2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba canım benim genetik mi bilmiyorum ailemde annem 3 cocuk dogurmus 1 catlagi yok. Anne tarafimda baba tarafimda oyle hepsinin teni sut gibi okadar cocuk dogurmalarina ragmen ama bende ergenlikten kalma bacaklarim catliyordu simdi bacaklarim harita gibi oldu karın bolgemde yan taraflara hiç birşey yok her akşam duştan sonra ben bunu kulaniyorum o mu fayda ediyor yoksa daha catlamaya basladimmi bilmiyorum ama bacaklarima gec kaldim simdi sursemde bi etki olmuyor komple bacak ve popo kismim catlak 🤦‍♀️

Çatlamaya başlasan farkedersin bence canim böyle tahriş olmuş gibi bi acı ve tatlı tatlı bi kaşınma olmaya başlıyor bi anda. Yanlardan değil tam göbek deligimin altından catlamaya başladı benim yanlara yayılır mi bilmiyorum. Bu gönderdiğin ürüne de bi bakayım belki o etkili olmuştur sende. En azından daha fazlası olmasın diye 😅 benimde maalesef bacak ve popo kismi baya catlak kabullendim artık onları da karnımda giderse komple harita olcam 🤦‍♀️

Ben annemleri bile eve almadim yeri geldiginde koronadan dolayi .on bahcede ki pencereden gelip cocuklari gorup gittiler aylarca.ben cocuklarimi korumakla yukumluyum siz de tabi ki.onlara birsey olsa vebali Benim boynumadir.gerekirse esimle tartisirim kuserim yine de eve misafir almam bu donemde.o insanlar nereden gelmis gecmis, kimlerle temas Kurmus ne bilelim .hatirladigim kadariyla Sizin esiniz de doktordu.zaten riskin kendisi esiniz.gunde kac hastayla IC ice.pozitif oldugu halde sirf randevusu gecmesin diye Bunu saklayip muayeneye gelen hasta dolu ulkemiz ne yazik ki.o misafirin Bunu dusunerek korkup gelmemesi gerekir aslinda.umarim bir daha ki sefere temkinli olursunuz.
İnsanların umrunda değil yani başlarına gelmedikleri için ne olduğunu bilmiyorlar eşim her gün kovit yoğun bakımda nöbetçi ve her gece birkaç hasta arrest oluyor durumun farkındayız biz ama işte gelmeyin diyemiyor ne yazık ki... bu anadolu adetlerinden evde gelip kalmalardan hiç hoşlanmıyorum zaten hamileyken ve kovit varken ekstra nefret ettim... bi sonraki arayışlarında kabul etmeyeceğiz size misafirhane ayarlayalım dedirtmeyi düşünüyorum zaten eşimin ailesinde beni arama gibi bir adet yok direkt eşimi ararlar o da hiçkimseye hayır diyemez sonuç bu oluyor işte...

Bidahakine esiniz rahatsiz dedin hatta Korona olabilir belirti var desin🤭 gercekden bilemezsiniz o kiside varmi yokmu bu salgin hastalikda sizi düsünmeyen yarin dogurursunuz bebeginiz varkende gelirler,,, bukadar ölümler artmisken ve bu mutasyon hamileleri ve bebegi etkilerken kabul etmeyin,
Gelirler zaten inanın gelirler yani benim tarafımda böyle insan yok ama kayınvalidemlerin yaşayış tarzı aynen böyle olduğu için akrabalar bize de sıçrıyor yani 1 aylık lohusa olayım inanın gelirler öyle bir yapıları var herkesle kötü olup kötü gelin olup göze almam gerek aslında. Bi ara kayınvalidemi de arayıp söylemek istiyorum. Evet belirtiyi geçtim eşim covid biz karantinadayız diyip geçebiliriz bile çok haklısınız bence en mantıklısı bu 👍🏻

benimde oluyor her gittiğimde suyumu olctüruyorum gayet iyi diyor doktorum. hala oluyor kuruyunca hafif sarıya dönüyor sık iç çamaşırı değiştiriyorum idrar testimde temiz.alistim artık 10. haftadan beri var bende.
Benim de sizin gibi sarı oluyor beyaz oluyor bazen su gibi oluyor normal çıkıyor sadece bir kere lökosit yüksekliği yaşadım o da geçti bi daha çıkmadı artık normal diye düşünüyorum bu ay yine bi vereceğim her ay tekrarlıyorum

Ben gebeliğimin başından yaklaşık 20. Haftaya kadar hiç iş yapmadım desem yeridir. Robot süpürge evi süpürüyo geri kalan işleri eşim yapıyodu. Son 1 aydır bende yemeğin bir ucundan yardım ediyorum ancak genel olarak eşim yapıyor. Daha önceki kayıplardan dolayı aslında doktor herhangi bir şey söylemedi. Birşey olacak korkusu okadar baskın ki ev umrumda bile değil . Hayırlısıyla sağlıklı bir şekilde bebişleri kucağımıza alalım sonra isteyen istediği kadar ev işi yapabilir diye düşünüyorum :)
Ben robot süpürgeye rağmen yine de temizlik yapıyorum o hem siliyor hem süpürüyor ama bitmiyor ev işi 😅 ama haklısınız bence de biraz oluruna bırakmalıyız 👍🏻

Evet kadın düşünceliydi bence esas sorun kocası ama kenara çekip konuşabilir bebeğim haklısın 😔ahshsjsja sahte bir adanaya gidiş nereye gidiyoruz tam kapanmanın ardından biz tam çalışmaya geçeceğiz yıllık izni de bebişe saklıyorum ben doğum sonrası bebeleri alıp adanaya gitme kebapçıya gitme taraftarıyım ne dersin 😏😏😏😏😏😏
En mantıklısı eşim kendini iyi hissetmiyor covid olabilir tarzı birşey söylemek tabi bunu eşin sölücek yapcak birşey yok bebegim günlerdir gelcekler stresi ayrı geldiler stresi ayrı sonrasında ev temizleme yorgunlugu ayrı neyse şimdiden kendini üzme gelmezler belki, adana bebişlerimizle çok daha güzel olur şırdan yedirelim oğlanlara hahahah

Kizlar ustunuze saglik sol kasigimda arada bi agri oluyor hastanede son gecemde bi kramp girmisti kimildayamamistim doktora soyledim bakti hic birsey demedi . Agri boyle yumurtaliklarinizi usutursunuzde agrirgibi bi agri kaldi aniden hareket yapinca agriyo az birsey gecen burda konusuluyordu kasik agrisi falan boyke birsey miydi ?
Benim hamileliğimin başından 3. Haftalık gebelikten beri kasık ağrım var şimdi bir de bel ve sırt ağrısı eklendi buna. Doktoruma sordum misafir ağırladığım gün karın ağrım oldu diye doktorum bana kasık, bel,sırt hatta vajina ağrısı bile normaldir ama karın ağrısı anormaldir dedi çünkü doğum kasılması sancısı da böyle olur dedi iki büklüm kalmıştım ben misafir ağırladığım gün ve dehşet bir karın ağrısı yaşadım o kötüymüş. Kağan kocatepe de böyle söylüyor erken doğum olabilir karın ağrısı ama kasık için hiç kötü demiyorlar

En mantıklısı eşim kendini iyi hissetmiyor covid olabilir tarzı birşey söylemek tabi bunu eşin sölücek yapcak birşey yok bebegim günlerdir gelcekler stresi ayrı geldiler stresi ayrı sonrasında ev temizleme yorgunlugu ayrı neyse şimdiden kendini üzme gelmezler belki, adana bebişlerimizle çok daha güzel olur şırdan yedirelim oğlanlara hahahah
Evet canım top eşimde hatta şimdi geldi nöbettem söyledim hayır yalan söylemicem direkt söylücem mayısta 7 aylık oluyoruz eşim 7 aylık gebe çok zorlanıyor misafir ağırlayamayacağız diyor. Hadi bakalım dedim bu cesareti gösterebilecek misin bakalım 😅 benim oğlanın ve sforzanın kızının kanında zaten adanalılık olacak senin oğlana da fahri adanalılık yüklenir böylece ahahdhdıogoghohlh

Kızlar iyi mi yaptım kotumu hala bilmiyorum dabenim begendigim cocuk arabasi modeli 700 eurodan 200 kusure dusmus 66% indirim hemen siparis ettim. Yanina da ana kucagi siparis ettim gecen siparis ettigimi odeyemedim hastanede oldugum icin gelmedi 😄

Eklentiler

• 395CF3E5-01BF-4C44-A9C1-B5B39C180600.png
    395CF3E5-01BF-4C44-A9C1-B5B39C180600.png
    325,1 KB · Görüntüleme: 68
  • 338580D1-571B-4328-BAB7-9839AC6F81D8.png
    338580D1-571B-4328-BAB7-9839AC6F81D8.png
    344,8 KB · Görüntüleme: 68
Benim hamileliğimin başından 3. Haftalık gebelikten beri kasık ağrım var şimdi bir de bel ve sırt ağrısı eklendi buna. Doktoruma sordum misafir ağırladığım gün karın ağrım oldu diye doktorum bana kasık, bel,sırt hatta vajina ağrısı bile normaldir ama karın ağrısı anormaldir dedi çünkü doğum kasılması sancısı da böyle olur dedi iki büklüm kalmıştım ben misafir ağırladığım gün ve dehşet bir karın ağrısı yaşadım o kötüymüş. Kağan kocatepe de böyle söylüyor erken doğum olabilir karın ağrısı ama kasık için hiç kötü demiyorlar
İnşallah kotu degildir bazen derin soluk aliyorken bile tstli bir aci olusuyor sinirim bozuluyo 🤣

Çatlamaya başlasan farkedersin bence canim böyle tahriş olmuş gibi bi acı ve tatlı tatlı bi kaşınma olmaya başlıyor bi anda. Yanlardan değil tam göbek deligimin altından catlamaya başladı benim yanlara yayılır mi bilmiyorum. Bu gönderdiğin ürüne de bi bakayım belki o etkili olmuştur sende. En azından daha fazlası olmasın diye 😅 benimde maalesef bacak ve popo kismi baya catlak kabullendim artık onları da karnımda giderse komple harita olcam 🤦‍♀️
Bende alıştım 🤣 kabulendim artık yapacak birşey yok ama bende kaşınma falan olmuyor şukur inşallah karın bolgem temiz kalır 😃

Günaydın kızlar 🤗 Dün ilk çatlaklarım oluştu. Kaşınıyor ve hafif acıyor gibi ufaklar şimdilik ama sanki cok erken gibi çatlamak için karnım harita gibi olacak diye korkuyorum 😑 Saf vazelin ve Lierac kullanıyorum ama sanırım genetikmis tamamen bu çatlak olayı. Benim ergenlik döneminden kalma bacaklarımda felan da vardı çatlaklarım. Daha çok büyümesin çoğalmasın diye ne yapmam lazım acaba? Şimdiden çatlayan var mı benim gibi ?
Vazelin zararlı diye biliyorum araştırın isterseniz çok petrokimyasal bir ürün. Bol bol yağlayın çok kilo almamaya dikkat edin.

Merhaba kızlar bebeğim 17 haftalık bu hafta ayrıntılı ultrasona gittim kendi doktorum inceledi kalbinde parlak odak var dedi down sendromu ihtimali artıyor fetal dna testi yaptır dedi böyle bişey yaşayan varmı napmalıyım🥺
Bana da ayrıntılıda aynısını söyledi, ikili güzel çıktığı için şimdilik sorun yok dedi. Zamanla kayboluyormuş, inşallah

Kızlar iyi mi yaptım kotumu hala bilmiyorum dabenim begendigim cocuk arabasi modeli 700 eurodan 200 kusure dusmus 66% indirim hemen siparis ettim. Yanina da ana kucagi siparis ettim gecen siparis ettigimi odeyemedim hastanede oldugum icin gelmedi 😄
Güle güle kullan🌸 nasıl olsa alınacak ihtiyaç, iyi yapmışsın tabi ki aradan çıkar. Bende arabasını almayı düşünüyordum ama cıkamadık kısıtlama geldi. Yasak sonrası alıcam artık erken değil anca tamamlanır eksikler 🙂

İnsanların umrunda değil yani başlarına gelmedikleri için ne olduğunu bilmiyorlar eşim her gün kovit yoğun bakımda nöbetçi ve her gece birkaç hasta arrest oluyor durumun farkındayız biz ama işte gelmeyin diyemiyor ne yazık ki... bu anadolu adetlerinden evde gelip kalmalardan hiç hoşlanmıyorum zaten hamileyken ve kovit varken ekstra nefret ettim... bi sonraki arayışlarında kabul etmeyeceğiz size misafirhane ayarlayalım dedirtmeyi düşünüyorum zaten eşimin ailesinde beni arama gibi bir adet yok direkt eşimi ararlar o da hiçkimseye hayır diyemez sonuç bu oluyor işte...

Canim hersey esinde bitiyor ama bazılarına laf gecmiyor. küt fikirli oluyorlar. Dağa taşa anlatsan anlarlar ama onlar anlamazlar. Benim kaynanamda bir sefer ev gezmesinden sonra bana geldi. Mecbur aldım. Kadin zaten benim hasta olduğumu biliyor.ayricada hamileyim kendi düsünmeli. 20 kadinla oturmuş kalkmis .anne ya virüs getirdiysen diyorum. Onlarda virüs yok diyor birşey olmaz diyor.. Esim bana cok kizdı ben eve gelmiyorken sen annemi niye aldın diye. 15 gun sonra k.v tekrar aradi geliyorum diye bu sefer eşimi aradım o arayıp gerekeni yapti. Küstüler kırıldılar ama acıyı hastalığı ben çekerken onlar sadece vahhh çekerler. Ben zaten gelip ,gitmeyi ,ev oturmalarını hiç sevmem. oyüzden benim için çok havali kimseyi beğenmiyor evine çagirmiyor diyorlarmış . :kızgın:

Adanalı olup oglu olanlara kızimı verebilirim. :halay: Beni adananin sokaklarina bırakacaklar 3 gün sonra gelecekler. Offfffff Allah im ne güzel bir rüyaaa . Bir seferinde istanbulda adana günlerine gitmistik. Eşime dedimki beni bana birak herkes kendi takılsın. Talan ettim ne var ne yoksa.

Arkadaslar su gibi akintim oluyor ara ara..kac kere dr sordum amniyon mu diye degil dedi...15 gundw idrar veriyom sukur enfeksiyin da degil...benim gibi bu haftalarda su gibi akintisi olan varmi..hani.cok degil ama camasirim islaniyor goruyom yani

Canim benimde akıntım var 3 gündür. Çamasirimda islaklik oluyor. Günluk ped vs bende enfeksiyon yaptigindan kullanamiyorum.oyüzden saat basi camasirimi degistiriyorum

X