2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Yaa geçmiş olsun :KK43: sizi anlıyorum iki hafta önce bana da dikiş atıldı acil olarak.
Ayrı bir rahim ağzı yetmezliği grubu da var, orada başından geçen çok insan var. Çoğu olumlu sonuçlanmış. Şimdi hep dinlenip iyi beslenip kendinize iyi bakma vakti. Dikiş atılabilecek durumdaysa çok da geç olmamış demektir. Endişeli olmak normal, ben de endişeliyim hala ama çok stres olmadan geçirin günlerinizi.
Bundan sonrasını hastanede mi geçireceksiniz yoksa eve çıkmanıza izin verildi mi?
Siz kaç haftadaydınız tam durumunuz nasıldı açılma falan varmıydı henüz belli değil benimki inşallah hersey normal gider eve geçerim hastanede kalmak zorunda kalmam siz nasıl geçiriyorsunuz hep yatarakmı

Ay sizin yorumunuzu gorunce ben de rahatladim..doktorum da terdir dedi ama insan inanamiyor🤤illa kendimiz gibi birilerini bulunca rahatliycaz
Evet evet gercekten oyle, ben de birseyden endiselenince eşim sakinlestirmeye calisiyo ise yaramiyor, doktor ayni seyi soyleyince o ise yariyo ama😅 hamilelik psikolojisi iste, herkes farkli rahatlatiyo kendini😂
Benım bı kac sey harıc herseyı hazır cok şükür,, ama cok yordu benı herseyı tek tek yıkamak ütülemek.... ılla eksık bişeyler cıkar dıe sımdıden eldekılerı halledeyım dedım bu aylarda bıle zorlandıysam 8. Aydan sonrasını düşünemiyorum

Ben öğretmenim bana çıktı aşı ama kendi doktorum da aile hekimim de uygun görmedi yapılmasını yeterince örnek çalışma yok hamilelerle ilgili dedi etkileri bilinmiyormus

Ben de bir iki parça aldım sadece, ablamın kızları vardı onların küçüklerini verecek kalanları ona göre ayarlayıp 7aydan sonra hazırlayacağım çanta falan
O zaman ben de baslayayim alisverise ya😅 zaten simdiden evde temizlik yapmak bile zor geliyor haklisiniz☺️

Günaydın kızlar, ben hala yemek yiyemiyorum. Dün zorla bi yumurta pişirdim üstüne sarımsaklı yoğurt döktüm kokmasın diye çılbır deriz biz onu bile kusmamak için zor tuttum. Süt bile ağır geliyor hala sürekli ekmek zeytinyağı zeytin başka bişey yiyemiyorum ya da tatlı yiyeceğim. Peynir kokmazdı o bile kokmaya başladı iki gündür. Balıktır ettir hiç göremiyoru, dayanamıyorum kokularına siz nasıl yapıyorsunuz ☹

Kizlar iyi aksamlar birsey sorucam size☺️ Ben bebise henuz hicbir sey almadim, cinsiyetini ogrendigimizde aldigimiz 2tulum haric🥰 siz kiyafet alisverisini tamamladiniz mi, hastane cantasini falan ne zaman hazirlicaksiniz? Cok kilo almadan agirlasmadan yapin diyorlar da en cok ne zaman kilo aliniyor, ne zaman ütü yapmak falan zorlasir bilemiyorum. Siz ne planliyorsunuz, napmak lazim bilemiyorum😔
Ebebekten 2tane 10 lu çıkış 3 tane 5li çıkış 2 tane tulum takımı aldım kıyafet olarak bukadar. Ne gerekirse doğumdan sonra alırım artık.

Asi konusunda hala süphede olanlar varsa biraz daha düsünsün bence,, hala tam ne erkileri var billinmiyor,,, hamilelikde insan riske atmasa daha iyi,,tabi herkesin kendi karari

Eklentiler

• 972FFF34-A936-4BB5-BCB7-132351A03D9E.jpeg
    972FFF34-A936-4BB5-BCB7-132351A03D9E.jpeg
    122,7 KB · Görüntüleme: 41
2 gün önce eşim covid pozitif çıktı, ayrı odada kalıyordu ama dün gece kızımın ateşi çıktı..benim de boğazım yaniyor...napicam

Siz kaç haftadaydınız tam durumunuz nasıldı açılma falan varmıydı henüz belli değil benimki inşallah hersey normal gider eve geçerim hastanede kalmak zorunda kalmam siz nasıl geçiriyorsunuz hep yatarakmı
Ben 23. Haftamdaydım. Önceki haftada hafif kısalma gözlenmişti ama ilaçla çözüleceğini düşünmüştük. Bir 6 gün sonra kontrol oldu ve çok kısaldığını hemen o gün dikiş olması gerektiğini söyledi doktorum. Aynı gün operasyon yapıldı, hastanede 3 4 saat kadar kaldım geceyi evde geçirdim. Doktorun söylediğine göre açılma yeni başlamış tam vaktinde müdahale olmuş. Kaç cm açılma vardı diye sormadım artık. Doktorum epey memnundu uygulamadan.
Sonrasında da pek bir rahatsızlığım da olmadı aslında. Bana asla yataktan çıkma ya da sadece tuvalete git onun dışında yerinden kalkma denmedi. İstirahat et dinlen ağır iş anı hareket yapma dediler. Ama ben riske atmak istemediğimden hiç bir iş yapmıyorum. Sabah yataktan kalkıp koltuğa yatıyorum tüm günüm öyle geçiyor. Yemeğimi suyumu kucağıma getiriyorlar. Arada balkona çıkıp oturuyorum. Kendi işimizi yapıyorduk eşimle ortak, şimdi tamamen ona bıraktım. İş stresi sıkıntısı da olmasın diye. Ara ara muhtemelen normal olan rahatsızlıklar ( sanırım bebeğin hareketine bağlı olarak) hissettiğim oluyor. Ama buradaki çoğu kişi bu tarz ufak rahatsızlıklar hissettiği için normal sanıyorum. Haftada bir depot iğne oluyorum, onun dışında da başta ağızdan sonra fitil olarak progestan almaya devam ediyorum. Antibiyotik de verecekti doktor ama penisilin alerjim olduğu için onu vermedi.
Haftaya kontrolüm olacak. Doktorla da konuştuk. Her şey yolunda olursa sizi devamlı yatırmayacağız ufak dolanmaya yürüyüşe izin vereceğiz dedi. Sofrada otur yemek ye evde ağır iş olmadan kendini yormadan normal hareketlerine devam edebilirsin dedi. Ama ben haftaya gidip görmeden rahat hissedemiyorum. Hele bi 30. Hafta olsun ondan sonra zaten doğum sonrası riskleri de çok azalmaya başlıyor. Kendimi 30. Haftadan sonrasında rahatlamaya motive ettim ancak.
Siz de çok stres olmayın. En kısa sürede yoluna girer umarım her şey.
Bu arada sarisinmelek nickli arkadaşın da enfeksiyonla birlikte kısalması oldu diye biliyorum. Dikiş atamadılar ona farklı bir yöntem yaptılar. O hastanede geçiriyor sanırım kasılmaları da başlamıştı. Onun da sanırım 2 hafta oldu. Bi bakarsınız onun gönderilerine de. Onunki daha riskli olmasına rağmen hala sağlıklı bir şekilde duruyor diye biliyorum :)

Kizlar iyi aksamlar birsey sorucam size☺️ Ben bebise henuz hicbir sey almadim, cinsiyetini ogrendigimizde aldigimiz 2tulum haric🥰 siz kiyafet alisverisini tamamladiniz mi, hastane cantasini falan ne zaman hazirlicaksiniz? Cok kilo almadan agirlasmadan yapin diyorlar da en cok ne zaman kilo aliniyor, ne zaman ütü yapmak falan zorlasir bilemiyorum. Siz ne planliyorsunuz, napmak lazim bilemiyorum😔
Ben oglusumun her seyini hemen hemen aldim. Kiyafetten nevresim takimina pusetine kadar. Yikayip utuledim de. Sadece kendim icin gogus pedi korse lohusa geceligi vs gibi seyleri almadim. Doguma yakinda bebisimin sampuan pisik kremi bez gibi seylerini alacagim. insallah kullanmak nasip olsun tum annelere.

Arkadaslar 2 gundur esimle ormana 30 dakikalik hafif yuruyuslere cikiyoruz ve dondugumde camasirim baya islak oluyor ..dun doktora yazdim o da terlemissindir dedi...yani amniyon sivisi diye cok korktum..bugun yine oyle.yani bildiginiz.akinti degil su gibi ve yarim cay bardagi kadar.islaklik oluyor...gerci sirtim da terliyor ama camasirda gorunce insan panik yapiyor...sukur agrim sizim yok ve bebek tekmelerini de hissediyorum 2 gundur ...benzer durum yasayan var mi🙄
Ben de yürüyüş yapıyorum hafif tempoda aynı şekilde gün içinde de akıntım oluyor.Amniyon sıvısını az görmüştü doktor havuç suyuna başladım akıntıyı görünce korktum ama normal dedi doktor.

Ben 23. Haftamdaydım. Önceki haftada hafif kısalma gözlenmişti ama ilaçla çözüleceğini düşünmüştük. Bir 6 gün sonra kontrol oldu ve çok kısaldığını hemen o gün dikiş olması gerektiğini söyledi doktorum. Aynı gün operasyon yapıldı, hastanede 3 4 saat kadar kaldım geceyi evde geçirdim. Doktorun söylediğine göre açılma yeni başlamış tam vaktinde müdahale olmuş. Kaç cm açılma vardı diye sormadım artık. Doktorum epey memnundu uygulamadan.
Sonrasında da pek bir rahatsızlığım da olmadı aslında. Bana asla yataktan çıkma ya da sadece tuvalete git onun dışında yerinden kalkma denmedi. İstirahat et dinlen ağır iş anı hareket yapma dediler. Ama ben riske atmak istemediğimden hiç bir iş yapmıyorum. Sabah yataktan kalkıp koltuğa yatıyorum tüm günüm öyle geçiyor. Yemeğimi suyumu kucağıma getiriyorlar. Arada balkona çıkıp oturuyorum. Kendi işimizi yapıyorduk eşimle ortak, şimdi tamamen ona bıraktım. İş stresi sıkıntısı da olmasın diye. Ara ara muhtemelen normal olan rahatsızlıklar ( sanırım bebeğin hareketine bağlı olarak) hissettiğim oluyor. Ama buradaki çoğu kişi bu tarz ufak rahatsızlıklar hissettiği için normal sanıyorum. Haftada bir depot iğne oluyorum, onun dışında da başta ağızdan sonra fitil olarak progestan almaya devam ediyorum. Antibiyotik de verecekti doktor ama penisilin alerjim olduğu için onu vermedi.
Haftaya kontrolüm olacak. Doktorla da konuştuk. Her şey yolunda olursa sizi devamlı yatırmayacağız ufak dolanmaya yürüyüşe izin vereceğiz dedi. Sofrada otur yemek ye evde ağır iş olmadan kendini yormadan normal hareketlerine devam edebilirsin dedi. Ama ben haftaya gidip görmeden rahat hissedemiyorum. Hele bi 30. Hafta olsun ondan sonra zaten doğum sonrası riskleri de çok azalmaya başlıyor. Kendimi 30. Haftadan sonrasında rahatlamaya motive ettim ancak.
Siz de çok stres olmayın. En kısa sürede yoluna girer umarım her şey.
Bu arada sarisinmelek nickli arkadaşın da enfeksiyonla birlikte kısalması oldu diye biliyorum. Dikiş atamadılar ona farklı bir yöntem yaptılar. O hastanede geçiriyor sanırım kasılmaları da başlamıştı. Onun da sanırım 2 hafta oldu. Bi bakarsınız onun gönderilerine de. Onunki daha riskli olmasına rağmen hala sağlıklı bir şekilde duruyor diye biliyorum :)
Çok teşekkür ederim bunları duymak çok iyi geldi inşallah sağlıkla tamamına erdirir rabbim hepimizinkini

Kızlar allahım dualarımızı kabul etti bizim için dua eden herkezden allah razı olsun çok şükür allahıma bügün evime gidiyorum. Bebiş çok iyi suyumuz biraz fazla ama diyetle olmadı insülinle düzelir rahim ağzı kısalığı 0.8 den 1.3/1.5 e yukselmiş çok şükür ❤️🙏🤲🤲

Canim endişe etme derim bi cok insan karşılaşıyorms bu durumla ancak diğer hersey normal olduğunda doktorlar pekte üzerinde durmuyor. Benimde ikili testim ve diğer tüm organlar normal olmasına rağmen parlaklık görüldü ne gittiğim peritanoloji uzmanı ne de kendi doktorum önemli görmedi. O yüzden bende sıkıntı etmiyorum başka bi test vs yaptırmayacagim. Bisey çıkacağını sanmıyorum muhtemelen geçecektir 😊🙏🌺
Benim de diğer herşey normal ama doktor Yinede beni korkuttu test yaptırayım diye mi bilmiyorum 🤦🏻‍♀️

Asi konusunda hala süphede olanlar varsa biraz daha düsünsün bence,, hala tam ne erkileri var billinmiyor,,, hamilelikde insan riske atmasa daha iyi,,tabi herkesin kendi karari
Bu aşıda ciddi yan etki sıkıntısı yaşanıyor bir çok ülke izinlerini falan iptal etti pıhtılaşma sorunu yüzünden. Hamilelikte vurulma taraftarı hiç değilim zaten covid aşılarının
Kızlar allahım dualarımızı kabul etti bizim için dua eden herkezden allah razı olsun çok şükür allahıma bügün evime gidiyorum. Bebiş çok iyi suyumuz biraz fazla ama diyetle olmadı insülinle düzelir rahim ağzı kısalığı 0.8 den 1.3/1.5 e yukselmiş çok şükür ❤️🙏🤲🤲
Yaaaaa❤️❤️❤️ coook sevindim kuzuum daha da iyi olacaksınız inşallah her şey çok güzel olacak en son sen dogururmussun dua fazlalığından 😂 maşallah size canım

Çok sevindim 🧡 sizden iyi haberler almak için her gün mutlaka takip ediyorum

Merhaba ...ben de sizin gibiyim bebegime henuz 1 corap dahi almadim...24.haftamizi doldurmayi bekliyorum nasip olursa....sonra 28.haftaya kadar kilik.kiyafet islerini halledip 30.hafta gibi de nasip olursa cantamizi hazirlayacagim...bi de ben zaten utu felan yapmayacam ...esime yaptirmayi planliyorumm ..evimizde utucumuz o🤤🤤ben utuden nefret ederim...o yuzden kilo felan alsam da sikinti degil

Nasıl sevindim anlatamam ❤ gözün aydın canım. Bundan sonra da bol bol dinlen evinde. Evine gitmen bile sana çok iyi gelecektir eminim 🧿

Ayyyy çokk mutlu oldum cnm Maşallah prensesine :nazar: İnş sıkıntısız geçer geriye kalan 3 ayınız, ayımız 🙏🙏🙏

Kızlar 4 yaşına girecek olan bir oğlum var. Kardeş sürecini nasıl yansıtıyorsunuz. Benimkine kardeş değince yada bebiş değince hiç ılımlı yaklaşmıyor, 5,6 defa karnıma vurdu. Kışkırtma adına hiç bir davranışta bulunmuyoruz. bu konuda çok tecrübesizim bu konuyu aşan var mı aramızda acaba varsa nasıl Bi yol izlediniz
🌸?

X