2021 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    285
Bu arada merak edenler için yazayım covitim şu an size bununla ilgili Bilgi vermek için geldim. Öksürüğüm var ilk iki gün biraz ateş ve titreme oldu baş ağrım oldu. Şu an öksürük ve biraz boğaz ağrısı var evde kendime iyi bakıyorum size yazacağım neler yaptığımı Yediğimi çünkü insan hamile olunca ne yapması gerektiğini şaşırıyor.
canım benide yasaklamıştı bugün kalktı kime göre neye göreee çokta tın önemli değil bu platformun beni yasaklaması niyetleri en iyi bilen bizi bilsin geri kalanlar boştur benim gözümde kesinlikle boş lafları üzerime almam benim seviyem bilgim kültürüm başarım keşke klavyeden sallayan mercimeklerde deolsa ama boşver hiç uzatmaya gerek yok seni anlıyorum ve sonuna kadar katılıyorum. çok geçmiş olsun rabbim tez zamanda şifa versin inşALLAH bu durumda limonlu su iyi geliyormuş ama gebelik için ne miktar içmek gerek bi bak istersen normalde covid olan çevremdekiler hep limonlu su içmişlerdi hamilelikte uygunsa bi bak istersen

bu arada bilgisi olan varmı bilmiyorum ama ben haftaya cumartesi yada cuma detaylıya giricem 2 hafta önde gidiyodu bebeğim hep geçen haftasonu kontrolde 21 haftalık çıkmıştı 19 haftalıkken ben acaba hafta çok geç kalmış olmam dimi haftaya sata göre 21 haftalık oluyoruz bebeğin ulstaronda görünümüne göre 23 acaba 2 li testte ki gibi büyük diye bakılma sorunu vs yaşarmıyım daha mı erken gitsem karasız kaldımm

canım benide yasaklamıştı bugün kalktı kime göre neye göreee çokta tın önemli değil bu platformun beni yasaklaması niyetleri en iyi bilen bizi bilsin geri kalanlar boştur benim gözümde kesinlikle boş lafları üzerime almam benim seviyem bilgim kültürüm başarım keşke klavyeden sallayan mercimeklerde deolsa ama boşver hiç uzatmaya gerek yok seni anlıyorum ve sonuna kadar katılıyorum. çok geçmiş olsun rabbim tez zamanda şifa versin inşALLAH bu durumda limonlu su iyi geliyormuş ama gebelik için ne miktar içmek gerek bi bak istersen normalde covid olan çevremdekiler hep limonlu su içmişlerdi hamilelikte uygunsa bi bak istersen
Aynen canım her daim omuz omuzayız. Allah razı olsun. Arada içiyorum limonlu su, müsait olunca yazacağım Ayrıntılı.

bu arada bilgisi olan varmı bilmiyorum ama ben haftaya cumartesi yada cuma detaylıya giricem 2 hafta önde gidiyodu bebeğim hep geçen haftasonu kontrolde 21 haftalık çıkmıştı 19 haftalıkken ben acaba hafta çok geç kalmış olmam dimi haftaya sata göre 21 haftalık oluyoruz bebeğin ulstaronda görünümüne göre 23 acaba 2 li testte ki gibi büyük diye bakılma sorunu vs yaşarmıyım daha mı erken gitsem karasız kaldımm
Canım ultrasona göre bakılıyor diye biliyorum benim de ona baksan 23 ü geçiyor ama ultrasona göre 22 haftalıkken gireceğim. Sıkıntı olmaz yani

Normalde demirinizde eksiklik vardır yoksa vermezler. Vücuda alınan fazla demir böbrekler ciddi hasara sebep olur.
Bende demir eksikliği yok her ay tahlil yapılıyor.doktorum da profesör yani böbreğe zarar verse vermezdi.üç hamilelik geçirdim 6-7 doktor geçirdim hepsi verdiğine göre bir bildikleri vardır.

Kızlar selam, aranızda özel sektörde çalışıp, süt iznini toplu olarak kullanmayı düşünen (şirketi izin veren) var mı aranızda? Benim müdürüm bugün ne kadarlık bir izne çıkmayı planladığımı sordu, tam cevap veremedim 🤔 Bayağı bir birikmiş iznim var, hepsini mi kullansam, bir kısmını mı kullansam ne yapsam

Benim doktorum hep 20 haftalıkken çağırıyor ayrıntılı ultrasona. Kendisi yapıyor ayrıntılıyı da.
benim de doktorum kendi yaptığını söyledi herkes başka yerden randevu alıyor fiyat alıyor detaylı da özele gidiyorum fiyat konusunda bişey demedi bana gittiğimizde sürpriz olacak yada muayeneye dahil olacak bilmiyorum, doktorum çok minnoş ama sormadan bişey söylemiyor, önceden not edip soruyorum artık ama detaylı cevap vermiyor bakalım inşallah detaylıda sıkıntı olmaz bende 23. haftada yaptıracağım ultrasona göre 10 gün filan öndeyiz inşallah sıkıntı çıkmaz

Kızlar selam, aranızda özel sektörde çalışıp, süt iznini toplu olarak kullanmayı düşünen (şirketi izin veren) var mı aranızda? Benim müdürüm bugün ne kadarlık bir izne çıkmayı planladığımı sordu, tam cevap veremedim 🤔 Bayağı bir birikmiş iznim var, hepsini mi kullansam, bir kısmını mı kullansam ne yapsam
Hepsini toplatıp doğumdan sonra kullanman çok iyi olur yapabilirsen. Çünkü ne kadar geç dönsen o kadar iyi emzirme vs için.

Kk beni yasaklamış çok da umrumda. Burası arada bir uğrayıp çoğunlukla gebelik üzerine yazdığım bir platform. Ama konu ne olursa olsun yanlışa ne burada susarım ne başka yerde ha şimdi burada beni yasaklasan ne olur yasaklamasan ne olur? Ben bir öğretmenim doğruları binlerce öğrencime anlatıyorum çevreme anlatıyorum. Rahatsız olanlar varsa bilin istedim. Sözüm ortaya Kim üstüne alınırsa alınsın.
aynen bu zamana kadar gebelik dışında bişey yazmamışken hassasiyet gösterdiğimiz noktalarda yasaklanmak beni de üzdü. Yaradılanı severiz yaradılandan ötürü demek herşeye tepkisiz kalıp izlemek değil bana göre.. söylenecek çok şey var aslında ama düşüncelere yorumlara şikayet etmek için bekleyenler var onları sevindirmemek adına bişey demiyorum...

Hepsini toplatıp doğumdan sonra kullanman çok iyi olur yapabilirsen. Çünkü ne kadar geç dönsen o kadar iyi emzirme vs için.
öyle mi yapsam diyorum, ama gerçekten bayağı çok iznim var, ve Süt iznini toplu kullandırıyorlar ama onun için önce yıllık izinlerimi bitirmem gerekiyormuş. Bayağı çok oluyor, iyi güzel, ama dönüşüm çok geç oluyor (10 ay sonra filan), ve bu durumda müdürüm başka birini bulup beni ekarte eder mi gibi endişelerim var. Çok iyi bir işim var, kaybetme stresine girmek de istemiyorum, kafam karıştı.

aynen bu zamana kadar gebelik dışında bişey yazmamışken hassasiyet gösterdiğimiz noktalarda yasaklanmak beni de üzdü. Yaradılanı severiz yaradılandan ötürü demek herşeye tepkisiz kalıp izlemek değil bana göre.. söylenecek çok şey var aslında ama düşüncelere yorumlara şikayet etmek için bekleyenler var onları sevindirmemek adına bişey demiyorum...
Kesinlikle, doğru bir tanedir. Şikayet edenler ellerinden bir şey gelmeyip bizim cesaretimizden korkan insanlar. Siteye giremesem nolacak bunu başarı sayanlara çok gülüyorum:) çocuklarını sabırla eğiteceğim.

Benim doktorum hep 20 haftalıkken çağırıyor ayrıntılı ultrasona. Kendisi yapıyor ayrıntılıyı da.
Ya aslında hepsi aynı şeyi yapıyo radyolog da perinatolog da kadın Doğum doktoru da ki sonucu zaten doktorumuza göndericez:) perinatolog en ince ayrıntıyı dahi fark eder demişlerdi yoksa görüntü sonucunu da yazılan sonucu da doktorumuza göstericez elbet yani çok bariz farklılıklar olduğunu düşünmüyorum kuzum 🤗 yeter ki bebeklerimiz sağlıklı olsun gerisi önemli değil hiç 🤗💐

Dün Dr a gittim 3 lü sonucuna çok şükür herşey yerinde sağlıklı kızımın 🙏 ancak kan tahlili vermistim ferritinim yerlerde 🥺 6.5 çıktı ya şaka gibi birde o kadar vit ilaç felan takviyeliyim.. halsizlik saç dökülmesi baş ağrısı bacaklarım felan sızlıyor bundanmış demek ki ptesi ilaçlarıma başlıcam bakalım birde sağlıkçı olacam 😁 terzi kendi söküğü hesabı hamilelik olmasa Dr a da gitmicekmişim demek ki kızlar 🙄

X