2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
aynen 😁 su son 10 gundur bayaaa bir hareketlendi benimkiler ozellikle yemekten sorna cosuyorlar . onlarda yeme konusundan bana cekixek herhalde . seninkiler nasil . Benim mige yanmam tekrar basladi bu aralar
Benimkiler kontrole gittiğimizde duruyorlar sadece onun dışında beş dakika bi duralım dinlenelim demiyorlar. Bi de nöbetleşe oynuyorlar biri duruyor diğeri başlıyor. Hele bu saatlerde hareketleri daha sert oluyor tam uykuya dalcam sağdan bi yumruk soldan bi tekme. Doğumdan sonra muhtemelen bu saatlerde aktif olacaklar napıcaz bölmem

Selamlar herkese... ben dünden beri baya kötüyüm hanımlar aşırı bir bel ağrım vardı doğum sancısımı diye korkmadım değil . Duşa girdim geçti. Sabah uyandığımda aşırı derecede böbrek ağrım vardı dayanamadım resmen hemen doktora gittim. Önce ultrasonla bebeğe bakıldı çok şükür iyi. Sonrasında ürüner usg ye gönderdiler böbreklerime bakıldı ordada ve iki böbreğimdede genişleme var . Bebek böbreklere baskı yapıyormuş biri 7mm biri 10 mm hafif ama nasıl ağrısı var anlatamam ve tabi günlerdir konuşulan idrar yolu enfeksiyonu da çıktı. İki adet antibiyotik verdi 3 gün sonra gidicem tekrar geçmemiş ise yatışım yapılcak hastanede tedavi edilicem. Antibiyotikleri aldım 1 saate ağrı kesildi çok şükür daha rahatım. Bol bol su için ihmal etmeyin ve sakın idrarınızı tutmayın geldiği an yapın bu haftalar çok tehlikeliymiş. Allah korusun...
Geçmiş olsun canım, hastaneye yatmaya gerek kalmadan geçer inşallah 🙏

S Sarisinmelekk nasıl oldun canım her sey yolundadır inşallah?
Şükür allaha doğum sancılarım geçti şimdi kabızlık sancıları başladı 🤦‍♀️ Dün bügün wc çıkamıyorum hastaneye girince hep böyle oluyor malesef. İnşAllah yarın bakarlar açıklık kapanmış mı diye . Erik komposto içtim bol bol sabah ta wc gönderirse herhalde baya bi rahatlamış olacağım. inşAllah yarın güzel haber veririm ❤️

Benimkiler kontrole gittiğimizde duruyorlar sadece onun dışında beş dakika bi duralım dinlenelim demiyorlar. Bi de nöbetleşe oynuyorlar biri duruyor diğeri başlıyor. Hele bu saatlerde hareketleri daha sert oluyor tam uykuya dalcam sağdan bi yumruk soldan bi tekme. Doğumdan sonra muhtemelen bu saatlerde aktif olacaklar napıcaz bölmem
😁😁 benimkiler ayni anda hareketleniyo . bi yukarda bisi asagida yada sagli sollu surekli icerde geziyorlar 😁 dorduz varmis gibi hissediyorum bazen her yerden bir darbe geliyo . Isim dusundunmu peki

Cd vermedi ama rapor verdi canım, tüm ölçümler mevcut. Şurası kalbi şurası midesi şurası bacağı beyni şu bu diye gösterdi. Belki testlerim vs riskli çıkmadığı için, herhangi bir sıkıntım da olmadığı için erken bitirmiştir bilemiyorum. Normalde biz de uzun bakiyorduk ama corona yüzünden kısa kesiyoruz dedi şüpheli bir durum görmediğimizde. Raporda her şey normal diyor amniyon sıvısından tut, diğer farklı bilmedigim ölcümlere kadar valla bişey yoktur diye umuyorum ne bileyim.🤷🏼‍♀️
Gunaydın kızlar ben de detaylı ultrasonu dün oldum elime CD ve raporda verdi her şey yolunda çok şükür sadece plesenta biraz aşağıdaymış ilerleyen haftalarda yukarı çıkar dedi.Hamur işinden ve muz gibi meyvelerden tatlılardan uzak dur dedi.Protein ve sebze ağırlıklı beslenmelısın dedi 20 dakika sürdü.

Kızlar bir de detaylıda doktora covid aşısını sordum mutlaka ol dedi bulursan biontek ol dedi birde .Aşı sıram geldi ama hala kararsızım sanırım olmayacağım.ayın 19 unda tetanos 1.doz olacam doktor onu ertele covid aşısı ol dedi hatta

Kızlar bir de detaylıda doktora covid aşısını sordum mutlaka ol dedi bulursan biontek ol dedi birde .Aşı sıram geldi ama hala kararsızım sanırım olmayacağım.ayın 19 unda tetanos 1.doz olacam doktor onu ertele covid aşısı ol dedi hatta
Hamilelere covid aşısı yapılıyomuymuşki🤔

😁😁 benimkiler ayni anda hareketleniyo . bi yukarda bisi asagida yada sagli sollu surekli icerde geziyorlar 😁 dorduz varmis gibi hissediyorum bazen her yerden bir darbe geliyo . Isim dusundunmu peki
Bişe merak ettim bebekler ikiz glaiba normal yollamı oldu 😀çifte mucize bana ikiz bebekler çok ilginç geliyo ailemde falan hiç görmedim

Günaydın bebeğin iyi olsun inşallah hep bütün sıkıntıların gelip geçsin Allah hepimizin yardımcısı olsun
Amin inşallah canım allah hepimizi korusun yavrularımızı sağa salım kucağımıza alalım. Her şeyden korkmaya başladım artık 27 haftayı atlatsak rahatlayacağım 🤲🙏

Hic bilmiyorum ya hic sormadimda siz ac yapiliyor diyince benim doktor neden tok gel dedi acaba 🤔 acaba tokken daha yuksek cikar diyemi bilemedimki🤔 turkiye ve almanyada belki farklidir en iyisi sorup emin olayim
Canım bana da şimdi yapıyorlar ama bana da yeme içme dedi 300 ml bir sıvı içirdi 1 sat sonra gelecekmiş dedi

Benim.nefes darligi degil de surekli hapsiriyorum 2 haftadir...disari da cikmiyorum ama sinuslerim dolu gibi hissediyorum mevsimsel.mi onu da bilmiyom🤣hapsirirken bebege bosey olacak korkusu var hep
Evet hapşirma da var bende arka arkaya 10-15 defa hapsiriyorum baslayinca. Zaten alerjik bünye bir de hamilelikten daha da artiyormuş. Hapsirmaktan bisey olmaz ama korkma sadece iceride biraz sallanır uykusu gelir 😂

Aşı sıranız geldiyse riskli grupta mısınız yani bir rahatsizliginiz mi var? Normalde hamilelere covid aşısı önermiyorlar cünkü cok arastirdim ama riskli gruptaysanız olmanız gerekiyordur belki.

X