2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim doktorum da devlet hastanesindeydi. Özel oda ve refakatçi sorunu( eşim olacak sadece ve erkek almıyorlarmış o kata) olacağından devlette doğum yapmayı hiç istemiyordum. Özelde bir kaç doktora gittim o yüzden ama sevemedim hiçbirini.
en sonunda kendi doktorum özel hastaneye geçiyorum dedi. Kafam biraz rahatladı
en çok hangi doktoruna güveniyorsan orada ol bence Özel oda meselesini güvenlikteki personeller hallediyormuş burada. Gerekirse 4 kişilik oda açıp tek kişi kalabiliyor başka kimseyi almıyoruz demişler eşime. Sizin üniversite hastanesinde durum nedir bilmiyorum ama tanıdığınız varsa bu şekilde çözersiniz belki.

Yaa gerçekten mi 1 ay var ben nasıl dayanıcam bu acıya ve gittikçe göbeğim yanlardan değil öne doğru büyüyo

Ben hem emoji koydum hem cevap verdim depend aynen kulot gibi giyiliyor...arkadas zor olacak hem onu hem pijamayo dize indirip sicmak ,diye dusundugunden yazmis sadece yoksa tabiki giyiliyor yani ha kulot giymissiniz ha onu bir farki yok...giyen de giyer bu tercih meselesi...ben sayet hem depend aldim hem uzun gece koteks ped aldim o an hangisi rahat olursa onu takarim

Çok benziyormus bu yanimiz,ben de olabildigince herseyi kendim arastiririm Ve evet ablam kiz kardesimde yoknerden bileyim dependi mesane pedini İyi ki var bu platform ve senin gibi guzel insanlar

ya doktor kanalından çözücez. ya da işimden dolayı hastane müdürü bir kere beni aramıştı işini halletmiştim o zaman bi ihtiyacınız oldugu an arayabilirsiniz demişti müdürü arıcam artk.
üni deki doktoruma daha cok güveniyorum yani beni sakinleştirebiliyor . bir de cok yakın arkadasımın abisi oluyo.
yani onda dogum yapmak istiyorum ama herseyi konuşcam dikişleri , işlemleri filan . eğer bi üstünkörlük hissedersem olmam

evet sonradan mesajini gordum sıkıntı yok ,dogruda yazmissin pijamanin altina kulot giymiyormuyuz demi yani ha o ha o . Sadece konforlu olmuyor denmesi yeterliydi :) Ayrica kimine göre konforlu olmayan şey,kimine konforlu gelebilir bir sekilde. O nedenden ,soru sormaktan ve cevaplamaktan cekinmeyelim benceZaten son haftalardayiz insanlarin yazdiklari şeyde detay düsünmeye cok musaitiz her konuda,hepimiz panigiz ilk gebeligi olmayanlar bile . Sonuc olarak bende hem depend hem de normal olandan almaya karar verdim

Çok iyiymiş o zaman. Bu günleri de sağlıkla sorunsuz atlatsak da gelse bebişlerimiz

Canim banada sonda takildi ve eskiden ben cok korkardim ama hic acimadi. Allah kolayligini verecek emin ol.
Kimisine ameliyathanede epiduralden sonra takılıyormuş ben napıcam bilmiyorum bu işlemler beni çok korkutuyor 2.çocuğum ama ne olacağını bilmek korkuyu bastırmamı engelliyor gün geldikçe de iyice panikliyorum geçen gün rüyama girmiş doğuma gideceğim sonda takcaz diyorlar ameliyathanede takın diyorum 9bin lira daha ödemen lazım o zaman diyorlar

Sagolasin canim valla ameliyata girerkende kendime gelirkende hep sizler geldiniz aklima

Canim banada ameliyathanede takildi ama benim zaten genel anesteziden önce takildi hicde acımadı. Güzel düşüelim güzel olsun

Velev ki benim de sezeryn olursa derim doktora sondayi spinal vurulduktan sonra takin diye...bence siz de soyleyin...o zaman agri hissedilmiyormus izledigim dogum videolardan ogrendigim kadariyla

Velev ki benim de sezeryn olursa derim doktora sondayi spinal vurulduktan sonra takin diye...bence siz de soyleyin...o zaman agri hissedilmiyormus izledigim dogum videolardan ogrendigim kadariyla
Evet talep edeceğim bakalım kabul edecekler mi Zaten beni şu an geren dört şey var sonda-muayene-ilk yürüyüş ve ilk WC… Allahım hepimize en az ağrıyla acıyla kurtulmayı nasip etsin inşallah

Evet talep edeceğim bakalım kabul edecekler mi Zaten beni şu an geren dört şey var sonda-muayene-ilk yürüyüş ve ilk WC… Allahım hepimize en az ağrıyla acıyla kurtulmayı nasip etsin inşallah
Benim de ilk gebeligim ve asiri tirsiyorumnirmal de olsa ameliyat da olsa bu bebis cikacakyani agri illa olacaktir ama bu agriya da bin sukurcanimizdan cann cikacak ve o can omrumuz boyunca en kiymetimiz olacak ...varsin boyle cekmis olalim...sonu saglikla.bitsim yeter ki... Sondasiymis ,muayenesiymis ,wc siymis..ben tup bebekte transferine kadar geldim ve oncesinde de 3kuretajim var..Rabbim kimseye yasatmasin ozellikle o kuretajdan uyaninca caniniz yanmiyor fiziken ama ruhen bana verdigi o izdirap inanin cok ama cok daha kotuydu ..hele yan odadan bebeklerin sesleri gelirken......yani diyecegim o ki uyandigimda sgalikla bebegim yanimda olsun ,kokusunu icime cekeyim fiziki agrimin soz konusu bile olmayacagini dusunuyorum...yerimizde olmak isteyen tonlarca insan var onlari dusundukce hic bir agri gozume gelmiyor....Rabbim saglikla onlara da nasip etsin ve biz de bebislerimizi saglikla kollarimiza alalim...aci olsa da gececektir ve en guzel aci bu aci olacaktir

Bugün emzirme videoları izledim gözlerim doldu kızımı emzirmek hayatımda başıma gelen en güzel şeylerden biriydi Allah sizlere de nasip etsin. İnşallah bu bebişlerimizi de emzirmek nasip olur o anları düşününce aklımda hiçbir şey kalmıyor tabi bir de ilkinde nasıl gelip geçtiyse bunda da geçecek nasılsa anlık acılar diyerek motive etmeye çalışıyorum kendimi. Bakalım bu kez eşimden istedim refakatçi kalmasını nasıl olacak çok merak ediyorum ama çektiğim acıya ve mutluluğa daha yakından tanık olmasını istiyorum…

Merhaba 3.dogumum olacak ve yine kulot depend aldim.normal dogum yaptim hep.dogum bitip ebe isini bitirince, hastanenin hasta bezini slklstiriyor bacak arasina,altinda da hasta bezi tabii ki.sonra hemen yiyecek ve icecek getiriyorlar.o bitince de Dus aliyorum .depend kulot ve ustune gecelikle kaliyorum.ne zaman kontroller tamamlanip cikisa hazir oluyoruz o zaman disari kiyafetlerimi giyip baska bolumde ki yataga aliniyorum.yani sonuc olarak kulotu tavsiye ederim.emme kalitesi cok iyi.hic batmadim.ustunede gecelik giyince alttan kanama ve dikis kontrolu daha rahat oluyor.

al benden de o kadar sonda dan cok korkarım yaptırmadım hiç.
tüp bebekte trasnferde de söylemediler bende tutabilirim çişimi dedim sırf korkuma taktırmadım

evet ruhen etkilenmek cok farklı.
transferden cok korkardım bende . o incecik borunun girmesi benim için korkunç bişeydi.
bende acıdan korkmak degilde kendi kafamda büyüttügüm seylerden korkmak var.
mesela transferde hareket etmiştim hemşire nazikce ıyarmıştı böyle yaparsan dogru yere koyamayız demişti. sonra bi cesaret geldi hiç kıpırdamadım . embryoları fırlattıkları an gögsüm genişledi resmen cok degişik bi duyguydu ömrümde hissetmedigim.
ki ben onu bile genel anestezi olsun istiyordum korku derecem buydu yani.

sezeryanden de de bebegini gör diyorlar cok güzel duygu diyorlar sırf o yğzden spinale katlanıcam . yoksa sonradan cok acı cekmek filan umrumda olmaz bayıltın derdim.

Valla sebil var mi bilemem ma akantinde her bir karton bardak cayi 8tl ye sattiklarini taaa serum icin hastanede yatarken biliyom
Anladım canım ama ben de yattığım andan biliyorum koridorda sebil var sıcak soğuk su ihtiyacını rahat karşıladık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…