2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
10.hafta gibi başladı ve çok uzun sürdü 3 paket fitil kullandım ilk kullandığım hiç fayda etmedi sonra değiştirdim ilacı. Yeni ilacın tekli 500mg olanını kullandım tam geçiyor derken bitmedi az daha kaldı kaşıntı artınca 6lısını kullandım çok şükür kaşıntı geçti akıntı da azaldı ama ödüm kopuyor sirkeli suya oturma sirkeyle silme çamaşır ütüleme ne varsa yapmaya çalışıyorum
Peki akintinin rengi ne canim benimki boyle acik bir sari enfeksiyonda gorulmuyor kasintim yine ara ara oluyor ama cildrtcak derecede degil. Bide iliski sirasinda cok daha fazla oluyor esimden utaniyorum...

Canim erken dogum riskini nasil anliyor doktorlar?
Bu zamana kadar 3 kez kanamam oldu ilkinde kanı gördüm ben ama diğer ikisinde içeride olmuş plesantada dışarı gelmedi ama çok ağrım oldu doğum oluyormuş gbi sancılandım ultrasonda kanama alanı göründü ozaman dan beri progestan kullanıyorum

Kızlar merhaba sizlere bişey danışmak istiyorum kabızlıkla basım dertte zaten önceden de bağırsaklarım yavaştı şimdi temelli mahvoldu doktorum magnesine diye kireç gibi bir toz verdi ama ben kullanmak istemiyorum açıkçası bol su içiyorum keramet suda değilmiş 🤦🤦 sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var probiyotik mi alsam diyorum yoksa tahilli ekmeklerden mi gece zeytinyağı içtim bana mısın demedi
Ben de geceleri yulaf süt, gündüzleri litrelerce su, bitki vs. hiçbir şey işe yaramadı aylardır. Doktora da söyledim ne yapsam olmuyor diye. Şurup verdi, demir ilacından oluyo dedi bana.
Bu arada rahim ağzı uzunluğu 31 mm çıktı ayrıntılıda, normal mi?

Son düzenleme:
Allah korusun kimse olmasin olan da hemen iyilessin....yani korkularinizin alasini yasiyirum resmen 5 yil.sonunda ilk defa kalp atisi alio bu aya kadar gelince ayri korku ,ayri evham.yapiyorum elimde olmadan...normalde olsa bu kadar takmam hani bisey yoksa yoktur her 10 gunde idrar vermem ama soz konusu bebeklerimiz.olunca sanirim adrenalin stres hatsafhaya cikiyor....sizin de yanma hissi mi oluyor peki?yoksa akinti felan oluyor mu kokulu....yani acaba tamamen hormonal mk veya dediginiz gibi usutuyormuyuz...malum mevsimler sasti bi yarim kollayim evde bi uzun kol🤔
Ben de malesef ilk bebeğimi kaybettim. Şimdi her şey bi anda moralimi bozuyor, yine aynı şeyleri yaşayacakmışım gibi geliyor. Bende sarımsı, kıvamlı bir akıntı var ama koku kaşıntı olmadı hiç. Doktora sordum normal dedi akıntı şekline. idrarda yanma oluyor benim de. Bazen zor idrara çıkıyorum, karnımın alt kısmında kasıklarımda genel bir ağrı oluyo idrar yolları enfeksiyonu gibi. Ama kaç kere test yaptırdım bi şey çıkmadı. Bi de kalçalarımda bacaklarımda üşüme hissi oluyor çok. Bu yüzden ben de son bir iki seferdir gitmedim doktora. Bugün de hafif yanma vardı hatta, şuan biraz daha hafif. Sıcak tuttum kendimi bütün gün, kendi kendine geçiyor böyle böyle. Kontrollerimde de bir problem görünmüyor artık yapacak bir şey yok gibi, daha ne yapabilirim bilemiyorum :) Adet dönemime denk gelmiş olabilir bu arada, herhalde hamile olmasaydım geçtiğimiz hafta regl olmuş olurdum tahmini. Belki hormoneldir.

Son aylarda1 numara buyumustu Oncesinde ama kilo verdikce eskiye dondu.yani ayak kemiklerinde bir buyume olmaz.🤪
Keşke kemik büyüseydi de boyumuz uzasaydı hamilelikten sonra :halay:
Çok fazla spekülasyon var hamilelerle ilgili. Bana biri dedi ki, (yüksekten bir şey alıyordum) ayyyy çocuğun emziği çıkacak sakın! dedi.
Kendimi gülmemek için zor tuttum, sanırım kordonun çıkmasından bahsediyor. sanki elektrikli süpürge bu, kol bedenden uzaklaşınca fişten çıkıverecek hahahahah

Aynenn oyle hani yanma var ama degisik bir yanma vajinal mi idrarin ciktigi yermi ,yuzeysel mi icerden mi belli degil ama yanma hissi var ve dediginiz gibi vajinada aeada batma hissi🙄🙄kayafi yemezsek iyi...bi de bi kac arkadasin burda enfeksiyon yuzunden sikintili durum olunca ayri bir evham ve korku saldi beni🤲Rabbim.hicbirimizi yavrularimizdan etmesin...saglikla alalim kollarimiza.hepimiz insallah🙏🙏
Valla o bende hep oluyor enfeksiyonda çıkmıyor çok su içiyorum sanki şöyle anlatıyım hani. Alttan muayne oluyoruz dr prop sokuyorya sanki prop değilde iğne sokuyor öyle batmalarım oluyordu. Sonra anladım ki tek çözüm çift kat çorap ve ev ayakkabısı giymek. Uyurken bile çorap giyiyorum ilkkez 5 gündür sancım yok ben şok 🤣eğerki gerçekten. Enfeksiyon çıkmıyorsa bunu deneyin işe yarar

Valla o bende hep oluyor enfeksiyonda çıkmıyor çok su içiyorum sanki şöyle anlatıyım hani. Alttan muayne oluyoruz dr prop sokuyorya sanki prop değilde iğne sokuyor öyle batmalarım oluyordu. Sonra anladım ki tek çözüm çift kat çorap ve ev ayakkabısı giymek. Uyurken bile çorap giyiyorum ilkkez 5 gündür sancım yok ben şok 🤣eğerki gerçekten. Enfeksiyon çıkmıyorsa bunu deneyin işe yarar
Corapla yatamam da kan dolasimi icin cok zararli diyorlar ama evet siki siki giyinecegim bunj deneyecegim...insallah benim de olmaz yanma ve batmalarim🤲🤲

Arkadaslar erken daha biliyorum ama dogum ucretlerini hic sordunuz mu hastanelere...ben izmirde oturuyorum...medikal park ve medicana hastanelerine sormustum....medikal bana 8 bin tl dedi ..medicana da 12.800 tl...benim.bi de doktorum disardan gelecek ona da en az 5000 bin gider sanirim bir tofas parasi doguma gidicek🤣🤣🤣🤣

Corapla yatamam da kan dolasimi icin cok zararli diyorlar ama evet siki siki giyinecegim bunj deneyecegim...insallah benim de olmaz yanma ve batmalarim🤲🤲
Ya ben dedim artık o batma yanma olmasında yatıyım bi. Çorapla olmadı gitti hepsi büyükler biliyor gerçekten annem hrp diyordu inanmıyordum ev sıcak ne çorabı ne hırkası dedim giymedim dinle beni dedi dinledim hakkatten geçti

Ya ben dedim artık o batma yanma olmasında yatıyım bi. Çorapla olmadı gitti hepsi büyükler biliyor gerçekten annem hrp diyordu inanmıyordum ev sıcak ne çorabı ne hırkası dedim giymedim dinle beni dedi dinledim hakkatten geçti
Ben de sikica giyincem bu hafta tek cozum o kaldi gibi ..donumu gun asiri degsitiryom arada ev yapimi uzum sirkesi ve su karisimi ile de siliyorum oralari yok yani o yanma.hep var...gunde 2-2.5lt su iciyom ...dedigim gibi tek yapmadigim sikica giyinmek ..gece uzerimi cok acarim sikinti basar ...siz yazinca farkettim binde acamayacagim sekilde giyincem bakalim🤲

X