Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.736
20.760
Kızlar dün devlet hastanesine gittim üçlü test için 16+4 çıktım iki gün öndeydi neyse doktor yanındaki iki asistanına maşallah çok güzel gösterdi bebeğin her yerini bilgisayarı onlara çevirdi bana değil onlara anlattı ben sadece cinsiyet dedim dememle lafı ağzıma tıktı ben cinsiyete bakmıyorum diye baya bi azarladı moralim bozuk çıktım neyseki sağlığı iyi dedim çok şükür . Bugün özele gittim cinsiyet için hem çok ilgilendiler hemde eşim ilk defa gördü😍 benimde bir oğlum olacak inşallah Allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin ❤️ Kan ilacı kullanan varmı bu ara da benim bir tık kan değerim düşmüş maltofer flakon verdi sabah akşam içicem şurup şeklinde ...

Hayırli olsun oğluşun. Ben 12.haftadan beri kan hapı +ocean mumyy+devit damla kullaniyorum. 10 gün öncede magnezyum hapina basladik .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
286
339
Hayırli olsun oğluşun. Ben 12.haftadan beri kan hapı +ocean mumyy+devit damla kullaniyorum. 10 gün öncede magnezyum hapina basladik .
Teşekkür ederim ☺️ Bana ısrarla ilaç vermedi doktor bende ocean mummy+vinelac kullanıyorum ama benim kanım zaten bildim bileli düşüktü Demir eksikliğine bağlı anemi vardı ama ne hikmetse ısrarla yazmadılar bu gün tekrar kan alınıp bakılıp yazıldı sadece kan ilacı belimde ağrıyor aslında ara ara ama magnezyum başlamadılar 🤔

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

bhrbhr42

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2020
68
116
Merhaba güzel anneler bugün.14+2 olduk biraz önce doktordan çıktık çok şükür herşey yolunda kıpır kıpirmis ama sırtını poposunu dönmüş bir türlü göremedik yüzünü.doktor ugrasti orda bir cikinti gördü %99erkek degismez büyük ihtimal ama yinede.alisveris yapmayın acele etmeyin dedi.%99 un değişme ihtimali olurmu kızlar bide ben devlete gidiyorum ama eşimde görsün istedim özele gittik kalp sesini ilk defa duydu eşim o kadar duygulandı ki rabbim her kadına erkeğe yaşatsın bu duyguyu😀😀

Eklentiler

• IMG-20210216-WA0001.jpg
    IMG-20210216-WA0001.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 47

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 101 gün kaldı.

Önümüzdeki dört gün içinde bebeğinizin görsel ve işitsel sistemleri için beyin dalga aktiviteleri başlayacaktır. Bebeğinizin doğumundan sonra, girdileri beyni tarafından yorumlamasına yardımcı olacak duyu sistemi bağlantılarıda bu evrede gelişiyor. Beyin dalgalarının varlığı her ne kadar bebeğinizin gözünün bir ışık kaynağı ile karşılaştığını veya bebeğinizin kulağının bir ses yakaladığını göstersede bunları anlaması mümkün değildir. Bebeğinizin akciğerlerinde hava kesecikleri gelişimine devam ediyor. Sürfaktan üretemi devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

glerknglerkn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2015
778
560
Merhaba, sohbetinizden bagimsiz bir sey sormak istiyordum. Ana sayfada konuyu görünce aktif uyeler var herhalde dedim. Hemen girip yazmak istedim. Ben bu ay catlama gunlerimi degerlendirdim. Yerlesme kanamasina daha cok var. Ama bende lekelenmeler başladı. Daha yerlesmeden, döllenme bölünmeler oluyorken de kanama oldu mu sizde? Yanitlarsaniz cok sevinirim.
Reglinize kaç gün var herkeste farklı olabiliyor yerleşme kanaması olmayan da olan da çok var ne renk geliyor bide

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Aharven

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2019
1.332
1.282
31
Arkadaslar merhaba 12.haftamdayim ben genelde uzaniyorum ama az da olsa ayakta bir is yapsam seffaf ve peceteye gelen bir akintim oluyor kokusuz tabiki...bu normalmidir?basina bezer bir durum gelen var mi?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 23. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 119 gün kaldı.

Seks hayatınız etkilenebilir. Baba bebeğinize veya size zarar verme korkusuna kapılabilir. Hamilelik boyunca daha fazla seks arzusu veya cinsel dürtü düşüklüğü yaşayabilirsiniz. Seks, sevgi dolu bir ilişkinin parçası olduğundan dolayı hamilelik sırasında seks teşvik edilmelidir. Tabiki komplikasyonlar, vajinal kanama ve sıvı kayıpları gibi durumlarda, ayrıca ikiz veya çoğul gebelik durumlarında seksden kaçınmalısınız.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 550 gr. - Yaklaşık boyu : 27.8 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
707
952
30
Arkadaslar merhaba 12.haftamdayim ben genelde uzaniyorum ama az da olsa ayakta bir is yapsam seffaf ve peceteye gelen bir akintim oluyor kokusuz tabiki...bu normalmidir?basina bezer bir durum gelen var mi?
Kan ve koyu kahve olmadigi sürece zarari yok oluyor hamilelikde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
707
952
30
Merhaba güzel anneler bugün.14+2 olduk biraz önce doktordan çıktık çok şükür herşey yolunda kıpır kıpirmis ama sırtını poposunu dönmüş bir türlü göremedik yüzünü.doktor ugrasti orda bir cikinti gördü %99erkek degismez büyük ihtimal ama yinede.alisveris yapmayın acele etmeyin dedi.%99 un değişme ihtimali olurmu kızlar bide ben devlete gidiyorum ama eşimde görsün istedim özele gittik kalp sesini ilk defa duydu eşim o kadar duygulandı ki rabbim her kadına erkeğe yaşatsın bu duyguyu😀😀
Sirtini dönmusse ve alisveris yapma diyorsa neden yuzde 99 derki🙄 gercekden bazi doktorlari anlamis degilim hep süphede birakiyorlar emin olmadan söylemeseler keske🤭 ama yuzde 99 demisse biseyler görmüsdür kesin

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.736
20.760
Teşekkür ederim ☺️ Bana ısrarla ilaç vermedi doktor bende ocean mummy+vinelac kullanıyorum ama benim kanım zaten bildim bileli düşüktü Demir eksikliğine bağlı anemi vardı ama ne hikmetse ısrarla yazmadılar bu gün tekrar kan alınıp bakılıp yazıldı sadece kan ilacı belimde ağrıyor aslında ara ara ama magnezyum başlamadılar 🤔

Benimde doktorum magnezyum yazmamisti. Ama kasilmalarin kramlarim oluyordu sonra yazdi . Kullanmaya başlayalı rahat ettim.

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
286
339
Benimde doktorum magnezyum yazmamisti. Ama kasilmalarin kramlarim oluyordu sonra yazdi . Kullanmaya başlayalı rahat ettim.
Valla benim doktor o kadar vurdum duymazki ikidir idrar testi aldı baktı enfeksiyon var akıntıda var dememe rağmen hiç bir ilaç vermedi ne krem ne bişey aile hekimim monurol yazdı onu kullandım sadece benim doktordan yana şansım yok inşallah ilerleyen zamanlarda iyi bi doktor çıkar karşıma . Seninle haftalarımız aynı sanırım ben 1 nisana detaylı randevusu aldım şimdiden sen aldın mı 22+ 5 falan olucam inşallah o günlere sağ salim gelebilirsek ☺️

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
685
844
29
Oğluşun hayırlı olsun canım ☺️ Ben de hep erkek hissediyordum ama kızım olacak o yüzden kesinlikle anneler de yanılabiliyor😅
Çoook teşekkür ederim kesinlikle yanılmak mümkün 😁😁Senin de kızçen hayırlı olsun canım sağlıkla gelsin inşallah 💗

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
685
844
29

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
987
279
Kızlar dün devlet hastanesine gittim üçlü test için 16+4 çıktım iki gün öndeydi neyse doktor yanındaki iki asistanına maşallah çok güzel gösterdi bebeğin her yerini bilgisayarı onlara çevirdi bana değil onlara anlattı ben sadece cinsiyet dedim dememle lafı ağzıma tıktı ben cinsiyete bakmıyorum diye baya bi azarladı moralim bozuk çıktım neyseki sağlığı iyi dedim çok şükür . Bugün özele gittim cinsiyet için hem çok ilgilendiler hemde eşim ilk defa gördü😍 benimde bir oğlum olacak inşallah Allahım sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin ❤️ Kan ilacı kullanan varmı bu ara da benim bir tık kan değerim düşmüş maltofer flakon verdi sabah akşam içicem şurup şeklinde ...
Ben de demir ilacı ve d vitamini alıyorum. Multivitamin de verdi ama hepsi ağır gelir diye ona henüz başlamadım. Bu arada ben 12.haftam dolduğunda gitmiştim 5 hafta sonraya çağırdı iyice büyür cinsiyeti de daha net görürüz dedi. Sizler ne kadar sürede gidiyorsunuz,özellikle bnm gibi yurtdışında yaşayanları merak ediyorum.

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
707
952
30
Ben de demir ilacı ve d vitamini alıyorum. Multivitamin de verdi ama hepsi ağır gelir diye ona henüz başlamadım. Bu arada ben 12.haftam dolduğunda gitmiştim 5 hafta sonraya çağırdı iyice büyür cinsiyeti de daha net görürüz dedi. Sizler ne kadar sürede gidiyorsunuz,özellikle bnm gibi yurtdışında yaşayanları merak ediyorum.
Bende yurtdisinda yasiyorum canim 11. haftamda bakmisdi ultrasyonda, simdi 20. haftamda bakicaklar detayli ultrasyon icin.. aralardada ebe bakiyor kiloma tansiyonuma idrar testi bebegin kalp atisina falan okadar. Ultrasyon yurtdisinda fazla bakmiyorlar keske trdeki gibi olsa

hic hata yapmayan kiz

Öyle bir geçsin zaman ki..
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
265
332
Kızlar , sucuk tüketiyor musunuz? Pişmiş sosis filan ? Hamileyken İyi değil biliyorum ama canım çekiyor bugün

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 111 gün kaldı.

Vücudun en kısa ve ince damarları (kılcal damarlar) bebeğinizin derisinin altında gelişmeye başlıyor. Kan bu kılcal damarlara doldukça bebeğinizin cildi kırmızı yada pembemsi bir görüntü alır. Artık hamilelik sizin için yeni bir durumdan ziyade bir hayat biçimi oldu. Eğer hala mide bulantısı yaşıyorsanız iki saatte bir aperatif bişeyler yemeniz daha iyi hissetmenizi sağlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sonbahar12345

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2020
707
952
30
Senin söylememismiydi canim 12. haftanda benim doktorum kesinlikle tahminde bile bulunmuyor 20. haftadan önce okadar merak ediyorum ama degisenleri görünce kendimi frenliyorum gec olsun güc olmasin