2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Karartma perde ve yatağı sabit olmalı tv vs yok ama bende odasına geçirmedim yatak odasında yanımda park yatağında yatıyor gece ve gündüz tüm uykularda perde kapalı karanlıkta uyuyor yani kırmızı gece lambası var ama çok hafif aydınlık veriyor kırmızıda anne karnına benzediği için bebekler severmiş ama şart değil yani.
Hem alışması için hemde karanlıkta büyüme hormonu salgılandığından karanlık önemli
Bide gündüz uykuları daha uzun oluyor bu sayede
Tv sesi varkende uyumaya alışkınsa daha kolay işiniz aslında sese çok duyarlı olmaz

Kizlar ek gidaya gecmede kilo mu baz aliniyor.. neye göre erken basliyoruz..
Doktorun tercihi gibi birazda sanırım
İlk doktorum 5. Ay diyordu tadım için 6 geç demişti erken alışsın diye
Yeni doktorum da 6 Ay sadece anne sütü benden habersiz tadım bile yapma dedi ısrar etmedim bende ama aksini kabul eder gibi de değildi
O yüzden doktorunuza bırakın bence
Ama bazı durumlarda erkene çekebiliyorlar
Süt yetersiz ise ya da mama kullanınca da daha erken geçilebiliyor gibi.
Anneme kalsa 4. Ayda başlamamız lazımdı
En iyisi doktoru dinlemek gibi

Nacizane bir not: hangi uyku danismaniyla gorustugumde bildirdi hatirlamiyorum ama montessori yataklarin uyku egitimine uygun olmadigini soylemislerdi. Bilginiz olsun, simdiden kolay gelsin

Kesinlikle katiliyorum. Stanley termosu yillardir kullanirim taş gibi bisey olmadi. Oops diye de bir marka var skip hop muadili ama yorumlari kötü, sogutuyormus. Galiba zwilling ya da stanley alacagim ben.

Kızlar bebegimde soğuk algınlığı vardı, burnu tıkalıydı ne düzgün uyuyabiliyordu ne beslenebiliyordu, 2 kere serum fizyolojik ile yıkadık ama yarım saat rahatlattı sadece, ben de salonda küçük tüpte, 2 avuç kadar ıhlamur, 2 çubuk tarçın, 25-30 kadar tane karabiberi kaynattim sürekli, gece de odasında kaynattim, nefes alışını kolaylastirdi, 2 günde de tamamen geçirdi şükür, burun tıkanıklığı yaşarsanız deneyebilirsiniz.

Zavallıcıklar 0-0

Ben de bugün rutin doktor randevusundan geldim ek gıdayı sordum önümüzdeki ay görüşeceğiz başlayacağız dedi

Ya benim kizim artik dogruduzgun emmiyor. 3 4 dk saglam emiyor ondan sonra kalkip kalkip etrafi izliyor 2 3dk da oyle emiyor sonra birakiyor. Yatirip emzireyim diyorum yok o da olmuyor artik. Eskiden oyle ikna olurdu. Artik uykularindan 10 15dk once tekrar emziriyorum mecbur. Gogsumde sut oluyo tam bosaltmiyor. Surekli etrafi izlemekten karnini doyuramiyor bu cocuk napcam boyle

Dikkatlerini çeken şeylere bakmak istiyorlar bu ayın özelliklerinden biri de bu. Uyaranın az olduğu, daha loş bi odada emzirebilirsiniz. Bundan sonra daha az kilo alacaklar, hem bu kısa emme hem de hareketlerin bariz artması sebebiyle. Teklif edin istemezse emmedi aç diye düşünmeyin, acıkırsa reddetmez. Memeler de yeni duruma yakında adapte olur.

Loş bir odada deneyin algılar açıldı ya bizde de durum aynı bi emiyor bi etrafa bakıyor sürekli oyalamaya çalışıyorum bende şarkı söyleyip konuşup oyalıyorum bazen kucağımda gezerek emziriyorum
Bide kendi boynumuza oyuncak asmayı öneriyorlar böyle renkli küplerden falan kolye yapıp oynarken emsin diye
Emzirme sürem 5 Dk ama artık güçlü ve hızlı emiyorlar süreye takılmayın göğüsün boşaldığını düşünüyorsanız

Aynı durum bende de var offf ne yapcam hiç bilmiyorum sadece uykuluyken çok güzel emiyor onun dışında yarısı oyun gibi loş ortam da işe yaramiyo orada bile bakacak bişey buluyor

4 aylık bebeğinizin baş çevresi kaç cm kızlar
Canım kız erkek farketmek ile birlikte
38-44 cm arası ama tek referans bu değil genetik yapıda önemli yani ailede kafalar geniş veya küçükse o bile etkiliyor doktorunuzun görüşü önemli bu noktada
Bide doğumdan sonraki gelişimi baz alıyorlar
Bizim 34 cm doğdu 41 cm şuan
Persentil tablosunda hesaplama yapabilirsin

Herkese mutlu yillar

Hiç boyle hayal etmemistim bebegimizle ilk yilbasimizi eşim pozitif cikti, ben de 2 gundur diken ustundeyim henuz test yaptirmadim kizimla belirtimiz yok ama cok temas ettik kizim da ben de. Mucize olur eger bulasmamişsa. 5 gunde cikiyormus sanirim belirtiler. Ben maskeyi 24 saat cikarmiyorum yemek harici. Eşim zaten ayri odada. Girip cikiyorum ama mecburen yemek goturmek odayi duzenlemek icin. Cöktüm resmen cok yoruldum ve cok korkuyorum.

Sizlerde bu durumu yasayan oldu mu? Naptiniz? Nasil atlattiniz? Bebeklerde agir mi geciyor bu hastalik ? Tek dusundugum kizim ve bana da bisey olursa kizimla nasil ilgilenecegim?

Canım öncelikle geçmiş olsun ama sen sakin ol aynı evde yaşayıp birbirine bulaştırmayan okadar çok insan var ki Bebekler çok çok rahat atlatıyor çevremde hep böyle oldu.
Ben hamileyken 2 kez covid geçirdim ama doğum sonrası olmadım bebeği covid olan bi arkadaş vardı sanki burda görürse yazacaktır ufak ateş yaşamıştı gibi hatırlıyorum
Bol su ve c vitamini tüket evi havalandır sürekli yeni varyant evet çok bulaşıcı ama çok grip gibi geçmeye başladı daha hafif gibi sanki
Aşılarını da olduysan senden bebişte antikorlanmıştır içini ferah tut
Allah şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…