2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Merhaba kızlar bulantılarım ilaçla durduruyorum hala devam yani . Mide yanması boğaz yanması için kullandığınız bir şey var mı doktorum bana nexium 40 mg verdi bir kere içtim rahatlattı önceki gebeliğimde gaviscon şurup kullanmıştım sanki onun etkisi daha hızlıydı
Merhaba bana doktorum rennie duo verdi 3 kutu 1 kutusu bitti bile yemeklerden sonra 1 kaşık ve gece yatmadan 1 kaşık iç dedi bana iyi geliyor

Kızlar Merhaba dün yazmıştım sarı yeşile yakın akıntım vardı bugün sağlık ocağına gittim Mixovul diye fitil verdi şikayetin geçince hemen bırak dedi gebelikte biraz şüpheliymiş bu ilaç kullanan veya yakınlarında kullanan var mı bu ilacı tereddüt ettim biraz

Evet ben surekli acim cok karisik yiyorum hatta bi tatli bi tuzlu. Kilo aldigim icin cikti. Bulantim cok yersem oluyor birde az yersem 🤣
Acıkınca kötü oluyorum bende normalde hiç sıkıntım yok şükür. Benimde canım sürekli meyve çekiyor çok düştüm meyvelere bide hamur işi çekiyor canım sürekli özellikle canınız çekmez inşaallah hakkınızı helal edin. Özellikle mantı normaldede çok severim fakat bu ara sürekli hergün olsa yerim😂😂

Nifty testinden ornek paylasirmisiniz. Ayrintili bir test mi neler yaziyor
Temel anel trizomi 21_18_13 cinsiyet kromozomu sayısal anomali tarar
Geniş panel temele ek olarak diğer tüm kromozom anomalilerini ve mikrodelesyon hastalıkları tarar demiş nipt testi

Temel anel trizomi 21_18_13 cinsiyet kromozomu sayısal anomali tarar
Geniş panel temele ek olarak diğer tüm kromozom anomalilerini ve mikrodelesyon hastalıkları tarar demiş nipt testi
Acikcasi kafam karisti. Ikili tarama testi yaptiralim dedim. Doktor bu test daha garanti vs diye bunu yaptirmaya yonlendiriyor gibi yaklasimi

Acikcasi kafam karisti. Ikili tarama testi yaptiralim dedim. Doktor bu test daha garanti vs diye bunu yaptirmaya yonlendiriyor gibi yaklasimi
Ikili testte formüle yaşınızı girdikleri için yaşınız büyükse ihtimal otomatik olarak yüksek gibi çıkabilir anladığım kadarı ile bu ise kanımızdan alınan bebeğin dna larına bakılarak yapılıyor kesin sonuç veriyor bu nedenle ben bu şekilde anladım yaşım büyük olduğu için bunu tercih etmeyi düşünüyorum.

Ikili testte formüle yaşınızı girdikleri için yaşınız büyükse ihtimal otomatik olarak yüksek gibi çıkabilir anladığım kadarı ile bu ise kanımızdan alınan bebeğin dna larına bakılarak yapılıyor kesin sonuç veriyor bu nedenle ben bu şekilde anladım yaşım büyük olduğu için bunu tercih etmeyi düşünüyorum.
Aslinda ikili testte kan alinarak yapiliyor ve hem yas ile risk hemde normal alinan kanla risk hesaplaniyordu sanki. Yani iki degeri ayri olarak goruyorduk. Kac yasindasiniz acaba ?

Slm bende dün kontrole gittim iyiyiz şükür 2 Li test için kan verdim bakalım 10 güne çıkar dişarda yapılıyor dedi doktor hayırlısı olsun

İnsallah geçer geceleri uyuyamıyorum. Başım çatlıyor ağrıdan sonradan kudurdu bu Cocuk 😂 götüşünü kopartcam.. Benim doktorum hiç bir ilaç vermedi sadece decavit kullanıyorum.. İlk gebeliğim çok tecrübesizim
Banada vermedi folikasit verdi sadece bi de prilam aldim bulantı icin genelde veriliyo bunlar gebelere sende alabilirsin cnm devlet karsilamiyo zaten eczaneden doktorda yazsa parayla aliniyo dogsunlarda sağ salim bende kopartacam 🤣 benimde ilk gebeligim bende tecrubesizim insallah sağ salim atlatiriz bu sureci 🥰

Banada vermedi folikasit verdi sadece bi de prilam aldim bulantı icin genelde veriliyo bunlar gebelere sende alabilirsin cnm devlet karsilamiyo zaten eczaneden doktorda yazsa parayla aliniyo dogsunlarda sağ salim bende kopartacam 🤣 benimde ilk gebeligim bende tecrubesizim insallah sağ salim atlatiriz bu sureci 🥰
Amin rabbimin rahmeti ile sağ sağlim kucağımıza almayı nasip etsin..

Arkadaşlar ben bir şeyden bahsetmek istiyorum dun resmen yemek yemeği unuttum. Sabah cok az kahvalti yapmistim. Aksam eşim gelinceye kadar hiçbir şey yemedim. 10da geldi midem bulandı tabi açlıktan ama ben ne olup bittiğini anlamadim sanki dün kafam durdu. Onca saat aç kaldım korkuyorum bebege bir şey olmus mudur diye . Neden böyle bir sey yaptığımda ilgili de en ufak fikrim yok ama pişmanım çok. Bundan sonra ara ara bir şeyler yemeğe çalışacağım. Beslenme alışkanlığım yok belki de ondan oyle oldu dun. Ama pişmanım bir şey olmaz değil mi? :KK43: sanki oruç gibiydim keşke oruç tutsaymisim. En azından sevaba girerdim

Benimde tüp bebek doktorum aynı bu cümleleri söyledi ama bence o son aşama önce ikili testi bi yapalım sıkıntı çıkarsa yapılıyor

X