2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Bende 22+6 da gidecegim klinige gelecek doktor insallah sknti cikmaz hic birimizde. 24 haftaliga kadar yapildigini duymustum kizlar.
Amin canım inşallah hiç birimizde bi sorun çıkmaz sağlıkla her birimiz kucaklarız yavrularımızı 🤗 aslında detaylıya ille de giricem diye şartım da Yok giremesem öyle çokta üzülmem de azıcık üzülürüm 😄 sorunsuz sıkıntısız hamilelik, doğum ve Doğum sonrası geçirelim inşallah hepimiz 🤲🏻

Bana hastanelerdense görüntüleme merkezlerinde yaptır görüntü kalitesi çok iyi cihazlar son teknoloji dediler. Hatta arayıp bilgi de aldım genelde 500 civarı ben de 500 e çektiricem canım zaten eğer olmadı görüntüleme merkezinde radyolog yapacak onu düşündüm canım zamanı geçiyo diye. Zaten ya radyolog ya perinatolog yapmalıymış. Kadın Doğum doktorlarının yaptığı bi işlem değilmiş bende tam bilmiyorum şimdi yanlış bişey söylemiş olmiyim 🤭

Aynen canım benim de doktorum görüntüleme merkezine yönlendirdi. “21. haftadan sonra gidebilirsin” dedi sadece. Zaman konusunda herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum, hepimizin sonuçları güzel çıksın inşallah 😘😘

Bunu bi araştırıcam olmadı regenesis miydi onu alırım bende ya omega var mı içinde daha çok omega için veriyolar tek omega takviyesi bile yeter diyorum aslında 😬 sabah Demir öğle Veya akşam vitamini kullanıyorum d vitamini bazen kullanıyorum bazen kullanmıyorum valla normalde bişey içmiyodum ki pek hamilelikte amma ilaç içiliyo dedim geçen 😬😄
Evet regenesiste omega var 😁 ben demir kullanmıyorum, doktor gerek yok dedi bakıp. Vitamini de öyle düzenli almıyorum şu an için ama beslenmeme gerçekten dikkat ediyorum. Hepimiz sağlıklı gebelikler geçiririz inşallah 🌺

Evet regenesiste omega var 😁 ben demir kullanmıyorum, doktor gerek yok dedi bakıp. Vitamini de öyle düzenli almıyorum şu an için ama beslenmeme gerçekten dikkat ediyorum. Hepimiz sağlıklı gebelikler geçiririz inşallah 🌺
Aa bence en önemlisi demir hapı. Hatta doğumdan sonra 3 ay daha kullanın diyorlar.seninki neden vermemiş ki🧐Benim doktor vitamin omega falan vermiyor bende meyve ve çerezden karşılıyorum.bu arada Hareketleri düzenli hissediyor musun canım?

Benim doktorum da hicbir vitamin ya da takviye vermedi D vitamini disinda. Omega bile vermedi, hatta demirim dusuk simdilik vermeyelim dedi. Sanirim dogal yoldan karsilanmasini destekliyor.

Evet ben de çok şaşırdım zaten :)) Belki düşüncem yanlış ama ben vitamin takviye olayını galiba biraz boslayacagim. Beslenmeme gerçekten dikkat ediyorum, daha da edeceğim ve vitaminleri kullanmayacağım.

Doktorlar vitamin konusunda aşırı ısrarcı değiller zaten. Folik ve D gerçekten önemli, eğer vitamin değerlerini de düşük değilse kalan vitaminler önlem amaçlı veriliyor.
Ben şu an yemek yiyip içemiyorum ama vitaminleri içince daha çok kusuyorum hiç bir şey yiyemiyorum da. Doktoruma konuşacağım bakalım gerekirse serumda vitamin takviyesi ile geçireceğim. O kusturmuyor.

Aa bence en önemlisi demir hapı. Hatta doğumdan sonra 3 ay daha kullanın diyorlar.seninki neden vermemiş ki🧐Benim doktor vitamin omega falan vermiyor bende meyve ve çerezden karşılıyorum.bu arada Hareketleri düzenli hissediyor musun canım?

Normalde demirinizde eksiklik vardır yoksa vermezler. Vücuda alınan fazla demir böbrekler ciddi hasara sebep olur.

Bunu bi araştırıcam olmadı regenesis miydi onu alırım bende ya omega var mı içinde daha çok omega için veriyolar tek omega takviyesi bile yeter diyorum aslında 😬 sabah Demir öğle Veya akşam vitamini kullanıyorum d vitamini bazen kullanıyorum bazen kullanmıyorum valla normalde bişey içmiyodum ki pek hamilelikte amma ilaç içiliyo dedim geçen 😬😄

Regenesis te omega var. O baya karma bir şey.

Demirim normal çıktı demek ki canım bilmiyorum ki özellikle sordum ama baktı ve sende gerek yok dedi 🤷‍♀️ aynen ben de öyle deli gibi meyve, yeşillik ve çerez tüketiyorum.
Ay yok kuzu ya bir gün hissetsem iki gün tik yok 😂 artık kıpırtı aramıyorum valla, bir gün boyunca sürekli hareket ediyor alışıyorum, sonra bir bakıyorum yok. Alismamaya çalışıyorum 😁

Doktorlar vitamin konusunda aşırı ısrarcı değiller zaten. Folik ve D gerçekten önemli, eğer vitamin değerlerini de düşük değilse kalan vitaminler önlem amaçlı veriliyor.
Ben şu an yemek yiyip içemiyorum ama vitaminleri içince daha çok kusuyorum hiç bir şey yiyemiyorum da. Doktoruma konuşacağım bakalım gerekirse serumda vitamin takviyesi ile geçireceğim. O kusturmuyor.
Valla folik asiti 3 ay kullandım işte, sonra vitaminlerin içinde var dedi doktor ama şu an almıyorum demek oluyor bu 😁 doğal folik asit kaynaklarını bir araştırayım ben, yanılmıyorsam yeşilliklerde bol bol vardı.

Eğer gerek varsa vitaminlerinle ilgili serum mantıklı. Bir sor bakalım canım

Kızlar hareketler konusunda müthiş üzülüyorm🙈
Biliyorum sacma ama işte... bigün karnımı karıs karıs gezıyo nasılda guzel oynuyo dıyorm sonra bı kac gün hiç hareket kıpırtı yok🥲 bir de bu 2. Gebelıgım:)) saglıklı olsunda gerısi önemli değil tabıı ki ama işte insanda bebişiyle iletişim kurmak ıstıyo🥰 hareket edınce derın bır nefes alıyorm♥️
inşaAllah artık duzenli ve hissedilir sevıyeye gelır hareketlerımız🥰

Son düzenleme:
Valla folik asiti 3 ay kullandım işte, sonra vitaminlerin içinde var dedi doktor ama şu an almıyorum demek oluyor bu 😁 doğal folik asit kaynaklarını bir araştırayım ben, yanılmıyorsam yeşilliklerde bol bol vardı.

Eğer gerek varsa vitaminlerinle ilgili serum mantıklı. Bir sor bakalım canım

Hurma, çiğ badem, ceviz, yeşillikler. Folik asit zaten 3 aydan sonra gerekli olmuyor. Doğal yollardan sağlıklı beslenmek en mantıklısı 😊 beslenmeyi özledim ya eskiden yemek yemeyi sevmezdim şimdi açlıktan ölüyorum ama kusunca herşeyden tiksiniyorum.

Hurma, çiğ badem, ceviz, yeşillikler. Folik asit zaten 3 aydan sonra gerekli olmuyor. Doğal yollardan sağlıklı beslenmek en mantıklısı 😊 beslenmeyi özledim ya eskiden yemek yemeyi sevmezdim şimdi açlıktan ölüyorum ama kusunca herşeyden tiksiniyorum.
Kac kilo verdin peki? Benim vücudum kilo vermeye inanılmaz elverişli. Senin kadar kussam herhalde 30 kiloya falan düşerdim 😅

Kac kilo verdin peki? Benim vücudum kilo vermeye inanılmaz elverişli. Senin kadar kussam herhalde 30 kiloya falan düşerdim 😅

6 kilo verdim. Ben de çok zayıfım yıllarca nasıl kilo alsam diye baktım, karantina zamanı hiç hareket etmedim sanırım eşim de evden çalışınca yedik içtik oturduk bir de uzun zaman birbirimizi beklemiştik eşimle strese gidince 6 kilo almıştım bebekle birlikte o da gitti :KK70:

6 kilo verdim. Ben de çok zayıfım yıllarca nasıl kilo alsam diye baktım, karantina zamanı hiç hareket etmedim sanırım eşim de evden çalışınca yedik içtik oturduk bir de uzun zaman birbirimizi beklemiştik eşimle strese gidince 6 kilo almıştım bebekle birlikte o da gitti :KK70:
6 ysa eğer çok güzel canım ben bi korona geçirdim direk 4 5 kilo verdim 10 günde. Demek ki kussan bile bir şekilde vücudun artık vermiyor bu güzel bir şey 😁 kilo vermeyi falan hiç takmam da zayıf olunca afedersin popom falan zaten eser miktardaydi, onun gitmesine üzüldüm sadece 😂

6 ysa eğer çok güzel canım ben bi korona geçirdim direk 4 5 kilo verdim 10 günde. Demek ki kussan bile bir şekilde vücudun artık vermiyor bu güzel bir şey 😁 kilo vermeyi falan hiç takmam da zayıf olunca afedersin popom falan zaten eser miktardaydi, onun gitmesine üzüldüm sadece 😂

Ahaha :KK70: benim de elim yüzüm gitti ama vücudum en başından beri çok şiş. O yüzden kötü görünüyorum sanırım. :-)

Günaydın kızlar detaylı ultrason için kliniği aradım haftaya çağıracaklarını söylediler. Yoğunluk varmış sorun ben 22+ da olacağım yani 23.haftada. Bu sorun teşkil eder mi sizce? Başka yere mi gitsem 21+6 dayım ve zamanın geçmesinden korktum şimdi 🙁

Evet ben de çok şaşırdım zaten :)) Belki düşüncem yanlış ama ben vitamin takviye olayını galiba biraz boslayacagim. Beslenmeme gerçekten dikkat ediyorum, daha da edeceğim ve vitaminleri kullanmayacağım.
Canım bnim doktorum vitamini haftaya 3 den fazla kullanma dedi

X