2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
evett , doguma buyume orasi evlenince yerlestim ama esime vize alamadik biturlu 🤦🏻‍♀️ dogum yapip geri gelicem gibi gorunuyor malesef . bide hamilelikden dolayi cok korkuyorum ucaga binmeyi inshallah sorun yasamam . cok saolasin 😘 inshallah hepimiz saglikla aliriz bebelerimizi kucaklarimiza .
Korkma uçaktan Allah’ın izniyle bir şey olmaz ben de doğuma Türkiye’ye geleceğim nasipse hem de 34.-35. haftamda😂

Merhaba kızlar bebeğim 17 haftalık bu hafta ayrıntılı ultrasona gittim kendi doktorum inceledi kalbinde parlak odak var dedi down sendromu ihtimali artıyor fetal dna testi yaptır dedi böyle bişey yaşayan varmı napmalıyım🥺
Canım bunu yaşayan çok kişi var hepsinin de sonuç olumlu oluyor sakın kafana takma, bir kac hafta bekle sonra tekrar baksın doktor. İkili testin temizse Down sendromu olduğunu sanmıyorum ben, gönlünü ferah tut.

Kızlar bugün şeket yüklemesi yaptırdım 75mg.
0.dakika 83
60.dakika 89
120 dakika 100

Ben bir şey anlamadım valla bu, sonuçlardan doktoruma da ulaşamadım daha sizce normal mi bana çok düşük geldi 😂

Kızlar 75 Gr lik şeker yükleme sonucum normal aralıkta ama henüz doktoruma göstermedim umarım bir sıkıntı çıkmaz.

Eklentiler

• IMG_20210428_173543.jpg
    IMG_20210428_173543.jpg
    41,8 KB · Görüntüleme: 120
Iyi geceler kizlarr 💕 bende 4 hafta sorna tekrar kizlarimi gormeye gittim . biri 680 diger 700 gram olmuslar 24+5 . sizlerinki kac gram . Bide herkez seker yuklemesi yapmis benim dontorum soylemedi hic . tansiyon yuksek dedi 13/8 , zhamilelikte nadir gorulen bir hastalik dedi yukselirse sorun olurmus . onun haricinde bebeklerin durumu , suyum plazentam vs hersey cok iyi yolunda dedi 🤷🏻‍♀️.

Allah şifa versin kalan sıkıntıları da atlatırsınız inşallah🙏🏻 Bağışıklığı daha da güçlendirmek gerekiyor demek ki hamilelikte

Bende bugün gittim 670 gr dedi haftası hemen hemen aynı 24+3 sizin birde ikiz gayet iyi bence maşallah🌸 şeker yüklemesi bana da istemedi dr. Ailede var mı dedi, yoktu, açlık tokluk bakalım dedi sadece

667 Gr olmuş 24+1 bugün.
Şeker yuklemesi yapmayacakti aslında muayene sonuclarima göre karar veriyormuş gelişimi güzel geride değil kilo sorunun yok,ailede şeker hastalığı yok bebeğinde hareketleri güzel suyunda iyi dedi.Ama benim bazı kan testlerinde şekerim yüksek çıkıyor hatta korkup 2 sene önce şeker yükleme testi yaptirdim şükür birşey çıkmadı.Bunu doktora belirttim riske atmayalım o zaman dedi 75 Gr lik yaptirdim 2 saat burdayim bekliyorum bakalım inşallah çıkmaz..
Bizde 25+2 33 cm 800gram olmuşuz benim bebe azcık kilolu olacak herhalde haftasın kilo uyumu 660gr diyor internette 😊çok güzel de bir 4D fotoğraf yakaladık bugün kızımı 🥰🐣

Elmalı güzel tavsiye ederim. Bugün çilekli varmış eczanede ama çok beğenmedim ben. Başka aroması var mı bilmiyorum. O kadar şekeri yüklenince açlık falan hissetmiyorsun. Ama yine de yanında biri olsun. Sabah olabildiği kadar erken git. Uzun sürüyor. Sabah 9 da gittim sonuçların çıkması doktora gösterme falan derken eve gelmem 15.30 falandı. Tabi benim gittiğim hastanede tahlil sonuçlarını 14.00 den önce vermiyorlar onun için çok uzadı.
15.30 a kadar ac mi kaldiniz🙄

Bizde 25+2 33 cm 800gram olmuşuz benim bebe azcık kilolu olacak herhalde haftasın kilo uyumu 660gr diyor internette 😊çok güzel de bir 4D fotoğraf yakaladık bugün kızımı 🥰🐣
Benimki poz vermiyor pek hep eliyle yüzünü kapatıyor resim alacakken😊bugün yine eller kıpır kıpırdı yine yüzüne getirdi doktora dedim doğarkende öyle doğacak diye korkuyorum diye 🤭oda bazı bebekler doğduktan sonrada aynisi oluyor hareketi bekliyor gibi bişey dedi😬😬

mashallah 🧿 benim kizlar foto isteyinxe doktor bana cokmu kolay dedi 🤦🏻‍♀️ herkezi cektiriyo bi benimki cekemedi nedense

Benimki poz vermiyor pek hep eliyle yüzünü kapatıyor resim alacakken😊bugün yine eller kıpır kıpırdı yine yüzüne getirdi doktora dedim doğarkende öyle doğacak diye korkuyorum diye 🤭oda bazı bebekler doğduktan sonrada aynisi oluyor hareketi bekliyor gibi bişey dedi😬😬
Bakın teyzelerimizz bizim yumudukta burda 😍

Eklentiler

• IMG_20210428_102751.jpg
    IMG_20210428_102751.jpg
    118,1 KB · Görüntüleme: 105
Kızlar benım gogus ucları sımdıden agrıyo yarık olustu ya ne yapsam bılmıyorum lansinoh krem aldım bir gundur kullanıyorum ama hala acı var deneyımı olan bana yardım etsın ya 🥺memelyn balmumu gogus kalkanı varmıs cok ıyı dıyorlar kullanan var mı

evett bir şekerli annede ben geldim. gelsin diyetler bakalım. bu arada açlık normal çıkmış zaten hep normal çıkıyordu. tokluk 1. saat 191 2. saat 150 bakalım 3 ay da böyle olsun.bebisler iyi olsun biz dayanırız.

Arkadaşlar doktorum şeker yükleme testine gerek duymadığını söyledi. Kilomdan ve ailemde şeker hastalığı olmadığından dolayı. Ama sanırım genel olarak herkes yaptırıyor . Doktora güveniyorum ama yaptırmayan da yok gibi . Benim gibi yaptırmayacak olan var mı acaba ?
Benimki de gerek görmüyor ca nım açlık kan şekerin iyiydi. Kahvaltını yaptıktan 2 saat sonrada tokluk kan şekeri ver dedi.

Kızlar bu arada bebeğinde böbrek kanalı genişliği olan var mı? Bizim detaylıda 4.7 idi. Dün doktoruma gittim her şeyi iyi dedi kilosu vs. Bugün başka bir doktora gittim 5.4 ölçtü. Bu sorunu olup da tekrar ölçtüren var mı

X