elim oraya gidiyor ve evet çok büyüdü ondan zaten 😬😁kilo kontrolünü iyi sagladigim için şuan karnım kaşınmiyor muhtemelen🤭

Bende öyle düşünüyorum. Benimde evim 2+1ider oda l koltuk ve kitaplık var oraya Bebek eşyaları için dolap almam şart ama Ikea mı başka yer mi bilmiyorum. Ikea dolapları sağlam değil gibime geliyor 😳hiç Ikea kullanmadım ama alacağım dolabı da sağlam alayım istiyorum.1 kez alayım tam alayım😅 beşik bende erteledim ya. Anne yanı kafi. Boyutu küçülünce diğer odaya mecbur geçiş yapacağız😅
İkeanın ürünleri iyidir canım kendime de bebeğe de gardırop alacağım oradan başka ürünlerini kullandım ve ne aldıysam memnun kaldım☺️

Ya arkadaşım da öyle aldı ama cesaret edemiyorum. Yine 3-3.5 a mal olacak dolap. Birde tutup kırılma vs olursa verdiğm paraya acırım🥺 ama o iç düzenleme olayı zaten müthiş ya tasarımda çok hoş Biliyom 🤩
cok guzel ve baya bi cesit var 1 / 2 arasi bir suru dolap var . ben kesin ikeadan alirim herhalde diger yerler daha pahali geliyo bana ve hic begenmiyorum

Valla benim yolda sokakta deli gibi kaşiyasim geliyor elim oraya gidiyor ve evet çok büyüdü ondan zaten 😬😁kilo kontrolünü iyi sagladigim için şuan karnım kaşınmiyor muhtemelen🤭
Al benden de o kadar karın bölgesinde hiçbir şey yok ama göğüsler fena hatır hutur kaşıyasım var😅 zaten normalde de 95 bedenim kendime uygun sütyen bulamayacağım hamileliğin sonunda🤣🤣

Al benden de o kadar karın bölgesinde hiçbir şey yok ama göğüsler fena hatır hutur kaşıyasım var😅 zaten normalde de 95 bedenim kendime uygun sütyen bulamayacağım hamileliğin sonunda🤣🤣
Benim Allah'tan çok büyük değildi orta karar🤭🤭ama şimdi dışardan bile farkediliyor büyüdüğü Allah yardimcimiz olsun:)))

Evet dediğiniz gibi biraz ağır, ama şık ve kaliteli duruyor. Peki bebeginiz kac aylıkken kullanmaya basladiniz, yani rahat oluyor mu 2-3 aylık için de. Hiç tecrübem yok🥰
Biz kış bebeği olunca biraz geç çıktık dışarı 5-6 aylık falan olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Ama dediğim gibi kademeli zaten kullanılır diye düşünüyorum. Zaten içine siz minder gibi bir şey yaparsınız. Rahat olur.

Kızlar ben multivitamin olarak ocean mummy kullanıyorum ilk aydan beri ama artık kokusundan tiksindim yutamıyorum😬 Sizler neler kullanıyorsunuz multivitamin, değiştirmek istiyorum biraz.
Balığı canlı yutsam o kadar kokmazdı herhalde ben de merak ediyorum içerik olarak aynı multivitamin varsa değişmek istiyorum

Kaç kilo aldınız ve nasıl kontrolu sagladınız 😂 kac kiloydunuz baslangıcta acaba 😅
Aslında ben çok zayıf hamile kalmadım ama boydan dolayı kilomu çok gostermiyodum yani 64 le hamile kaldım 66 oldum.Hatta iş yerinde hala bilmeyenler var yeni öğrenen gebeliğimi.. duyunca bide yaklaşık 5aylik olucak 1-2 haftaya diyince şaşırıyorlar eminmisin sen hamile olduğuna diyorlar nerende o fln.
Ama bir 700 Gr daha aldım sanırım.Zaten ilk aylar bebek ufacık olduğundan normalde fazla kilo alınması lazımmış.Ama bazılarının iştahı çok açılıyor hormonlardan bende durumlar normaldi.

Ben 2019da tetanoz aşısı oldum, kaç yılda bir yapılıyor? 5 yıl diye biliyordum ben koruma süresini.
koruma sürelerini tam bilmiyorum ama benim 5. doz doğum sonrasına yapılacak ve sanırım 10 yıl boyunca koruma saglıyor. Ben böyle biliyorum yanlışta olabilir Ve benim aşıları 2016 da 2 doz hamile olduğum için 2017 daha önce 2 doz olduğu için 1 doz vuruldu ve bu hamileliğimde tek doz vuruldu ebe doğum sonrası 5.dozu vurduğunda tam korumalı olacagını söyledi

X