2021 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

free beta 30 papp a 4 NT: 2. sanırım beta hcg yüksek papp a düşük olursa riskli oluyormuş. Senin kaç sonuçların. istatistik olarak kaçta kaç görünüyor önemli olan o mesela benim 10.000 de 1 çıktı.
Hepsinin bütününe bakılıyomuş benm beta yüksek ama papp düşük ama ikisi sadece önemli değilmş. Bana sorun yok çok iyi sonuçlar denildi

Papp a 1.65 düzeltilmiş mom 1.14
Free beta hcg 199 düzeltilmiş mom 4.25

Yüksek sanırım baya 😔
Kuzum bu sonuçlar hep ihtimal üzerine yani yüzde yüz sonuç değil.bu tahlillere göre riskli çıkıp ta gayet normal çocuğa sahip olanları tanıyorum.bide yaş yüksekse riskin çarpanı okadar yüksek oluyor.kaç yaşındasın başka bir Dr daha gozterebilirsin sonucu

Şimdiden üzülüp bebeği da üzmeyin. Bir sonraki kontrolde doktorunuz tekrar inceler, olumsuz bir şey görürse gerekirse amniyosentez yapar.. ama haftası çok küçük bazen cihazdan ya da bebeğin pozisyonunundan görünmeyebilir kuzum. Sen içini ferah tut. Rabbim sağlıkla versin yavrunu 🙏
Çok teşekkür ederim, rahatlattiniz güzel dilekleriniz için çok sağolun. Çarşamba tekrar gidicem hayırlı haberlerle dönerim inşallah

Benim burun kemiği ve ense kalınlığı normal çıktı Ultrasyonda. Ama 2li tarama riskli çıktı. Siz neden yaptırmadınız 2li tarama.
Yanılma payının yüksek olduğunu biliyorum ,riskli denilip sağlam doğan bebekler var çevremde
Doktor ultrasona girmeden test isteyip istemediğimi sordu bende yok dedim
Sonra incelemeye basladi ense normal dedi burun kemiğini göremedim dedi,ama ben bunun önemli bişey olduğunu anlamadım zaten.
Giderken de haftaya gel burun kemiğini hatırlat dedi.
Eve geldikten sonra nedir bunun önemi derken anladım.

Yanılma payının yüksek olduğunu biliyorum ,riskli denilip sağlam doğan bebekler var çevremde
Sonra incelemeye basladi ense normal dedi burun kemiğini göremedim dedi,ama ben bunun önemli bişey olduğunu anlamadım zaten.
Sakin uzulme ... Kafani takma... Kuzenime gittigi her doktor .. burun kemigi kucuk demisti... Psikolojisi bozulmustu.. hergun farkli bir doktora gidiyordu...hepsi aynisini soyledi... Sonuc sapa saglam bir cocugu oldu ... Cok sukur...

Off hep stres.. 2 gündür mide bağlantısından ağzıma bir lokma alamıyorum. Çok korkuyorum bebeğim hasta diye. Inşallah sağlıkla doğarlar 😔

X