2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Ben 12. haftada bırakıp başka bir vitamine geçtim doktor tavsiyesiyle. Şu an 14. haftadayım ve beş kilo aldım maalesef. Hiç kusmadım bu süreçte, öğünlü yedim, bir de halsizlikten dolayı az hareket edince şimdiden beş kiloyu aldım 🙈
Halsizlik 14. Haftadadami geçmedi. Ben 11.deyim halsizlik mide bulantısı yedi yirmi dört yatıyorum iştahta yok ne zaman normale döneceğiz acaba. Çalışan hamileler nasıl dayanıyorki hamileliğim bi ağız tadıyla yasiyamadim ha birde koku hassaiyeti :KK43:

Kizlar bulantiyla beraber tüküruk salgınızda artma oldumu. Ben her saniye afedersiniz tükürüyorum perişan oldum ağzım hep yara oldu 😥
Aynen canım bende var. Buna mide sebep oluyo zaten kusmama dürtüsüyle tükürük çoğalıyormuş. Bende yutkanmaktan bi hal oldum

Arkadaşlar ben bir şeyden bahsetmek istiyorum dun resmen yemek yemeği unuttum. Sabah cok az kahvalti yapmistim. Aksam eşim gelinceye kadar hiçbir şey yemedim. 10da geldi midem bulandı tabi açlıktan ama ben ne olup bittiğini anlamadim sanki dün kafam durdu. Onca saat aç kaldım korkuyorum bebege bir şey olmus mudur diye . Neden böyle bir sey yaptığımda ilgili de en ufak fikrim yok ama pişmanım çok. Bundan sonra ara ara bir şeyler yemeğe çalışacağım. Beslenme alışkanlığım yok belki de ondan oyle oldu dun. Ama pişmanım bir şey olmaz değil mi? :KK43: sanki oruç gibiydim keşke oruç tutsaymisim. En azından sevaba girerdim
Canım ilk 3-4 ay bebek annenin besin depolarından beslenir diyorlar. Sanırım bulantı, kusma, halsizlik de o yüzden bu döneme denk geliyor. Bebek annenin depolarından aldığı için biz bu dönem pek yiyemesekte bebek pek etkilenmez derler. İçini ferah tut. Bazen benimde sabahki tostla akşam 4-5e kadar yemediğim oluyor. Yavaş yavaş bulantı biter de düzgün yemeye başlarız inşallah 🙏
Arkadaşlar merhaba ben 11 buçuk haftalık hamileyim. Folik asit kullanmayı ne zaman bıraktınız merak ettim? Bir de kilo aldiniz mi ne kadar aldiniz
12.haftada bırakıp vitamin geçirdi doktorum. Bende 2.5kilo almışım canım.
Kizlar bulantiyla beraber tüküruk salgınızda artma oldumu. Ben her saniye afedersiniz tükürüyorum perişan oldum ağzım hep yara oldu 😥
Bende oldu canım. Bide tükürmeyi hiç sevmem. Yuttukca bende balgam oluyor boğazımda. Onu temizlemeye çalıştıkça kusuyorum bazen 😔
Halsizlik 14. Haftadadami geçmedi. Ben 11.deyim halsizlik mide bulantısı yedi yirmi dört yatıyorum iştahta yok ne zaman normale döneceğiz acaba. Çalışan hamileler nasıl dayanıyorki hamileliğim bi ağız tadıyla yasiyamadim ha birde koku hassaiyeti :KK43:
Canım benim gündüz bulantılarım azalmaya başladı Allaha şükür. Bazen arada gündüz de atak yapsa da, akşama döndü. Akşam 7-8den sonra bulanıyor ki yatana kadar. O yüzden akşam kusuyorum bazen genelde. Azalmaya başladı sanırım. Hemen hepimizin biter inşallah. Koku hassasiyeti de normale dönmeye başladı gibi ama hâlâ burnum keskin.

Canım ilk 3-4 ay bebek annenin besin depolarından beslenir diyorlar. Sanırım bulantı, kusma, halsizlik de o yüzden bu döneme denk geliyor. Bebek annenin depolarından aldığı için biz bu dönem pek yiyemesekte bebek pek etkilenmez derler. İçini ferah tut. Bazen benimde sabahki tostla akşam 4-5e kadar yemediğim oluyor. Yavaş yavaş bulantı biter de düzgün yemeye başlarız inşallah 🙏

12.haftada bırakıp vitamin geçirdi doktorum. Bende 2.5kilo almışım canım.

Bende oldu canım. Bide tükürmeyi hiç sevmem. Yuttukca bende balgam oluyor boğazımda. Onu temizlemeye çalıştıkça kusuyorum bazen 😔

Canım benim gündüz bulantılarım azalmaya başladı Allaha şükür. Bazen arada gündüz de atak yapsa da, akşama döndü. Akşam 7-8den sonra bulanıyor ki yatana kadar. O yüzden akşam kusuyorum bazen genelde. Azalmaya başladı sanırım. Hemen hepimizin biter inşallah. Koku hassasiyeti de normale dönmeye başladı gibi ama hâlâ burnum keskin.
Benim bulantım da hiç azalma yok gece gündüz hep aynı prilam içiyorum oda fayda etmiyor. Koku hassasiyeti öğürme felan eşim benim le dalga geçiyor ona sinir oluyorum sinirimden ağlıyorum bazen. Çekmeyen bilmez tabi onda olmadığı için anlamıyor. Diyorum keşke bu çektiklerimi yarı yarıya birlikte cekseydik. Oh ne ala hazıra konacak baba olacaklar olan annelere oluyor :KK43:

Öylemi ben bulanti ilaclarini karsilamiyo diye biliyordum o zaman yazdırilmali tabi
Prilam da pek iyi deil devlet karşılıyor ama bulantıyı tam kesmiyor. Zofer iyi diyorlar ben kullanmadım hiç devlet onu karşılamıyormuş oda çok pahalı 81 TL şimdi pirilami çifter yuttum bakalım ise yarayacakmi

Prilam da pek iyi deil devlet karşılıyor ama bulantıyı tam kesmiyor. Zofer iyi diyorlar ben kullanmadım hiç devlet onu karşılamıyormuş oda çok pahalı 81 TL şimdi pirilami çifter yuttum bakalım ise yarayacakmi
Bende zofran 8mg olan hic ise yaramadi agir geldi heralde ama prilam bugun ilk kez kullandim tum gun rahattim bulantim durdu sabah kalkar kalkmaz kusmaya kosunca ictim kahvaltidan once cok sukur rahattim ama zofran bana agir geldi bende mide yanmama care bulamadim ilac iciyorum ama boş sut muz neler neler ama yok yaniyo cayir cayir

Bende zofran 8mg olan hic ise yaramadi agir geldi heralde ama prilam bugun ilk kez kullandim tum gun rahattim bulantim durdu sabah kalkar kalkmaz kusmaya kosunca ictim kahvaltidan once cok sukur rahattim ama zofran bana agir geldi bende mide yanmama care bulamadim ilac iciyorum ama boş sut muz neler neler ama yok yaniyo cayir cayir
İlaçlar herkezde farklı demekki kimine iyi geliyor kimine gelmiyor prilim ictigimdenmi acaba bütün gün uyuyorum ben sendede öylemi

Aşırı değil ama geçmedi maalesef. Bir de psikolojik mi bilmiyorum ama sanki burnum büyümüş gibi hissediyorum aynaya bakınca, normalde miniciktir şimdi bakınca sanki şişmiş gibi geliyor halbuki ödem için daha çok erken 😕

Ayy bende oyle sabahları değil de akşamları daha çok oluyor mutfakta iş yaparken TV izlerken kalkıp gidip tükürğyorum habire tiksindim ya valla billa 🥺

Kızlar günaydın 12+2’yim karın göğüs ve kalça bölgemde olmak üzere 5 tane böyle yuvarlak kırmızı üstü soyulmuş gibi döküntüler çıktı. Aranızda başına gelen varmı. Normal mi 1 haftadır böyle pazartesi doktora gidecem ama merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim

Eklentiler

• 0EACD52E-C164-4D7D-820B-00A571D4C0B9.jpeg
    0EACD52E-C164-4D7D-820B-00A571D4C0B9.jpeg
    35,1 KB · Görüntüleme: 68
Günaydınn.Benimkinin aynısı bu 😍 ben kız hissediyorum kendim için ve seninki de bence kızz. 6-7 haftalık görüntün varsa at bakayım ramzi teorisi için.
Rica etsem banada tahminde bulunabilirmisiniz 🥰

Eklentiler

• C15A18A9-21B7-4609-8F20-0A672E5409F2.jpeg
    C15A18A9-21B7-4609-8F20-0A672E5409F2.jpeg
    120 KB · Görüntüleme: 62
Benim bulantım da hiç azalma yok gece gündüz hep aynı prilam içiyorum oda fayda etmiyor. Koku hassasiyeti öğürme felan eşim benim le dalga geçiyor ona sinir oluyorum sinirimden ağlıyorum bazen. Çekmeyen bilmez tabi onda olmadığı için anlamıyor. Diyorum keşke bu çektiklerimi yarı yarıya birlikte cekseydik. Oh ne ala hazıra konacak baba olacaklar olan annelere oluyor :KK43:
Demekki boşa demiyorlar cennet annelerin ayaklarının altındadır diye.. 😔
Kızlar günaydın 12+2’yim karın göğüs ve kalça bölgemde olmak üzere 5 tane böyle yuvarlak kırmızı üstü soyulmuş gibi döküntüler çıktı. Aranızda başına gelen varmı. Normal mi 1 haftadır böyle pazartesi doktora gidecem ama merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim
Canım herhangi bir ilaç kullanıyor musun? Ondan dolayı belki yan etki yapmış olabilir.

Demekki boşa demiyorlar cennet annelerin ayaklarının altındadır diye.. 😔

Canım herhangi bir ilaç kullanıyor musun? Ondan dolayı belki yan etki yapmış olabilir.
Evet canım tüp bebek olduğu için kullanıyorum. Coraspirin. Oksapar. Progestron fitil ve vitamin omega 3. Keşke öyle birşey olsa korkuyorum.

Bende de oluyor canim. Bir kac gun asiri sis hissediyorum bazen sabah uyaninca kendimi kus gibi hafif hissediyorum. Insan endiseleniyor ne yazikki. Rabbim hepimizin bebisine saglik versin insallah.
Aynen bendede oluyor ara ara şiş hissediyorum.nefesi zor alıyormuşum gibi oluyor.sabah kalktığımda ise genelde çok hafif rahat hissediyorum.bendede tedirginlik oluyordu. sanırım bi çoğumuz aynıymış

Evet canım tüp bebek olduğu için kullanıyorum. Coraspirin. Oksapar. Progestron fitil ve vitamin omega 3. Keşke öyle birşey olsa korkuyorum.
Doktoruna mutlaka danış canım. Belki birinin öyle bir yan etkisi vardır, başka bir ilaçla değiştirir doktorun. Çok geçmiş olsun canım benim 🙏

Enfeksiyon vardı bende de hafif monurol sase verdi doktorum. Suya atılıp içiliyor. Hamilelikte güvenli. Bu fitil enfeksiyon için miydi acaba?
Afedersiniz yeşilimsi akıntım vardı. Daha önce antibiyotik ve fitil kullandım geçmedi sanırım mantar için verdi bu ilacı inşaallah fayda eder.

X