2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Canım çalışıyor musun bende çocuk acil hemşiresiyim nöbet tutuyorum izni bekliyorum 😌
Evet bende çalışıyorum bayram tatili diye evdeyiz bakalım çok şükür .. ben nöbet tutmuyorum gündüz mesai sadece .. Allah kolaylık versin az kalmış 24 haftaya insallah değiştirmezler de bize de vurur

Kizlar bgn 20. Haftaya girdim. 2 gecedir karnım ağrıyor zor uyuyorum. Bu sabah da kahvaltıdan sonra ne yediysem çıkardım. Bulantı sorunum da olmadı. Benimle aynı haftada olup bunları yaşayan var mı?
Canım bende senle aynıyım hafta olarak. Birkaç gündür benimde karnım ağrıyor. Bu günde çok fazla öğürdüm ama kusamadım. Ağrılar heralde rahim büyüyordur diye tahmin ediyorum :KK43:

Canım bende senle aynıyım hafta olarak. Birkaç gündür benimde karnım ağrıyor. Bu günde çok fazla öğürdüm ama kusamadım. Ağrılar heralde rahim büyüyordur diye tahmin ediyorum :KK43:
Mide ağrısı mı kasik, karın ağrısı mı canım. Valla ben de anlamadım ya hatta acile gitsem mi bile düşündüm 🙄

Kızlar deli gibi çilek yiyorum inşallah çocukta leke falan olmaz. Geçen öyle ki suyu akıyordu çeneme sonra dert oldu içime
Ben inanmıyorum böyle şeylere, batıl inanç bence hepsi. Sadece iyice yıkayın ve karbonatlı suda bekletin yemeden önce, karbonat üstündeki gübreleri alıyormuş - çilek de en çok gübre kullanılan meyvelerden biri.

Bu arada ben YouTube da bir hamile yogası videosu buldum, 50 dakikalık, haftada bir kaç kere yapmaya çalışıyorum, iyi geldiğini hissediyorum. Doktoruma sordum, istersen her gün yap dedi ve doğuma kadar devam etmemi önerdi.

Kızlar bebeğin eşi aşağıda olan varmı?? Bugun kontrole gittik 18+6 günlüğüz eşi tam sınırda aşağıda dinlen dedi dr. Burun ve kulak tıkanıklığı var dedim tansiyon kontrolü yaptı 12 6 çıktı 1 hafta takip et dedi.. İdrarda protein kaçağı olabilir diye şüphelendi idrarda kan çıktı düşük tehliken var dinlen ilişki yasak dedi...normal kontrole gittik nelerle döndük 😞

İnşallah geçer canım ya valla ben de tedirginim doğrusu.. Gitsem mi doktora bilemiyorum
İçin rahat etmezse git canım. Ben her zaman gidemiyorum, gidebilsem keşke :KK43:
Kızlar deli gibi çilek yiyorum inşallah çocukta leke falan olmaz. Geçen öyle ki suyu akıyordu çeneme sonra dert oldu içime
Bende çok yedim bence bişey olmaz bence ya 🤭🤭
Bu arada ben YouTube da bir hamile yogası videosu buldum, 50 dakikalık, haftada bir kaç kere yapmaya çalışıyorum, iyi geldiğini hissediyorum. Doktoruma sordum, istersen her gün yap dedi ve doğuma kadar devam etmemi önerdi.
Bizimle de paylaşır mısın canım? Normal doğuma yardımcı olması için bende hamile yogasına başlamak istiyorum.

Ben inanmıyorum böyle şeylere, batıl inanç bence hepsi. Sadece iyice yıkayın ve karbonatlı suda bekletin yemeden önce, karbonat üstündeki gübreleri alıyormuş - çilek de en çok gübre kullanılan meyvelerden biri.
Bencede batıl ama sayısız örneği olunca acaba diyor insan. Evet karbonatlı ya da sirkeli suda bekletiyorum Teşekkürler

Bende kızımda böğürtlen yemiştim elimi bacagıma sürmüştüm istemsiz olarak kızımın bacagında leke var malesef bende inanmıyordum ama oldu bize 😁

Canım ben de hem hamile pilatesine hem de yogasına başladım. Çok güzel bir şey yapmışsın kesinlikle ben de herkese tavsiye ediyorum, insan hem kendini daha iyi hissediyor hem de o hamile psikolojisinden biraz sıyrılıyor. Ayrıca egzersiz yapmanın doğumu kolaylaştırmanın yanı sıra bebeğin zekasına kadar başka faydaları da olduğunu okudum geçen gün, her türlü faydalı bir şey.

Yoga için bu hafta arkadaşım vasıtasıyla bir whatsapp grubuna dahil oldum, sanırım haftada bir ücretsiz canlı dersleri oluyor. Bu haftakine ilk defa ben de katıldım, gerçekten çok rahatlattı, yogadan sonra da doğum nefeslerini öğretti en faydalı kısmı da o oldu benim için. O nefeslere her gün birkaç dk çalışırsak doğumda çok fayda göreceğimizi söyledi hoca.

Hamile pilatesi için de yine bir hocayla ücret karşılığı online olarak çalışıyorum şimdilik haftada 2 gün. Tabii o anamı ağlatıyor şu an, ilk trimesterde sürekli yattığım için her yerim hamlamış derslerden sonra her yerim ağrıyor😂 Böyle uygun fiyata birebir ders yapmak isteyenler Armut’u mutlaka denesin derim, diyetisyeni de oradan buldum çok memnunum çok ilgileniyor. Ama ücretsiz de youtube da birçok güzel video var. Instagram hesaplarında da böyle ücretsiz canlı dersler, eğitimler oluyor onları da mutlaka takip edin, ben her gün başka bir ücretsiz eğitimdeyim resmen 😂😂

* Ücretsiz canlı yoga dersi Acıbadem Sağlık’ın da var bu arada Salı günleri saat 11:00’de onu da araştırabilirsiniz kızlar.

İçin rahat etmezse git canım. Ben her zaman gidemiyorum, gidebilsem keşke :KK43:

Bende çok yedim bence bişey olmaz bence ya 🤭🤭

Bizimle de paylaşır mısın canım? Normal doğuma yardımcı olması için bende hamile yogasına başlamak istiyorum.
Kuzum gittim acile, elhamdülillah bir şey yok dedi. Idrar verdim bir de ona bakacak ama bebeğimi gördüğüme mutluyum 🤗 galiba karnımın içinde yer açmaya çalışıyor, başka açıklama bulamıyorum çünkü hala ağrıyor 🙄

X